kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-24, 17:28   #541
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
btw. nie wiem, czy się zestarzałam, czy coś, ale wydaje mi się, że wyglądam dobrze w BRZOSKWINIOWO-RÓŻOWYCH różach... i pomadkach czerwonych/zgaszonych różach z odrobiną ciepłego brązu w sobie...
A mi się wydaje, że taka lekko chłodna oliwka (no bo oliwka może być taka żółta lub właśnie chłodna... Łooo matko.... Ale pewnie ile osób tyle opinii.

Moim zdaniem brzoskwiniowo-różowe kolory fajnie odświeżają chłodno-oliwkową karnację... Dodają cerze życia, takiej świeżości.
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 17:43   #542
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
podobno niedługo mają wejść w formule AG
Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Beda tez w AG. Na fb mozna sie fajnych rzeczy dowiedziec, podobno pracuja nad rozami
Dziękuję za odpowiedzi
Bardzo spodobał mi się odcień Morning Gold
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 21:51   #543
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że taka lekko chłodna oliwka (no bo oliwka może być taka żółta lub właśnie chłodna... Łooo matko.... Ale pewnie ile osób tyle opinii.

Moim zdaniem brzoskwiniowo-różowe kolory fajnie odświeżają chłodno-oliwkową karnację... Dodają cerze życia, takiej świeżości.

e to ja już sama nie wiem :P nie widzę w sobie oliwki, nie widzę w sobie zieleni, pistacji ani siności nawet.
widzę za to delikatną brzoskwinię na spółę z chłodną żółcią i mocno wybijającymi się żyłami :P

w ogóle twarz i szyję mam bardziej żółtą, ale już dekolt jest brzoskwiniowy :P i blady :P

no cóż

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Zmylam makiajz i... Czy to możliwe, żeby mnie po formule BLM wysypalo? Nie zmieniłam nic w pielęgnacji i innych kosmetykach, tylko podklad testuje dwa dni w formule BLM. Zmylam makiajz i mam ze 6 wypryskow, mocno czerwone :-/ Nie podoba mi się to. Co by mnie mogło uczulic w BLM?

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

A rano był jeden mały na czole ale nie przyjelam się... A teraz im później tym gorzej. Boję się jutra :-(
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 01:02   #544
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Ja dziś odważyłam się spróbować formuły LB, jako że już za długo używałam tylko AG i cera zaczęła mi dawać wyraźne znaki, że czas na zmianę - innymi słowy, lico się zbuntowało i dało typowe objawy mineralnego przesytu konkretnym podkładem. Nie wiem jak to jest, że nawet najcudowniejszy minerałek po kilku tygodniach ciągłego używania zaczyna wyglądać źle.. Wczoraj konkretnie się zdziwiłam, kiedy zobaczyłam, że jakoś mi znika, świeci się szybko, warzy się przy nosie A przecież ja uwielbiam AG i uważam, że genialnie wygląda na mojej cerze. Cóż, taki już mój "urok"

Więc tak... Mimo, że Creamy Natural w nowej formule ma w woreczku nieco inny kolor, to na twarzy wypada bardzo podobnie, może tylko minimalnie mniej żółto, a bardziej brzoskwiniowo - ale nadal wygląda naprawdę dobrze.
A formuła - naczytałam się o tej kremowości i szybkim warzeniu, więc podchodziłam do LB z rezerwą... I rzeczywiście, jest nieco bardziej kremowy niż AG, ale dopiero później to zauważyłam. W sumie podczas nakładania sama się dziwiłam, bo proszek trochę przypomina mi AG - podobnie sypki i lekko pylący, może jedynie troszkę bardziej zbity. Na twarzy też sunie podobnie, może minimalnie bardziej kremowo. Kryje nieco lepiej, ale czy dużo mocniej - raczej nie... Efektów niepożądanych (przynajmniej po pierwszym razie) - brak. Przez cały dzień wyglądał naprawdę ładnie, nie miałam do niego żadnych zastrzeżeń, mimo że z samego rana miałam wrażenie, że kwestia godziny-dwóch i będę wyglądać jak latarnia morska. Świecenie pojawiło się po 6-7 godzinach, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Teraz jest już trochę zwarzony i świecący.. Ale po 15 godzinach ma prawo, nie?

