Raw till 4 / odzywianie na surowo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 14:42   #1
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628

Raw till 4 / odzywianie na surowo


Hej, jest tu ktos kto odzywia sie na surowo lub stara sie jesc w wiekszoci surowe pokarmy?

Ja im dalej brne w odzywianie i im wieksza wiedze mam tym blizej mi do spozywania produktow surowych. Zaczelo sie od typowych diet redukcyjnych z wyliczaniem makroskladnikow, ktore nigdy nie dzialaly na dluzsza mete, bo po prostu jadlam zbyt geste kalorycznie rzeczy i za bardzo przetworzone wiec czesto bylam glodna. Lepsza alternatywa okazal sie Intermittent fasting ktory dawal fajne efekty i bardzo mi odpowiadal bo moglam sie porzadnie najesc (a potem poglodowac ) Zaczelam tez jesc produkty mniej przetworzone czyli te wszystkie razowe makarony, pieklam wlasne zytnie chleby na zakwasie itp. Potem na serio zaczelam interesowac sie chemia w zywnosci i tym samym weliminowalam mieso, jadlam tylko raz-dwa w roku mieso od rolnika ze wsi ale im mniej jadlam tym mniej mialam na nie ochote az w koncu zrezygnowalam z niego calkowicie. W miedzy czasie nabial poszedl tez w odstawke (ludzie nie powinni w ogole nabialu spozywac) i tak zaczelam odzywiac sie maloprzetworzona weganska zywnoscia. Waga stanela w miejscu a ja nie musialam glodowac bo jadlam produkty roslinne ktore sa niskokaloryczne. Jednak okazuje sie, ze gotowanie pieczenie czy smazenie zabija zywnosc, nie wiem czy calkowicie ja wyjalawia (z wit.C napewno) bo jestem na etapie szukania informacji na ten temat (jak ktos cos na ten temat wie to prosze o komentarz) w gruncie rzeczy mozliwe, ze jemy duzo warzyw i owocow a brakuje nam witamin, bo poddajemy je obrobce termicznej. Dlatego sklaniam sie coraz bardziej do odzywiania produktami surowymi, jednak nie da sie wszystkiego zjesc na surowo wiec poki co najlepszym rozwiazaniem dla mnie jest jedzenie na surowo 2 posilkow a 3-ci warzywny gotowany z produktow ktorych surowych zjesc sie nie da.
Sama jestem ciekawa jak to sie potoczy u mnie dalej i jestem tez ciekawa czy ma ktos doswiadczenia z dieta surowa lub prawie surowa i moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami.

Jeszcze chcialam prosic o nie pisanie "ja bym tak nie mogla" "dla mnie to nie mozliwe" bo wiadomo, ze z typowej diety miesnej wysokoprzetworzonej jest bardzo trudno nagle przerzucic sie na surowizne (kiedys probowalam w celach oczyszczajacych organizm - dalam wtedy rade 5 dni ) u mnie przyszlo to etapami samoistnie wraz z poglebianiem wiedzy o zywnosci i sposobie na utrzymanie zdrowia.

p.s przepraszam jak zjadlam gdzies literki ale mam nie do konca dobrze dzialajaca klawiature.
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 11:26   #2
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Raw till 4 / odzywianie na surowo

Zastanawialam sie nad tym kiedys ale doszlam do wniosku, ze calkowicie surowa dieta znaczylaby,ze trzeba wyeliminowac z niej sporo rzeczy,ktore (wg mnie) sa zdrwoe (a i smaczne np ryz czy kasza, czesc warzyw... z drugiej strony niezdrowe to raczej nie jest bo przeciez setki lat temu przodkowie czlowieka/ludzie pierwotni tak wlasnie musieli jesc.

Nie wydaje mi sie tez ,zeby gotowanie az tak wylawialo jedzenie z witamin bo wtedy chyba wszyscy mieliby jakies schorzenia(brak witamin prowadzi do naprawde wielu).
Za to pisze bo zainteresowalo mnei,ze znalazlas jakies informacje,ze ludzie nie powinni spozywac nabialu -podzielisz sie ? miesa nie jem, czyste mleko raczej rzadko ale kocham kefiry i jogurty i jakos zawsze mi sie wydawlo, ze to akurat jest dobre dla ludzi
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-14 12:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.