Ocena skuteczności kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-19, 19:56   #1
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49

Ocena skuteczności kosmetyków


Hej dziewczyny! Nie do końca jestem pewna czy w dobrym wątku osadziłam temat, ale ciekawa jestem w jaki sposób oceniacie skuteczność, czy też szkodliwość stosowanych kosmetyków? Prowadzicie jakieś notatki, katalog ze zdjęciami? Jak długo stosujecie kosmetyk zanim spiszecie go na straty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:27   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ocena skuteczności kosmetyków

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nie do końca jestem pewna czy w dobrym wątku osadziłam temat, ale ciekawa jestem w jaki sposób oceniacie skuteczność, czy też szkodliwość stosowanych kosmetyków? Prowadzicie jakieś notatki, katalog ze zdjęciami? Jak długo stosujecie kosmetyk zanim spiszecie go na straty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś pisałam recenzje na starym KWC, obecnie tylko robię notatki w pliku tekstowym dla własnego użytku, dołączam na szybko ściągniętą fotę, żeby mi potem było łatwiej znaleźć dany produkt.

To zależy od przeznaczenia kosmetyku i tak np moje wytyczne:

-produkty niespłukiwane do twarzy uznaję za szkodliwe, jeśli są zbyt ciężkie, lepkie, powiększają świecenie się *

-z automatu skreślam kosmetyki niespłukiwane do twarzy, które mają w składzie dużo nawilżaczy (będą się lepić), alkohol na początku składu (będą podrażniać), mają formuły emolientowe (będą obciążać tłustą cerę)*

-z automatu skreślam produkty myjące do twarzy z Isopropyl Myristate (będą zapychać), z siarczanami, o wysokim pH (będą odwadniać i podrażniać)*

*zaznaczam, że to są moje wymagania na podstawie reakcji mojej cery.

Skuteczność oceniam w przypadku twarzy poprzez to, że skóra nie jest obciążona, nie produkuje więcej sebum, nie świeci się bardziej niż normalnie, nie jest podrażniona.
W przypadku kosmetyków pod oczy - zmarszczki są spłycone, na ile to możliwe, skóra napięta. Nie wymagam likwidacji podków ani cieni, bo nie jestem naiwna i wiem, że na to jest tylko medycyna estetyczna.
W przypadku filtrów - cera jest mozliwie najmniej jak się da obciążona, filtr nie bieli, nie ma alkoholu.

No i tak można w zasadzie o każdej kategorii kosmetyku coś napisać. Tylko że każdy będzie miał swoje wytyczne. Ja np nie szukam na siłę jak najwięcej nawilżaczy, wręcz jest to dla mnie wada, jeśli kosmetyk ma ich za dużo.

Działanie oceniam średnio po 2-3 tygodniach, ale jeśli kosmetyk ma nieodpowiednią dla mnie formułę, za tłustą, za lepka, podrażnia, to nie stosuję go na siłę, lecz odstawiam po nawet 2 użyciach.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-21 o 13:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 19:57   #3
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Ocena skuteczności kosmetyków

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nie do końca jestem pewna czy w dobrym wątku osadziłam temat, ale ciekawa jestem w jaki sposób oceniacie skuteczność, czy też szkodliwość stosowanych kosmetyków? Prowadzicie jakieś notatki, katalog ze zdjęciami? Jak długo stosujecie kosmetyk zanim spiszecie go na straty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczeg pytasz? Masz problem z ocena skutecznosci danego kosmetyku?

Przede wszystkim obserwuje swoja cere. Jak dany kosmetyk mi nie sluzy to zazwyczaj wyskakuja mi pryszcze, cera jest poszarzala, swieci sie, podklad nie chce sie trzymac, mozna odniesc wrazenie , ze cera jest obciazona. Zawyczaj tak mam w przypadku bardzo bogatych skladowo kremach.

Natomiast gdy kosmetyk mi sluzy to cera jest gladka, promienna, wyglada ladniej, widac poprawe.

Ale potrzeby kazdej cery sa inne - ja nie mam wiekszych problemow z cera, jedynie stawiam na nawilzanie + prewencja przeciwzmarszczkowa. Ale moim zdaniem jak po uzyciu kosmetyku nie widac, ze cos uleglo poprawie tzn. ze on nie dziala.

Ja juz po dwoch, trzech uzyciach widze czy kosmetyk bedzie dzialal. Jak cera dalej zle go znosi, to przestaje.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 11:39   #4
marysiacka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena skuteczności kosmetyków

czesc czesc czesc
marysiacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-29 11:39:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.