Margitea, weź nie strasz W składzie niby nie ma niczego co mogłoby zapychać, ale kto wie, być może stężenie jakiegoś składnika lub ogólna kompozycja Ci nie pasuje.. A po moim koszmarze z kryjącym Annabelle jestem bardzo czujna.
__________________
Moja wymianka - klik!

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2015-10-25 o 01:12
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 06:51   #545
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Nie zniknęły :-( dalej mam te wypryski. Miałam ostatnio małe uczulenie, ale zlokalizowanym delikwenta i wywalilam. Kosmetyk jeden mnie załatwił. Zniknęły wypryski i było ładnie.
A wczoraj rano jak pisałam - Nałożyłam na buzię pixie (drugi dzień z rzędu) ale mialam już jedną krostkę na czole (Wyskoczyła mi po pierwszym razie noszenia pixie na buzi, ale jedna krostka, kto by się przejął... Pojawiają się i znikają takie...).
Wieczorem zmywam podkład a tu jak dla mnie wysyp, bo normalnie nie mam w ogole... Nie mam nic więcej zmienione w kosmetykach czy cos. Dieta ta sama, płyny do ubrań i proszki Tez... Bo już nawet to pilnuje. Albo to jakiś zbieg okoliczności albo może faktycznie pixie?
Nie znam się na składach za bardzo, musialabym gdzieś to sprawdzić, czym się różnią np od Clare Blanc...

Najbardziej sklaniam się źr to pixie mnie urzadzilo, bo jednak wczoraj rano był jeden syfek już po pierwszym uzytkowaniu, a ponosilam podkład drugi dzień na buzi i bach, jest ich więcej wieczorem... :-(

nie wiem czy dzisiaj testować dalej, czy mały detoks...
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-10-25 o 06:55
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 07:03   #546
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Chyba coś w nich jest, bo mnie lekko podrażniły Wczoraj na koniec psiknęłam twarz wodą termalną i zaczęło bardzo piec i zauważyłam lekko czerwoną skórę pod okiem. Wysypu nie zauważyłam. Mimo wszystko chyba jednak MLB nie dla mnie.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 07:08   #547
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Chyba coś w nich jest, bo mnie lekko podrażniły Wczoraj na koniec psiknęłam twarz wodą termalną i zaczęło bardzo piec i zauważyłam lekko czerwoną skórę pod okiem. Wysypu nie zauważyłam. Mimo wszystko chyba jednak MLB nie dla mnie.
Mnie buzia nie piecze. Wczoraj po zmyciu była jakby bardziej czerwona niż zwykle, ale nie pamiętam, czy nie potarlam za mocno wacikiem czy cos, więc to nie jest u mnie trop.

Mimo to syfki są prawdopodobnie od tego. Bo nic innego się nie zmieniło. Ew jakiś zbieg okoliczności.

A tak ładnie wyglądał ten podkład na polikach! Jak fotoszop;-) na nosie schodził jak głupi ale policzki.. Cudo. A teraz mam tam syfki :-D
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 07:22   #548
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Może taka taktyka, wiesz żeby użyć fotoszopa trzeba mieć co zakryć Spróbuję jeszcze amazona przy okazji zamawiania próbek z amilie przynajmniej wiem już w jaki kolor celować
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 07:26   #549
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Może taka taktyka, wiesz żeby użyć fotoszopa trzeba mieć co zakryć Spróbuję jeszcze amazona przy okazji zamawiania próbek z amilie przynajmniej wiem już w jaki kolor celować
Haha no tak ;-)
Kurcze ale wolalabym nie mieć takich niespodzianek na buzi ;-)

