30latek, który nie był nigdy w związku... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-20, 19:17   #61
fragile542
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 36
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Jeśli jest to fajny, normalnie funkcjonujący w społeczeństwie facet, ma kolegów, koleżanki, normalne stosunki z ludźmi, to nic złego w tym nie widzę. Owszem, jest w mniejszości, bo o związek nie jest tak trudno jak się wydaje, gorzej o udany i dopasowany związek, no ale jest to do przeżycia.
Natomiast gdybym zauważyła jakieś problemy z psychiką, które powodowałyby ten stan, najczęściej jakaś fobia społeczna pewnie, albo inne zaburzenia, lęki przed ludźmi, to zapytałabym się, czy to leczy, a jeśli nie, to zaproponowała terapię.
Rozwój społeczny jest jednym z elementów życia. Poznajemy ludzi, przyjaciół, potem partnerów seksualnych, emocjonalnych. Ich brak może być niepokojący, ale tak jak mówię - ważne jest źródło tego.
fragile542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 21:17   #62
aidam11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 160
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Nie poznałam jeszcze faceta w tym wieku, który nigdy nie miał dziewczyny i z którym wszystko byłoby OK.
A ja znam mnóstwo alkoholików przed trzydziestką, debili, krótko mówiąc - wykolejeńców życiowych, którzy mieli kilka partnerek, są mężami lub będą brać śluby.

Idiotyczny argument od A do Z. Jeśli to ma być wyznacznik 'normalności' i oceniania innego człowieka, to nie chciałbym mieć jakiejkolwiek styczności z kimś dla kogoś wyrazem człowieczeństwa jest niezerowa ilość partnerek na jakimkolwiek etapie życia.

Jeszcze raz napiszę, może będzie ktoś w podobnej sytuacji jak ten chłopak (niezależnie od płci) - kłamcie. Kłamcie, kłamcie. Tak jest najlepiej. Taki wniosek z tego tematu.
aidam11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 21:40   #63
TenderHeartedGirl
Raczkowanie
 
Avatar TenderHeartedGirl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Znam jednego takiego i zastanawiam się do teraz co z nim nie tak. Poznalismy sie 5 lat temu na studiach, byl 4 lata starszy. Bardzo przystojny, inteligentny. Ma dobra prace. Mielismy "romans" bo chyba tak mozna to okreslic. Spotykalismy sie czesto, pocalunki itd. Seksu nie bylo, bo i nigdy nie bylo nic o zwiazku. I tak ze 3 lata z malymi przerwami. Zakochalam sie, przyznaje, a on, jakby nie mial uczuc.Powiedzialam, ze sie w nim zakochalam a on nic. Postanowilam to zakonczyc. Ok. Powiecie pewnie, ze mial mnie gdzies i zabawial sie moim kosztem, pewnie macie racje, ale... ja ulozylam sobie zycie, znalazlam faceta a on caly czas jest sam(ma 30 lat). Od czasu do czasu do mnie pisze, daje do zrozumienia, ze fantazjuje, wie ze mam faceta ale to mu w tym nie przeszkadza. Moze powiecie, ze jednak mnie kocha itd. Nie, bo nigdy nie powiedzial ani slowa, ze mu w jakimkolwiek stopniu zalezy, ze cos zrozumial, ze chce byc ze mna. Tylko seksualne podteksty. I co z nim jest?
TenderHeartedGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 08:18   #64
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Pomyślałabym, że to dość niecodzienne, ale może się zdarzyć. Są ludzie, którym po prostu się nie składa w tej materii. Sama do nich należałam. Chodziłam na randki, ale to zawsze nie było "to", więc nie widziałam powodu, żeby się pakować w związek na zasadzie "jaki tako, byle jaki, byle tylko był". Dużo czasu minęło zanim spotkałam kogoś, kto mi odpowiada w najważniejszych kwestiach (bo wiadomo, ideałów nie ma, ale są pewne cechy charakteru, na które się absolutnie nie godzę i nie mogłabym być w związku z taką osobą).

Tak więc zdarza się, nie jest to absolutnie powód do wstydu i nie jest problemem na dłuższą metę. Oczywiście wszystkiego się trzeba nauczyć, tego jak żyć z drugą osobą - jak iść na kompromis, jak rozmawiać itp. - ale to też jest do zrobienia. Poza tym każda osoba jest inna, każdy związek jest inny i tej drugiej osoby tak czy inaczej trzeba się nauczyć, bo doświadczenia z poprzedniego związku mogą być cenne w pewnych granicach, ale z drugiej strony mogą powodować, że wydaje nam się jak postępować, bo z tamtą osobą to działało, a z tą wcale nie musi.

