Zaparcia u niemowląt HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-21, 21:03   #1
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Unhappy

Zaparcia u niemowląt HELP


Witam! Czy któraś z Was drogie wizażanki miała podobny problem? Moja pięciomiesięczna córka odkąd zaczęła jeść oprócz mleczka z cyca zupki i deserki nie może zrobić kupki. Ma przerwy od 3 do nawet 5 dni. Nie pomaga herbatka ani termometr. Ostatnio pomógł nam czopek glicerynowy. Dziś zrobiła kupkę sama bez żadnej pomocy po 4 dniach ale w strasznych męczarniach. Chyba na razie odstawię na jakiś czas zupki i deserki i zobacze czy to coś pomoże. A czy Wy miałyście podobny problem? Jeśli tak to jak z tym sobie radziłyście? Będę wdzięczna za wszystkie rady. Pozdrawiam
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 21:26   #2
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Nie wiem jak dlugo twoja coreczka przyjmuje inne pokarmy oprocz mleka, z czasem powinno sie to uregulowac. Jedyne co mozesz zrobic w takim przypadku i co przychodzi mi do glowy, to podawac dziecku w małych ilościach sok warzywny, jabłkowy lub pomarańczowy. Przyczyna zaparcia u twojej coreczki moze byc to, ze dziecko przyjmuje niewystarczające ilości płynów.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 21:40   #3
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

wszystko powinno uregulowac sie z czasem,dlatego moze nie przerywaj podawania nowego jedzonka.Spróbuj napoić maleństwo nektarem śliwkowym z HiPPa, może pomoże.pozdrawiam
agasam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:00   #4
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Plecam na zaparcia przetarte jabuszka i cherbatkę rumiankową
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:19   #5
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Pije dosyć dużo herbatki. Do tej pory piła koperkową a teraz kupiłam jej z hippa koperkową z rumiankiem i anyżem - poprawiającą trawienie. Na razie jej nawet pomaga i smakuje . Jabłuszka jadała i nic jej nie pomogły. Nowe jedzonko je od ok 2 tygodni i od tego właśnie czasu pojawił się problem z zaparciammi. Córka wogóle nie chce pić soczków - ani z butelki ani nawet łyżeczką wszystko inne wcina w oka mgnieniu. Mam nadzieję że z czasem się jej to wszystko ureguluje ale nie wiem jak to może długo potrwać. Dziś się bardzo męczyła zanim zrobiła kupkę i była przez cały dzień z tego powodu bardzo marudna - prawie wogóle nie spała, serce mi się łamie jak widze jak się męczy
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:51   #6
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

herbatka rumiankowa, koperkowa i czopki glicerynowe, czyli wszsytko co bylo juz powiedziane,

aha, i masaze brzuszka,
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 09:29   #7
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

masaze brzuszka zgodnie z kierunkiem ruchu wskazowek (zgadza sie ) a co do jabluszek to latwiej przyswajalne sa de ugotowane (do tego najlepiej na parze - traca mniej witamin) U osob z trudnoscia trawienia surowe jablka moga wywolywac wzdecia.
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 10:23   #8
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

jeśli podajesz dzecku jabłka, które przecierałaś sama to zwróc uwagę, żeby nie było tak jakichś grudek, aby zapobiec zadławieniu sie maleństwa. Na początku najpeliej podawać te deserki od gerbera czy jakiejś innej firmy, ale gotowe w słoiczkach. Mamy wtedy gwarancję, że całość jest dobrana do wieku dzieciątka. Ja swoim córeczkom własnoręcznie przetarte jabłuszka podawałam dopiero od ukończenia 7msc życia, tak to te ze sklepu. Co do herbatek hippa to równiez trzeba zwrócić uwage na wiek. Wiem, że one smakują dzieciom, choć kiedys w moje ręce doatała się taka, której dzidzius nie chciał pić za żadne skarby świata i trzeba było kupic inną (to była chyba herbatka na przeziebienie - tak na niej pisało)
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:58   #9
skarbonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 128
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Przy przejściu na pokarmy stałe takie zaparcia to normalna sprawa. Najlepiej regulować je naturalnie. W żadnym wypadku termometrem - można zrobić dziecku krzywdę. W ostateczności leki i czopki glicerynowe. Ale w ten sposób organizm sam nie przestawi się na regularne wypróżnianie. Spróbuj raz dziennie podać dziecku coś z tych rzeczy:
-jabłka z czarnymi jagodami z Gerbera
-suszone śliwki z serii Naturalnie Proste Gerbera
-sok jabłkowo-jagodowy Bobofrut

Pozdrawiam
skarbonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:22   #10
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Może pisze tak bo jeszcze mamą nie jestem...aleJustynko co za róznica czy podane danie będzie gerbera czy własnoręcznie przyrzadzone??