Szkoda że BLM mi się totalnie z nosa ściera. A pilnowałam żeby go nie tykac ani nic... A i tak się starlo. I te krostki. Nie wiem już sama...
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 09:24   #550
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Hej w Pixie coś musiało się pomieszać z tym Butter Cream, bo Pani mi napisała, że porównała ostatnią zatwierdzoną próbkę Butter Cream z tą, która poszła w świat. I ta która poszła jest bardziej pomarańczowa i ciemniejsza od tej zatwierdzonej. Nawet zdjęcie mi wrzuciła i faktycznie. Przypuszczam, że ta zatwierdzona byłaby dobra. Ale chyba coś pomieszali. Pani ma się skontaktować z laboratorium w tej sprawie. Więc dziewczyny - jest nadzieja, że Butter Cream w nowej formule bedzie ok
A ja dostanę cztery próbki do oceny, która będzie najlepsza. Ale przypuszczam, że ta ostatnia zatwierdzona byłaby dobra - jest jaśniejsza i bardziej oliwkowo-żółta niż to co wyszło do sprzedaży
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 14:06   #551
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Ja też się obudziłam z kilkoma nowymi, drobnymi krostkami, ale wczoraj trochę mi się wypiło i pojadło słodkości, a moja cera bardzo na to reaguje. Do tego dochodzi burza hormonów towarzysząca comiesięcznej kobiecej masakrze Więc nie obwiniam podkładu, ponoszę go z tydzień i zobaczymy.
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 14:09   #552
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Ja też się obudziłam z kilkoma nowymi, drobnymi krostkami, ale wczoraj trochę mi się wypiło i pojadło słodkości, a moja cera bardzo na to reaguje. Do tego dochodzi burza hormonów towarzysząca comiesięcznej kobiecej masakrze Więc nie obwiniam podkładu, ponoszę go z tydzień i zobaczymy.
I mnie już po burzy hormonalnej tej comiesięcznej, nie jadlam też nic pikantnego ani alkoholu nie piłam, a ja na to reaguje.

Za to zaczynam coraz mocniej doceniać steamcream, bo wczoraj smarowalam nim buzię na noc, dzisiaj dwa razy i zostały mi 2 mini syfki, właściwie to tylko przebarwienia po nich bardziej o.O
Kolejny raz pp uczuleniu ten krem ratuje mi twarz :-o
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 14:31   #553
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
I mnie już po burzy hormonalnej tej comiesięcznej, nie jadlam też nic pikantnego ani alkoholu nie piłam, a ja na to reaguje.

Za to zaczynam coraz mocniej doceniać steamcream, bo wczoraj smarowalam nim buzię na noc, dzisiaj dwa razy i zostały mi 2 mini syfki, właściwie to tylko przebarwienia po nich bardziej o.O
Kolejny raz pp uczuleniu ten krem ratuje mi twarz :-o
Hm, więc się okaże... Oby w moim przypadku to jednak była wina wyżej opisanych skumulowanych czynników. Chyba, że rzeczywiście moje obawy co do Lauroyl Lysine były słuszne :/ No nic, czekamy, na pewno nie skreślę LB, odczekam i za jakiś tydzień zobaczymy (po miesiączce zawsze twarz mi się uspokaja). Jednak jakiś zamiennik AG muszę mieć, a u Amilie ciężko z odpowiednim kolorem, więc mam cichą nadzieję że LB jednak ze mną zostanie

O Steamcream kiedyś czytałam, ale dla mnie - znając życie - byłby za ciężki, ja nawilżających kremów nie używam obecnie wcale, w ruch poszły olejki i lekkie żele
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 16:55   #554
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Hm, więc się okaże... Oby w moim przypadku to jednak była wina wyżej opisanych skumulowanych czynników. Chyba, że rzeczywiście moje obawy co do Lauroyl Lysine były słuszne :/ No nic, czekamy, na pewno nie skreślę LB, odczekam i za jakiś tydzień zobaczymy (po miesiączce zawsze twarz mi się uspokaja). Jednak jakiś zamiennik AG muszę mieć, a u Amilie ciężko z odpowiednim kolorem, więc mam cichą nadzieję że LB jednak ze mną zostanie

