Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 21:13   #31
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Kosmetyczka naklada akryl tak samo jak naklada sie lakier tylko ze grubo.Tez mam przy duzych palcach u stpy paznokiec w ksztalcie litery C i mi tylko akryl pomogl
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 18:07   #32
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez Fritillaria Pokaż wiadomość
Angel@ zastanawiam się właśnie nad klamrami, ale o akrylu słyszę pierwszy raz. Na czym polega jego nałożenie, co to za technika? I przy jakich rodzajach wrastania się go stosuje?

Ja mam paznokcie przy dużych palcach u nogi w kształcie litery C, zawijają się do środka i są niemiłosiernie grube i twarde. Miałam raz wycinane 13lat temu, potem nauczyłam się sama sobie radzić. Niestety "radzenie sobie" polega na głębokim obcinaniu (przed jakim zawsze i wszędzie ostrzegają, żeby tego nie robić, bo wtedy się nie wyleczy problemu). Więc dzięki temu nic mi nie wrasta, ale i nic się nie zmienia. :/
Akryl/żel to masa, którą nakłada się na paznokieć. Są to te same produkty, jakie stosuje się przy przedłużaniu na tipsach (ja stosuję żel bo na akryl jestem uczulona). Za pomocą tych produktów można skorygować różne nieprawidłowości występujące na paznokciach. Przy wrastaniu jest to szczególnie skuteczne gdy wrastają brzegi ale stan nie jest zbyt ciężki. W zaawansowanych stadiach schorzenia ta metoda niestety nie pomoże. Skoro w chwili obecnej nie masz aktywnego problemu z wrastaniem taki zabieg powinien wystarczyć.
Jeszcze trochę informacji o eksploatacji: Paznokcia, na który nałożona jest masa nie da się obciąć. Skraca się go poprzez piłowanie. Co jakiś czas należy uzupełniać odrost bo masa zrasta wraz z paznokciem (średnio u stóp raz na 1- 1,5 miesiąca ale to zależy jak szybko rosną Ci paznokcie, może być nawet 2 miesiące). Taki paznokieć możesz normalnie malować (tylko zmywacz musi być bez acetonu), możesz też na lato zafundować sobie jakieś wtapiane zdobienie (wtedy całe lato masz piękne paznokcie u stóp nic zupełnie z nimi nie robiąc). Mogłabym pisać i pisać na ten temat bo zalet jest sporo ale chyba najważniejsze już wiesz. W razie czego pytaj

I jeszcze coś o klamrach bo poprzednio klikałam podczas pracy i nie bardzo miałam czas .
Tu jest stronka, z krótrej można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o wrastających paznokciach : http://www.zdrowe-nogi.pl/dlapacjenta.php?o=5
Polecam lekturkę wszystkich 3 zamieszczonych tam artykułow na ten temat. Znajdziecie tam także adresy gabinetów, gdzie można założyć klamrę.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:01   #33
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Angel@ dzięki za uświadomienie mnie. Będę się już orientować dalej w miejscach, gdzie takie zabiegi są wykonywane. Chyba jednak poszukam klamr, bo z tego co piszesz akryl jednak nie jest dla mnie - trudno opisać budowę paznokcia, więc nie będę wchodzić w szczegóły. Jeszcze raz dzięki za info.
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 10:32   #34
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Jak zgłosisz się do opdowiedniej osoby, to już ona Ci doradzi co będzie lepsze w Twoim przypadku . Powodzenia
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 22:56   #35
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Muszę tylko odnaleźć jakiś odpowiedni gabinet w mojej okolicy. Przeszukam forum i google.
Mam nadzieję, że tym razem wystarczy mi samozaparcia, żeby się gdzieś wybrać. Jakoś to zdrowie się zawsze odkłada na później... :/
Jeszcze raz dziękuję.
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 16:33   #36
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

