Kastrat z niedowagą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 20:02   #1
esseymi
Raczkowanie
 
Avatar esseymi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83

Kastrat z niedowagą


Czy waga 3,6 kg u dorosłego, 4 letniego kastrata, to norma? Boje się,że coś z moim kotem nie tak. Jest strasznie chudy.
Nie chce od zawsze jeść niczego, poza suchą karmą. Raz mu dałam saszetkę Whiskas - od tego momentu chce tylko to jeść. Oczywiście, je suchą karmę i czasem te saszetki, ale co z tego, jak nie chce w ogóle jeść mięsa czy warzyw.
Poza tym śmierdzi mu z mordki.

Jak go utuczyć i czy w ogóle powinnam?
Ile ważą wasze koty?
__________________
Wiedźmą jestem !
esseymi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 20:47   #2
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kastrat z niedowagą

waga kota zależy od jego wielkości; lepiej mieć szczupłego kota niż otyłego i go potem odchudzać dla jego zdrowia

nie każdy kot będzie ważył 6 czy 8 kg
wielkość zależy tez od rasy; ja mam Maine Coony ... więc sobie trochę ważą
kastrat dorosły 7 kg (średnia) a najmłodszy 10 m-cy ponad 7 kg i idzie w górę waga
ale jest wyższy i dłuższy niż kastrat więc liczę, że w wieku dorosłym osiągnie wagę 10 kg i być może ciut więcej (i wszystko na to wskazuje); wolę jak kot powoli osiaga jakąś wagę niż szybko (to też wpływa na zdrowie)

jesli chodzi o zapach z pyszczka - sprawdź czy nie ma kamienia nazębnego lub stanu zapalnego dziąseł; jeśli z uzębieniem jest OK to być może karma mu nie służy, sa karmy wspomagające oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego, są prepartaty pomagające w tego typu problemach

podnieść wag kota można podając wysokoenergetyczne karmy ale najpierw przemyśl czy jego waga nie jest adekwatna do wzrostu, kośćca itd

swoją drogą nawet wśród kotów rasowych tych "dużych ras" też narosło wiele "mitów" co do ich wagi co jest poruszane na forach hodowlanych

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-10-14 o 12:37
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:29   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kastrat z niedowagą

Jesli to jest dachowiec, to waga raczej adekwatna do "rasy".
Chyba ze kot wydaje Ci się zabiedzony.

Wstaw zdjęcie kota, tak chyba najłatwiej będzie określić.

Na pewno warto regularnie odrobaczać

Zapach z paszczy - koty to mięsożercy a tym nigdy z paszczy fiołkami pachnieć nie będzie.
Ale warto zanieśc futro do weta, moze trzeba oczyścić zęby.

Jak je saszetki W. to możesz go oszukiwać trochę i do saszetki dodawać łyżkę mielonej np wołowiny czy kurczaka, wymieszać dokładnie i tak próbować kota oszukać czasami wzbogaconym Whiskasem.
Ale jesli kupujesz dobra jakościowo sucha karmę- no to niech je co lubi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:25   #4
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Kastrat z niedowagą

Ja miałam przez bardzo długi czas(3-4 lata) problem z kotką. Zawsze miała oryginalny wygląd, ale raz zaczęła stopniowo chudnąć. W końcu został nam szkielet. Weterynarze nie wiedzieli o co chodzi. Jadła chyba za troje. Jak nowy wet otworzył klinikę, to się akurat zbiegło: kocia grypa, ciąża i właśnie chudość(jeżeli można było to nazwać chudością). Kociczka urodziła 2 zrośnięte kociaki i jednego zmarłego, uśpiliśmy jej dzieci. Dopiero ten lekarz wykrył u niej zniekształconą tkankę tłuszczową. Jakieś leczenie itp. Teraz to najstarsza moja kotka(prawie 10 lat) i wygląda jak 'bryś'.
Szybko do weta idź. Może zarobaczony? A śmierdzący pyszczek też przedstaw weterynarzowi. proponuję usuwanie kamienia i mycie zębów. Jeżeli nie mycie to chociaż specjalistyczne przysmaki, moje koty(i te z rodziny) wsuwają je ze smakiem.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:02   #5
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Kastrat z niedowagą

tez mam kastrata i tez wazy ok 3.6 kg ale wcale jakos specjalnie chudo nie wyglada, inna sprawa ze to rusek więc on i tak nie powinien duzo wazyc w porównaniu np do wyżej wymienionych MCO

spróbuj kotu kupić karmę do higieny jamy ustnej, Royal Canin ma taką na pewno, inne firmy też pewnie. Albo idz od razu do weterynarze.
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 15:20   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kastrat z niedowagą

jeśli kot ma żebra na wierzchu i sterczace kości biodrowe, to jest za chudy. Na początku lepiej sprawdzic, czy jest zdrowy- profilaktyczne badanie krwi, może tez kału na pasożyty.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.