Asp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-02, 14:20   #1
backinblack
Zakorzenienie
 
Avatar backinblack
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 3 662

Asp


Witam. Chodzę do 2 klasy gimnazjum, ostatnio zainteresował mnie temat ASP. Chcę dowiedzieć się więcej o tym, co trzeba zrobić żeby dostać się do tej szkoły, z jakich przedmiotów trzeba być dobrym, czy idzie się do tej szkoły od razu po gim, czy dopiero po liceum? Jeśli są tu osoby które wiedzą coś na ten temat, byłabym wdzięczna jeśli doradziłyby mi .
__________________
I wish I was special,
you're so fucking special.
backinblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:37   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Asp

Cytat:
Napisane przez backinblack Pokaż wiadomość
Witam. Chodzę do 2 klasy gimnazjum, ostatnio zainteresował mnie temat ASP. Chcę dowiedzieć się więcej o tym, co trzeba zrobić żeby dostać się do tej szkoły, z jakich przedmiotów trzeba być dobrym, czy idzie się do tej szkoły od razu po gim, czy dopiero po liceum? Jeśli są tu osoby które wiedzą coś na ten temat, byłabym wdzięczna jeśli doradziłyby mi .
chodzi o akademię sztuk pięknych?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:38   #3
backinblack
Zakorzenienie
 
Avatar backinblack
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 3 662
Dot.: Asp

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;24800054]chodzi o akademię sztuk pięknych?[/QUOTE]
tak.
__________________
I wish I was special,
you're so fucking special.
backinblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:23   #4
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Asp

yyy...są to studia więc jakim cudem chciałabyś studiowac zaraz po gimnazjum? Poszukaj na stronach uczelni, warunki przyjęc są dokładnie opisane. Wydaje mi się, że do przyjęcia na asp najbardziej liczą się zdolności, talent, a nie wyniki z matury...
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:29   #5
backinblack
Zakorzenienie
 
Avatar backinblack
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 3 662
Dot.: Asp

no nie wiem, tak wystrzeliłam z tym pytaniem . To chyba dobrze, poczytam jeszcze.
__________________
I wish I was special,
you're so fucking special.
backinblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:31   #6
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Asp

Ratunku. Akademia Sztuk Pięknych, to uczelnia wyższa, która kształci np. malarzy, grafików, architektów, czy fotografów, czyli generalnie artystów-plastyków.

Nie, nie idzie się tam po gimnazjum, ale już w jego trakcie i po zakończeniu można (a nawet trzeba) zacząć się przygotowywać. Żeby się tam dostać, po pierwsze trzeba mieć talent, po drugie warsztat, a po trzecie zapał do pracy, wszystko to w równych proporcjach;].

Na pewno w dostaniu się tam może ci pomóc nauka w liceum plastycznym, a są takie;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 18:01   #7
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Asp

Musisz odpowiedzieć sobie na milion pytań, żeby sprawdzić czy to na pewno to!

np:
Chodzisz na zajęcia plastyczne, masz jakieś osiągnięcia w konkursach?
Co cię interesuje - malarstwo, projektowanie?
Co chciałabyś robić po takiej uczelni (uczyć w szkole, prowadzić jakieś kursy, malować/projektować dla kogoś)?
Czy to twoja jedyna pasja?
Z jakich przedmiotów jesteś dobra? Jesteś ścisła, humanistka, czy po prostu nie lubisz matmy ?
Czy jesteś w stanie próbować kilka lat, aby się dostać na uczelnię?

Jeśli chcesz pracować, musisz być systematyczna - najlepiej znajdź zajęcia z pasjonatem po asp (a nie z człowiekiem, który przez pierwsze dwie lekcje mówi o perspektywie...). Zazwyczaj się zaczyna od rysowania martwej - tj. jabłka i pomarańczy, dwie i pół godziny jeden rysunek W lo/technikum zaczniesz tworzyć teczkę - materiał na którego podstawie (m.in.) przyjmuje się kandydata. LO plastyczne odradzam, szalona ilość pseudoartystów, którym najlepiej idzie stylizacja - samych siebie. Nie zawsze, ale weź pod uwage że po 'normalnym' lo z normalnymi rozszerzeniami masz jakąś alternatywę...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.