A na tamtej stronce nie znalazłaś nic ze swojej okolicy?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:56   #37
MONIKA BARTOSIK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam.
na poprzedniej stronie wyczerpująco wypowiedziałam się na temat wrastających paznokci. mogę dodać ,że są dwa rodzaje klamerek: plastikowe lub metalowe. wybór zależy od stopnia wrastania. w Krakowie zakładam drutowe klamerki ja, lub pani Marta Mendel. podam nr.telefonu w razie wątpliwości zawsze mogę coś poradzić. a jeśli chodzi o skuteczność to daje 100% na drutowe klamry. działanie tych klamerek jest podobne do aparatu nazębnego. działa tak ,że macierz również naprostują. mój nr. 0501274532. pozdrawiam.
MONIKA BARTOSIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 19:59   #38
MONIKA BARTOSIK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam.
sprostuję tylko ,że drutowe i metalowe to to samo
MONIKA BARTOSIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 23:18   #39
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Ja ostatnio zauważyłam, że zaczeło mi się coś robić z paznokciem po jego drugiej stronie... Podważyłam troszkę paznokcia i w to miejsce gdzie coś się robiło wcisnełam troszkę waty. Ogromna ulga! Narazie jest ok, zobaczymy co będzie potem... Nie jest to to samo co klamry, ale też troszkę podnosi paznokieć. Długie moczenie w cieplutkiem namydlonej wodzie też pomaga.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 11:25   #40
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Patka rób tak jak robisz . Jeśli sprawa nie jest poważna powinno pomóc. Ale obserwuj tego palucha. Gdyby nie daj Boże coś zaczęło się pogarszać, to jak najprędzej śmigaj na klamry.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 13:23   #41
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

własnie coraz częściej sie zastanawiam nad tymi klamrami. jak mam ten wacik podłożony to nie boli mnie nic, ale zauważyłam, ze jak wycigam go to jest tam troszkę ropy. Jest się czym martwić?? Nie wiem własnie. A np moge klamry założyć jeśli mi się teraz nic nie robi? Bo chodzi o to że mi u obydwu paluchów wrastają paznokcie ale z jednym teraz nic się nie dzieje. To moge tak założyć je na zapas??
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 17:18   #42
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Tak możesz założyć klamry "na zapas". Nawet lepiej zakładać je w "dobrym stanie" niż wtedy, kiedy jest już problem. Jeśli Twoje paznokcie mają tendencję do wrastania, to prędzej czy później może coś się dziać. Musisz na nie stale uważać i odpowiednio je pielęgnować. Klamry zmieniają kształt paznokci, tak by wyeliminować tą tendencję do wrastania raz na zawsze
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 13:09   #43
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Chyba je założę. Jeśli ma to pomóc to jest tego warte. teraz tylko musze znalexc dobry salon w Szczecinie.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 16:29   #44
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Ja uważam że watro. Z resztą jak udasz się do fachowca, to po oględzinach stwierdzi czy warto Twoim przypadku zakładać klamry czy nie. A może poleci Ci coś innego? Skonsultować się ze specjalistą na pewno warto

Tu szukaj: http://www.zdrowe-nogi.pl/gabinety.php
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:27   #45
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Angel@ dziękuję Ci bardzo
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:05   #46
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś dobry salon, gdzie zakładają klamry (plastikowe bądź drutowe) w Warszawie?? zależy mi na tym, żeby był już wykorzystany, najlepiej jakby tej osobie powiodło się z wyleczeniem wrastania paznokcia :/
raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:07   #47
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś dobry salon, gdzie zakładają klamry (plastikowe bądź drutowe) w Warszawie?? zależy mi na tym, żeby był już wykorzystany, najlepiej jakby tej osobie powiodło się z wyleczeniem wrastania paznokcia :/
Lista salonów zakładających klamry drutowe dostępna jest tutaj
http://www.zdrowe-nogi.pl/gabinety.php
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:12   #48
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Dzięki
raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:56   #49
MONIKA BARTOSIK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witam. Firma GEHWOL posiada pewne standardy szkolenia. Dzięki temu w każdym salonie możemy spodziewać się takiego samego podejścia do problemu.
POWODZENIA
MONIKA BARTOSIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 09:56   #50
aleksandrio
Przyczajenie
 
