Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 17:42   #1
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130

Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?


Witajcie
Mam pytanie do studentek kierunków ekonomicznych typu ekonomia, finanse, analityka gospodarcza, msg - co robicie dodatkowego aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jakie kursy, szkolenia, języki, konferencje, warsztaty? Czytacie same z siebie artykuły w internecie, książkach czy gazetach?
Ja osobiście ograniczyłam się do chodzenia na zajęcia i postanowiłam coś zmienić i potrzebuję motywacji/inspiracji
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 11:16   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Z chęcią i ja się dowiem co kto ma do powiedzenia, osobiście myślę że poczytanie artykułów na te tematy nikomu nie zaszkodzi, na pewno wiele dobrego dają staże praktyki ale tutaj poczekałbym na 2 rok żeby mieć jakąś tam wiedzę z danej tematyki, języki jak to języki im zna się więcej i na dobrym poziomie tym lepiej
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:59   #3
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Z chęcią i ja się dowiem co kto ma do powiedzenia, osobiście myślę że poczytanie artykułów na te tematy nikomu nie zaszkodzi, na pewno wiele dobrego dają staże praktyki ale tutaj poczekałbym na 2 rok żeby mieć jakąś tam wiedzę z danej tematyki, języki jak to języki im zna się więcej i na dobrym poziomie tym lepiej
Ja zaczęłam działać już na pierwszym roku. Nie ma na co czekać - trzeba inwestować w siebie :P Od starszych kolegów można się więcej nauczyć, niż na zajęciach.
Robiłam praktyki, aktualnie pracuje w firmie studenckiej, działam w kole naukowym, chodzę sobie na dodatkowe kursy i szkolenia organizowane na uczelni.

Co do artykułów itp. nie przepadam za tym, nie interesuje mnie to aż tak bardzo. Orientuje się, co - gdzie - dlaczego, ale tylko tyle, ile powinien wiedzieć student kierunku ekonomicznego.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 19:07   #4
Losiaa200
Przyczajenie
 
Avatar Losiaa200
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Uczę się niemieckiego
Losiaa200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:17   #5
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Cytat:
Napisane przez Klaudyskaaaa Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam działać już na pierwszym roku. Nie ma na co czekać - trzeba inwestować w siebie :P Od starszych kolegów można się więcej nauczyć, niż na zajęciach.
Robiłam praktyki, aktualnie pracuje w firmie studenckiej, działam w kole naukowym, chodzę sobie na dodatkowe kursy i szkolenia organizowane na uczelni.

Co do artykułów itp. nie przepadam za tym, nie interesuje mnie to aż tak bardzo. Orientuje się, co - gdzie - dlaczego, ale tylko tyle, ile powinien wiedzieć student kierunku ekonomicznego.
pogrubione - wlasnie chodzilo mi o konretne przyklady takich kursow, szkolen itp.
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:43   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Cytat:
Napisane przez Klaudyskaaaa Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam działać już na pierwszym roku. Nie ma na co czekać - trzeba inwestować w siebie :P Od starszych kolegów można się więcej nauczyć, niż na zajęciach.
Robiłam praktyki, aktualnie pracuje w firmie studenckiej, działam w kole naukowym, chodzę sobie na dodatkowe kursy i szkolenia organizowane na uczelni.

Co do artykułów itp. nie przepadam za tym, nie interesuje mnie to aż tak bardzo. Orientuje się, co - gdzie - dlaczego, ale tylko tyle, ile powinien wiedzieć student kierunku ekonomicznego.
Nie to żebym się obijał, osobiście przeglądając wszelkie staże/praktyki na stronie uczelni w większości pisało że szukają kogoś od 3 rok wzwyż jak tego nie było jakoś nie mam odwagi pisać i składać z góy zakładam że ja będąc na I roku i po technikum ekonomicznym z jakąś tam wiedzą nie mam szans ze starszymi roczinkami.
Do koła się zapisałem przyjęli zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądać.
A tak się spytam kursy szkolenia to bierzesz wszystko jak leci czy tylko związane z kierunkiem?
I to pogrubione mnie jeszcze ciekawi co tutaj miałaś na myśli
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:44   #7
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
pogrubione - wlasnie chodzilo mi o konretne przyklady takich kursow, szkolen itp.
Nie będę reklamować konkretnych firm Ale polecam zapoznać się z ideą Junior enterprise oraz konfederacją JADE Poland. Świetne miejsca na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.
Co do kół naukowych, warto wybierać prężnie działające, związane z zainteresowaniami - mi przypadło do gustu Koło naukowe analizy danych.

A kursy - polecam te językowe, jak i np. zastosowanie excela w biznesie. Trzeba interesować się co dzieje się w regionie, czy na uczelni i korzystać
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 23:24   #8
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie to żebym się obijał, osobiście przeglądając wszelkie staże/praktyki na stronie uczelni w większości pisało że szukają kogoś od 3 rok wzwyż jak tego nie było jakoś nie mam odwagi pisać i składać z góy zakładam że ja będąc na I roku i po technikum ekonomicznym z jakąś tam wiedzą nie mam szans ze starszymi roczinkami.
Do koła się zapisałem przyjęli zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądać.
A tak się spytam kursy szkolenia to bierzesz wszystko jak leci czy tylko związane z kierunkiem?
I to pogrubione mnie jeszcze ciekawi co tutaj miałaś na myśli
nawet jak piszą, że szukają od 3 roku wzwyż to warto aplikować ja już po 1 roku dostałam się na praktyki do centrali banku, gdzie rzekomo szukali tylko studentów po 3 roku. co prawda zbyt wiele się tam nie nauczyłam (kserowanie, archiwizowanie itp.), ale później, mając już cokolwiek wpisane w CV, łatwiej było mi się dostać na porządne, płatne praktyki.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 23:32   #9
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Warto dodać, że koła naukowe (tylko takie konkretne) to świetny sposób na zdobycie praktyk, staży czy pracy. Sam tak dostałem praktyki po pierwszym roku w firmie z branży finansowej, bo kolega odchodził do lepszej firmy, zwolnił miejsce i polecił mnie. Dodatkowo kontakty z ludźmi, z którymi nigdy nie byłoby się szansy spotkać: prezesi, wiceprezesi, dyrektorzy zarządzający.

Do tego konkursy. Sam startuję ze znajomymi z drugiego roku w EY FC. Dodatkowo BCG Droga na szczyt, PWC Experience itd.

No i szukać parcia na praktyki. Aczkolwiek w konkretnym kole naukowym, ofert staży i praktyk jest masa.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 21:18   #10
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Technik Informatyk, Kurs Księgowej, Certyfikat językowy, EXEL do tego jakiś kurs marketingu oraz łapanie doświadczenia
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 15:05   #11
StudyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Studentki kierunków ekonomicznych - co robicie dodatkowego poza uczelnią?

Ja się udzielam W AISEC-u! super sprawa, polecam
StudyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.