BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 20:09   #1051
najmable99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

A stosował ktoś cepan albo coś podobnego? mi się wydaje, że to bardzo słabo działa, tak słyszałam, a w innej wersji, że trzeba dawać cepan na świeże blizny... ja mam kilka małych blizn po usuniętych znamionach- z twarzy, kosmetyczka mówiła, że znikną za czasem, trzeba robić peelingi itp. ale nie jestem taka pewna :P
najmable99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 22:26   #1052
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

a ja się głowię jak pozbyć się śladu (maleńki, ale jednak) po liploopie skóra pod wargą nie wszystko chyba 'zaakceptuje' ... może jakaś mądra wizażanka poradzi?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 08:18   #1053
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Szukam osoby, która zna się na kręceniu mazideł.
Chciałabym stworzyć jakieś serum/krem na noc o właściwościach wybielających. Potencjalne składniki, które planuję umieścić w mazidle to: ekstrakt z lukrecji, pudrowa wit. C, kwas fitowy, kwas kojowy i jakiś olej, np. z dzikiej róży albo nagietka. Pytanie - w jakich proporcjach zmieszać składniki i czy użyć jakiś ulepszaczy, naturalnych konserwantów - ogółem mówiąc, kompletnie nie znam się na oprawie takiego serum/kremu.
Będę wdzięczna za każdą pomoc
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 13:23   #1054
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Podbijam, bo chciałabym w serum zmixować jeszcze kwas kojowy i fitowy.
I czy mogę rozpuścic kwasy w cieplym oleju (za bazę założyłam olej z ostropestu)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 19:19   #1055
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Przez 4 miesiące stosowałam serum z peptydem miedzi. Często nakładałam go po peelingach kwasami albo derma rollerze. Niestety blizn nie ruszył.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez oryginalna11 Pokaż wiadomość
Ja sobie sama kupilam kwas TCA na ebay i po kilku złuszczeniach widze poprawe, skóra odchodziła płatami dosłownie i blizny się spłciły. Ogólnie ból MASAKRA. Ale da sie przezyc. Trzeba zrobic próbe przed polozeniem na twarz aby sprawdzic w jaki sposób skóra zareaguje. Ja mam tylko kilku procentowy a stezenia sa nawet 100%!
Podziwiam cię za odwagę. Kwas TCA to jednak najsilniejszych z kwasów. Możesz napisać coś więcej o efektach? Jakiego rodzaju blizny miałaś?

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Ja jestem po laserze frakcyjnym, retinoidach, kwasie glikolowym i salicylowym, derma rollerze, peptydach. Niestety w moim przypadku nie tędy droga. Aktualnie stosuję kolagen - po wcześniejszych doświadczeniach wątpie aby zdziałał cuda, spróbować jednak nie zaszkodzi. Wciąż kusi mnie kwas TCA, mam jednak obawy przed nowymi bliznami, o które nie trudno przy tak mocnym kwasie.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 12:29   #1056
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Oj mnie też TCA kusił, ale pomimo zaprawienia w kasowych bojach - kwasu TCA się obawiam.
Wolałabym, że ktoś doświadczony mi taki zabieg wykonał.
Jakie stężenie kładłaś?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:31   #1057
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Oj mnie też TCA kusił, ale pomimo zaprawienia w kasowych bojach - kwasu TCA się obawiam.
Wolałabym, że ktoś doświadczony mi taki zabieg wykonał.
Jakie stężenie kładłaś?
U mnie nie było żadnych efektów, skóra schodziła płatami z każdego miejsca gdzie blizn nie było, nie wiem jakim cudem. Miałam stężenie koło 50 %.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 18:33   #1058
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
U mnie nie było żadnych efektów, skóra schodziła płatami z każdego miejsca gdzie blizn nie było, nie wiem jakim cudem. Miałam stężenie koło 50 %.
Sama 50% kładłas? Nie bolało? Taki kwas z półproduktow czy gotowy firmowy?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:01   #1059
madziorek0295
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 18
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Miałam przygodę z Cepanem już 12lat temu - stosowałam na bliznę chirurgiczną(zapach obrzydliwy). Fakt blizna nie zniknęła, ale na to nie liczyłam - jedyną korzyść jaką mam to to, że jej kolor jest zależny od temperatury ciała nic więcej - nie wiem czy to dzięki Cepanowi, czy tak jest zawsze.
madziorek0295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 16:27   #1060
201704240924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 58
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Mam 2o lat i czoło upstrzone wgłębieniami i bliznami po trądziku, nie są to świeże blizny raczej już roczne i starsze. Według mnie też nie są nawet jakoś bardzo głębokie (kilka może jest), ale jest ich bardzo dużo i wszystkie to są takie nierównomierne kółka, wielkości 2-5mm. Nie jest to może jakoś bardzo widoczne ale z bliska jest i niestety wstydzę się tego. Wydaje mi się, że są w kolorze skóry, może lekko bardziej różowe. Nie wiem jak to zlikwidować, myślę nad kwasami i może też wybiorę się do dermatologa. Ale może ktoś będzie tak dobry i da tutaj kilka wskazówek jakich kwasów użyć, gdzie kupić i jak się do tego zabrać albo podeśle jakieś stronki gdzie wszystko jest w miarę łopatologicznie wytłumaczone. Z góry dziękuję za pomoc.
201704240924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 02:40   #1061
oryginalna11
Raczkowanie
 
