Rozmowa kwalifikacyjna - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 09:47   #571
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna w Biurze Podróży

Ja bylam na rozmowie kwalifikacyjnej w biurze podrozy i pytali mniej wiecej o to, co pisze kolezanka wyzej. Na wstepie nie powiedzieli mi jakie beda zarobki. Pracowalam tam 1 dzien, po czym zrezygnowalam, gdyz dowiedzialam sie od dziewczyn tam pracujacych, ze marnie placa i czesto trzeba robic nadgodziny, ktore sa bezplatne a na dodatek umowe podpisuje sie pod koniec miesiaca i jest to umowa na zlecenie. No i poza tym szef zaproponowal weekendowy wyjazd sluzbowy i jak zapytalam czy bede miec ubezpieczenie na ten weekend to sie rozesmial i spytal czy ja sobie zartuje wiec podziekowalam mu i powiedzialam, ze w takim razie my sie zegnamy. Ale palant mial mine...
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 14:30   #572
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Dziewczyny , a jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną o staż ?
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 14:36   #573
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Businesswomenki mam pytanie
Wybieram się na rozmowę do dużej firmy, w której jest cały sztab od HR. Wszędzie piszecie, że buty mają być najlepiej zakryte a czy mogą być czarne eleganckie z małym peep toe na 8cm obcasie ? Są bardzo eleganckie. Z góry dziękuję, wiem że to śmieszne pytanie ale może ktoś wie czy wypada czy nie.
Wiesz, nie wiadomo, czy nie natrafisz na kogoś ultrakonserwatywnego, który spojrzy na Twoje buty i od razu w Ciebie zwątpi. Ja bym proponowala naprawde bezpieczną klasykę na rozmowe kwalifikacyjną, a jak już dostaniesz te pracę, wtedy co innego.
Cytat:
Napisane przez Ollllciaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny , a jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną o staż ?
Tak samo jak na rozmowe kwalifikacyjną do pracy. Elegancko. Nie za krótka spódniczka, buty nieodslaniające palców ani pięt, jakas bluzka koszulowa, ewentualnie żakiecik. Odradzam dzisny, T-shorty czy sweterki.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 14:47   #574
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Tak samo jak na rozmowe kwalifikacyjną do pracy. Elegancko. Nie za krótka spódniczka, buty nieodslaniające palców ani pięt, jakas bluzka koszulowa, ewentualnie żakiecik. Odradzam dzisny, T-shorty czy sweterki.[/QUOTE]

Dziękuję
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 23:34   #575
KASIA EN
Raczkowanie
 
Avatar KASIA EN
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

przeglądałam internet w poszukiwaniu forum nt. rozmów kwalifikacyjnych i jak zawsze na wizażu jest wszystko
otóż...mam za sobą kilkanaście rozmów w Polsce i w UK. muszę się zgodzić, że za granicą jest zupełnie inna kultura rozmowy i kontaktu z klientem, petentem, człowiekiem. nie twierdzę, że w PL jest tylko źle, ale pozytywy to niestety wyjątki. przynajmniej w łodzi

tydzien temu odbyłam trzeci etap rekrutacji do dużej firmy produkującej sprzęt agd. poprzednie rozmowy były super, tą prowadził facet (z kompeksem edypa albo co), który koniecznie chciał udowodnić mi swą wyższość, oraz dziewczyna, która sprawiała wrażenie tak zastraszonej, że ma ochotę wejść pod stół.
dodam, że aplikowałam tylko na stanowisko recepcjonistki. i porażka totalna! merytorycznie spełniałam wszystkie warunki, ale komisja nie zadała sobie trudu zapytania mnie o to. istotą natomiast był industrialny charakter okolicy, w której znajduje się firma oraz zmiana mojej fryzury. gość usiłował wybić mnie z rytmu i zadawał coraz głupsze pytania, a że nie jestem osobą, która będzie się wyłącznie uśmiechać, wdałam się w dyskusję. wszystko w granicach dobrego smaku oczywiście. i teraz cisza
zdziwiona nie jestem, natomiast nurtuje mnie jedno pytanie - czy tak jest we wszystkich dużych firmach w Polsce? czy trzeci etap zawsze jest taki...powiedzmy, dziwny? o co tym ludziom chodzi? bo jeśli koniecznie chcą wzorować się na Zachodzie (a w większości przypadków tak jest), to nie tędy droga! tam nie traktuje się człowieka jak królika doświadczalnego, sprawdzając ile inwektyw pod swoim adresem jest w stanie znieść! no cóż, pan chyba leczy swe kompleksy w pracy
KASIA EN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:44   #576
iteSai
Raczkowanie
 