A plusem może być to, że nie ma opowieści o byłych. Poznałam trochę takich facetów, co to chcieliby związek, ale ich byłe ich skrzywdziły i oni teraz nie potrafią zaufać itp itd... To ja już chyba wolę faceta, który nigdy nie był w związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2017-01-21 o 08:21
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 12:42   #65
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
On się dopiero zetknie z życiem w związku...
Podeszlabym do tego kierując się zasadą "pierwszy zwiazek nigdy nie jest tym ostatnim". On będzie się uczył a ja bede jego nauczycielką... i niestety nie zdecydowałabym się na to. Czemu? Bo jestem na innym etapie i chce kogoś, kto już ma pewne doświadczenia życiowe, w tym - wie, czego chce od drugiej osoby. Wie kogo szuka. Taki 30latek sam nie wie, dlaczego chce kobiety. Po co. Jak to wygląda.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Czyli miałby sobie odrazu wykopać grób bo po co ma szukać jak dla każdej będzie problemem ze ma brak doświadczenia?

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 14:50   #66
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:22
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:22   #67
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Co do mnie to jakbym ni panna powiedziała ze w wieku np 25 lat miała 10 facetów to bym się zastanawiał kogo ona szuka bądź czy to nie czasem dla niej zabawa.

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 17:38   #68
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=9c7b885137e5ed850f86ce0 a9dd12dda548895b7_5ff7a0a ad4a4b;69965206]Czyli miałby sobie odrazu wykopać grób bo po co ma szukać jak dla każdej będzie problemem ze ma brak doświadczenia?[/QUOTE]
Nie dla każdej. Są jeszcze młode/niedoswiadczone/rozrywkowe dziewczyny które z chęcią spędzą czas z takim mężczyzną, traktując to jako zabawę, doświadczenie, tak na lajcie. Dzięki temu ten mężczyzna będzie miał "pierwszą dziewczynę". A następne oczywiście będą trochę inne, zależy jak będzie się ten meżczyzna rozwijał w tych związkach.
Czego będzie szukał. Co będzie miał do zaoferowania.
Tu liczy się sposób myślenia, zebrane doświadczenia, uczenie się, budowanie własnych wymagań.

To proces. Taki 30latek zacznie ten proces po prostu później... i tyle.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 01:32   #69
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Tyle ze większość z was takie coś uważa jako coś dziwnego coś ' co z toba jest nie tak?' wiem to po sobie :p powiedzieć ze 28l i prawiczek to txt jaki to człowiek musi być ' nie tak' ze tyle lat i nic co jest ciekawe bo jak prawiczek to źle ze 0 dos jak by ruchal każda co się naiwnie to tez źle bo ' myśli jak każdy o jednym' i weź tu bądź mądry XD taj źle u tak nie dobrze

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 07:13   #70
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Ja tam jak słyszę o skrajnościach, to pytam skąd się wzięły i nie widzę w tym nic złego. Ludzie ze skrajnościami "na koncie", którzy ode mnie takie pytanie usłyszeli, nie czuli się urażeni.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 07:50   #71
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Pytanie ok ale nie kurde stwierdzenie na dzień dobry że coś z toba musi być nie tak skoro tyle sam. Bo można np nie trafić na odpowiednią osobę czy mieć złe doświadczenia i być nieufnym. Osobiście mnie wkur jak słyszę że 'coś z toba nie tak skoro tyle lat sam' albo ' jak można mieć pannę i nie spać z nią będąc tyle i tyle razem'. Nie wiem czy to jakieś wyryte ( zapomniałem jak to się mówi) ze masz po miesiącu iść do łóżka bo związek. Ja się akurat ciesze bo wiem ze jakbym poszedł to bym tego zalowal wole nie mieć sexu niż jakbym miał żałować ze był z nieodpowiednia osoba może jestem starej daty ale dla mnie czy to iście w nowy związek po miesiącu czy sex po miesiącu czy dwóch gdzie się dopiero poznaje 2 osobę jest nie na miejscu.

