Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-11, 19:45   #3511
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że koleżanka wcale taka zgaszona nie jest. Super sprawa z tym zdjęciem w szminkach, ale dużo fajniejsze byłoby takie samo w różnych kolorach bluzek
No mówię, Jasne Lato. Jak nie, to Jasna Wiosna, ale raczej nie, wygląda zbyt delikatnie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 19:45   #3512
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;53071354]Trzeci od dołu?[/QUOTE]
Też ok, ale nadal za hmm ciemno i za mocno. Ogólnie ten czwarty też byłby ok, ale jest zbyt jaskrawy. Kojarzy mi się z Nicki Minaj Przesadzony.
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że koleżanka wcale taka zgaszona nie jest. Super sprawa z tym zdjęciem w szminkach, ale dużo fajniejsze byłoby takie samo w różnych kolorach bluzek
No nie jest Moim zdaniem SS odpada. Jasne lato chyba najbardziej pasuje.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 20:00   #3513
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No mówię, Jasne Lato. Jak nie, to Jasna Wiosna, ale raczej nie, wygląda zbyt delikatnie.
Sama nie wiem, nie nastawiałabym się na razie na żaden typ tylko zaczęła od mierzenia. W tej pomarańczowej szmince (ostatnia u góry) też jej ładnie. Myślę, że lato/wiosna jest w grze, wydaje się, że jasne.. ale serio, nie wykluczyłabym też czystej wiosny. Warto mierzyć.

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

W tak wracając do tych archetypów Kibbe to trochę głupio mi pytać znajomych czy kojarzę im się bardziej z miss gracji czy z femme fatale Pomyślą, że zwariowałam
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-10-11 o 20:01
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 20:50   #3514
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na Czystą jest zbyt szara (na Jasną tez w sumie...). Nie wiem, czy rozumiesz, o co mi chodzi. Nie o cechy wyglądu, ale o pewne cechy, które wykluczają typy. Ona jest taka lekko zgaszona, na pewno nie ciepła, prawdopodobnie neutralna, ale skłaniam sie ku chlodnawej.
Oczywiście, my tu zgadujemy po szminkach, ale powinna przymierzać kolory.
Na pewno nie mocno zgaszona, to fakt.

O jezu, to ja jestem kto? Na pewno nie kobieta zrelaksowana, mam chyba za dużo ☠☠☠☠ików w oczach

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-10-11 o 20:52
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 21:04   #3515
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No dlatego ja pisałam o zgaszonym lecie. Sama nie jestem ekstremalnie zgaszona, tak jak te kobiety które często przewijają sie w przykładach. Moje naturalne włosy maja wręcz cieple, zlotawe przeblyski. Skora i oczy nie sa szarawe, a dość wyraziste. A jednak takie spokojne, przybrudzone kolory najlepiej wydobywają moja urode. Wstyd sie przyznać, ale odkąd wiem ze jestem zgaszonym latem, nic z tym nie robię Kupuje tylko neutralne kolory ubrań i na tym sie konczy 😁

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 21:08   #3516
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ekstrawagantka

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No dlatego ja pisałam o zgaszonym lecie. Sama nie jestem ekstremalnie zgaszona, tak jak te kobiety które często przewijają sie w przykładach. Moje naturalne włosy maja wręcz cieple, zlotawe przeblyski. Skora i oczy nie sa szarawe, a dość wyraziste. A jednak takie spokojne, przybrudzone kolory najlepiej wydobywają moja urode. Wstyd sie przyznać, ale odkąd wiem ze jestem zgaszonym latem, nic z tym nie robię Kupuje tylko neutralne kolory ubrań i na tym sie konczy 😁

sent from Tapatalk
Mam kuzynkę SSu, ona jest jednak mniej czysta, ale zazwyczaj przedstawicielkom danego typu jest łatwiej wyłapać inne przedstawicielki także nie warto nic odrzucać

Yonce, to Ty jesteś TR? Możesz mi powiedzieć jakie ubrania są najlepsze? Jak to w ogóle zweryfikowałaś? Korzystasz coś z tego Kibbe?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 21:42   #3517
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, jestem TR. Korzystam z zaleconego makijażu: kreska na górnej powiece kredka - nigdy nie używałam kredki a robi niesamowity efekt u mnie. Powinno sie tez dolna powiekę podkreślać ale mi sie nie chce Używam czarnej kredki i rozcieram ja brązowym cieniem wlasnie dlatego ze jestem SSu i eyeliner byłby zbyt mocny. Poza tym częściej nosze szminki, nawet w dość wyrazistych i intensywnych kolorach. Po nalozeniu szminki wyglądam milion razy lepiej.



