Złe nawyki za kierownicą - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-17, 15:03   #31
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

zakręty na sprzęgle to już u mnie normlane,
gorsze, ze czasami zdarza mi się zapomnieć o kierunku przy cofaniu
o pasach tez nie pamiętam...
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 15:03   #32
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

moje grzechy:

- wjeżdzanie pod górkę na zbyt wysokim biegu (redukuję, jak już wcisnę pedał do podłogi ale coraz rzadziej mi się to zdarza)

- nienawidzę, jak ktoś się włącza do ruchu z podporządkowanej w taki sposób, że muszę zwolnić (niby nie wymusza pierwszeństwa, ale jest już na granicy...i wlecze się strasznie). a że zwykle jeżdżę sama, to lecą wiązanki niecenzuralnych słów pod adresem takiego delikwenta... ale nie trąbię, nie pokazuję środkowych palców

- czasem zabieram się za wyprzedzanie lepszego niż mój samochodu i nie bardzo mi wychodzi zwłaszcza, gdy kierowca tamtego stwierdza, że 'nie, seicento nie ma prawa mnie wyprzedzić!' nie pozostaje nic innego niż spasować

- lubię się też ścigać na światłach, co też mi średnio wychodzi ze względu na parametry auta ale cóż to za satysfakcja, jak się uda!
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 18:11   #33
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
- czasem zabieram się za wyprzedzanie lepszego niż mój samochodu i nie bardzo mi wychodzi zwłaszcza, gdy kierowca tamtego stwierdza, że 'nie, seicento nie ma prawa mnie wyprzedzić!' nie pozostaje nic innego niż spasować
zapomnialam napisac, ze moje autko jest oczywiscie najlepszym samochodem na calej drodze takze mi sie nie zdarza wyprzedzac lepsze samochody, bo ich zwyczajnie nie ma a do wyprzedzanego kierowcy wystarczy sie po prostu bardzo ladnie usmiechnac - usmiech tutaj potrafi zdzialac cuda... ale jak ktos wyraznie mi daje znac, ze nie chce byc wyprzedzany to ja nic nie musze na sile
A to, ze ktos inny uwaza, ze jego auto jest lepsze od mojego, przeciez obowiazuje wolnosc slowa i mysli czy mi to w czyms przeszkadza?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 18:18   #34
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

to ja się przyznam:
trzymanie kierownicy jedną ręką [druga w tym czasie znajduje się w różnych miejscach..na kolanie (moim), na lewarku zmiany biegów, na fotelu pasażera, na panelu radia.....]
wyrzucanie na jałowy przed skrzyżowaniem ale cały czas z tym walczę
wciśnięte sprzęgło przy manewrowaniu na parkingu ale też staram się nie robić tego.....
wyjąątkowo niecenzuralne słownictwo......nieważne czy jadę sama czy nie.....z tym, z kolei walczy moja mama ale marnie jej idzie
no i prędkość.......
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 18:59   #35
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Jadąc kilka lat temu w centrum miasta zauważyłam, że samochód przede mną zwalnia i ciśnie się na trawnik. Była mgła, ale nawierzchnia dobra. Zatrzymał się i stoi do połowy wbity w krawężnik. Myślę: zasnął chłop. Stoję i czekam, może ruszy. Ale coś mi tak błyska dziwnie, za mną policja. Migają długimi światłami. Nie mogli przejechać...już nie słucham tak głośno płyt
Ale sie rozśmieszyłam Twoją przygodą. Ja miałam podobną, tyle że dotyczyła relacji bezpośredniej policja+ja. Straszliwie się spieszyłam i jak nigdy tego nie robiłam, tak przejechałam na czerwonym i jadę sobie dalej beztrosko, aż tu nagle w przerwie między utworami usłyszałam dziwny dźwięk...spojrzałam w lusterko i co zobaczyłam...no oczywiście policja, jechali za mną dobry kawałek Też już staram się ciszej słuchać muzyki.
A do moich złych nawyków mogę zaliczyć: trzymanie kierownicy lewa reką na godz.12tej, drugą oczywiscie na gałce zmiany biegów, przejeżdzanie na pomarańczowym, no i niecenzuralne słownictwo czasami I na pewno zdarzają mi sie jakieś inne wpadki, jak na przykład zmiana pasa tuż przed skrzyżowaniem, co ostatnio przypłaciłabym zaparkowaniem w tyle innego samochodu ,aż mi się gorąco zrobiło, już tego nie robię
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 19:15   #36
_Lady_
Raczkowanie
 