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 08:00   #72
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Tyle że "złe doświadczenia i bycie nieufnym" to wcale nie jest zdrowy objaw i też to sporo mówi o człowieku, dlatego warto pytać, warto się interesować, dlaczego ktoś ma, jakby to powiedzieć żeby nie było, że obrażam, niestandardowe doświadczenia.
I nie rozumiem dlaczego lecisz ze skrajności w skrajność. Tu nie chodzi o to, że trzydziestolatek bez doświadczenia damsko-męskiego jest be, a taki z milionem kobiet "na koncie" jest super hiper - skrajności mają to do siebie, że są w wielu środowiskach nietypowe i często się ludzie zastanawiają dlaczego wyszło tak, a nie inaczej.
I nie rozumiem też, dlaczego uzależniasz datę pójścia do łóżka od powodzenia związku - związki bez seksu też się rozpadają. Takie z seksem po roku też się kończą. I nawet te z seksem po ślubie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 16:41   #73
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez aidam11 Pokaż wiadomość
A ja znam mnóstwo alkoholików przed trzydziestką, debili, krótko mówiąc - wykolejeńców życiowych, którzy mieli kilka partnerek, są mężami lub będą brać śluby.

Idiotyczny argument od A do Z. Jeśli to ma być wyznacznik 'normalności' i oceniania innego człowieka, to nie chciałbym mieć jakiejkolwiek styczności z kimś dla kogoś wyrazem człowieczeństwa jest niezerowa ilość partnerek na jakimkolwiek etapie życia.

Jeszcze raz napiszę, może będzie ktoś w podobnej sytuacji jak ten chłopak (niezależnie od płci) - kłamcie. Kłamcie, kłamcie. Tak jest najlepiej. Taki wniosek z tego tematu.
Straszne rzeczy mam taką, a nie inną opinię opartą na moich doświadczeniach, guzik mnie obchodzi, że uważasz, że jest ona krzywdząca.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 17:13   #74
longway01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 85
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Mnie sie wydaje, że funkcjonując w społeczeństwie tyle lat aż ciężko sie nie wplatac w mniej lub bardziej poważna relację. Więc tak, uznalabym to za dziwne. Na dodatek byłam z takim 30latkiem nieskazonym zwiazkiem i zdecydowanie nie polecam. Facet fajny, ale związek to byla meczarnia😀.
longway01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 01:17   #75
Mikeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 19
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Nie dla każdej. Są jeszcze młode/niedoswiadczone/rozrywkowe dziewczyny które z chęcią spędzą czas z takim mężczyzną, traktując to jako zabawę, doświadczenie, tak na lajcie. Dzięki temu ten mężczyzna będzie miał "pierwszą dziewczynę". A następne oczywiście będą trochę inne, zależy jak będzie się ten meżczyzna rozwijał w tych związkach.
Czego będzie szukał. Co będzie miał do zaoferowania.
Tu liczy się sposób myślenia, zebrane doświadczenia, uczenie się, budowanie własnych wymagań.

To proces. Taki 30latek zacznie ten proces po prostu później... i tyle.
Sorry, ale większych bredni nie słyszałem, jeszcze zrozumiałbym gdyby to napisał facet

Tekst typu: " Są jeszcze młode/niedoswiadczone/rozrywkowe dziewczyny które z chęcią spędzą czas z takim mężczyzną, traktując to jako zabawę, doświadczenie, tak na lajcie"
Pewnie że są. Tylko one się nadają na weekend, miło spędzić czas(nie chodzi o sam sex) a nie do związku.

Reasumując muszę sobie poeksperymentować żeby wiedzieć czego chcę, wymagam, co mam do zaoferowania a i jeszcze rozwinąć się.

Nie, ja dobrze wiem czego chcę dlatego tak trudno jest znaleźć odpowiednią osobę.

-----

[1=9c7b885137e5ed850f86ce0 a9dd12dda548895b7_5ff7a0a ad4a4b;69988271]Tyle ze większość z was takie coś uważa jako coś dziwnego coś ' co z toba jest nie tak?' wiem to po sobie :p powiedzieć ze 28l i prawiczek to txt jaki to człowiek musi być ' nie tak' ze tyle lat i nic co jest ciekawe bo jak prawiczek to źle ze 0 dos jak by ruchal każda co się naiwnie to tez źle bo ' myśli jak każdy o jednym' i weź tu bądź mądry XD taj źle u tak nie dobrze

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2[/QUOTE]

A powiedz że nie masz związku na koncie i nie jesteś prawiczkiem. Dopiero jest miazga

-----

Cytat:
Napisane przez longway01 Pokaż wiadomość
Mnie sie wydaje, że funkcjonując w społeczeństwie tyle lat aż ciężko sie nie wplatac w mniej lub bardziej poważna relację. Więc tak, uznalabym to za dziwne. Na dodatek byłam z takim 30latkiem nieskazonym zwiazkiem i zdecydowanie nie polecam. Facet fajny, ale związek to byla meczarnia😀.