Avatar oryginalna11
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Coleraine, Irlandia Północna
Wiadomości: 177
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Ja wytrzymuje tylko jedna warstwe kwasu 12 %. Tam gdzie mam najwieksze blizny zawsze staram sie polozyc dwie ale szczerze - nie wytrzymuje bolu. Nie odwazylabym sie polozyc sama 50%. Jesli ktos ma tradzik neurotyczny to w ogole nie polecam bo nie powstrzyma sie od odrywania skory ktora zlazi okropnie. Po okolo 10dniach jest juz ok jesli chodzi o skore. U mnie zawsze jak poloze kwas to na brodzie mam taki wysyp pryszczy i stan zapalny ze juz nie klade w tym miejscu. Najgorzej u mnie wygladaja policzki, mam tylko kilka blizn glebokich ale po prostu reszta w plytkich ale widocznych w sloncu blizn. Szczegolnie na zdjeciach paskudnie to wyglada. Ogolnie zabiegow mialam 5 przez ostatnie dwa lata efekt sredni. Nie wiem czy juz sie hie poddac najzwyczajniej w swiecie. Mialam tez laser pixel rok temu ale nawet nie dal minimalnego efektu. Zaluje ze poszlam w ogole i wydalam kase. Nie ma juz dla mnie nadziei.
__________________
oryginalna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 14:15   #1062
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Mam w planie kilka zabiegów mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym, ale chcę się też wspomagać kremami złuszczającymi.
Na natychmiastowe efekty się nie nastawiam, od 10 lat się z tym męczę. Po serii zabiegów kwasami u dermatologa blizny które miałam znacznie się spłyciły, ale niestety potem znów miałam wysyp trądziku i powstały nowe. Z racji tego, że karmie piersią, wykluczam wszelkie mocne kwasy, zostaje mi chyba mikrodermabrazja?

W lecie smarowałam się ziają liście manuka mikrozłuszczającym, ale to taka zabawa dla poczucia że coś robię ze sobą bo efektów po tym oczywiście nie ma. Teraz chciałabym czegoś znacznie mocniejszego.

Jakie polecacie gotowe kosmetyki do kupienia w aptece/ drogerii do blizn potrądzikowych (przebarwienia i wgłębienia)?
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 21:34   #1063
asia_10
Przyczajenie
 
Avatar asia_10
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 19
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Mi się cera poprawiła po peelingu Fitomedu z korundem i kwasem mlekowym. Oczywiście cudów nie zdziała z bliznami, ale trochę je rozjaśnia i są mniej widoczne.
asia_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 04:58   #1064
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asia_10 Pokaż wiadomość
Mi się cera poprawiła po peelingu Fitomedu z korundem i kwasem mlekowym. Oczywiście cudów nie zdziała z bliznami, ale trochę je rozjaśnia i są mniej widoczne.