Avatar _Lady_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
GG do _Lady_
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Moje nawyki:

-jazda na luzie (oszczednie )
-niecenzuralne słownictwo w określonych sytuacjach
-ostatnio zdarza się, że jedna ręka na kierownicy, a druga na drążku od zmiany biegów(jeżdzę szybko i dynamicznie, więc szybko też zmieniam biegi - ale staram się tego nie robić)
-oczywiście głośne słuchanie muzyki i śpiewanie

Więcej grzechów nie pamiętam ..
_Lady_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 21:39   #37
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez _Lady_ Pokaż wiadomość
Moje nawyki:

-jazda na luzie (oszczednie )
Ja ten nawyk już zwalczyłam. Kiedys tez sądziłam że taka jazda zaoszczędzi paliwo, dopóki nie przeczytałam w fachowej gazecie motoryzayjnej że tak nie jest. Jak jedziesz na luzie, to silnik pobiera paliwo żeby się nadal kręcić. Więc zamiast jechac na luzie włączam 5 bieg i zdejmuje noge z gazu. Wtedy koła kręcą silnikiem i pobór paliwa jest minimalny.
Oczywiście robie tak rzadko, bo najczęsciej jeżdże po Krakowie w korkach więc tylko 1, 2, 3 , czasem 4
ale gdzieś w trasie, z górki....
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 23:19   #38
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A i ta jazda na luzie mnie zafrapowala... kilka razy zdarzylo mi sie zamiast zmienic bieg dac luz i samochod zwyczajnie szalal... zaczal hamowac, podskakiwac musialam jak najszybciej poprawic na bieg. No chyba ze to znowu jakis slang...
Rena jazda na luzie oznacza, że jesli jedziesz np. na 4 biegu, wciskasz sprzegło i wyrzucasz bieg wtedy twoje auto toczy się z rozpędem tej predkości którą uzyskałaś, powoli ją wytracając. Wiele osób w ten sposób dojeżdza np. do świateł, powoli hamując.
Taka reakcja jaka opisałaś nie jest możliwa przy wrzuceniu luzu, może niechcący wrzuciłaś na inny bieg wtedy jeśli odpuścisz sprzęgło i nie bedziesz dodawała gazu samochód zacznie się dziwnie zachowywać.
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 07:35   #39
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

palenie podczas jazdy..lekko utrudnia kierowanie no, ale jak jest korek....
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 08:07   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Rena jazda na luzie oznacza, że jesli jedziesz np. na 4 biegu, wciskasz sprzegło i wyrzucasz bieg wtedy twoje auto toczy się z rozpędem tej predkości którą uzyskałaś, powoli ją wytracając. Wiele osób w ten sposób dojeżdza np. do świateł, powoli hamując.
Taka reakcja jaka opisałaś nie jest możliwa przy wrzuceniu luzu, może niechcący wrzuciłaś na inny bieg wtedy jeśli odpuścisz sprzęgło i nie bedziesz dodawała gazu samochód zacznie się dziwnie zachowywać.
Bedzie quiz jak w audiotele:
wciskasz sprzegło i wyrzucasz bieg
a) wciskam sprzeglo i zostawiam noge na sprzegle az do zatrzymania a wyrzucenie biegu oznacza, ze mam lewarek w pozycji luz?
b) wciskam sprzeglo tylko po to, aby aby dac lewarek w pozycji luz po czym podnosze noge z pedala sprzegla i tak jade do swiatel?
c) wyrzucanie biegu nie oznacza danie lewarka w pozycje luz
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 09:51   #41
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
- czasem zabieram się za wyprzedzanie lepszego niż mój samochodu i nie bardzo mi wychodzi zwłaszcza, gdy kierowca tamtego stwierdza, że 'nie, seicento nie ma prawa mnie wyprzedzić!' nie pozostaje nic innego niż spasować