O Steamcream kiedyś czytałam, ale dla mnie - znając życie - byłby za ciężki, ja nawilżających kremów nie używam obecnie wcale, w ruch poszły olejki i lekkie żele

hm nie wiem od czego u mnie to się mogło wydarzyć. Istnieje jeszcze opcja, że zwykły przypadek i tyle. Lauroyl Lysine nie mam w żadnym innym podkładzie mineralnym prócz BLM, hmmm....

co do steamcream, ma konsystencję lekką, jak "żelowa" bita śmietana :P poza tym jest na twarz, ciało i dłonie, więc można zużyć w razie czego. na razie widzę u siebie, że jest w porządku, jednak testuję niecały miesiąc więc opinia całkowita będzie później
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 18:17   #555
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Zmieniłam dzisiaj technikę nakładania nowej formuły. Nałożyłam podkład bezpośrednio na lekki krem, spryskałam mgiełką nawilżającą, później utrwaliłam bambusem i znowu spryskałam mgiełką. Na początku podkład wyglądał co najmniej średnio, był bardzo widoczny i nienaturalnie wręcz matowy, ale w miarę upływu czasu, kiedy "przegryzł się" ze skórą, było już okej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 20:04   #556
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Nie lubię pisać opinii po jednym czy dwóch nałożeniach nowego "prochu", ale widzę, że opinie niezbyt entuzjastyczne, to ja dodam swoją dla przeciwwagi. oczywiście, są to pierwsze wrażenia, ale porównanie z Amazonem mam od razu, bo go używałam przedwczoraj, a dziś i wczoraj nowej formuły.
Ja jestem bardzo na tak. Jak dla mnie podobne krycie, może w nowym ciut ciut lepsze, tak z pół raza, bo AG nakładam dwie warstwy, a tu miejscowo wystarczy jedna, a w niekórych (na nosie na przykład) dwie. Kremowość większą czuję w Amazonie, ale są zblizone tak naprawdę. Natomiast zdecydowanie i wyraźnie na mojej twarzy trwałość większa w LB. Amazon nakładany koło 7-ej już koło 15 -ej na nosie trochę jeździ, ten trzyma się do wieczora bez żadnych zmian. Przetrwał nawet przytulasy mojej córki, która intensywne buziaki mi dawała.
Nadmienię, że ja jestem 35+, mam cerę mieszaną, łatwo zanieczyszczajacą się na nosie i policzkach, ale nie tłustą, raczej normalną w sensie sebum - jeśli się zaczynam błyszczeć (koło 5-6 godzin po zrobieniu makijażu) to lekko na czole, co mi raczej nie przeszkadza, bo wyglada jak naturalny glow. Minerały stosuję zawsze wyłącznie na lekki nawilżający krem Alterry, nie używam primerów, baz itd, po nałożeniu podkładu lekko pudruję czubek nosa i czoło i tyle. Czasem jak czytam, ile rzeczy nakładacie na i pod podkład to sobie myślę, ze u mnie też by się to pewnie wszystko ważyło, jeździło, złaziło itd. Może za dużo kombinacji?
Co do odcienia, to przetestowałam Bareley Beige i jest idealny - ta sama tonacja co Antique Beige tylko jaśniejszy. Dziś miałam Lunar Falls - bardzo mi przypomina dawne Shaylee 2, którego używałam. Sam w sobie na twarzy wygląda fajnie, ale odcina się od szyi, która jest jasnokremowa.
Love Botanicals przypomina mi bardziej niż Amazon poprzednią formułę Complexion Perfector, ale jednak to ciągle nie to.
Jeśli chodzi o zapychanie, uczulanie itd - mnie ostatnio swędziała twarz po Amilie i to naprawdę wyraźnie i długo. Zapycha mnie Annabelle. Po Pixie nic się nie dzieje, ale ja na pewno nie będę go używać więcej niż 3 razy pod rząd - moja skóa najlepiej reaguje na "coś nowego", więc zmiany jej serwuję niemal codziennie. Dłuższe niż 2-3 dni stosowwanie jednego podkładu owocuje zawsze pogorszeniem cery bez względu na to, którego podkładu używam tak długo.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464

Edytowane przez Joasia Be
Czas edycji: 2015-10-25 o 20:06 Powód: Błąd językowy
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 20:36   #557
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Joasia_Be to świetnie, że LB bardziej Ci podszedł, z tego co pamiętam to AG nie do końca spełniał Twoje oczekiwania.