Co do ubrań: Przekonałam sie raz na zawsze, ze ubrania oversize albo luźne w talii nie są dla mnie. Mam 60cm w talii i 94cm w biodrach, ale napatrzylam sie na modne luźne T-shirty i wielkie grube swetry które wygladaja cudownie na wszystkich oprócz mnie U mnie zdefiniowanie talii jest istotne. Rzadziej nosze zestaw tshirt + jeansy i znowu - wszyscy wyglądaj w tym super, a ja jak szara myszka. Koszule, swetry, topy kupuje dopasowane, z miękkich a nie sztywnych materiałów. Jesli sie da - to z detalami (jakies cekiny, ćwieki, błyszczące kamyczki). Nosze duże naszyjniki. Do upiętych włosów zawsze kolczyki. Buty i torebki kupuje w stylu Dramatic bo takie mi sie podobają, ale np balerinki mam z delikatna koronka, w migdalowy nosek, i wyglądam w nich (jakkolwiek dziwnie to brzmi) lepiej niż w zwykłych, prostych i klasycznych balerinkach. Staram sie, zeby ubrania byly z miękkich materiałów, na wieczór ciemne, w takich "bogatych" kolorach - kupiłam na przykład sukienkę w kolorze wina z "pluszowego" materiału. Częściej nosze spódnice, zwłaszcza takie rozkloszowane. generalnie ubieram sie bardziej kobieco, troche Romantic do tego dodaje Jestem bardzo zadowolona z analizy.

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 22:12   #3518
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Tak, jestem TR. Korzystam z zaleconego makijażu: kreska na górnej powiece kredka - nigdy nie używałam kredki a robi niesamowity efekt u mnie. Powinno sie tez dolna powiekę podkreślać ale mi sie nie chce Używam czarnej kredki i rozcieram ja brązowym cieniem wlasnie dlatego ze jestem SSu i eyeliner byłby zbyt mocny. Poza tym częściej nosze szminki, nawet w dość wyrazistych i intensywnych kolorach. Po nalozeniu szminki wyglądam milion razy lepiej.

Co do ubrań: Przekonałam sie raz na zawsze, ze ubrania oversize albo luźne w talii nie są dla mnie. Mam 60cm w talii i 94cm w biodrach, ale napatrzylam sie na modne luźne T-shirty i wielkie grube swetry które wygladaja cudownie na wszystkich oprócz mnie U mnie zdefiniowanie talii jest istotne. Rzadziej nosze zestaw tshirt + jeansy i znowu - wszyscy wyglądaj w tym super, a ja jak szara myszka. Koszule, swetry, topy kupuje dopasowane, z miękkich a nie sztywnych materiałów. Jesli sie da - to z detalami (jakies cekiny, ćwieki, błyszczące kamyczki). Nosze duże naszyjniki. Do upiętych włosów zawsze kolczyki. Buty i torebki kupuje w stylu Dramatic bo takie mi sie podobają, ale np balerinki mam z delikatna koronka, w migdalowy nosek, i wyglądam w nich (jakkolwiek dziwnie to brzmi) lepiej niż w zwykłych, prostych i klasycznych balerinkach. Staram sie, zeby ubrania byly z miękkich materiałów, na wieczór ciemne, w takich "bogatych" kolorach - kupiłam na przykład sukienkę w kolorze wina z "pluszowego" materiału. Częściej nosze spódnice, zwłaszcza takie rozkloszowane. generalnie ubieram sie bardziej kobieco, troche Romantic do tego dodaje Jestem bardzo zadowolona z analizy.

sent from Tapatalk
Kurczę, jakbym czytała o sobie z tym makijażem i ubraniami. Najlepszy makijaż u mnie to tona maskary na rzęsach i czerwona szminka albo ciemniejsza. Kreska kredką może być ale rozmazana (na dolnej też). Jak jest nierozmazana to mam okrągłe i wielkie oczy jak sowa - 100 do wyglądu.

W Tshirtach wyglądam jak bezdomna Są dziewczyny, które założą tshirt z nadrukiem, jeansy, baleriny i luźną marynarkę i wyglądaja super. Ja wyglądam jak przychlast Marynarki muszą być taliowane, bluzki też. Bluzki mogą być dłuższe, ale muszą być taliowane. Grube swetry to samo odpadają. Jakikolwiek motyw koronki blisko twarzy to zawsze +100 tak samo jakieś ornamenty. Generalnie kołnierzyki i jakieś okalające twarz dekolty robią od razu różnicę na plus. Z cekinami i kamykami nie próbowałam więc nie wiem

Sęk w tym, że ja mam 66 w talii i niecałe 90 w biodrach.
Może powyższe dot. definiowania talii dot. TR jak i SC.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-11, 22:30   #3519
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Sama nie wiem, nie nastawiałabym się na razie na żaden typ tylko zaczęła od mierzenia. W tej pomarańczowej szmince (ostatnia u góry) też jej ładnie. Myślę, że lato/wiosna jest w grze, wydaje się, że jasne.. ale serio, nie wykluczyłabym też czystej wiosny. Warto mierzyć.