Nie jest trudno. Jest to kwestia czy chcesz wejść w związek z osobą która z góry Ci nie odpowiada albo do której masz dość duże obawy.

"Facet fajny, ale związek to męczarnia" A może coś więcej?

-----

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Pomyślałabym, że to dość niecodzienne, ale może się zdarzyć. Są ludzie, którym po prostu się nie składa w tej materii. Sama do nich należałam. Chodziłam na randki, ale to zawsze nie było "to", więc nie widziałam powodu, żeby się pakować w związek na zasadzie "jaki tako, byle jaki, byle tylko był". Dużo czasu minęło zanim spotkałam kogoś, kto mi odpowiada w najważniejszych kwestiach (bo wiadomo, ideałów nie ma, ale są pewne cechy charakteru, na które się absolutnie nie godzę i nie mogłabym być w związku z taką osobą).

Tak więc zdarza się, nie jest to absolutnie powód do wstydu i nie jest problemem na dłuższą metę. Oczywiście wszystkiego się trzeba nauczyć, tego jak żyć z drugą osobą - jak iść na kompromis, jak rozmawiać itp. - ale to też jest do zrobienia. Poza tym każda osoba jest inna, każdy związek jest inny i tej drugiej osoby tak czy inaczej trzeba się nauczyć, bo doświadczenia z poprzedniego związku mogą być cenne w pewnych granicach, ale z drugiej strony mogą powodować, że wydaje nam się jak postępować, bo z tamtą osobą to działało, a z tą wcale nie musi.

A plusem może być to, że nie ma opowieści o byłych. Poznałam trochę takich facetów, co to chcieliby związek, ale ich byłe ich skrzywdziły i oni teraz nie potrafią zaufać itp itd... To ja już chyba wolę faceta, który nigdy nie był w związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
-----

Cenię sobie to forum za różnorodność poglądów a szczególnie te które mi odpowiadają

Brak opowieści o byłych to ogromny plus. Tego się słuchać nie da czasem. W dodatku gdy słyszysz o skrajnościach i na Ciebie w ten sam sposób się patrzy(podejrzewa). Nigdy nie pytam dlaczego wcześniejsze związki się rozpadły i jakie były(guzik mnie to interesuje). Pytam o ilość czasem ale nie dlatego że nie chcę przechodzonej osoby ale dlatego że każdy jest kowalem swojego losu i jak ładuje się w związek z nieodpowiednia osobą po raz kolejny to nie moja wina.

Każdy jest inny i juz na etapie poznawania się widać różnicę. Każdy związek będzie inny z prostej przyczyny bo jest z inną osobą. Zawsze nam będzie się coś podobać a coś przeszkadzać. Nie ma osób które będą nam w 100% odpowiadać. Ale usta są po to żeby również rozmawiać.

Pracuje z ludźmi na co dzień w różnym wieku, z małżeństwami. Mógłbym powiedzieć że co 4 jest naprawdę udane. Że po latach ze sobą cieszą się sobą nawzajem i są ze sobą szczęśliwi. Tylko tyle i aż tyle. Potrafią szybko podjąć jednomyślną decyzję/wybór, szybko wypracować kompromis. Pozostałe to przyzwyczajenie, kompromis i chyba Ci którzy juz muszą być ze sobą.


Wychodzi na to że Ci nie udani(czy widocznymi różnicami) to Ci z brakiem doświadczenia. Przecież mogli przejść przez X osób i znaleźć tą niemal w 100% odpowiednią?

Dla mnie X przebytych nieudanych związków a brak związków to taki sam brak doświadczenia. W końcu pojawia się "coś jest nie tak"



Rozumiem wasze poglądy co do 30-latków które się biorą z różnych powodów. Ale nie mówmy że taki ktoś(bez względu na płeć) to zło. A tym bardziej nie wypisujmy że ma się zabawiać(wchodzić z byle kim w związek) żeby zdobyć doświadczenie. Więcej osób z takim podejściem to więcej lamentu na tym forum. Drogie Panie udzielacie rad swoim koleżankom, trochę obiektywizmu. Co gdyby autorka zrezygnowała(bo ma 30 i zawsze sam) a 30 latek okazałby się faktycznie tym odpowiednim facetem.

