Alergia i testy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-09, 08:41   #1
Nefilimka
Raczkowanie
 
Avatar Nefilimka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 210

Alergia i testy


Cześć Mam pytanie czy może któraś z was ma/miała taką sytuację jak ja. Od 3 lat w okresie marzec-czerwiec mam wyraźne objawy alergii: kichanie, łzawienie oczu, katar itp. Brałam różne leki i znalazłam jeden, który jako tako mi pomaga. Chciałabym się odczulać, ale testy skórne u alergologa nic nie wykazują. Robiłam je 3 razy+raz test z krwi i też nic nie wyszło. Alergolog mówi, że to dość często się zdarza i powinnam brać leki, bo nie ma innego wyjścia. Nie chcę się długotrwale truć lekami
Zastanawiam się, czy może jednak są lepsze testy, które pomogą znaleźć alergen. Miałyście kiedyś taki problem? Proszę o pomoc, nie wiem co robić
__________________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
— Albert Einstein
Nefilimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:41   #2
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Cześć Mam pytanie czy może któraś z was ma/miała taką sytuację jak ja. Od 3 lat w okresie marzec-czerwiec mam wyraźne objawy alergii: kichanie, łzawienie oczu, katar itp. Brałam różne leki i znalazłam jeden, który jako tako mi pomaga. Chciałabym się odczulać, ale testy skórne u alergologa nic nie wykazują. Robiłam je 3 razy+raz test z krwi i też nic nie wyszło. Alergolog mówi, że to dość często się zdarza i powinnam brać leki, bo nie ma innego wyjścia. Nie chcę się długotrwale truć lekami
Zastanawiam się, czy może jednak są lepsze testy, które pomogą znaleźć alergen. Miałyście kiedyś taki problem? Proszę o pomoc, nie wiem co robić
A co to dokładnie były za testy? Może akurat nie było w nich alergenu, na który jesteś uczulona? Twoje objawy wskazuja raczej na alergie wziewną, niż pokarmową, zwłaszcza jesli objawy występują wiosną (pyłki?). Może zrób testy z jakimś rozszerzonym zestawem pyłków roślin.
Jakie leki bierzesz?
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 10:43   #3
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Cześć Mam pytanie czy może któraś z was ma/miała taką sytuację jak ja. Od 3 lat w okresie marzec-czerwiec mam wyraźne objawy alergii: kichanie, łzawienie oczu, katar itp. Brałam różne leki i znalazłam jeden, który jako tako mi pomaga. Chciałabym się odczulać, ale testy skórne u alergologa nic nie wykazują. Robiłam je 3 razy+raz test z krwi i też nic nie wyszło. Alergolog mówi, że to dość często się zdarza i powinnam brać leki, bo nie ma innego wyjścia. Nie chcę się długotrwale truć lekami
Zastanawiam się, czy może jednak są lepsze testy, które pomogą znaleźć alergen. Miałyście kiedyś taki problem? Proszę o pomoc, nie wiem co robić
Mam podobny problem, tylko w dłuższym okresie czasu, ale jest tyle alergenów, że czasem trudno znaleźć źródło.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 11:26   #4
Nefilimka
Raczkowanie
 
Avatar Nefilimka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 210
Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
A co to dokładnie były za testy? Może akurat nie było w nich alergenu, na który jesteś uczulona? Twoje objawy wskazuja raczej na alergie wziewną, niż pokarmową, zwłaszcza jesli objawy występują wiosną (pyłki?). Może zrób testy z jakimś rozszerzonym zestawem pyłków roślin.
Jakie leki bierzesz?
Typowe testy na pyłki drzew, traw, pleśnie, roztocza itp. Ale czy takie testy z rozszerzonym zestawem pyłków istnieją? Moja alergolog rozłożyła ręce Biorę Telfast 120
__________________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
— Albert Einstein
Nefilimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 13:55   #5
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Alergia i testy