Żeby nie było - ja nie oceniam LB z góry, bo tak naprawdę podkładu nie da się ocenić po jednym dniu noszenia. Inna sprawa, że zaczęłam go testować w wybitnie niekorzystnym dla mojej skóry momencie, więc absolutnie go nie skreślam, potestuję jeszcze jakiś czas i się okaże. I też mam wrażenie, że jest trochę trwalszy od AG Ale ciężko powiedzieć czy na pewno, muszę popróbować używania w różnych fazach cyklu.

I jeśli chodzi o warstwy, to potwierdzam... Sama do niedawna kładłam na siebie wodne serum + słuszną ilość filtra i na to dopiero podkład. Nakładanie podkładu tak, żeby jakoś wyglądał zajmowało wieki. Już nie wspominając o tym, że łatwo było o plamy.. Ogólnie, szybko się świeciłam, podkład właził wszędzie tam gdzie nie powinien, warzył się. To nie było fajne.
W końcu wkurzyłam się na filtry i zaprzestałam ich stosowania, teraz oprócz toniku nakładam tylko dwie kropelki oleju z pachnotki połączonym we wgłębieniu dłoni z serum Redupore z Mazideł. Z dnia na dzień zaczęłam się mniej świecić, nawet szefowa to zauważyła. Inna sprawa, że nie muszę się już martwić o bardzo delikatne nakładanie stemplami, uważać żeby nie zetrzeć filtra.. Makijaż zajmuje mi znacznie mniej czasu. Oczywiście po nałożeniu podkładu pudruję strefę T
I wiem wiem, grzeszę że nie używam filtrów przy jednoczesnym używaniu kwasów w niskich stężeniach, ale trudno, mam dość, pasuję. Najwyżej zestarzeję się szybciej Nie mam cierpliwości do filtrów przez cały rok, wrócę do nich dopiero na wiosnę i lato. W ostateczności zawsze minerały dają jakąś tam ochronę, lepsze te SPF10 niż nic, szczególnie że nie przebywam dużo na słońcu.
__________________
Moja wymianka - klik!

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2015-10-25 o 20:37
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 20:40   #558
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

kurczę, ja kładę na buzię krem do twarzy i krem pod oczy, skoro inne podkłady na takiej mojej "bazie" dają radę, to pixie też powinien.
a jak nie daję rady to wolę szukać podkładu dalej niż zmieniać pielęgnację, która mi pasuje
niestety BLM chyba nie dla mnie, potestuję AG za jakiś czas i zobaczymy.
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 20:45   #559
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
kurczę, ja kładę na buzię krem do twarzy i krem pod oczy, skoro inne podkłady na takiej mojej "bazie" dają radę, to pixie też powinien.
a jak nie daję rady to wolę szukać podkładu dalej niż zmieniać pielęgnację, która mi pasuje
niestety BLM chyba nie dla mnie, potestuję AG za jakiś czas i zobaczymy.
Oj, źle się zrozumiałyśmy. Absolutnie nie piłam do Ciebie, też nie uważam, by pod konkretną markę mineralną trzeba było zmieniać pielęgnację, która jest odpowiednia pod wszystkie inne podkłady i służy Twojej skórze. Nawet gdyby z innym zestawem pielęgnacyjnym Pixie miałoby Ci się sprawdzić - trudno, nie ma co kombinować, skoro znalazłaś już inne propozycje, które pasują do obecnego stanu rzeczy.
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 20:56   #560
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Oj, źle się zrozumiałyśmy. Absolutnie nie piłam do Ciebie, też nie uważam, by pod konkretną markę mineralną trzeba było zmieniać pielęgnację, która jest odpowiednia pod wszystkie inne podkłady i służy Twojej skórze. Nawet gdyby z innym zestawem pielęgnacyjnym Pixie miałoby Ci się sprawdzić - trudno, nie ma co kombinować, skoro znalazłaś już inne propozycje, które pasują do obecnego stanu rzeczy.
mój komentarz był do JoasiaBe i też nie urażający nikogo, tylko raczej wyrażający zastanowienie, że skoro inne podkłady dają radę na mojej "bazie" to wolę szukać czegoś do tej "bazy", a nie na odwrót