To prawda, raz do roku kupuje sobie ten peeling, by troche odświeżyć cere. Nie mam problemów z trądzikiem, spieram sie jedynie z drobnymi plamkami pozapalnymi, peeling mi pomaga w 80%
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 11:49   #1065
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Ja w maju miałam operacje na tarczycę więc postanowiłam wcierać Cepan regularnie a nie, że raz dziennie a potem zapominałam teraz wcieram 3 a czasem i 5 dziennie
Liczę, że blizna się zmniejszy w sensie zniknie to blado-różowe jak zrobi się biała będę ją nawilżać(tak mi podpowiedziała jedna wizażanka z wątku o tarczycy) i ma bardzo niewidoczną blizne więc też tak chce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1441963150678.jpg (27,9 KB, 49 załadowań)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 17:13   #1066
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Co polecacie na przebarwienia pozapalne i dziurki po trądziku? Byłam ostatnio u mojej dermatolog zaproponowała mi zabieg laserem koszt 500 zł lub peeling 150 zł oczywiście musiałabym zrobić co najmniej 4 takie zabiegi co nie jest aktualnie na moją kieszeń. W maju straciłam pracę możecie mi coś polecić teraz stosuję locacid i acnatac. Dobrze tolerowałam Skinoren ale zastanawiam się czy jest coś silniejszego?
Myślałam też o Antuco lub Elicine stosowała któraś z was ?
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 18:49   #1067
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Siostra miała zabiegi peelingiem Jadwigi, bardzo jej pomogły, a miała duze problemy
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 19:19   #1068
birjuzowyj
Raczkowanie
 
Avatar birjuzowyj
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 58
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Na zmniejszenie blizny na pewno wpłynie:
1. regularne złuszczanie kwasem (najlepiej BHA)
2. stosowanie na bliznę substancji intensyfikujących podziały komórkowe i wzmagające produkcję potrzebnych białek (retinol roślinny, koenzym Q10, komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej, ekstrakt z dzikiego pochrzynu, colostrum, mleczko pszczele i ogólnie cytokininy) prościej mówiąc - silnie regenerujących i gojących
3. dobra maść na blizny (np. contractubex) stosowana przez co najmniej 6 miesięcy
birjuzowyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 17:25   #1069
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
Co polecacie na przebarwienia pozapalne
Przebarwienia pozapalne są o tyle 'dobre', że z czasem (co znaczy po wielu miesiącach) powinny znikać same. W warunkach domowych można stosować kosmetyki z kwasem glikolowym, azelainowym, kojowym, witaminę C i B3 (niacynamid). Skinoren i jego odpowiedniki to preparaty najwyższym stężeniem kwasu azelainowego (20%) dostępne na rynku do domowego użytku, są też preparaty profesjonalne, ale ich ceny są niestety zabójcze. Czego byś nie wybrała, to najważniejsza i tak będzie cierpliwość, bo wszystkie te substancje działają bardzo powoli (u mnie to średnio okres 5. miesięcy).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-09-30 o 17:27
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 21:33   #1070
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez birjuzowyj Pokaż wiadomość
Na zmniejszenie blizny na pewno wpłynie:
1. regularne złuszczanie kwasem (najlepiej BHA)
2. stosowanie na bliznę substancji intensyfikujących podziały komórkowe i wzmagające produkcję potrzebnych białek (retinol roślinny, koenzym Q10, komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej, ekstrakt z dzikiego pochrzynu, colostrum, mleczko pszczele i ogólnie cytokininy) prościej mówiąc - silnie regenerujących i gojących
3. dobra maść na blizny (np. contractubex) stosowana przez co najmniej 6 miesięcy
Ja stosuje Cepan raczej słyszałam o niej dobre opinie więc może mi zmniejszy trochę bliznę po operacji
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 09:52   #1071
oczyTygrysa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez birjuzowyj Pokaż wiadomość
Na zmniejszenie blizny na pewno wpłynie:
1. regularne złuszczanie kwasem (najlepiej BHA)
2. stosowanie na bliznę substancji intensyfikujących podziały komórkowe i wzmagające produkcję potrzebnych białek (retinol roślinny, koenzym Q10, komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej, ekstrakt z dzikiego pochrzynu, colostrum, mleczko pszczele i ogólnie cytokininy) prościej mówiąc - silnie regenerujących i gojących
a kwasy pHA?co do punktu nr2. ktore produkty polecisz?
oczyTygrysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 11:14   #1072
birjuzowyj
Raczkowanie
 
Avatar birjuzowyj
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 58
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oczyTygrysa Pokaż wiadomość
a kwasy pHA?co do punktu nr2. ktore produkty polecisz?
Z tych kwasów dużo osób bardzo chwali glukonolakton, zaznaczę jednak, że go nie używałam
birjuzowyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 16:56   #1073
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Wkleję wam jutro zdjęcie mojego czoła to same ocenicie ale i tak jest lepiej niż było mój trądzik kiedyś sięgał okolicy powiek.