Mi alergolog powiedziała, że u dorosłych (w sensie +20 lat) mogą sie pojawiać alergie/ucvzulenia, których się nie wykryje... szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy wszystko może uczulać... Ja zmagam sie z bąblami, swędzeniem twarzy od jakiś 2-3 miesięcy. testy nic nie wykazały. Ale siostra Tż-ta powiedziała mi o sałacie (ogólnie nowalijkach) i cholera to chyba to Ubolewam bo jadłam całą sałate w 1-2dni. Np wczoraj nie pamiętając o tym zjadłam w galerii kilka sałatek i wieczorem myślałam, ze się zadrapię... A dzisiaj po dwoch rzodkiewkach mnie wysypało Boże a ja tak kocham warzywa! Muszę sama zasiać (na balkonie chyba) żeby były bez tych metali i innych świństw...
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 14:06   #6
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Typowe testy na pyłki drzew, traw, pleśnie, roztocza itp. Ale czy takie testy z rozszerzonym zestawem pyłków istnieją? Moja alergolog rozłożyła ręce Biorę Telfast 120
Panele alergiczne trochę różnią się w różnych laboratoriach. W niektórych można wykupić sobie pojedynczo konkretne alergeny (jeśli masz sporo wolnej gotówki, bo to podobno drogie).
Pierwszy link z brzegu: http://luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/...lergia-wziewna
W 2.pakiecie jest kilkanaście pyłków roślin, 3. pakiet to 10 pyłków roślin.

Nie wiem skąd jesteś, po prostu przejrzyj sobie ofertę laboratoriów w Twojej miejscowości

Druga sprawa to to, że nawet jeśli znajdziesz alergeny i okażą się nimi pyłki roślin to ciężko będzie je całkiem wyeliminować z życia, a odczulanie jest drogie i nie zawsze skuteczne. Ja bym raczej poszukała skutecznego leku i brała go w okresie, gdy mam objawy. To tylko parę miesięcy więc nie jest jeszcze tak źle. Mi na testach wyszła alergia na wszystko i w zasadzie okrągły rok mam jakieś objawy (latem raczej katar i łzawiące oczy, zimą najczęściej objawy skórne). Tabletki w ogóle mi nie pomagają, ale pomaga trochę picie zwykłego wapna, próbowałaś?
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:09   #7
Arctica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 60
Dot.: Alergia i testy

Może testy które robiłaś były zbyt mało szczegółowe lub jakieś leki zaburzały wynik. Bardzo ważne jest aby testy robić na jesień i wtedy, gdy conajmniej od 6-8 tygodni nie bierzesz rzadnych leków przeciwalergicznych (antyhistaminowych).

Druga sprawa, że jeśli masz pyłkowicę, to dokładne określenie tego na co jesteś uczulona może być istotne jedynie w sytuacji kiedy decydujesz się na odczulanie. W innych przypadkach pozostaje jedynie lecznienie farmakologiczne (a i przy odczulaniu też go nie unikniesz), bo tych alergenów zwyczajnie nie da się zupełnie wyeliminować.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrze dobrane leki i dostatecznie wcześnie rozpoczęta kuracja, w znaczym stopniu niweluje objawy i bardzo poprawia jakość życia.
__________________
"Nie potrafię i nie chcę dopasować swojego sumienia do tegorocznej mody”
Lillian Helman
Arctica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 20:33   #8
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Cześć Mam pytanie czy może któraś z was ma/miała taką sytuację jak ja. Od 3 lat w okresie marzec-czerwiec mam wyraźne objawy alergii: kichanie, łzawienie oczu, katar itp. Brałam różne leki i znalazłam jeden, który jako tako mi pomaga. Chciałabym się odczulać, ale testy skórne u alergologa nic nie wykazują. Robiłam je 3 razy+raz test z krwi i też nic nie wyszło. Alergolog mówi, że to dość często się zdarza i powinnam brać leki, bo nie ma innego wyjścia. Nie chcę się długotrwale truć lekami
Zastanawiam się, czy może jednak są lepsze testy, które pomogą znaleźć alergen. Miałyście kiedyś taki problem? Proszę o pomoc, nie wiem co robić
Ja tam się truję się nimi od 20 lat i żyję. A już w ogóle Telfast to lek nowej generacji, już rozumiałabym jakbyś brała Zyrtec, to jest świństwo dopiero
Poza tym znalezienie alergenu - jeśli to pyłki, nie sprawi, że alergia zniknie, a kompletne odcięcie się od niego raczej byłoby ciężkie.
Co do odczulania - ten tego Odczulali mnie (a wiem na co jestem uczulona) przez... 6 lub 7 lat. Niewiele to dało, pomogły za to metody niekonwencjonalne Ale może to ja jestem dziwna, bo nawet na mojej alergolog robiłam wrażenie
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 06:21   #9
Arctica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 60
Dot.: Alergia i testy