Skoro i tu i tu było jablko w roli głownej...
Wydaje mi się, ze im mniej chemii i konserwantów dla bobasa tym lepiej...ale moze zmienie zdanie jak urodzę swojego Berbecia
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:27   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez edytka250
Może pisze tak bo jeszcze mamą nie jestem...aleJustynko co za róznica czy podane danie będzie gerbera czy własnoręcznie przyrzadzone??

Skoro i tu i tu było jablko w roli głownej...
Wydaje mi się, ze im mniej chemii i konserwantów dla bobasa tym lepiej...ale moze zmienie zdanie jak urodzę swojego Berbecia

wiesz jedzenie dla dzieci typu sloiczkowego przechodzi rozne testy i badania aby byly najzdrowsze a jablko kupione ,przetarte przez ciebie nie wiadomo skad jest i czy bylo pryskane itp.
to raz a dwa to wygoda ,otwierasz sloik i masz gotowe danie -fakt sloiki nie sa najtansze ale osobiscie nie chcialo mi sie packac w kuchni z jedzeniem dla corki,podgrzalam sloik i obiad gotowy.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 12:46   #12
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

a ja chyba jestem staroświecka
Na szczescie może też inaczej na to patrze, bo wszystkie owoce i warzywka mam z ogrodu. stad pewnie ten moj punkt widzenia.

Co do wygody... to doskonale rozumiem... ale jednak przyjemność prygotowywania takiego jedzonka tez jest duza
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 13:44   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez edytka250
a ja chyba jestem staroświecka
Na szczescie może też inaczej na to patrze, bo wszystkie owoce i warzywka mam z ogrodu. stad pewnie ten moj punkt widzenia.

pewnie tak ,chociaz swiezych owoców nie ma zima wtedy lepiej podac sloikowe jedzenie a i mieso tez bezpieczniejsze ze slika

Co do wygody... to doskonale rozumiem... ale jednak przyjemność prygotowywania takiego jedzonka tez jest duza
wierz mi nie ma przyjemnosci w ucieraniu wszytskiego szczegolnie gdy ma sie wymagajace dziecko wtedy wieksza przyjemnosc jest w drzemce niz w staniu w kuchni wsród papek
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 14:17   #14
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Niedługo sie przekonam juz nie mog się doczekać Myslę, ze milsze będzie niespanie z powodu humorków dziecka niż z samj bezsenności ( z niewygody z brzuchem)
Dzieki Paula
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 17:49   #15
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Witam
Mój synek też miał zaparcia i też mniej więcej w tym wieku, tylko było to spowodowane mlekiem (Bebilon Pepti), ale po pewnym czasie wszystko się uregulowało, pomagały czopki glicerynowe, masaż brzuszka. Wiem jak serce się ścika, kiedy maluch nie może zrobić kupki...
Dph, piszesz, że od dwóch tyg. dajesz małej i obiadki i deserki, a może dla niej to po prostu za dużo? Może za szybko wprowadzasz małej nowe produkty? Być może za dużo też jest w jej pokarmach marchewki? Ona ma dopiero 5 mies. i myślę, ze nie ma sensu tak spieszyć się z wprowadzaniem nowych rzeczy. Pamiętam radę lekarza pediatry-alergologa i naszego rodzinnego lekarza - 1 nowy produkt na 2 tyg. Może na razie wystarczy zweryfikować malutkiej dietę i obejdzie się bez czopków i tym podobnych wspomagaczy
Aha, jeżeli jeszcze karmisz piersią, to sama wcinaj suszone śliwki - też pomaga
Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Yolla
Czas edycji: 2005-08-22 o 19:43 Powód: literówka
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 21:51   #16
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Też mi się wydaje że mała dostała za dużo rzeczy. ale wiecie jak to jest jedna babcia daje zupkę druga jabłuszko a mama soczek Co do gotowych produktów to mam problem z babcią która również uważa że to sa konserwanty - czyli chemia, a jabłko ze słoiczka jest na pewno zdrowsze niż jabłko kupione w sklepie i starte samodzielnie na tarce. No ale babcie tego nie rozumieją - inne pokolenie A jak to jest w końcu z tymi jagodami? Jedni twierdzą że powodują zaparcia inni że to znakomity środek właśnie na zaparcia
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 23:14   #17
hkama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Wszystkie metody o których pisały mamy i nie tylko przetestowaliśmy, ale nie zawsze przynosiły one wystarczająco szybko ulgę naszemu maleństwu. Lekarz zaproponował nam ESPUTICON i od czasu gdy go używamy synek nie ma problemu z zaparciami, czy wiatrami. Baliśmy się, że organizm dziecka może się uzależnić od tego leku, bo jednak lek to lek jednak pani doktor uzmysłowiła nam, że nie ma takiej możliwości. Mam nadzieję, że znajdziesz skuteczny sposób na dolegliwości Twojego dzieciątka. Pozdrawiam.