Ojj tam, a mnie akurat kilka dni temu Seicento wyprzedziło [na podwójnej ciągłej, to inna sprawa] Goniłam skubańca, ale że byłam na swoim terenie, to spasowałam, wiedząc, że ten odcinek drogi jest wyjątkowo niebezpieczny [mimo, że prosta, to lasek i czarny lód]. Ale kierowca Seicento pruł dalej, spotkaliśmy się za przejazdem kolejowym, już w mieście Nie wnikam, co miał pod maską [swap widocznie tak się pocieszam], powstrzymałam się od różnych epitetów, wiedząc, iż zdarzają się favo z serduchem 2,2 od vectry na ten przykład
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 11:13   #42
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie wiem co nazywanie hamowaniem silnikiem ... nie znam takiego okreslenia i nie mam pojecia jak sobie radzicie przy duzym pochyleniu drogi bez recznego - podziwiam refleks.
Nie wiesz co to hamowanie silnikiem?To współczuje twoim klockom hamulcowym.
Z hamulca pod nogą można ruszyć dokładnie tak samo sprawnie jak z ręcznego.Osobiście nigdy z ręcznego nie ruszam.

Kiedyś usłyszałam zdanie, że odbrego kierowce można poznać po tym jak często zapala mu się światło stopu.Im mniej tym lepiej.No i z tym się zgadzam w zupełności
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 11:21   #43
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Nie wiesz co to hamowanie silnikiem?To współczuje twoim klockom hamulcowym.
Nie ma to jak pomóc komuś, kto jest niedoinformowany w pewnych kwestiach. Wspaniała wyrozumiałość

Rena, hamowanie silnikiem to nic innego jak zdjęcie nogi z gazu i redukcja biegów na tyle wcześnie, że hamulec można wcisnąć jak najpóźniej
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 11:30   #44
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

To stwierdzenie odebrałam jako nie wiem=nie używam, nie potrzebuję tego.
Jeśli źle, przepraszam
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 11:35   #45
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Bedzie quiz jak w audiotele:
wciskasz sprzegło i wyrzucasz bieg
a) wciskam sprzeglo i zostawiam noge na sprzegle az do zatrzymania a wyrzucenie biegu oznacza, ze mam lewarek w pozycji luz?
b) wciskam sprzeglo tylko po to, aby aby dac lewarek w pozycji luz po czym podnosze noge z pedala sprzegla i tak jade do swiatel?
c) wyrzucanie biegu nie oznacza danie lewarka w pozycje luz
hhehe zdecydowanie b)
a) jest niepoprawne, natomiast c) nie bardzo rozumiem

Aha a wracając do kwestii hamowania silnikiem, proponuje spytac kogoś bardziej doświadczonego od ciebie i poprosić by ci to pokazano w realu, podczas jazdy. Warto się tego nauczyć
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 11:47   #46
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Rena, hamowanie silnikiem to nic innego jak zdjęcie nogi z gazu i redukcja biegów na tyle wcześnie, że hamulec można wcisnąć jak najpóźniej
czyli takie zwykle hamowanie w warunkach kiedy widze, ze mam sie za chwile zatrzymac. Ja znam jeszcze awaryjne - jak sama nazwa wskazuje w sytuacjach naglych gdy daje z calej sily hamulec i gaz.

