Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-15, 17:20   #1
Nadia9290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25

Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)


Witam,
za rok we wrześniu chciałabym się wybrać z partnerem na wycieczkę za granicę. Najbardziej interesuje mnie Hiszpania/ Francja ewentualnie jakiś inny ciepły kraj gdzie oferty są trochę tańsze.
Jak macie sprawdzone jakieś bardziej opłacalne oferty nawet na inne kontynenty to jestem otwarta na propozycje i będę bardzo wdzięczna.
Nigdy jeszcze sama nie organizowałam wyjazdu. Kiedyś podróżowałam, ale to głównie kolonie/ obozy. Jako dorosła ciężko było z kasą no i nawet nie myślałam o jakiś wakacjach. Jednak teraz sobie postanowiłam, że uzbieram i pojedziemy. Tylko jak to wszystko załatwić? Przeglądałam oferty last minute to nawet nie są aż tak drogie ( myślę, że przez rok spokojnie uzbieram ) Jednak nie mam pojęcia jak ta cała organizacja wygląda. Ile czasu wcześniej muszę iść do biura podróży, żeby zarezerwować wyjazd? I do jakiego konkretnie trzeba iść?
Interesują mnie tylko wycieczki zorganizowane, to będzie pierwszy wyjazd więc nie chcę nic na własną rękę.
Chciałabym jechać na ok 7 dni, fajnie by było jakby to były wczasy, że np ok 3 dni plażowanie, 3 dni zwiedzanie choć z tego co słyszałam to takie wycieczki są ok 15-dniowe więc myślę bardziej o jakiś objazdowych. W sumie to sama nie wiem....po prostu mam ochotę gdzieś wyjechać, po kilku latach znów coś zobaczyć.
Proszę doradźcie jak to wszystko wygląda w praktyce.
No i właściwie w jakim miesiącu najlepiej się wybrać?
I ile mniej więcej euro wydawaliście dziennie na takich wyjazdach?
Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o lot samolotem to tylko Poznań mi odpowiada. Myślę, że sporo jest stamtąd lotów. Zanim wgl pojadę muszę dziecko zawieźć do rodziców, a tam też nie mam blisko.
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje
Nadia9290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 21:47   #2
Nadia9290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

Nikt nic nie doradzi?
Szkoda...
Nadia9290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 13:41   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

Tak naprawdę to masz sporo pytań, na które odpowiedzą Ci w biurze podróży, skoro decydujesz się na wycieczkę zorganizowaną. (w sensie ilości dni wycieczki, miejsca wylotu, kierunku i ceny)



Ze swojej strony powiem tylko, że nie kupowałabym nic z mało znanych biur "krzaków". Celowałabym w Rainbow tours, Neckermann, Itaka, Tui. Idź do biura kilka miesięcy wcześniej, oni często robią tak, że po prostu Ci wyszukują wycieczkę pod Twoje kryteria i masz kilka do wyboru. Możesz też sama posiedzieć w internecie na oficjalnych stronach tych biur i samemu poszukać tego, co Cię interesuje.



Jeżeli chcesz na 7 dni to po prostu wykup wczasy samolotem, a na miejscu możesz dokupić jakieś wycieczki fakultatywne na trzy dni.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 19:07   #4
liljuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

Jeżeli chcesz last minute, to wystarczy tydzień czy dwa przed planowaną datą. Można wyhaczyć naprawdę fajne okazje. Parę razy tak lecieliśmy i byłam zadowolona. Wtedy wiadomo masz mniejszy wybór, ale można zaoszczędzić albo wziąć więcej wycieczek na miejscu.
liljuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 22:06   #5
Nadia9290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

No właśnie wybiorę się do biura podróży, żeby konkretnie coś doradzili
Na fb widziałam tez stronę wakacyjni piraci i tam są naprawdę tanie oferty. Któraś z Was może korzystała z tej strony? Póki co ja tylko tak zerknęłam, dokładnie się nie wczytywałam.
Sama nie wiem czy lepiej zwiedzić Europę czy coś innego.
Marzy mi się Meksyk albo Indie, choć rodzina odradza.
A Wy co myślicie?
Nadia9290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 05:16   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

Cytat:
Napisane przez Nadia9290 Pokaż wiadomość
No właśnie wybiorę się do biura podróży, żeby konkretnie coś doradzili
Na fb widziałam tez stronę wakacyjni piraci i tam są naprawdę tanie oferty. Któraś z Was może korzystała z tej strony? Póki co ja tylko tak zerknęłam, dokładnie się nie wczytywałam.
Sama nie wiem czy lepiej zwiedzić Europę czy coś innego.
Marzy mi się Meksyk albo Indie, choć rodzina odradza.
A Wy co myślicie?
Jeżeli dopiero tak naprawdę zaczynasz przygodę z podróżowaniem to może zacznij od Europy, bo jest naprawdę tyle pięknych destynacji, że masz w, czym wybierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:49   #7
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Pierwszy samodzielny wyjazd- bardzo proszę o rady i wskazówki!!! :)

Idź do biura podróży, najlepiej takiego, co ma wielu touroperatorów w swojej ofercie. Wyszukają coś fajnego według Twoich kryteriów, budżetu, itp. Ja zawsze odwiedzam biuro w październiku, przedstawiają mi kilka ofert, potem wracam do domu i czytam opinie o hotelach, miejscu, co warto zobaczyć, etc. Dopiero wtedy decyduję co zakupić

Ile wziąć kieszonkowego, to zależy na ile jedziesz i jaką masz opcję wyżywienia, czy wypożyczasz samochód, czy raczej korzystasz z wycieczek oferowanych przez biuro
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-27 16:49:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.