I nie pisze tego 30 latek
Mikeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 01:58   #76
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
1. Zastanawiam się czy to jest tak naprawdę osoba, która potrzebuje i chce związku, czy obudził się, bo zaczął mocno odczuwać presję ludzi wokół, że skoro już 30 to pasowałoby się z kimś związać. Słuszna czy nie, taka presja w wielu środowiskach jest.
2. Zastanawiam się też czy osoba, która nigdy nie była w relacji i nie ma żadnego doświadczenia jak to jest tak naprawdę żyć z drugim człowiekiem, nagle się w tym odnajdzie. Czasami związek to jest ciężka praca, a już na pewno znacznie różni się od tylu lat singlowania.
Dokładnie to co podkreśliłam by mnie odstraszało. Dla mnie to niedojrzałość społeczna. Nie pakowałabym się w to wiedząc, że muszę razem z tym kimś przejść przez to przez co człowiek powinien przejść w wieku nastoletnim. Po prostu nie chciałabym się w to bawić. Poza tym bałabym się, że facet na siłę chce tylko wygenerować potomka i żenić się bo tak wypada.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 02:19   #77
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:22
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 06:22   #78
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dokładnie to co podkreśliłam by mnie odstraszało. Dla mnie to niedojrzałość społeczna. Nie pakowałabym się w to wiedząc, że muszę razem z tym kimś przejść przez to przez co człowiek powinien przejść w wieku nastoletnim. Po prostu nie chciałabym się w to bawić. Poza tym bałabym się, że facet na siłę chce tylko wygenerować potomka i żenić się bo tak wypada.
Powinien przejść w wieku nastoletnim? A jak kogoś wtedy "związki" nie interesowały lub nie było dookoła nikogo sensownego żeby się w to bawić to co, należało i tak, dla sportu? Za Chiny Ludowe nie ogarniam takiej filozofii.

Zaraz się zlecą tabuny zakompleksionych "starych panien" lat dziewiętnaście pt. "redakcjo pomocy, nigdy nie miałam chłopaka, jak żyć?!!!" No ale w ten sposób to faktycznie można się nabawić kompleksów.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 08:26   #79
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Powiem tak, patrząc na to jak przez ostatnie lata się zmieniały ludziom wartości i priorytety, podejrzewam, że już niedługo takich przypadków jak ten facet będzie coraz wiecej. Zresztą to już się dzieje na masową skalę, na przykład w Japonii. Ludzie nie chcą wchodzić w związki, żyją karierą albo schematem praca-dom a relacje z ludźmi są spychane na boczny tor.
Z moich obserwacji wynika, że wszystko zależy od człowieka. Spotykałam facetów, którzy mieli za sobą naprawdę bardzo długie, kilkuletnie związki, i było to dla mnie czasem szokujące, bo ci sami faceci w moim mniemaniu do związków nie nadawali się w ogóle, aż czasami się zastanawiałam jak oni funcjonowali w tak długich związkach. Wiec wszystko zależy od człowieka. Można mieć za sobą długie, poważne związki i nie nauczyć się niczego.

Edytowane przez sunshinebutterfly
Czas edycji: 2017-01-24 o 08:28
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 16:23   #80
Paulaaa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 271
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Trochę by mnie to zaniepokoiło, bo znam co najmniej dwóch 30. latków, którzy nie byli nigdy w związku z kobietą i są to geje.

Znam też takiego, który nie był, bo nie spotkał nikogo, nadal jest sam.

Przyczyn niebycia w związku jest wiele.

Tylko pierwsza przyczyna by mnie niepokoiła, tzn musiałabym wysondować delikatnie czy nie jest gejem.
Paulaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 16:47   #81
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Mikeeee Pokaż wiadomość
Nie, ja dobrze wiem czego chcę dlatego tak trudno jest znaleźć odpowiednią osobę.
No i to jest chyba meritum problemu... Taki 30latek, z wymaganiami jak stąd do Chin, nie mający pojęcia co jest potrzebne i co ma znaczenie w związku (bo nigdy w nim nie był), nie ma żadnych przemyśleń i żadnego punktu odniesienia, nie wie jak dotrzeć się z kobietą. Jak ksiądz który daje nauki przedmałżeńskie... Słuchaj cwaniaczku, nie wiem czy wiesz ( ) ale nasze "oczekiwania, wymagania" po doświadczeniach związkowych zmieniają się, ewoluują... pod pływem zdarzeń i nabywania mądrości w każdej kolejnej relacji... Dojrzewamy, zmieniamy pragnienia i priorytety. Od nastoletniego "chodzenia" aż do tego długotrwałego związku w wieku dorosłym - ewoluujemy, uczymy się siebie i świata. Czasami smiejemy sie z pewnych spraw które nam się "wydawały", a które na bazie doświadczeń bledną i pokazują, że jednak szukam i pragnę czegoś wprost odwrotnego bo w praktyce: okazało się ze to jest mniej ważne niż np. kompromis. itd idt