Avatar iteSai
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Witam, pomału wkręcam się wakacyjnie w forum
Dziewczyny mam pytanko naturalnie Matura już skończona, czekam do piątku na książeczkę sanepidowską i czas się na coś załapać.
Myślałam o pracy w ogródkach letnich, bądź może knajpce z jedzonkiem japońskim Choć nie powiem, kusi bardziej perspektywa napiwków (a w ogródkach bez porównania więcej ludzi), a przez 3 miechy chce jak najwięcej zarobić, na potrzebny sprzęt. W każdym razie co powinnam się obowiązkowo dowiedzieć na takiej rozmowie kwalifikacyjnej?

Póki co, po głowie mi chodzi: stawka za godzinę; czy praca do ostatniego klienta czy ustala godz. zamknięcia; rodzaj umowy i etat (bez podpisanej nie mam zamiaru pracować, bo wiadomo jak może się to skończyć ) ; nie wiem czy o napiwki wypada się pytać - w jaki sposób rozliczane (?)... Hmm, coś jeszcze?
To będzie moja pierwsza praca, więc się pytam

Edytowane przez iteSai
Czas edycji: 2009-05-22 o 09:46
iteSai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:13   #577
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

iteSai, zapytaj o napiwki oczywiście jak są rozdzielane, bo czasami zbiera je barman i są dzielona na całą ekipę knajpy. Z napiwkami jest tak, ze jak pracujesz w knajpie, gdzie są kelnerki, to napiwki są większe, jak jest samoobsługa, to niestety mniejsze. Ale zazwyczaj fajni klienci coś zastawiają na barze dla obsługi.
Właśnie, zapytaj czy praca jest do ostatniego klienta, bo jak tak, to wtedy siedzisz do 5 nad ranem.
Z etatem róznie bywa, często w knajpach, zwl. ze studentami podpisuje się umowę na 1/3 etatu i z tego odprowadza składki, a resztę dostajesz do łapy. Oczywiście to proceder powszechny, grunt, żeby trafić na uczciwego pracodawcę.
Zapytaj też co dokładnie będzie należało do Twoich obowiązków i kto będzie ustalał grafik. Fajnie jak to robi barman, czyli ktoś bardziej z obsługi, bo wtedy jak już poznasz ludzi, to wiesz z kim się fajnie pracuje.
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 17:47   #578
iteSai
Raczkowanie
 
Avatar iteSai
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Jik dzięki wielkie za odpowiedź Kurczę, widziałam takie fajne dwie oferty, no ale już chyba nieaktualne A wszystko przez czekanie na książeczkę, no ale mam nadzieję, że szybko załapie się coś konkretnego
Jak będę miała jeszcze jakieś wątpliwości to napiszę^^
Ogólnie bardzo przydatny dział 'businesswoman' dla tych co nie mieli jeszcze nigdy styczności z normalną pracą, dużo się z niego dowiedziałam i czuję się nieco mniej zielona

Pozdrawiam (:
iteSai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 19:58   #579
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Moja pierwsza rozmowa była bardzo przyjemna. Z młodym, przystojnym panem. Pytał jaką szkołę skończyłam, o jakim profilu (co z tego, że moje CV miał przed nosem). Czemu chcę u nich pracować (centrum rozrywki), na jakim stanowisku się widzę, dlaczego powinien właśnie mnie przyjąć. Od razu chciał podpisać ze mną umowę, ale wymagana jest książeczka a ja jestem dopiero w trakcie wyrabiania wiec dal mi wstepne papiery. Ogólnie sympatycznie i dobrze wspominam.
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 12:41   #580
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