Avatar aleksandrio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Ja własnie jestem po zabiegu. Miałem wyciecie klinowe w jednum palcu po obu stronach. Dopiero potem znalazlem to forum i zobaczylem ze mozna bylo klamerki zalozyc. No ale coż... lekarz nic o tym nie mowił:P Cierpiałem strasznie bo po jednej stronie miałem stan zapalny i znieczulenie nabardzo działało. Zjadłem 2 opakowania Pyralginium. Mam 12 szwów. Juz jestem po pierwszej zmianie opatrunku. I ak zobaczyłem ten palec to mi sie niedobrze zrobiło... Została z niego tylko połowa!:P
aleksandrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:28   #51
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witam.
Mam pytanko. Nie wiem jak określić ten problem... To chyba nie jest wrastający paznokcieć, ale umieszczam to pytanie tutaj, może uzyskam odpowiedź
Moja Ciocia, zawsze miała paznokcie pomalowane na biało, dosłownie na biało. I tak już od ok 10 - 12 lat. Niedawno zaporponowałam, że jej pomaluję pazurki, ona powiedziała, że będzie ciężko, bo może malować sobie tylko na biało Zgłupiałam... Więc zmyła lakier i....
Niektóre paznokcie były normalne, ładne i zadbane [było ich tylko 2]. A reszta była dziwna... Do połowy paznokiec rósł normalnie. Ale potem, wygląda tak jakby zaczął odpadać. Biała plamka.
Co to może być??!!
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:48   #52
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez aleksandrio Pokaż wiadomość
Ja własnie jestem po zabiegu. Miałem wyciecie klinowe w jednum palcu po obu stronach. Dopiero potem znalazlem to forum i zobaczylem ze mozna bylo klamerki zalozyc. No ale coż... lekarz nic o tym nie mowił:P Cierpiałem strasznie bo po jednej stronie miałem stan zapalny i znieczulenie nabardzo działało. Zjadłem 2 opakowania Pyralginium. Mam 12 szwów. Juz jestem po pierwszej zmianie opatrunku. I ak zobaczyłem ten palec to mi sie niedobrze zrobiło... Została z niego tylko połowa!:P

ojejku współczuję Ci... nie martw się, z czasem ten palec nie będzie wyglądał źle, będzie węższy, ale po szwach wszystko ładnie się zagoi. 12 szwów - bardzo dużo, no ale co lekarz to inna taktyka.

Mi po ostatnim zabiegu wycięcia klinowego niestety coś zaczeło się robić. Za namową Angel@ wybrałam się do kosmetyczki no i teraz będziemy próbowac naprawić to, co spieprz** mi lekarz. Szczegółów nie będę pisać bo jak tylko o tym pomyślę to normalnie ryczeć mi się chce że prywatny chirurg tak zrobił... no ale cóż... długa walka przede mną...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 18:21   #53
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pytanko. Nie wiem jak określić ten problem... To chyba nie jest wrastający paznokcieć, ale umieszczam to pytanie tutaj, może uzyskam odpowiedź
Moja Ciocia, zawsze miała paznokcie pomalowane na biało, dosłownie na biało. I tak już od ok 10 - 12 lat. Niedawno zaporponowałam, że jej pomaluję pazurki, ona powiedziała, że będzie ciężko, bo może malować sobie tylko na biało Zgłupiałam... Więc zmyła lakier i....
Niektóre paznokcie były normalne, ładne i zadbane [było ich tylko 2]. A reszta była dziwna... Do połowy paznokiec rósł normalnie. Ale potem, wygląda tak jakby zaczął odpadać. Biała plamka.
Co to może być??!!
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam? Chodzi o to, że płytka paznokcia tylko do połowy przyrasta do łożyska (nieprofesjonalnie pówiąc do skóry pod paznokiem) a dalej paznoieć rośnie sobie jakby w powietrzu?
Jeśli tak, to z pewnością onycholiza. Pomóc może aplikowanie pod paznokcie olejku z drzewa herbacianego. Zwykle po kilku miesiącach paznokie zaczynają przyrastać ale skoro problem trwa już tak długo może być ciężko. Myślę, że warto spróbować bo zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi a koszt kuracji to tylko kilka zł
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:17   #54
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Hmn... Może dla jasności dodam fotke
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIOCIA-AGATA.JPG (42,3 KB, 171 załadowań)
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 18:16   #55
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Tak to mi wygląda na onycholizę. Stan jest bardzo zaawansowany więc leczenie, o którym pisałam wcześniej może nie dać rezulatatów. Czy ciocia leczy się przewlekle? Jeśli tak, to może być skutek długotrwałego przyjmowania leków. Jeśli nie, jest to z pewnością oznaka jakiejś choroby. Radziłaby udać się z tym problemem do lekarza.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 19:47   #56
aleksandrio
Przyczajenie
 