Gdy jest stroma gorka i samochod bez hamulca sie zwyczajnie stacza (kat pochylenia 45 stopni lub wiecej) to ruszanie poprzez puszczanie sprzegla i rownoczesnie naciskanie gazu i rownoczesnie puszczenie pedalu hamulca ... no wymaga niezlego sprytu...bo nikt nie ma trzech nog. Chyba, ze ktos ma automatyczna skrzynie biegow wtedy ma 2 pedaly i sprawa wyglada inaczej
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 11:57   #47
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdy jest stroma gorka i samochod bez hamulca sie zwyczajnie stacza (kat pochylenia 45 stopni lub wiecej) to ruszanie poprzez puszczanie sprzegla i rownoczesnie naciskanie gazu i rownoczesnie puszczenie pedalu hamulca ... no wymaga niezlego sprytu...bo nikt nie ma trzech nog. Chyba, ze ktos ma automatyczna skrzynie biegow wtedy ma 2 pedaly i sprawa wyglada inaczej
Wszystko jest kwestią wprawy Kiedy jeździłam na kursie ruszanie z ręcznego nie było dla mnie żadnym problemem. Nie mogłam sobie własnie wyobrazić, w jaki sposób można ruszyć pod górkę z hamulca roboczego. Było tak do czasu, kiedy zaczęłam jeździć maluszkiem Ponieważ było wtedy dość zimno, żeby coś tam mi się nie przyblokowało, na wszelki wypadek wolałam nie używać ręcznego. Chcąc nie chcąc musiałam nauczyć się ruszać pod górkę bez jego pomocy. Obecnie, jak mi się nie chce trzymać nogi na pedale, zaciągam ręczny i jak już wiem, że zaraz będę ruszać, puszczam ręczny, wciskam roboczy i dopiero z takiego położenia ruszam Chyba będę musiała potrenować ruszanie z ręcznego, bo to aż wstyd
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 12:00   #48
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

To zależy co rozumiesz przez zwykłe hamowanie, jeśli wciśnięcie hamulca, to nie o to chodzi.Hamujesz silnikiem jeśli np widzisz, że będziesz musiala się zatrzymać na światłach, to wtedy zdejmujesz nogę z gazu, jak samochód trochę zwolni, redukujesz bieg o jeden niżej, więc on znowu trochę zwolni itd. Chodzi o to, żeby nie naciskać hamulca od razu, tylko jak się da to zwolnić trochę silnikiem.

A co do ruszania pod górkę to chyba robię to odruchowo i raczej się nad tym nie zastanawiam. Jak już widzę, że światła się zmieniają na pomarańczowe,to puszczam lekko sprzęgło i jak już wiem, że samochód nie pojedzie ani w jedną ani w drugą stronę to puszczam hamulec i wtedy mogę spokojnie ncisnąć na gaz.Może brzmi skomplikowanie ale nie jest trudne
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 12:35   #49
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

najgorszy moj nawyk, to roztrzepanie!!!!! nieuwaga i czesto zwykla glupota. I to, ze wszystko robie na tzw: pale. Zamiast spokojnie,powoli, pare razy spojrzec w lusterka to ja zawsze robie na szybko i wychodzi jak wychodzi A pisze o tym wlasnie dzisiaj, bo wczoraj dalam temu wyraz, przerysowalam sobie pieknie boczek z lekkim wgniotem na nadkolu przy glupim parkowaniu. I to dlatego, ze zamiast zrobic to rozwaznie, na jedynce , powoli, to oczywscie -nie wrrrrrrrrrrrrr jestem cholernie zla na siebie
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 15:06   #50
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
hhehe zdecydowanie b)
gratuluje wygrala pani chlodziarkozamrazarke firmy... a powaznie juz - dzieki potestuje na jakies mniej uczeszczanej uliczce - na prawie jazdy mnie tego nie uczyli.
Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Nie wiesz co to hamowanie silnikiem?To współczuje twoim klockom hamulcowym.
oj Ktosia - to nie jest watek "pochwalmy sie kto lepiej jezdzi", aby moc udzielac sie na automanii nie trzeba miec min 5 lat prawa jazdy, przejechane min 300 tys km, samochod o silniku min 3 litry i zdany pozytywnie egzamin na egzaminatora prawa jazdy