iteSai, jeśli już będziesz mieć badania zrobione, to weź cv i przeleć się po mieście ( hhehe, jak to brzmi). Rzadko która knajpa daje ogłoszenie do prasy, czy gdzieś. Raczej zwyczajowo roznosi się cv po knajpach i akurat jak gdzieś jest miejsce, to biorą ludzi od razu. To jest najlepszy sposób. I najbardziej skuteczny. I jeszcze śledzenie gumtree.
Karmelowa Kotka, gratuluję fajnej rozmowy Taka rozmowa to niestety rzadkość. Aż dziw bierze, ze Cię pan nie pytał o stan małżeński itp. Ostatnio moja koleżanka miała koszmarną rozmowę. Aplikowała na stanowisko pracownika biurowego w firmie deweloperskiej. Pani ją przepytała z znajomości kadr itp. rzeczy, potem przeszła na rozmowę po angielsku, potem zapytała o zarobki, informując, że i tak nie dadzą więcej niż 1276 zł, a na końcu oznajmiła, ze do obowiązków będzie należało mycie okien w całym budynku ( trzypiętrowym!). Yhhh, koleżanka zapytała, czy pani się coś nie pomyliło, czy na pewno jest to rozmowa na stanowisko biurowe, a nie na sprzątaczkę. Pani rezolutnie odpowiedziała, ze nie, nie pomyliło jej się. Koleżanka wstała i trzasnęła drzwiami. Dodam, że koleżanka oczywiście z mgr, po studiach ekonomicznych. Zaczynam wierzyć, że pracodawcom w głowie się przewraca totalnie.
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 13:00   #581
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

jeeejku, ja tez wysłałam swoje CV do firmy na stanowisko pracownika biurowego, jednakże nie odezwali sie do mnie i nie odezwa sie he. Jestem świeżak, dopiero po technikum ekonomicznym i przyznam szczerze myślałam , że napewno znajdę pracę, lecz teraz jak tak szukam to ciężko jest . Myślałam nad stażem, chciałabym bardzo iść na staż, tylko ja chcę sie już usamodzielnic , a na stażu się nie utrzymam studia, czynsz....) . Kurczę, naprawdę ciężko jest
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 13:04   #582
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Karmelowa Kotka, gratuluję fajnej rozmowy Taka rozmowa to niestety rzadkość. Aż dziw bierze, ze Cię pan nie pytał o stan małżeński itp. Ostatnio moja koleżanka miała koszmarną rozmowę. Aplikowała na stanowisko pracownika biurowego w firmie deweloperskiej. Pani ją przepytała z znajomości kadr itp. rzeczy, potem przeszła na rozmowę po angielsku, potem zapytała o zarobki, informując, że i tak nie dadzą więcej niż 1276 zł, a na końcu oznajmiła, ze do obowiązków będzie należało mycie okien w całym budynku ( trzypiętrowym!). Yhhh, koleżanka zapytała, czy pani się coś nie pomyliło, czy na pewno jest to rozmowa na stanowisko biurowe, a nie na sprzątaczkę. Pani rezolutnie odpowiedziała, ze nie, nie pomyliło jej się. Koleżanka wstała i trzasnęła drzwiami. Dodam, że koleżanka oczywiście z mgr, po studiach ekonomicznych. Zaczynam wierzyć, że pracodawcom w głowie się przewraca totalnie.
Nie brzmi to zachęcająco.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:33   #583
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Ollllciaaa, staż to nie taka głupia sprawa. Moja koleżanka była wprawdzie na stażu organizowanym przez urząd pracy. W salonie orange. Bardzo fajna praca, zwł. dla potencjalnego nauczyciela, heheh, przynajmniej jak kiedyś będzie pracowała w szkole, to będzie rzucała seriami i numerami komórek jak uczniowie, znajdzie z nimi wspólny język, hhehee. Ale ja nie o tym. Chodzi mi o to, że od urzędu dostawała to stypendium czy coś ( nie wiem, 600 zł?...), a od babki włascicielki salonu conajmniej drugie tyle. I wszystkim się opłacało. Rozumiesz?...Więc poszukaj sobie firmy, która przyjmie na staż i próbuj się dogadać odnośnie pensji. Przecież oni mają z tego czysty zysk, nawet jak zapłacą tylko połowę.
agta85, mnie też szczena opadła, jak mi koleżanka o tym opowiadała.
Aaaa, Ollllciaaa, bo teraz doczytałam, ze Ty na studia chcesz iść. Idź na dzienne. Za nie nie płacisz. Będzi Ci dobrze szło, to dostaniesz stypendium. Zaczniesz pracować w knajpie na wieczory i weekendy. Da się pogodzić.W knajpie najlepiej zarobisz, ale pod warunkiem, ze to praca przejsciowa, na czas studiów.

Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2009-05-26 o 10:36
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 08:11   #584
iteSai
Raczkowanie
 
Avatar iteSai
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

A ja mam jeszcze takie pytanko
Tak się zastanawiam, czy mówić, że planuje się studia jak się zapytają ? Czy może lepiej powiedzieć, że się jeszcze nie wie Choć co prawda w knajpkach to chyba wiedzą, że osoby szukają sobie pracy tylko na wakacje

A z drugiej strony będę musiała też od czasu do czasu jechać do Krakowa w czerwcu - aby załatwić różne papierkowe sprawy i badania, bo tam chce studiować. Myślicie, że nie będzie to kolidować z pracą i nie będą na to nieprzychylnie patrzeć ?
Choć postaram się jak najwiecej załatwić za pomocą osób trzecich.
iteSai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 08:23   #585
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez iteSai Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanko
Tak się zastanawiam, czy mówić, że planuje się studia jak się zapytają ? Czy może lepiej powiedzieć, że się jeszcze nie wie Choć co prawda w knajpkach to chyba wiedzą, że osoby szukają sobie pracy tylko na wakacje

Ite Sai ja byłam wczoraj w sklepie jubilerskim , poniewaz potrzebowali pracownika , młodego .... itp. I wszystko ładnie , pięknie było dopóki, dopóty nie zapytała sie mnie czy planuję się dalej uczyć. Odpowiedziałam , że tak , palnuję iść na studia niestacjonarne. To włascicielka sklepu powiedziała, że potrzebuja osoby nie uczącej się, bo w soboty szkoła, a tu największy handel itp taka juz zrezygnowana wychodziłam z tego sklepu , że szok . A tak się wszystko dobrze zapowiadało he

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Ollllciaaa, staż to nie taka głupia sprawa. Moja koleżanka była wprawdzie na stażu organizowanym przez urząd pracy. W salonie orange. Bardzo fajna praca, zwł. dla potencjalnego nauczyciela, heheh, przynajmniej jak kiedyś będzie pracowała w szkole, to będzie rzucała seriami i numerami komórek jak uczniowie, znajdzie z nimi wspólny język, hhehee. Ale ja nie o tym. Chodzi mi o to, że od urzędu dostawała to stypendium czy coś ( nie wiem, 600 zł?...), a od babki włascicielki salonu conajmniej drugie tyle. I wszystkim się opłacało. Rozumiesz?...Więc poszukaj sobie firmy, która przyjmie na staż i próbuj się dogadać odnośnie pensji. Przecież oni mają z tego czysty zysk, nawet jak zapłacą tylko połowę.
agta85, mnie też szczena opadła, jak mi koleżanka o tym opowiadała.
Aaaa, Ollllciaaa, bo teraz doczytałam, ze Ty na studia chcesz iść. Idź na dzienne. Za nie nie płacisz. Będzi Ci dobrze szło, to dostaniesz stypendium. Zaczniesz pracować w knajpie na wieczory i weekendy. Da się pogodzić.W knajpie najlepiej zarobisz, ale pod warunkiem, ze to praca przejsciowa, na czas studiów.

Właśnie próbuje staż zdobyć chociaż na trzy miesiące staz albo praca he.
Na studia dzienne chyba nie pójdę , wolę na zaoczne . W kanjpkach tez bym chciała pracowac , ale chłopak mi nie pozwala he.

Edytowane przez Ollllciaaa
Czas edycji: 2009-05-28 o 08:19
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:04   #586
hartmanns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Mam mały problem, będąc na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisku telemarketera zadano mi pytanie:
Czy chciałabym pracować za 500 złotych?
Jak odpowiedzieć na takie pytanie, jeżeli pójdę na inną rozmowę w sprawie pracy i zadadzą mi takie pytanie z niską stawką i PONIŻEJ ŚREDNIEJ KRAJOWEJ?