edit: ale jeszcze nic nie przesądzone. mam jeszcze trochę proszku, będę próbować
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-10-25 o 20:58
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:08   #561
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Mam może trochę dziwne pytanie, ale nie miałam do tej pory do czynienia z Pixie i zastanawiają mnie ceny podkładów. Pomiędzy AG a LB jest dość spora różnica, z czego to wynika? Oba zawierają złoto koloidalne, a dodatkowo napisali że poziom krycia LB jest większy niż AG i formuła jest bardziej kremowa. Coś w składzie? Czy chodzi o to, że to nowość i zachęcają w ten sposób do spróbowania, a za jakiś czas cena podskoczy do ceny AG?
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:08   #562
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Margitea, a ja też nie myślałam o Tobie, pisząc o bazach i primerach. Wiem po prostu, ze niektóre dziewczyny używają jakichś specjalnych baz, pudrów, hide-a-pore'ów itd. Dla mnie krem to idealna baza, ale jak patrzę na zdjecia w necie, to dziewczyny mają tak duże problemy - z trądzikiem, bliznami itp - że moja cera tak naprawdę jest bezproblemowa, więc pewnie nie rozumiem jak to jest, jak trzeba naprawdę dużo ukryć. Ja używam punktowo pod podkład innego podkładu na wypryski i blizny, ale to kilka punkcików dosłownie.
I też uważam, że jeśli jakiś podkład nie toleruje mojej cery i mojej pielęgnacji, to go po prostu nie używam Tak jest w moim przypadku z Meow, Ecolore, Neauty i kilkoma jeszcze, które dla mojej cery są po prostu za suche, ale na pewno wspaniale się sprawdzą na innych buziach. Całe szczęście jest w czym wybierać.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:13   #563
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Margitea, a ja też nie myślałam o Tobie, pisząc o bazach i primerach. Wiem po prostu, ze niektóre dziewczyny używają jakichś specjalnych baz, pudrów, hide-a-pore'ów itd. Dla mnie krem to idealna baza, ale jak patrzę na zdjecia w necie, to dziewczyny mają tak duże problemy - z trądzikiem, bliznami itp - że moja cera tak naprawdę jest bezproblemowa, więc pewnie nie rozumiem jak to jest, jak trzeba naprawdę dużo ukryć. Ja używam punktowo pod podkład innego podkładu na wypryski i blizny, ale to kilka punkcików dosłownie.
I też uważam, że jeśli jakiś podkład nie toleruje mojej cery i mojej pielęgnacji, to go po prostu nie używam Tak jest w moim przypadku z Meow, Ecolore, Neauty i kilkoma jeszcze, które dla mojej cery są po prostu za suche, ale na pewno wspaniale się sprawdzą na innych buziach. Całe szczęście jest w czym wybierać.
Joasiu źle mnie zrozumiałaś. Nie czuję się dotknięta twoim postem Odpisałam raczej dlatego, że, hmm... jak to ująć - chciałam wyrazić swoje ubolewanie, że mimo, że się staram, to coś u mnie nie działa tak jak trzeba
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:16   #564
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Tyven Pokaż wiadomość
Mam może trochę dziwne pytanie, ale nie miałam do tej pory do czynienia z Pixie i zastanawiają mnie ceny podkładów. Pomiędzy AG a LB jest dość spora różnica, z czego to wynika? Oba zawierają złoto koloidalne, a dodatkowo napisali że poziom krycia LB jest większy niż AG i formuła jest bardziej kremowa. Coś w składzie? Czy chodzi o to, że to nowość i zachęcają w ten sposób do spróbowania, a za jakiś czas cena podskoczy do ceny AG?
Wydaje mi się, że cena podskoczy. LB teraz kosztuje 57 złotych - tyle samo wynosi cena promocyjna AG. Ale mogę się mylić
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:26   #565
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że cena podskoczy. LB teraz kosztuje 57 złotych - tyle samo wynosi cena promocyjna AG. Ale mogę się mylić
Czyli jak ktoś się przymierza do kupienia, to lepiej teraz niż póżniej Dzięki za odpowiedź
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 06:09   #566
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo na tak. (...) Kremowość większą czuję w Amazonie, ale są zblizone tak naprawdę. Natomiast zdecydowanie i wyraźnie na mojej twarzy trwałość większa w LB.
Myslę, że i ja testuję na tyle, ze mogę wyrazić swoje zdanie. Dla mnie LB wygrywa. Obydwie formuły lubię, ale jeśli chodzi o trwałość i wykończenie - LB jest po prostu u mnie lepszy jeśli chodzi zarówno o wykończenie , jak i trwałość, która określam w moim przypadku na naprawdę dobra. Lubię w nim to, że kryje dobrze już przy jednej warstwie i ładnie stapia się z cerą. Ja również mam cerę nieco bardziej w kierunku dojrzałych. Do tego bardzo wrażliwą i skłonną do zapychania. U mnie primer, grubsza warstwa kremu czy filtr - niestety spowodowałyby tragedię na twarzy Źle znoszę również podkłady o nieco bardziej suchej konsystencji (moja twarz wygląda wówczas jak wyschnięty wiór) i te matujące... I te bardzo kryjące - one mnie zapychają... Bardzo chciałam się przekonać do Meow, ale niestety powoduje u mnie przesuszenie cery i po dłuższym używaniu zaczynają mnie szczypać okolice płatków nosa.. O LB mogę powiedzieć na razie tyle, że dobrze nam póki co razem Po prostu współgra z moją cera.