Mnie i tak nie zniechecisz, ale takie uwagi moga spowodowac, ze mniej osob bedzie chcialo rozmawiac, bo zrobi sie zwyczajnie niesympatycznie.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2007-02-18 o 17:52
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 15:14   #51
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
gratuluje wygrala pani chlodziarkozamrazarke firmy... a powaznie juz - dzieki potestuje na jakies mniej uczeszczanej uliczce - na prawie jazdy mnie tego nie uczyli.

Robię OT. Nie bić

Rena, wyszpiegowałam Cię wczoraj na jednym wątku i już wiem, jak wyglądasz Jak się spotkamy na trasie, to puszczam kierownicę i macham obiema łapkami
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 15:33   #52
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Dzieczynki proszę Was bardzo! Spokojnie! To podforum jest stworzone dla naszej przyjemności, a nie złosliwości

A co do jazdy na luzie, to wcale nie zaoszczędza sięna paliwie i bywa niebezpieczne. A co do "hamowania silnikiem" to niestety mało jest miejsc w moim mieście, gdzie to się sprawdza

Co do tematu to:
- oczywiście jazda z jedna tylko reką na kierownicy - druga w tym czasie gmera przy radiu, trzyma drążek, robi tysiące innych rzeczy
- piję, czasem coś jem (jedzenie trzymam tylko w fazie gryzienia, lub ktośmi je podaje)
- rzadko używam prawego lusterka
- oczywiście niepamiętam kiedy uzyłam recznego do ruszania pod górkę...

Jak przypomnę sobie więcej nie omieszkam dać znać
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 18:05   #53
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Robię OT. Nie bić

Rena, wyszpiegowałam Cię wczoraj na jednym wątku i już wiem, jak wyglądasz Jak się spotkamy na trasie, to puszczam kierownicę i macham obiema łapkami
to mialas pewnie potem koszmary w nocy
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 21:46   #54
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
gratuluje wygrala pani chlodziarkozamrazarke firmy... a powaznie juz - dzieki potestuje na jakies mniej uczeszczanej uliczce - na prawie jazdy mnie tego nie uczyli.
Potrenuj koniecznie i napisz jak ci wychodzi Powodzenia, na pewno się uda
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:02   #55
poziomka61
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Wiadomości: 863
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

To ja się przyznam: Jeden raz w życiu (więc nie jest to nawyk) po śmierci mojej przyjaciółki byłam po "zakropionej" nocy (na pewno miałam jeszcze sporo promili) i po środkach uspokajających. Pojechałam po chleb i... skończyło się kraksą. Nie widziałam wiele, bo oczy miałam zapuchnięte od płaczu i ciągle mokre, ale Panowie Policjanci, widząc w jakim jestem stanie psychicznym odstąpili od pomiarów, obeszło się ubezpieczeniami.
Nie polecam
poziomka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:57   #56
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to mialas pewnie potem koszmary w nocy
Nie, jestem przyzwyczajona do wstrząsów. Codziennie patrzę w lustro

Widzę zmianę avatarka.