---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Telemarketer - Płaca wynosi od 5 do 8 zł brutto za godzinę, przy systemie godzinowym. Ale wiele firm również wynagradza tekemarketerów stałą płacą miesięczną plus premią. Zarobki wynoszą od 1200- 2200, na pełnym etacie.
W takim razie jak poradzić sobie z pytaniem
Czy chcesz pracować za 500 zł.?
w dodatku od poniedziałku do piątku od 8 do 16:00 i koszty dojazdu wyniosłyby mnie miesięcznie 150zł
hartmanns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:05   #587
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Cytat:
Napisane przez hartmanns Pokaż wiadomość
Mam mały problem, będąc na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisku telemarketera zadano mi pytanie:
Czy chciałabym pracować za 500 złotych?
Jak odpowiedzieć na takie pytanie, jeżeli pójdę na inną rozmowę w sprawie pracy i zadadzą mi takie pytanie z niską stawką i PONIŻEJ ŚREDNIEJ KRAJOWEJ?


---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Telemarketer - Płaca wynosi od 5 do 8 zł brutto za godzinę, przy systemie godzinowym. Ale wiele firm również wynagradza tekemarketerów stałą płacą miesięczną plus premią. Zarobki wynoszą od 1200- 2200, na pełnym etacie.
W takim razie jak poradzić sobie z pytaniem
Czy chcesz pracować za 500 zł.?
w dodatku od poniedziałku do piątku od 8 do 16:00 i koszty dojazdu wyniosłyby mnie miesięcznie 150zł
A czy Ty chcesz pracować za 500 złotych?
Nie wiem, jakiej odpowiedzi oczekiwalby przyszły szef, może skwapliwego potaknięcia głową. Ja bym odpowiedziała, że jeśli mówimy o tygodniówce, to kwota jest odpowiednia. Przy ośmiu godzinach dziennie pięc razy w tygodniu absolutnie nie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 08:40   #588
hartmanns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A czy Ty chcesz pracować za 500 złotych?
Nie wiem, jakiej odpowiedzi oczekiwalby przyszły szef, może skwapliwego potaknięcia głową. Ja bym odpowiedziała, że jeśli mówimy o tygodniówce, to kwota jest odpowiednia. Przy ośmiu godzinach dziennie pięc razy w tygodniu absolutnie nie.
Ja właśnie NIE chce pracować za taką kwote, to już na stażu dostawałam 670zł i koszty dojazdu zwracali a praca od poniedziałku do piątku od 8-16:00, tym bardziej że mam 3 lata praktyk w sklepie i studia w administracji skończyłam no i ten staż, ale jak na rozmowie zadała to pytanie to myślałam że wybuchnę śmiechem prosto w jej twarz i miałam zapytać czy to żart czy na poważnie, zanim zadała mi to pytanie powiedziała że praca od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 Powiedziałam jej że: nie i dowiedziałam się z internetu, że telemarketer zarabia 5 - 8zł za godzinę, a przy wynagrodzeniu miesięcznym 1200 - 2200 + premie.
dziś w Dzień Dobry TVN wypowiadała się kobieta, że zadała pytanie na rozmowie młodemu informatykowi: Czy zgodziłby się pracować za 500zł? Jego odpowiedź: Tak, jest wstanie pracować za 500zł gdyż trudno mu znaleźć pracę poza Warszawą i poradzi sobie jakoś to tu to tam np. naprawiając komuś komputer.
Następnym razem jak dostane takie pytanie, wiedząc ile się zarabia na takim czy innym stanowisku to się dobrze zastanowię co powiedzieć.
A tak z czystej ciekawości zajrzałam do internetu i minimalne wynagrodzenie w tym roku wynosi 1276 zł brutto a średnia krajowa w granicach 2900 - 3100 zł (zależy od źródła patrzyłam w trzech)

Z WP.PL
Za niewiele ponad 900 zł zgodziłaby się pracować połowa ankietowanych Polaków - w sytuacji, gdyby ich firmie groziła upadłość. Pozostali twierdzą, że nawet, gdyby mieli zamknąć firmę, nie będą pracować za tak niską stawkę.