Mitsukki ma rację. Teraz są leki nowej generacji, które nie mają takich skutków ubocznych jak np. senność czy przybieranie na wadze. Ja biorę Contrahist (lewoskrętna cetyryzyna) i jest naprawdę ok, a już są nawet leki znacznie nowsze i lepsze od tego.
__________________
"Nie potrafię i nie chcę dopasować swojego sumienia do tegorocznej mody”
Lillian Helman
Arctica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 19:44   #10
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Odp: Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja tam się truję się nimi od 20 lat i żyję. A już w ogóle Telfast to lek nowej generacji, już rozumiałabym jakbyś brała Zyrtec, to jest świństwo dopiero
Poza tym znalezienie alergenu - jeśli to pyłki, nie sprawi, że alergia zniknie, a kompletne odcięcie się od niego raczej byłoby ciężkie.
Co do odczulania - ten tego Odczulali mnie (a wiem na co jestem uczulona) przez... 6 lub 7 lat. Niewiele to dało, pomogły za to metody niekonwencjonalne Ale może to ja jestem dziwna, bo nawet na mojej alergolog robiłam wrażenie
Co pomogło ci w jakimś stopniu zwalczyć alergie?

Jestem astmatykiem i alergikiem od ponad 15 lat. Tak jak Ty przez wiele lat byłam odczulana (akurat na brzoze, olche i leszczyne), przez jakiś czas był spokój a teraz znowu jest masakra. Odczulać dalej się nie mogę bo tak twierdzi mój alergolog, podobno kluć można tylko jakiś czas.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 21:25   #11
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Odp: Dot.: Alergia i testy

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Co pomogło ci w jakimś stopniu zwalczyć alergie?

Jestem astmatykiem i alergikiem od ponad 15 lat. Tak jak Ty przez wiele lat byłam odczulana (akurat na brzoze, olche i leszczyne), przez jakiś czas był spokój a teraz znowu jest masakra. Odczulać dalej się nie mogę bo tak twierdzi mój alergolog, podobno kluć można tylko jakiś czas.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Biorezonans
Ja to ogólnie w takie rzeczy nie wierzyłam, ale chyba każdy kto ma silną alergię od dzieciństwa wie, że jest taki moment kiedy wszystkiego się już spróbuje Odczulałam się biorezonansem na pyłki traw, 1,5 roku temu mniej więcej. W zeszłym roku w wakacje leki na alergię brałam doraźnie - jak akurat danego dnia zrobiło się wielkie stężenie czy coś. Kiedyś brałam codziennie, także tego. Różnicę zauważyłam dużą
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 22:41   #12
myCh
Rozeznanie
 
Avatar myCh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 506
GG do myCh
Dot.: Alergia i testy

Ja jestem uczulona na wszystkie możliwe pyłki z tym, że testy to wykazały. Brałam miliony różnych tabletek na uczulenie, niektóre pomagały bardziej, niektóre ani trochę. Jakoś od 3 lat biorę xyzal (na recepte), żadnych skutków ubocznych, na początku brałam codziennie ale później zauważylam, że nawet jak zapomnę wziąć jakiegoś dnia to nic się nie dzieje. W tym roku zaczęłam brać od początku maja i tak co trzy dni. Praktycznie na wszystkich tabletkach jest napisane aby brać wieczorem, ja tam wole rano. Tabletki wcale nie są takie straszne. ;p
__________________
everybody shut up!
"hi mom, there are just 3 girls here,
sleep over party, you know"

[by otojest <3]



myCh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.