Preparat złuszczający z AHA- ZIAJA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 15:32   #31
genzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Preparat złuszczający z AHA- ZIAJA

Zakupiłam sobie ten produkt i w sumie nie wiem co o nim sądzić.
Miałam robione kwasy u dermatologa AHA maks.30% i efekt był, ale w połączniu z Diane i antybiotykiem.
Potem trochę zaniedbałam skórę, a ponieważ nie miałam już kasy na wizyty, zakupiłam ziaja pro aha 35%. Czy można sobie nim zrobić krzywdę? Nie zauważyłam ani pieczenia (delikatne szczypanie przez pierwsze sekundy), ani zaczerwienienia.
Do plusów nalezy to, że nie śmierdzi tak jak ten u dermatologa oraz ma formę gęstego żelu, więc utrzymuje kontrolę nad tym gdzie go kładę (omijam okolicę oczu, natomiast mam trądzik przy ustach i tam go także kładę, plus więcej nakładam na miejsca gdzie jest więcej zmian).
Do minusów należy to, że to jest kwas, więc jestem ostrożna z używaniem... choć chyba odważę sie go użyć 2 razy w tygodniu. Po prostu widzę, że efekt widoczny jest przez pierwsze3-4 dni, potem moja skóra wręcz tęskni do peelingu. No ale teraz nie biorę już ani Dianę ani żadnych innych leków ani antybiotyków na skórę, więc to chyba normalne.

Więc w ekonomicznego punktu widzenia się opłaca... za 15 minutową wizyte płaciłam 90 euro..., więc można sobie policzyć.

Natomiast muszę dodać, że dostałam od dermatologa próbkę tej Neo Strata i efekt wydawał mi się dużo korzystniejszy, tak jakby ten kwas był mocniejszy i skuteczniejszy.
Może to też efekt przyzwyczajenia skóry.
genzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 17:09   #32
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Preparat złuszczający z AHA- ZIAJA

Eksfoliator Ziai AHA 35% może działać lekko złuszczająco, ale do peelingów profesjonalnych mu daleko. Przede wszystkim ma zbyt wysokie pH (2,5-3). Producent nie podaje dokładnego stężenia poszczególnych kwasów, jest to kompozycja różnych kwasów syntetycznych i naturalnych ekstraktów zawierających AHA. Postać żelu dodatkowo wpływa na łagodniejsze działanie. Preparat zawiera nieciekawą chemię, którą niepotrzebnie karmimy skórę podczas zabiegu.

Podsumowując - według mnie, nie warto w niego inwestować. Takie same lub lepsze efekty można by pewnie uzyskać, stosując regularnie kosmetyki z kwasami w niższych stężeniach, przy optymalnym pH.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:49   #33
genzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Preparat złuszczający z AHA- ZIAJA

Mogłabyś napisać przykłady odpowiedniego ph i takich kosmetyków?
genzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 12:44   #34
kateBB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 92
Dot.: Preparat złuszczający z AHA- ZIAJA

Jeżeli chodzi o eksfoliatory z Ziai - ich pH przedstawia się następująco:
pH- dla eksfoliatorów 25% - 2,4
pH- dla eksfoliatorów 35% - 2,2

Przymierzam się do kupna 35% - myślicie, że warto?
kateBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.