PS>Uzmysłów babciom, że takim dokarmianiem dziecka niekiedy mogą bardziej zaszkodzić, aniżeli dogodzić dziecku.
hkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 05:49   #18
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez dph
A jak to jest w końcu z tymi jagodami? Jedni twierdzą że powodują zaparcia inni że to znakomity środek właśnie na zaparcia
Ja stosuje jagody tylko i wylacznie na biegunke, na zaparcia to raczej jablka i sliwki
Pod tym linkiem znajdziesz informacje na temat jagod: http://polityka.wm.pl/Index.php?ct=z...roda&id=616115
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 06:48   #19
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Z jagodami jest tak ponoć, iż ich forma przetworzona, czyli dżemy jest skutecznym sposobem na zaparcia- tak słyszałam od lekarza w szpitalu kiedy moja wówczes 5 miesięczna córka leżała z rotawirusem i obok mama nakarmiła tym dżemem swojego dwuleniego synka / przez co nasliły się objawy choroby u tego dziecka/.
Ja proponuję Esputicon i potwierdzam jego skuteczność- jest to lek homeopatyczny, dostępny bez recepty, w kropelkach. Wlej 2 krople do płynu /lek nie zmienia smaku potrawy/, powinno naprawdę pomóc. Mój syn miał dość spory problem z zaparciami, który zresztą wynikał własnie z niedojrzałością całego układu pokarmowego.
Na czopki proszę uważać, nie powinno się ich nadużywać Esputicon nie czyni szkody brzuszkowi maluszka, a jest o dość skuteczny / na kolkę również /. Cena, o ile dobrze pamiętam, ok 12 zł na buteleczkę.
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 09:28   #20
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez dph
Co do gotowych produktów to mam problem z babcią która również uważa że to sa konserwanty - czyli chemia
No to nad babcią będziesz musiała popracować i wytłumaczyć jej, że nie ma racji. Znam przypadek, gdzie jabłko kupione w warzywniaku uczulało, a ze słoiczka nie A zapytaj może babci, jak się robi przetwory z owoców Co najwyżej cukier dodaje i później pasteryzuje i jakoś bez konserwantów się obchodzi Może to ją przekona U mnie na szczęście takiego problemu nie było, wręcz przeciwnie, ciągle słyszałam, żebym uważała na warzywa, bo to na nawozach. Co innego ze swojego ogródka
A co do jagód, to mojego zatwardzały.
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:47   #21
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Z moim 11 miesięcznym synkiem było podobnie gdy zaczełam wprowadzać mu nowe produkty to kończyło się to zaparciem. Lekarz wytłumaczył mi że w szczególności na początku nie należy wprowadzać za dużo różnych pokarmów na raz. Jak wprowadzasz jabuszko to nie dawaj nic nowego puki dziecko nie będzie się normalnie wypróżniać. Dowiedziałam się też (co mnie zdziwiło) że marchewka w szczególności na początku może powodować zaparcia. Daj swojemu dziecku troche czasu. A i uważej jak bedziesz wprowadzać kaszki mój tez miał po nich zaparcia.
A na zaparcia dawałam herbatke z HIPA na trawienia i stosowała czopki ale dawałam nie cały na raz ale kawałeczek i to pomagało.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:54   #22
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Przypomniała mi się jedna rzecz mojej koleżanki córeczka ( wtedy ok 5 miesięczna) miała straszna zaparcia. Gdy wszystkie domowe sposoby zawiodły po prostu ściągnęła małej pampersa, wzięła na ręce i przytrzymała w pozycji siedzącej ( nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam, czasem mamy trzymają tak dzieci jak się zalatwiają na dworze, a same nie chcą kucnąć i załatwić swoją potrzebe). To poskutkowało mała zrobiła kupke ... tylko że od tej pory nie chciala robic już kupki do pampersa. Za to jak tylko potrafiła siedziec to robiła kupke do nocnika .
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 10:30   #23
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Witam ponownie. Niestety zaparcia u córci nie minęły Nie pomaga nic oprócz lewatywy. Ma przepisaną Lactuloze i Debridat - 3xdziennie po łyżeczce ale nie ma żadnych efektów nie wiem juz co mam robić
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 15:22   #24
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Tylko się nie załamuj
Powinnaś udać się do gastrologa dziecięcego, może wykonać usg jamy brzusznej?, w tak upartym przypadku prawdopodobnie lekarz przepisze silniejsze leki. Pamietaj też o przepajaniu dziecka wodą
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 20:58   #25
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Mariqa dzięki za słowa otuchy Z moją córą to jest różnie, właśnie spi głebokim snem bo dzisiaj sama o dziwo zrobiła kupkę (chyba Debridat zaczyna działać) Dawno juz nie spała tak spokojnie. Mam nadzieję że się jej to unormuje. Zwykła przegotowana wodę dostaje zaraz jak się obudzi rano przed jedzeniem i może to tez w tym przypadku pomogło. Teraz mamy nowe zmartwienie - od trzech tygodni leczymy infekcję dróg oddechowych Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 08:17   #26
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
zaparcia po mleku humana 1 plus u miesięcznego dzidziusia.pomocy!!