Chciałabym wypróbował Elicine lub No scar ale ten ostatni może mnie zapchać Skinoren stosowałam i ładnie mi porozjaniał te pozapalne przebarwienia. Z moim czołem problem jest taki, że raz zmiany są mało widoczne a innym razem bardziej, mam też sporo dziurek mimo że nic nie wyciskałam.
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 10:06   #1074
birjuzowyj
Raczkowanie
 
Avatar birjuzowyj
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 58
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowego i zauważalnego zmniejszenia się przebarwień i blizn w szczególności, to polecam użyć kwasu L-mlekowego i kosmetyku (najlepiej własnej roboty - bo w sklepie takich "zhardkowanych" raczej nie ma ) wybielającego z wszystkimi wybielaczami jakie ludzkość zna w wysokich stężeniach. Wczoraj zrobiłam sobie taką kurację - blizny (co prawda płytkie) całkowicie zniknęły i zmieniły się w przebarwienia, a przebarwienia zmniejszyły o połowę. Będę używać tej wybielającej "cieczy" (bo krem mi raczej nie wyszedł xd) i w następny wtorek znów potraktuję się kwasem (robiłam w stężeniu 25% na 20 minut, ale mam dość niealergiczną, wytrzymałą skórę, więc wrażliwcom polecam zmniejszyć intensywność peelingu chemicznego) i po tygodniu dam znać jak tam moja cera się trzyma.
Jak ktoś chce przepis na ten wybielacz, to niech wpadnie do wątku "Co dziś ukręciłaś Wizażanko?", tam będzie Jeśli nie straszna Wam dziadowska konsystencja i wygląd kosmetyku, to polecam zrobić bo naprawdę pomógł kwasowi

Edytowane przez birjuzowyj
Czas edycji: 2015-10-14 o 10:25
birjuzowyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 12:09   #1075
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez birjuzowyj Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowego i zauważalnego zmniejszenia się przebarwień i blizn w szczególności, to polecam użyć kwasu L-mlekowego i kosmetyku (najlepiej własnej roboty - bo w sklepie takich "zhardkowanych" raczej nie ma ) wybielającego z wszystkimi wybielaczami jakie ludzkość zna w wysokich stężeniach. Wczoraj zrobiłam sobie taką kurację - blizny (co prawda płytkie) całkowicie zniknęły i zmieniły się w przebarwienia, a przebarwienia zmniejszyły o połowę. Będę używać tej wybielającej "cieczy" (bo krem mi raczej nie wyszedł xd) i w następny wtorek znów potraktuję się kwasem (robiłam w stężeniu 25% na 20 minut, ale mam dość niealergiczną, wytrzymałą skórę, więc wrażliwcom polecam zmniejszyć intensywność peelingu chemicznego) i po tygodniu dam znać jak tam moja cera się trzyma.
Jak ktoś chce przepis na ten wybielacz, to niech wpadnie do wątku "Co dziś ukręciłaś Wizażanko?", tam będzie Jeśli nie straszna Wam dziadowska konsystencja i wygląd kosmetyku, to polecam zrobić bo naprawdę pomógł kwasowi
Z jakimi to przebarwieniami masz problem?

Wybacz, ale to co piszesz to dla mnie totalne głupoty, nie ma takiej możliwości, żeby jakiekolwiek przebarwienia czy blizny zniknęły czy zmniejszyły się o połowę po 1 użyciu kwasu nawet z ogromną ilością innych wybielających półproduktów. Być może skóra wygląda ładniej, jest rozświetlona po kwasie mlekowym, ale to jeszcze nie dowód na to, że usunął tak szybko szpecące mankamenty.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 13:33   #1076
birjuzowyj
Raczkowanie
 
Avatar birjuzowyj
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 58
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z jakimi to przebarwieniami masz problem?

Wybacz, ale to co piszesz to dla mnie totalne głupoty, nie ma takiej możliwości, żeby jakiekolwiek przebarwienia czy blizny zniknęły czy zmniejszyły się o połowę po 1 użyciu kwasu nawet z ogromną ilością innych wybielających półproduktów. Być może skóra wygląda ładniej, jest rozświetlona po kwasie mlekowym, ale to jeszcze nie dowód na to, że usunął tak szybko szpecące mankamenty.
To płytkie przebarwienia, które same by zniknęły. Po starych przebarwieniach nie ma śladu, te świeże ledwo się naruszyły (ale uśredniony wynik to mniej więcej 50% ). Wydaje mi się, że efekt który uzyskałam to kwestia tego, że część przebarwień (tych starych) stanowiły komórki wypchnięte na bardzo zewnętrzne warstwy skóry, które kwas po prostu usunął. (dodam, że nie mam tendencji to tworzenia bardzo trwałych, głębokich plam, fakt, że przebarwienia mam w mniejszym lub większym stopniu cały czas wynika z tego, że często pojawiają mi się wypryski na policzkach, więc "baza przebarwień" cały czas jest aktualizowana ) Mam nadzieję, że przestanie się tak dziać, bo jestem bardzo zadowolona z kwasu.