Cytat:
Napisane przez poziomka61 Pokaż wiadomość
To ja się przyznam: Jeden raz w życiu (więc nie jest to nawyk) po śmierci mojej przyjaciółki byłam po "zakropionej" nocy (na pewno miałam jeszcze sporo promili) i po środkach uspokajających. Pojechałam po chleb i... skończyło się kraksą. Nie widziałam wiele, bo oczy miałam zapuchnięte od płaczu i ciągle mokre, ale Panowie Policjanci, widząc w jakim jestem stanie psychicznym odstąpili od pomiarów, obeszło się ubezpieczeniami.
Nie polecam
Nie obraź się, ale ja bym Cię za to wsadziła. Jestem zwolenniczką jak najsurowszych kar dla każdego z promilami. Bez wyjątków.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:41   #57
poziomka61
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Wiadomości: 863
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Nie obraź się, ale ja bym Cię za to wsadziła. Jestem zwolenniczką jak najsurowszych kar dla każdego z promilami. Bez wyjątków.
Wcale się nie obrażę, bo jestem tego samego zdania. Nie jest wytłumaczeniem nagła śmierć przyjaciółki, ani nic innego. Zdarzyło mi się to raz, jeden jedyny, ładnych parę lat temu, piłam poprzedniego dnia i myślę, że większe znaczenia miały jednak prochy i koszmarna migrena. Dotyczy to w jakiś sposób wątku o światłach, bo w popołudniowym lipcowym słońcu nie zauważyłam wyłaniającego się z cienia budynku szaroniebieskiego samochodu bez świateł.

Edytowane przez poziomka61
Czas edycji: 2007-02-19 o 06:00
poziomka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 09:24   #58
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
co dokladnie sie stalo? on wjechal bo za glosno sluchalas radia?
Nie, policja jadąc na sygnale wymusiła zjechanie jej z drogi. Wszyscy zjeżdżali, ale ja nie słyszałam sygnalizatora dźwiękowego (przez muzykę), i musiał poprawić światłami i klaksonem. Wstyd mi za to

ps. a hamowania silnikiem ciągle się uczę, i nie chwaląc się - coraz częściej mi się udaje
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:44   #59
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Witam Płocczanina

Jem prowadząc. Fatalna sprawa, czekam aż zabronią tego tak, jak rozmów telefonicznych i będę się kontrolować.

Wjeżdżam pod górkę na zbyt wysokim biegu

Jeżdżę w obcasach - zaliczam to do nawyków, bo w zwykłych butach nijak nie mogę się wygodnie rozsiąść i prowadzić

Więcej nie pamiętam

Ach bywa, że się ścigam na światłach ale nie mówcie mojemu TŻ, bo krzyczę na niego, kiedy robi to samo




Hellou
Może czasem depnę na światłach ale że moja żonka jest w 38 tygodniu
ciąży więc jeżdzę jak kapelusznik .
CZym śmigasz ??
pozdrawiam
PS
Nie męcz silnika pod górkę na wywsokim biegu. To mu szkodzi ! ! !
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 15:17   #60
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

[quote=arek***;3714206]
Niemoge skomentować tego zdania inaczej jak bzdury .
CZemu ??
Wszystko zależy jeszcze od danej prędkości i zakrętu. Całą reszt trzeba zostawić kierowcy.
Jeśli znasz teren sam wcześniej dokonasz "przygotowań" do pokonania go.
Jeśli teren obcy to tym bardziej wyhamujesz wcześniej a nie wciskając
sprzęgło i hamujać już "na zakręcie". Jaszcze jak suchy asfalt to jak cie moge , pipiszą opony i wsio a jesienia i zmią ??.

Najperw zacznijmy od tego z jaką prędkością i w jaki zakręt.
Rozumiem że mamy jakiś bardzo łagodny zakręt to możemy sobie redukować biegi .
Ooo włąśnie

Sprawd druga " jadąc na luzie nie masz prawie żadnej kontroli nad autem "
Jadąc na luzie niemasz takiej kontroli ze nie mozesz przyśpieszać , a kto przyśpiesza wchodzac w zakręt ? Kręcić kierownicą można z powodzeniem i hamować też
Przyśpieszanie w takim wypadku jest faktycznie raczej sporadyczne.
Bardziej chodziło mi o hamowanie silnikiem które nie zrywa przyczepności.
pzdr
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.