sunshinebutterfly,
bardzo dobry przykład podałaś. Również uważam że takich przypadków będzie coraz więcej, bo ludzie mają coraz więcej problemów w kontaktowaniu się z ludźmi twarzą w twarz, w budowaniu i podtrzymywaniu relacji.
Jakieś może też uśpione lęki przez zawieraniem relacji. Do czegoś takiego porównałabym właśnie 30letniego mężczyznę który nigdy nie był w związku z kobietą.
Albo jak taki facet pisze ze wczesniej byl zajety studiami/pracą. Tak, 24h na dobę i nie miał czasu zakochać się, spotykać, rozmawiać z ludźmi Te Chiny to do nas docierają już powoli Miliony mężczyzn studiuje, pracuje, ma kobiety a i nie rzadko nawet dzieci i hobby i czas na gazetę a nawet seks ze swoją wybranką
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:18   #82
Paulaaa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 271
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Miliony mężczyzn studiuje, pracuje, ma kobiety a i nie rzadko nawet dzieci i hobby i czas na gazetę a nawet seks ze swoją wybranką
Jednakowoż niektórzy mają kompleksy i są nieśmiali. I nie umieją ich przezwyciężyć, a na terapię do psychologa nie pójdą, bo po co.
Paulaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:38   #83
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Mi tam by nie przeszkadzało, ale chciałabym wiedziec z czego to wynikało. Czy z nieśmiałosci, czy z meskiego kierunku studiow + niechęci do klubów/imprez, strachu przed kobietami czy charakteru ( szowinista, hipokryta, niestabilny emocjonalnie itp przez co odstraszał kobiety na etapie "spotykania sie". Kilka lat temu byłam w zwiazku 2 miesiecznym z 20 letnim facetem ktory był :hipokryta, szowinista, miał przekonanie że jest kims lepszym od innych, lubił rozkazywać, wiec sie rozstalismy.
Najlepsze jest to że po mnie był w jakims zwiazku i teraz jest w nastepnym. Wiec moze mowic że teraz jest w 3-4 zwiazku ( bo przede mna tez w jakims podobno był) No ale czy to taki fajny facet to nie powiedziałabym.
Znam faceta 29 lat, wczesniej był w 1 dłuzszym zwiazku ( 4 lata) ale na sporą odległosc, wiec spotkania były rzadko ( tysiac km) i jest idealny jak dla mnie.
Bycie w kilku zwiazkach lub w jednym czy żadnym zwiazku nie jest żadnym wyznacznikiem. Kazdemu pasuje co innego.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2017-01-24 o 17:40
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:13   #84
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
No i to jest chyba meritum problemu... Taki 30latek, z wymaganiami jak stąd do Chin, nie mający pojęcia co jest potrzebne i co ma znaczenie w związku (bo nigdy w nim nie był), nie ma żadnych przemyśleń i żadnego punktu odniesienia, nie wie jak dotrzeć się z kobietą.
Czyli lepiej brać co się da, żeby tylko zaliczyć wszystkie levele 'wtajemniczenia' na czas?

W życiu nie zrezygnowałabym z pewnych swoich oczekiwań względem potencjalnego partnera i związku i absolutnie nie żałuję nie angażowania się w jakiekolwiek do, bożesztymój, 22. roku życia. Nigdy nie widziałam powodu dla którego mam wchodzić w jakieś śmieszne pseudorelacje tylko dlatego, że "już czas". Wychodziłam z założenia, że jeśli związek to na poważnie bo inaczej to bez sensu.

Dlaczego to jest takie dziwne, że niektórzy nie chcą wchodzić w związki 'dla zasady', czyli często byle złapać jakieś męskie gacie/rąbek spódnicy, i bez spiny czekają na kogoś przy kim zaiskrzy?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
bardzo dobry przykład podałaś. Również uważam że takich przypadków będzie coraz więcej, bo ludzie mają coraz więcej problemów w kontaktowaniu się z ludźmi twarzą w twarz, w budowaniu i podtrzymywaniu relacji.
Jakieś może też uśpione lęki przez zawieraniem relacji.
Jak katarynka... może nie spotkał osoby, z którą chciałby wejść w związek? Nie wiem, Wy tak naprawdę bierzecie wszystko co się rusza, byle spróbować i zdążyć w odpowiednim terminie?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:16   #85
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
No i to jest chyba meritum problemu... Taki 30latek, z wymaganiami jak stąd do Chin, nie mający pojęcia co jest potrzebne i co ma znaczenie w związku (bo nigdy w nim nie był), nie ma żadnych przemyśleń i żadnego punktu odniesienia, nie wie jak dotrzeć się z kobietą. Jak ksiądz który daje nauki przedmałżeńskie... Słuchaj cwaniaczku, nie wiem czy wiesz ( ) ale nasze "oczekiwania, wymagania" po doświadczeniach związkowych zmieniają się, ewoluują... pod pływem zdarzeń i nabywania mądrości w każdej kolejnej relacji... Dojrzewamy, zmieniamy pragnienia i priorytety. Od nastoletniego "chodzenia" aż do tego długotrwałego związku w wieku dorosłym - ewoluujemy, uczymy się siebie i świata. Czasami smiejemy sie z pewnych spraw które nam się "wydawały", a które na bazie doświadczeń bledną i pokazują, że jednak szukam i pragnę czegoś wprost odwrotnego bo w praktyce: okazało się ze to jest mniej ważne niż np. kompromis. itd idt