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
mój komentarz był do JoasiaBe i też nie urażający nikogo, tylko raczej wyrażający zastanowienie, że skoro inne podkłady dają radę na mojej "bazie" to wolę szukać czegoś do tej "bazy", a nie na odwrót
I całe szczęście, że tyle tego dobrodziejstwa na rynku jest i można wybierać i przebierać Opisywane przez nas przypadki pokazują, jak bardzo rożne są potrzeby naszych cer U mnie, podobnie jak u Joasi Be, jako baza - tylko lekki krem. Jak nakładam coś bardziej treściwego na noc, to rano już nic pod spód nie daję. U mnie po prostu im mniej tym lepiej - inaczej cera się buntuje.
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:18   #567
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
I całe szczęście, że tyle tego dobrodziejstwa na rynku jest i można wybierać i przebierać Opisywane przez nas przypadki pokazują, jak bardzo rożne są potrzeby naszych cer U mnie, podobnie jak u Joasi Be, jako baza - tylko lekki krem. Jak nakładam coś bardziej treściwego na noc, to rano już nic pod spód nie daję. U mnie po prostu im mniej tym lepiej - inaczej cera się buntuje.
generalnie to chyba chodzi o to, żeby umieć rozpoznawać czego potrzebuje nasza skóra.

I właśnie - jak czuję, że krem na noc jeszcze jest na mojej buzi rano, to nie ładuję na nią kremu na dzień "bo tak trzeba". Zostawiam w spokoju.
A innego dnia po nocy z kremem na noc czuję, że moja skóra błaga o nawilżenie, to sięgam albo po krem na dzień, albo jak potrzeba czegoś "więcej" to po olejek.