mam problem z karmieniem mojego synka mlekiem modyfikowanym a konkretnie HUMANA.poczatkowo karmiłam mojego synka bebiko.mial straszne zaparcia.poszlam do lekarza i spytalam czy zmienic mleko.lekarz stwierdzil ze moge zmienic skoro maly cierpi na bole brzuszka i zmienilam na humane 1(bo kilka osob mi mowilo ze to dobre mleko). niestety Natanek nie byl syty a na opakowaniu wyczytalam ze jesli tak jest to moge humane 1 zamienic na humane 1 plus(zaznaczam ze nie jest to humana 2 ktora jest zalecana od 4 miesiąca).
humane 1 odstawilam calkowicie i karmie teraz humaną 1 plus.
i w tym problem ze kazdy mowi co innego. wiec moje pytanie brzmi czy humaną 1 plus powinnam tylko dokarmiac malego czy moze to byc jedyne mleko w jego diecie??i co zrobic zeby malutki po zmianie na mleko sztuczne nie mial takich zaparc.nieraz trwa to 3 dni i maly strasznie cierpi a myslalam ze po zmianie z bebiko na podobno lekkostrawną humane te zaparcia znikną.pomózcie bo nie moge juz patrzec na cierpiącego synka.pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 08:18   #27
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: zaparcia po mleku humana 1 plus u miesięcznego dzidziusia.pomocy!!

i dodam jeszcze ze dokarmiam małego herbatkami z kopru bo tak zalecil lekarz na zaparcia ale nic nie pomagają.tylko siusia duzo więcej.pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:48   #28
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: zaparcia po mleku humana 1 plus u miesięcznego dzidziusia.pomocy!!

Ja moją Amelcię karmię od urodzenia humną i jestem bardzo zadowolona z tego mleka. Oczywiście do 4 m-ca ją dokarmialam tym mlekiem bo karmiłam piersią. Uważam,że powinnaś podawać mu częściej humanę1 , a humaę plus polecam dopiero jak dziecko skończy 4 m-ce i układ trawienny lepiej się wykształci. A z herbatek polecam zdecydowanie hipp od 1 m-ca wspomagająca trawienie,spróbuj polecam. Ja już daję mojej niuni humanę 2 plus a ma ona 9 m-cy i rozwija się super , nigdy nie miała zaparć i dolegliwości żoładkowych.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:19   #29
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: zaparcia po mleku humana 1 plus u miesięcznego dzidziusia.pomocy!!

niestety mój natanek nie najadał sie humaną 1 a ze wyczytałam ze jesli dziecko nie jest syte po humanie 1 to mozna to mleko zastąpic humaną 1 plus.a herbatke hipp stosuje ale oprocz tego moj skarb pije tez wode (tak mi polecili w aptece na zaparcia).zastanawiam sie tylko czy humana 1 plus moze byc jedynym mlekiem ktore pije moj synek-czy mu to nie zaszkodzi.pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 18:47   #30
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: zaparcia po mleku humana 1 plus u miesięcznego dzidziusia.pomocy!!

Piszesz, że podajesz humane bo słyszałas, że jest to dobre mleko ale moze własnie dla twojego synka nie jest to najlepsze mleko.
Na zaparcia jest tez Bebiko Omneo.
Moja córka tez cierpi na zaparcia, wiec mam taki sam problem.
Jak najwięcej dopajaj synka wodą i masuj brzuszek.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-29 11:43:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.