odpowietrzanie. cleaner czy primer - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-17, 14:51   #1
kinga142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4

odpowietrzanie. cleaner czy primer


Hej
Mam pewien problem z moimi paznokciami... zakładając akryle zauważyłam, że paznokcie mega szybko się odpowietrzają. Czasami nawet już piłując widzę, że podchodzi powietrze. I teraz mam pytanie. Jaki primer używa się do akryli? Mam bezkwasowy jednak wyczytałam niedawno że powinno się używać kwasowego. To prawda? I jeszcze apropo odtłuszczania płytki. Czy jest to konieczne? Jeśli tak to czym innym jeszcze mogę to wykonać? Cleanera niestety nie posiadam bo przez przypadek znalazła się w nim nie duża ilość liquidu... ;]
kinga142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 20:35   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

Cytat:
Napisane przez kinga142 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pewien problem z moimi paznokciami... zakładając akryle zauważyłam, że paznokcie mega szybko się odpowietrzają. Czasami nawet już piłując widzę, że podchodzi powietrze. I teraz mam pytanie. Jaki primer używa się do akryli? Mam bezkwasowy jednak wyczytałam niedawno że powinno się używać kwasowego. To prawda? I jeszcze apropo odtłuszczania płytki. Czy jest to konieczne? Jeśli tak to czym innym jeszcze mogę to wykonać? Cleanera niestety nie posiadam bo przez przypadek znalazła się w nim nie duża ilość liquidu... ;]
zarowno do zelu jak i akrylu nalezy zmatowic, odtluscic paznokcie - sa rozne szkoly - albo uzywa sie do tego cleanera, albo nail prepa, sa dziewczyny,ktore odtluszczaja acetonem... mnie uczono, ze cleaner (ale musi byc przeznaczony do otluszczania naturalnej plytki), primer kwasowy i jedziesz z akrylem...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:10   #3
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

liftująca się masa wskazuje na źle przygotowaną płytkę paznokcia do stylizacji
podstawa, którą uczą na kursie to :
- poprawnie odsunąć skórki
- poprawnie zmatowić nat. płytkę paznokcia z naciskiem na całkowite usunięcie błonek , które znajdują się w okolicach macierzy
- użycie primera zapewnia lepszą przyczepność masy do paznokcia ( w szczególności do paznokci problematycznych)
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:09   #4
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

zapowietrzanie nie jest spowodowane tylko zlym przygotowaniem plytki, powodow jest tyle, ze ho ho. I bylo juz multum watkow na ten temat. Wystarczy poszukac.
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 09:53   #5
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

Tak Tak Tak! Płytka musi być odtłuszczona i musi być usunięty pył po zmatowieniu jej, a dopiero na tak przygotowaną kładziemy primer.

Ja mam w zestawie do akrylu trzy fazowy system płynów przygotowujących płytkę i nigdy nie mam problemów z powietrzem: Nail Cleanser (osusza, zabija także bakterie i grzyby) - służy do przemycia płytki; Balance Agent - do posmarowania płytki (obniża pH, zwiększa przyczepność), Bondex - inaczej primer System, który mnie nigdy nie zawiódł więc go polecam.

I nie staraj się iść "na skróty" bo jednak po coś te preparaty typu cleaner opracowano i zaleca się ich użycie, nie żeby wyciągnąć nam kasę z portfela, ale żeby pieniądze, które wydamy na produkty nie poszły na straty. Dlatego każda marka ma swój "system" i żeby nie mieć kłopotów trzeba się do ich instrukcji stosować.
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:57   #6
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

ja na kilku cleanerach sie już przejechałam - dokładnie one powodowały zapowietrzanie, więc ich nie używam. Po zmatowieniu płytki dokłądnie odpylam szczoteczką (nie przemywam już niczym) i daje primer - wszystko trzyma się super.
No... czasem jeszcze nailprepa daje, a jak nie mam to nie daje. Do wszelkich problematycznych zamiast nailprepa to przemywam acetonem (buteleczka z pędzelkiem).
Nie ma co sobie pod górke robić
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:43   #7
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: odpowietrzanie. cleaner czy primer

Dziewuszki myślę, że problem nie tkwi w samej technice - odtłuszczać czy nie ?
Lecz w produktach do tego użytych.
Do odtłuszczania paznokcia mamy odtłuszczacz do przemywania masy cleaner.
Niektóre firmy mają cleanery w skład których wchodzą śladowe ilości witamin, związków zapachowych i innych ulepszaczy zmysłów, które na pewno płytki nam nie odtłuszczą
Aczkolwiek znaleźć można na rynku tak zwane 2w1.
Jeżeli decydujecie się na jakąś firmę , to sprawdźcie co do czego , żeby potem nie było niespodzianek
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.