Rosnąca stopa bezrobocia rewiduje postawy Polaków wobec zatrudnienia. Praca staje się towarem deficytowym i pożądanym. Widmo bezrobocia powoduje, że oczekiwania pracowników dotyczące warunków zatrudnienia maleją.
W czasie dekoniunktury rośnie skłonność zatrudnionych do uelastycznienia umowy o pracę, w tym obniżki płac. Minimalne wynagrodzenie, czyli najniższa kwota brutto, jaką pracodawca musi zapłacić pracownikowi zatrudnionemu na podstawie stosunku pracy w pełnym wymiarze czasu pracy, wynosi od 1 stycznia 2009 roku 1 276 PLN. Po opodatkowaniu i odjęciu składek na ubezpieczenia społeczno-emerytalne, do kieszeni pracownika trafia zatem 955,96 PLN. Czy w sytuacji zagrożenia bezrobociem, jesteśmy skłonni podjąć pracę za takie pieniądze? Z sondy przeprowadzonej przez portal Rynekpracy.pl wynika, iż na wynagrodzenie minimalne zgodziłoby się w takiej sytuacji 50,1% ankietowanych Polaków.
20,62% respondentów w sytuacji zagrożenia bezrobociem zdecydowanie przyjęłoby pracę za 1 276 PLN brutto. Kolejne 29,49% ankietowanych, już z mniejszym entuzjazmem, ale również zadeklarowało gotowość do przyjęcia takiej oferty. Dla pozostałych 49,9% Polaków, którzy wzięli udział w badaniu widmo bezrobocia nie jest wystarczającym powodem do podjęcia zatrudnienia przy minimalnej stawce wynagrodzenia za pracę.

Edytowane przez hartmanns
Czas edycji: 2009-05-29 o 21:42
hartmanns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 22:33   #589
Zagadkowy Nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Hej Dziewczyny!
Mam pytanie do tych, które przeżyły trochę tych rozmow kwalifikacyjnych. Otóż dostałam maila z zaproszeniem na taka rozmowe. I nie dosyc, że brzmi jakby ktoś tłumaczył go na polski w tranlatorze (czyli kompletnie niegramatycznie) to spotkanie jest o godz. 20
Spotkala się któraś z was z taką godziną na spotkanie? Boję się, ze to jakaś akwizycja albo wogóle jakiś podejrzany interes :/
__________________
Obawiać się trzeba nie tych co mają inne zdanie, lecz tych, co maja inne zdanie, ale są zbyt tchórzliwi by je wypowiedzieć.
Zagadkowy Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 10:07   #590
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Kelnerka Pizza Dominium

up
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:05   #591
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Dziewczyny czy któraś była na rozmowie w banku? Jak taka rozmowa wygląda? w pon. mam rozmowę, doświadczenie mam, ale głównie w pracy za granica i boję się jak cholera, od października chcę rozpocząć studia... nie mam pojęcia co mam mówić w ogóle.
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:21   #592
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Smiac mi sie chce z tych rozmow kwalifikacyjnych. Kazdy kto zadaje takie pytania zwymyslane ma po prostu kompleksy. Ciesze sie ze nie konczylam akademii ekonomicznej albo czegos humanistycznego bo by mnie nikt nigdzie nie przyjal. Nie lubie jak ktos z ludzi robi glupa i nie powole sobie robic glupa z siebie. Najgorsi sa chyba (z tego co tu czytam) ci wspaniali znawcy HR, pseudo wielcy menagerowie bog wie co robiacy w tych firmach. No zal....
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:01   #593
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Suzi_Sun Pokaż wiadomość
Smiac mi sie chce z tych rozmow kwalifikacyjnych. Kazdy kto zadaje takie pytania zwymyslane ma po prostu kompleksy. Ciesze sie ze nie konczylam akademii ekonomicznej albo czegos humanistycznego bo by mnie nikt nigdzie nie przyjal. Nie lubie jak ktos z ludzi robi glupa i nie powole sobie robic glupa z siebie. Najgorsi sa chyba (z tego co tu czytam) ci wspaniali znawcy HR, pseudo wielcy menagerowie bog wie co robiacy w tych firmach. No zal....
Chciałabym kiedyś pracować w HR-ach i będę tu wpadać i czytać, żeby nie być takim chamowatym i zadającym głupie pytania
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:01   #594
iteSai
Raczkowanie
 
Avatar iteSai
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Zaniosłam dwa dni temu CV do 3 knajpek, mejlem posłałam do 2 i 2 kawiarni, do tego pojawiło się akurat ogłoszenie w Rossmanie. Może ktoś się zainteresuje maturzystką Z jednej strony bym chciała, a z drugiej strach mnie bierze gdy telefon się odzywa Kurczę, potrzeba mi teraz już tylko wolnej środy i muszę wyskoczyć do Krk zawieść papiery na uczelnię. Więc w sumie do tego czasu będę czekać ze spokojem Potem może zgłoszę się do jakiego marketu (?. Bo w kinie mniej chyba płacą, a mnie kasa potrzebna