I też niestety, jak przesadzę to mam bunt na pokładzie, ale od jakiegoś czasu daję radę z rozumieniem swojej buzi. Na szczęście


dzisiaj czuję suszę na buzi, zabieram się za krem
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:20   #568
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Nie lubię pisać opinii po jednym czy dwóch nałożeniach nowego "prochu", ale widzę, że opinie niezbyt entuzjastyczne, to ja dodam swoją dla przeciwwagi. oczywiście, są to pierwsze wrażenia, ale porównanie z Amazonem mam od razu, bo go używałam przedwczoraj, a dziś i wczoraj nowej formuły.
Ja jestem bardzo na tak. Jak dla mnie podobne krycie, może w nowym ciut ciut lepsze, tak z pół raza, bo AG nakładam dwie warstwy, a tu miejscowo wystarczy jedna, a w niekórych (na nosie na przykład) dwie. Kremowość większą czuję w Amazonie, ale są zblizone tak naprawdę. Natomiast zdecydowanie i wyraźnie na mojej twarzy trwałość większa w LB. Amazon nakładany koło 7-ej już koło 15 -ej na nosie trochę jeździ, ten trzyma się do wieczora bez żadnych zmian. Przetrwał nawet przytulasy mojej córki, która intensywne buziaki mi dawała.
Nadmienię, że ja jestem 35+, mam cerę mieszaną, łatwo zanieczyszczajacą się na nosie i policzkach, ale nie tłustą, raczej normalną w sensie sebum - jeśli się zaczynam błyszczeć (koło 5-6 godzin po zrobieniu makijażu) to lekko na czole, co mi raczej nie przeszkadza, bo wyglada jak naturalny glow. Minerały stosuję zawsze wyłącznie na lekki nawilżający krem Alterry, nie używam primerów, baz itd, po nałożeniu podkładu lekko pudruję czubek nosa i czoło i tyle. Czasem jak czytam, ile rzeczy nakładacie na i pod podkład to sobie myślę, ze u mnie też by się to pewnie wszystko ważyło, jeździło, złaziło itd. Może za dużo kombinacji?
Co do odcienia, to przetestowałam Bareley Beige i jest idealny - ta sama tonacja co Antique Beige tylko jaśniejszy. Dziś miałam Lunar Falls - bardzo mi przypomina dawne Shaylee 2, którego używałam. Sam w sobie na twarzy wygląda fajnie, ale odcina się od szyi, która jest jasnokremowa.
Love Botanicals przypomina mi bardziej niż Amazon poprzednią formułę Complexion Perfector, ale jednak to ciągle nie to.
Jeśli chodzi o zapychanie, uczulanie itd - mnie ostatnio swędziała twarz po Amilie i to naprawdę wyraźnie i długo. Zapycha mnie Annabelle. Po Pixie nic się nie dzieje, ale ja na pewno nie będę go używać więcej niż 3 razy pod rząd - moja skóa najlepiej reaguje na "coś nowego", więc zmiany jej serwuję niemal codziennie. Dłuższe niż 2-3 dni stosowwanie jednego podkładu owocuje zawsze pogorszeniem cery bez względu na to, którego podkładu używam tak długo.
Dołączam do teamu zadowolonych... ba! zachwyconych! LB od Pixie Poważnie dumam nad bigiem. Gdyby ktoś zabrał ode mnie to co mam, to bym wzięła (przeprowadzka, nie będę wszystkiego ciągnąć).
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 15:46   #569
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Moje probki doszly i jestem w kropce. Poki co testowalam je poznym popoludniem wiec swiatlo takie sobie. Na szyi butter cream i light sunset sa stanowczo za pomaranczowe, ale juz LS nalozone na twarz wyglada bardzo dobrze. Bearly beige na szyi jest za jasny, na twarzy wyglada dobrze jesli chodzi o poziom koloru ale odcien zbyt bezowy, niestety musze miec odrobine zoltego. BC przetestuje jutro choc obawiam sie pomaranczy na twarzy :/

Ale sama formula i konsystencja bardzo mi odpowiada
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:12   #570
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Tez kupilam Butter Cream i dostalam wiadomosc na facebooku, ze ten kolor i Creamy Natural maja byc poprawione.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-19 20:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.