sunshinebutterfly,
bardzo dobry przykład podałaś. Również uważam że takich przypadków będzie coraz więcej, bo ludzie mają coraz więcej problemów w kontaktowaniu się z ludźmi twarzą w twarz, w budowaniu i podtrzymywaniu relacji.
Jakieś może też uśpione lęki przez zawieraniem relacji. Do czegoś takiego porównałabym właśnie 30letniego mężczyznę który nigdy nie był w związku z kobietą.
Albo jak taki facet pisze ze wczesniej byl zajety studiami/pracą. Tak, 24h na dobę i nie miał czasu zakochać się, spotykać, rozmawiać z ludźmi Te Chiny to do nas docierają już powoli Miliony mężczyzn studiuje, pracuje, ma kobiety a i nie rzadko nawet dzieci i hobby i czas na gazetę a nawet seks ze swoją wybranką
Myślę, że te studia/praca 24 h na dobę to raczej nie chodzi o to, że ktoś pracuje 24 h na dobę, tylko, że ludzie popadają w schematy. Ile znacie ludzi, którzy żyją tylko domem i pracą, a po powrocie do domu jedyne co to idą spać/oglądają tv i tak życie im mija?
Wtedy ich życie to rzeczywiście jedynie praca/dom/studia 24 h na dobę
Niestety, co poniektórzy ludzie zrobili się tak leniwi, że z domu im się ruszyć nie chce jak nie muszą. A co dopiero kogoś nowego poznać, znaleźć partnera, chodzić na randki, zbudować związek. Tym bardziej, że utrzymanie związku też kosztuje, więc według niektórych po co się angażować.

Poza tym, z tego co widzę, coraz więcej ludzi/facetów nie szuka żadnych związków, nawet krótkotrwałych tylko jakichś przygód. Sama miałam w życiu sporo sytuacji, że nowopoznani faceci proponowali mi niezobowiązujące spotkania, bo oni to związkow nie szukają Widać, takie czasy nadeszły
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:27   #86
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7009670 1]Czyli lepiej brać co się da, żeby tylko zaliczyć wszystkie levele 'wtajemniczenia' na czas?

W życiu nie zrezygnowałabym z pewnych swoich oczekiwań względem potencjalnego partnera i związku i absolutnie nie żałuję nie angażowania się w jakiekolwiek do, bożesztymój, 22. roku życia. Nigdy nie widziałam powodu dla którego mam wchodzić w jakieś śmieszne pseudorelacje tylko dlatego, że "już czas". Wychodziłam z założenia, że jeśli związek to na poważnie bo inaczej to bez sensu.

Dlaczego to jest takie dziwne, że niektórzy nie chcą wchodzić w związki 'dla zasady', czyli często byle złapać jakieś męskie gacie/rąbek spódnicy, i bez spiny czekają na kogoś przy kim zaiskrzy?



Jak katarynka... może nie spotkał osoby, z którą chciałby wejść w związek? Nie wiem, Wy tak naprawdę bierzecie wszystko co się rusza, byle spróbować i zdążyć w odpowiednim terminie? [/QUOTE]
Zgadzam sie.
Czyli powinien wchodzic w zwiazek chociaz sie nie zakochał ale żeby nabyc doswiadczenie? Śmieszne. Znajomy mi kiedys mowił ze był 2 lata w zwiazku żeby nabyc pierwsze doświadczenia. "w sumie to cie nie kocham ale z toba nabywam potrzebne doswiadczenia, by ktos mnie za przegrywa nie uważał"

