Czy kupujecie zapachy podobne do siebie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-30, 14:06   #61
evelle
Wtajemniczenie
 
Avatar evelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 466
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

ja natomiast kocham się w orientach...kolekcjonuję wszystkie zapachy kojarzące się mi z bliskim wschodem, z Arabią, z pustynią... najpiękniejsze w tej kategorii są chyba Lutki: Ambre Sultan, Arabie, Cherqui, FT...w mojej kolekcji nie może zabraknac także Ouarzazate i Powietrza Tauera...niby ta sama kategoria a jakże są różne, każdy jest piękny na swój sposób...mam też bzika na punkcie arabskich kosmetyków pielęgnacyjnych, szczególnie polecam syryjskie mydła kadzidlane i z dodatkiem naturalnych olejków zapachowych, rewelacja!!!
evelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 10:34   #62
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

To, że kupuję podobne do siebie zapachy to jeszcze pół biedy. Gorzej, że maniakalnie nabywam dokładnie te same zapachy w różnych stężeniach. Gdy jakiś zapach jest naprawdę "mój" moja obsesyjna natura pchana chyba jakimś prawem Gestaltu nie zaznaje spokoju póki nie skompletuję całej pachnącej linii. Darowuję sobie tylko balsamy do smarowania ciała i to nie z powodu rozsądku a z racji na to, że jestem alergiczką i nie mogę takich cudów używać bez przykrych konsekwencji.

Szczęśliwie dla mojej kieszeni i przestrzeni mieszkaniowej wiele perfum dostępnych jest tylko w jednym stężeniu.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:38   #63
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

statystyki wskazują na preferencję ciężkich waniliaków i orientów, ale to mi zupełnie nie przeszkadza nabywać cytrusowe i ziołowe świeżaki. Wszystko zależy od nastroju - wręcz powiedziałabym że podlegam cyklom - teraz na topie są owoce
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:51   #64
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

Cytat:
Napisane przez evelle Pokaż wiadomość
ja natomiast kocham się w orientach...kolekcjonuję wszystkie zapachy kojarzące się mi z bliskim wschodem, z Arabią, z pustynią... najpiękniejsze w tej kategorii są chyba Lutki: Ambre Sultan, Arabie, Cherqui, FT...w mojej kolekcji nie może zabraknac także Ouarzazate i Powietrza Tauera...niby ta sama kategoria a jakże są różne, każdy jest piękny na swój sposób...mam też bzika na punkcie arabskich kosmetyków pielęgnacyjnych, szczególnie polecam syryjskie mydła kadzidlane i z dodatkiem naturalnych olejków zapachowych, rewelacja!!!
Czyżby kolejna zapachowa siostra?

A gdzie je kupujesz?
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 17:59   #65
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam , mam wrażenie , że moje perfumy reprezentują rozstrzał od sasa do lasa ale chyba jednak coś je łączy - małżon z uporem twierdzi , że śmierdzą i duszą a ja po prostu kupuję takie zapachy , jakie mi się podobają , niezależnie od przynależności gatunkowej
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:34   #66
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

no tak...mam np MDCH edp i coco M edp - podobne;
nie mam, ale muszę mieć i kupię jak tylko finanse pozwolą:
Feminite du Bois, Bois et Fruits;

z tej samej rodzinki zapachowej Bois de Violette (bardzo mi się podoba ta drzewna nuta, w różnych wydaniach) - i Genie des Bois, mniej drzewne, bardziej fiołkowe niż BdV - ale generalnie bardzo podobne.

Fille en Aiguilles, też być musi - i zastanawiam się nad padpą, która wydaje mi się podobna, tylko sucha, podczas gdy Fille jest wilgotno-żywiczne...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:54   #67
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

Ja jak coś mi się spodoba to kupuję hurtem podobne wody/inne wersje . Np. Alien jak mi się spodobał to był czas, że miałam wszystkie poza żółtym Sunesscence, aktualnie mam kilka wersji Aliena.
Jak miałam fazę Angelową to zakupiłam po EDP Sunessence z dwie wersje, EDT, Nirmalę, Innocenta dwie wersje. Przy fascynacji Chanel No5 zakupiłam EDP, EDT, Elixir Sensuel, eau Premiere, Dia Amouage, czyli mam tendencję do kupowania prawie takich samych wód .
Jeszcze mi się kolejna grupa przypomniała: Fdb i podobne, czyli obie wersje FdB, Bois et Fruits, Oriental Bois, Genie des Bois...
No i BC: kamyk i walec plus Wenge, Labdanum i Szulc .
I niby wiem, że potem nie używam bo i tak pada na jedną, góra dwie butelki z rodzinki (o Labdanum przypomniałam sobie teraz tu pisząc a całkiem niedawno nabyłam przecież...) ale lubie tak mieć .
Podsumowując lubie rodzinki i z tej samej stajni i rodzinki z podobnymi zapachami
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 22:41   #68
Goldlight
Zona najukochanszego Meza
 
Avatar Goldlight
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Matlock Island
Wiadomości: 2 745
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

Ja generalnie nie kupuje za czesto zapachow podobnych do siebie ja kupuje TAKIE SAME

Najchetniej mialabym min po 20 szt z moich kilku ulubionych zapachow. Kocham rodzinki, stadka, baaaardzo wielodzietne rodzinki to moje male (lub duze ) zboczenie
__________________
ILOVEMY Husband!!!
Goldlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 07:56   #69
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Czy kupujecie zapachy podobne do siebie?

A ja z kolei nie lubię mieć zapachów rodzinami, lubię mieć jakiegoś jednego konkretnego przedstawiciela z rodziny
Wszystkie moje ulubione zapachy mają za to w składzie zawsze gdzieś tam różę mniej lub bardziej widoczną i kwiaty pomarańczy lub neroli lub inne postacie pomarańczy
Nie wiem tylko co wśród moich ulubionych zapachów robi Chergui tym bardziej że ja tak ogólnie to nie lubię miodowych perfum
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.