przetrwałe zęby - wątpliwości/dobry wet w Gliwicach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-04, 17:48   #1
pace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20

przetrwałe zęby - wątpliwości/dobry wet w Gliwicach


Witam,
mam 6-miesięcznego pieska chihuahua. Niestety, pojawił się u niego typowy dla tej rasy problem - przetrwałe zęby. Wczoraj zauważyłam, iż mimo że górne kły mleczne jeszcze mu nie wypadły, tuż przed nimi wyżynają się już stałe. Dzisiaj byliśmy u weta. Lekarz stwierdził, iż nieunikniona jest ekstrakcja pod narkozą i mamy się na takową zjawić za 2 tygodnie, bo potem będzie już stanowczo za późno.

W związku z tym mam pewne wątpliwości. Czy nie jest jeszcze za wcześnie na usuwanie tych zębów? Może warto jeszcze poczekać i jest jakaś szansa, że same wypadną? Martwię się, że podobny problem pojawi się w przypadku dolnych kłów lub zębów znajdujących się za kłami i będziemy znowu musieli powtarzać zabieg, a absolutnie nie chcę kilka razy męczyć psa. Jest jakiś zalecany wiek przy takim zabiegu?

Przy okazji chciałabym prosić osoby z Gliwic i okolic, które miały podobny problem u swoich pupili i go skutecznie rozwiązały o polecenie weterynarza, który wykonał zabieg.
pace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 16:41   #2
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: przetrwałe zęby - wątpliwości/dobry wet w Gliwicach

Cytat:
Napisane przez pace Pokaż wiadomość
Witam,
mam 6-miesięcznego pieska chihuahua. Niestety, pojawił się u niego typowy dla tej rasy problem - przetrwałe zęby. Wczoraj zauważyłam, iż mimo że górne kły mleczne jeszcze mu nie wypadły, tuż przed nimi wyżynają się już stałe. Dzisiaj byliśmy u weta. Lekarz stwierdził, iż nieunikniona jest ekstrakcja pod narkozą i mamy się na takową zjawić za 2 tygodnie, bo potem będzie już stanowczo za późno.

W związku z tym mam pewne wątpliwości. Czy nie jest jeszcze za wcześnie na usuwanie tych zębów? Może warto jeszcze poczekać i jest jakaś szansa, że same wypadną? Martwię się, że podobny problem pojawi się w przypadku dolnych kłów lub zębów znajdujących się za kłami i będziemy znowu musieli powtarzać zabieg, a absolutnie nie chcę kilka razy męczyć psa. Jest jakiś zalecany wiek przy takim zabiegu?

Przy okazji chciałabym prosić osoby z Gliwic i okolic, które miały podobny problem u swoich pupili i go skutecznie rozwiązały o polecenie weterynarza, który wykonał zabieg.
Psy małych ras zmieniają uzębienie do ukończenia 7 miesiąca życia (zdarzają się oczywiście odchylenia) Jeśli do tego czasu zęby mleczne nie wypadną powinny być usunięte chirurgicznie bo ich pozostawienie może powodować wiele problemów zdrowotnych.
Ale jeśli zęby stałe już wyszły to pozostawione zęby mleczne będą powodować zły wzrost zębów stałych i pies będzie miał problemy ze zgryzem.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 16:41:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.