Avatar aleksandrio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

W poniedziałek mam zdjecie szwów. Doktor powiedział mi ze w ciagu 30 lat( czyli od kiedy zajmuje sie operacjami plastycznymi) nie widział takiego przypadku. Bał sie ze cos zwali i wszystkim pielegniarkom o mnie opowiadał:P Na zmianie opatrunku okazało sie ze zrobił sie stan ropny. Wyleciało jej tyle, ze cały palec miałem w białoróżowej mazi...

Angel@ ty sie jakos zajmujesz paznokciami ze tyle wiesz??

Patka- Dzieki A doktor bardzo gleboko cial. Prawie od zgiecia palca i az za opuszek...(czy jak tam to sie mowi) dlatego tyle szwów. Mam nadzieje ze wiecej juz nie bede miał klopotow z palcami. Chociaz teraz w lewej nodze mi sie odnawia, ale postaram sam temu zaradzic
aleksandrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 21:36   #57
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez aleksandrio Pokaż wiadomość
W poniedziałek mam zdjecie szwów. Doktor powiedział mi ze w ciagu 30 lat( czyli od kiedy zajmuje sie operacjami plastycznymi) nie widział takiego przypadku. Bał sie ze cos zwali i wszystkim pielegniarkom o mnie opowiadał:P Na zmianie opatrunku okazało sie ze zrobił sie stan ropny. Wyleciało jej tyle, ze cały palec miałem w białoróżowej mazi...

Angel@ ty sie jakos zajmujesz paznokciami ze tyle wiesz??
Skoro miałeś aż tak skomplikowaną sytuację, to dobrze że poszedłeś do lekarza. Klamerki w tak ciężkim stanie raczej nikt nie podjąłby się zakładać. Życzę zeby wszystko było dobrze. A w razie czego (odpukać) wiedza o klamerkach przyda Ci się na przyszłość.

Odp.: troszeczkę tak
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 09:04   #58
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość
Tak to mi wygląda na onycholizę. Stan jest bardzo zaawansowany więc leczenie, o którym pisałam wcześniej może nie dać rezulatatów. Czy ciocia leczy się przewlekle? Jeśli tak, to może być skutek długotrwałego przyjmowania leków. Jeśli nie, jest to z pewnością oznaka jakiejś choroby. Radziłaby udać się z tym problemem do lekarza.
Nie, nie leczy się przewlekle.
Była już z tym u dermatologów różnych i innych lekarzy... ale żaden nie wiedzial co to I powiedzieli, że trudno tak musi zostać i zostaje jej jedynie malowanie paznokci, żeby tego nie było widać
No i jak widać schrzanili robotę... Bo gdyby to wcześniej "odkryli", można by to wyleczyć
Angel@, czyli można coś jescze zrobić.?
Wielkie dzięki za pomoc
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 14:30   #59
aleksandrio
Przyczajenie
 
Avatar aleksandrio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Na lewej nodze tez miałem zabieg, ale dawno. I teraz zaczyna mi z powrotem wrastac. I zastanawiam sie czy moze na tej nodze załozyc klamerke.
aleksandrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 15:00   #60
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Aha, no i chce dodać, że lekarze leczyli przez kilka lat na grzybice paznokcia. Ciocia brała dużo leków, między innymi "ORUNGAL" (3 serie, w odstępach kilku lat).
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-05 14:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.