W każdym razie, powiedzcie mi, czy jak zadzwonią i pójdę na taką rozmowę to jak warunki pasują to od razu coś się podpisuje? Czy jak ma sie okres próbny to też coś się podpisuje etc. Trzeba od razu dawać odp. czy dają czas, w którym mam dać odpowiedź?
Bo by tak najfajniej pasowało się gdzieś załapać, a na wszelki (jak zadzwonią) pochodzić jeszcze na inne ewentualne rozmowy, aby obczaić koszty netto na godzinę
Sorka za być może banalne pytania, ale wolę zapytać się wcześniej niż potem coś nie tak zrobić

Nooom, to mnie pozostaje już tylko czekanie

Pozdrówka
iteSai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 12:48   #595
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Ja na szczęście nigdy nie trafiłam na niemiłą rozmowę kwalifikacyjną Piszecie, że często się zdaża, że osoby, z którymi rozmawiacie są niemiłe. A mnie się wydaje, że jest to przemyślana taktyka i chodzi o sprawdzenie, jak człowiek radzi sobie w sytuacjach stresowych. Zresztą jak ktoś aplikuje na stanowisko w którym będzie miał do czynienia z klientami to nic dziwnego w tym, że musi być odporny na głupie teksty.

Cytat:
Napisane przez KASIA EN Pokaż wiadomość
dodam, że aplikowałam tylko na stanowisko recepcjonistki. i porażka totalna! merytorycznie spełniałam wszystkie warunki, ale komisja nie zadała sobie trudu zapytania mnie o to. istotą natomiast był industrialny charakter okolicy, w której znajduje się firma oraz zmiana mojej fryzury. gość usiłował wybić mnie z rytmu i zadawał coraz głupsze pytania, a że nie jestem osobą, która będzie się wyłącznie uśmiechać, wdałam się w dyskusję. wszystko w granicach dobrego smaku oczywiście. i teraz cisza
Wogóle mnie nie dziwi, że nie odezwali się po takiej rozmowie. W końcu firmie nie zależy na pracowniku, co będzie się wdawał w dyskusje z klientem. A często klienci potrafią być niemili i chamscy. Trzeba umieć trzymać nerwy na wodzy i takich pracowników sie poszukuje.

Ja mam jutro rozmowę do mojej pierwszej poważnej pracy i okropnie się denerwuję...
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 18:29   #596
unigue
Raczkowanie
 
Avatar unigue
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 60
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

cześć wszystkim
w środę mam rozmowę do pracy w kancelarii notarialnej, proszę podpowiedźcie jak strój będzie najlepszy ?? koniecznie garsonka ?? aplikuje na stanowisko sekretarki
unigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 18:44   #597
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez unigue Pokaż wiadomość
cześć wszystkim
w środę mam rozmowę do pracy w kancelarii notarialnej, proszę podpowiedźcie jak strój będzie najlepszy ?? koniecznie garsonka ?? aplikuje na stanowisko sekretarki
Nie wydaję mi się, że koniecznie garsonka, ale na pewno elegancko. Buty zakrywające pięty i palce. Nie za duży dekolt. = Moim skromnym zdaniem standardzik.
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:02   #598
unigue
Raczkowanie
 
Avatar unigue
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 60
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

dzięki Natii już coś wybiorę odpowiedniego a buciki ? czy mogą być na płaskim obcasie??
unigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:15   #599
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słoneczna strona miasta
Wiadomości: 4 113
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez unigue Pokaż wiadomość
dzięki Natii już coś wybiorę odpowiedniego a buciki ? czy mogą być na płaskim obcasie??
Wydaję mi się, że na obcasie byłyby bardziej eleganckie. I cały look byłby efektowniejszy. Jak nie chcesz się męczyć z przejazdem (zakładając, że autobusem) i chodzeniem na obcasach a masz nie najmniejszą torebkę to może idź np. w balerinach a tamte przebierz gdzieś przed jak będzie okazja. Ja tak czasem robię...
nati360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 12:17   #600
Agatka_90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 978
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Inglot :)

nie bylo tu w sumie konkretnej odpowiedzi...
moglby ktos powiedziec cos wiecej na temat tej rozmowy kwalifikacyjnej w inglocie?
Agatka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.