Wychodzi na to, że następny peeling chemiczny będę musiała udokumentować
birjuzowyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 14:04   #1077
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z jakimi to przebarwieniami masz problem?

Wybacz, ale to co piszesz to dla mnie totalne głupoty, nie ma takiej możliwości, żeby jakiekolwiek przebarwienia czy blizny zniknęły czy zmniejszyły się o połowę po 1 użyciu kwasu nawet z ogromną ilością innych wybielających półproduktów. Być może skóra wygląda ładniej, jest rozświetlona po kwasie mlekowym, ale to jeszcze nie dowód na to, że usunął tak szybko szpecące mankamenty.
Zgadzam się, jakby to było takie proste to nikt by się nie borykal z przebarwieniami
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 14:13   #1078
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez birjuzowyj Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że następny peeling chemiczny będę musiała udokumentować
Jest to jak najbardziej wskazane
Ja dokumentuję swoje poczynania na zdjęciach i porównuję efekty, poza kwasami również stosuję inne półprodukty wybielające, obecnie po 5 peelingach kwasowych o stężeniu 45% 'lekkie' przebarwienia nawet nie drgnęły, więc niestety ale nie uwierzę, że 25% wymiotło je po jednym użyciu

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zgadzam się, jakby to było takie proste to nikt by się nie borykal z przebarwieniami
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 09:18   #1079
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez birjuzowyj Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowego i zauważalnego zmniejszenia się przebarwień i blizn w szczególności, to polecam użyć kwasu L-mlekowego i kosmetyku (najlepiej własnej roboty - bo w sklepie takich "zhardkowanych" raczej nie ma ) wybielającego z wszystkimi wybielaczami jakie ludzkość zna w wysokich stężeniach. Wczoraj zrobiłam sobie taką kurację - blizny (co prawda płytkie) całkowicie zniknęły i zmieniły się w przebarwienia, a przebarwienia zmniejszyły o połowę. Będę używać tej wybielającej "cieczy" (bo krem mi raczej nie wyszedł xd) i w następny wtorek znów potraktuję się kwasem (robiłam w stężeniu 25% na 20 minut, ale mam dość niealergiczną, wytrzymałą skórę, więc wrażliwcom polecam zmniejszyć intensywność peelingu chemicznego) i po tygodniu dam znać jak tam moja cera się trzyma.
Jak ktoś chce przepis na ten wybielacz, to niech wpadnie do wątku "Co dziś ukręciłaś Wizażanko?", tam będzie Jeśli nie straszna Wam dziadowska konsystencja i wygląd kosmetyku, to polecam zrobić bo naprawdę pomógł kwasowi
A z ciekawości, podasz przepis na tą ''ciecz'' wybielająca?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 07:42   #1080
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Czy substancje wybielające działają na czerwone plamy potrądzikowe? Przebarwienia zazwyczaj mają barwę brązową, moje są w kolorze takiego świńskiego różu i okazjonalnie czerwieni. Czy ten rodzaj plamek również jest wywołany przez nadmierne wydzielenie melaniny spowodowane gojeniem się niedoskonałości? Używam od niecałych dwóch tygodni 2 razy dziennie takiej wody (toniku?) z rozpuszczoną w niej arbutyną i niacynamidem. Skóra zrobiła się jaśniejsza, ale przebarwienia chyba jak były tak są. Choć wiem, że przy stosowaniu substancji inhibitujących syntezę melaniny na efekty trzeba poczekać miesiąc, bo tyle czasu zajmuje skórze wymiana naskórka, to po 14 dniach efekty powinny jakieś już być, nawet malutkie, a mi ciężko ocenić, czy coś w tej skórze w ogóle się stało. Czy taka kuracja w przypadku różowych przebarwień ma sens? Jeśli nie, jak mogłabym inaczej na nie zadziałać?
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.