Nie wiem co niektorych w tym watku dziwi że 30 latek nie był w zwiazku.
Zakochac to sie trzeba jeszcze z WZAJEMNOSCIA a nie po prostu "zakochac w kims" i juz beda w zwiazku. NIE. Musi podpasowac wyglad, charakter obu stronom. A nie takie bycie w zwiazku z braku laku, samotnosci.
Smiesza mnie te komentarze niektore, bo z jednej strony na wizazu jest gadanie "jak przeczyta to jakas młoda osoba to sie załamie pomysli ze cos z nia nie tak" ale w tym watku jakos wszystko jest ok ? Młoda osoba moze sobie przeczytac ten wątek i pomyslec że skoro ma 20 lat i nie była w zwiazku to musi "nabrac doswiadczen z kimkolwiek bo potem żadna/żaden nie bedzie jej chciał/a a nie wie czy do 30 sie zakocha w kims. Wstydzcie sie takie rzeczy pisac. "Bez zwiazków to pewnie ma problemy z relacjami, pewnie cos z nim nie tak, nie bede z nim przerabiac tego co powinien przerabiac wczesniej" No ta bo bycie w zwiazku i ogarniecie funkcjonowania z kims to cieżkie jak fizyka kwantowa i wymaga kilku lat praktyk z kilkoma partnerami inaczej NIE OGARNIESZ!

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2017-01-24 o 19:29
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:35   #87
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Tak, a swoją drogą średnio co trzeci wątek na intymnym dotyczy jakichś tragicznych związków-pomyłek. Wszystko opada jak się to czyta i człowiek się tylko zastanawia po jakiego wuja ludzie się w ogóle pchają w takie relacje, gdzie mają oczy.

Ale grunt, że jest misiaczek i że kolejny level wtajemniczenia zaliczony
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 19:45   #88
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Albo jak taki facet pisze ze wczesniej byl zajety studiami/pracą. Tak, 24h na dobę i nie miał czasu zakochać się, spotykać, rozmawiać z ludźmi Te Chiny to do nas docierają już powoli Miliony mężczyzn studiuje, pracuje, ma kobiety a i nie rzadko nawet dzieci i hobby i czas na gazetę a nawet seks ze swoją wybranką
Jesli studiował na politechnice to mógł nie poznac partnerki. Jesli pracował z facetami to tez ciezko. Jesli nie lubi imprez/klubow to tez lipa
Ja na studiach miałam ok 12 facetow. Byłam z jednym w krotkim zwiazku ale nie wyszło. W szkole sredniej tez wiekszosc dziewczyn. Wiele moich znajomych poznało męża/żone na studiach albo na imprezach.
A ja poznawałam facetow przez neta.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7009771 1]Tak, a swoją drogą średnio co trzeci wątek na intymnym dotyczy jakichś tragicznych związków-pomyłek. Wszystko opada jak się to czyta i człowiek się tylko zastanawia po jakiego wuja ludzie się w ogóle pchają w takie relacje, gdzie mają oczy.

Ale grunt, że jest misiaczek i że kolejny level wtajemniczenia zaliczony [/QUOTE]
Dokładnie. Juz nie jest sama i nie beda gadac ze "cos z nia nie tak bo sama" A jesli jest w zwiazku z facetem który jest beznadziejny to juz wszystko z nią ok bo przeciez nie jest singielką. Jest w zwiazku czyli ktos ją chciał co z tego że jej nie kocha i nie szanuje no ale jest w zwiazku! Własnie cos jest nie tak z kims kto wchodzi z jednego zwiazku w drugi bo nie potrafi byc sam.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 09:44   #89
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7009670 1]
Jak katarynka... może nie spotkał osoby, z którą chciałby wejść w związek? Nie wiem, Wy tak naprawdę bierzecie wszystko co się rusza, byle spróbować i zdążyć w odpowiednim terminie? [/QUOTE]

Patrząc na wątek kiedy kto uprawiał sex to tak jest


Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Juz nie jest sama i nie beda gadac ze "cos z nia nie tak bo sama" A jesli jest w zwiazku z facetem który jest beznadziejny to juz wszystko z nią ok bo przeciez nie jest singielką. Jest w zwiazku czyli ktos ją chciał co z tego że jej nie kocha i nie szanuje no ale jest w zwiazku! Własnie cos jest nie tak z kims kto wchodzi z jednego zwiazku w drugi bo nie potrafi byc sam.
Albo zerwanie i lecenie do innego z tekstem " a na co ja mam czekać? '

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 09:50   #90
Cilika
Przyczajenie
 
Avatar Cilika
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

No to mniej więcej jak mój
__________________
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości.
Cilika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-29 23:14:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.