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

W tak wracając do tych archetypów Kibbe to trochę głupio mi pytać znajomych czy kojarzę im się bardziej z miss gracji czy z femme fatale Pomyślą, że zwariowałam
No tak może nie, raczej czy np. ludzie cię stereotypizują, raczej chodzi o nowo poznanych niż tych, którzy cię .dobrze znają. Albo jak wychodzisz na zdjęciach. Sporo u Kibbego bierze sięz tetaru, pomyśl za jaki typ łatwo by ci się było szybko przebrać, w jakim by cię obsadzono?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 13:04   #3520
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Właśnie, skoro przy analizie według kibbe'a jesteśmy... ponieważ mam duży problem ze sklasyfikowaniem się zarówno do typu kolorystycznego (chyba-chyba któraś zima), jak i kibbowego (zaczęłam od romantic, teraz waham się między soft gamine, theatrical romantic i soft classic), myślałam, czy by nie zrobić analizy u grety kredki. Czy któraś z Was korzystała z jej usług? Dobrze klasyfikuje do obu typów?
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 18:15   #3521
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Właśnie, skoro przy analizie według kibbe'a jesteśmy... ponieważ mam duży problem ze sklasyfikowaniem się zarówno do typu kolorystycznego (chyba-chyba któraś zima), jak i kibbowego (zaczęłam od romantic, teraz waham się między soft gamine, theatrical romantic i soft classic), myślałam, czy by nie zrobić analizy u grety kredki. Czy któraś z Was korzystała z jej usług? Dobrze klasyfikuje do obu typów?
Mnie sklasyfikowała pomiędzy bo nie pasuję do żadnego czystego typu, jestem N+D+odrobina C+ingenue
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 18:19   #3522
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mnie sklasyfikowała pomiędzy bo nie pasuję do żadnego czystego typu, jestem N+D+odrobina C+ingenue
O matko czyli coś pomiędzy Flamboyant Natural a Dramatic Classic, jeszcze z ingenue...No to nieźle. A pomogło Ci to w jakiś sposób? Czy raczej odradziłabyś mi?
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 18:29   #3523
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
O matko czyli coś pomiędzy Flamboyant Natural a Dramatic Classic, jeszcze z ingenue...No to nieźle. A pomogło Ci to w jakiś sposób? Czy raczej odradziłabyś mi?
Napisz, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Z tym że Kredka ma dużo roboty z tymi klasyfikacjami, nie wiem, kiedy odpisze.

Ja nie zgadzam się być FN, bo nie jestem aż tak duża i szeroka, na N to nie wiem, pasuje mi zbyt wiele klasycznych rzeczy, więc C ma malutki wpływ. DC pasuje połowa ciuchów, połowa nie (w ołówkowych wyglądam tragicznie).
Najbardziej miesza to Ingenue, bo ja niby mam sporo D w twarzy (co mnie wkurza), ale czasem wyglądam tak niewinnie, że nie wiem, jakim jestem typem. A raz jak wredny dzieciuch,m taka lisica
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 18:39   #3524
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Właśnie, skoro przy analizie według kibbe'a jesteśmy... ponieważ mam duży problem ze sklasyfikowaniem się zarówno do typu kolorystycznego (chyba-chyba któraś zima), jak i kibbowego (zaczęłam od romantic, teraz waham się między soft gamine, theatrical romantic i soft classic), myślałam, czy by nie zrobić analizy u grety kredki. Czy któraś z Was korzystała z jej usług? Dobrze klasyfikuje do obu typów?
Mnie sklasyfikowała jako Soft Classic i wydaje mi się, trafiła No i cóż, pomogło mi to, bo przynajmniej teraz omijam niektóre ciuchy szerokim łukiem Często na siłę próbowałam coś nosić nie rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi. Ale nie musisz trzymać się sztywno zasad, wiadomo że i tak każdy jest inny i ma inne preferencje. Do tego jeszcze dochodzi typ kolorystyczny.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-10-12 o 18:41
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 22:00   #3525
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Napisz, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Z tym że Kredka ma dużo roboty z tymi klasyfikacjami, nie wiem, kiedy odpisze.

Ja nie zgadzam się być FN, bo nie jestem aż tak duża i szeroka, na N to nie wiem, pasuje mi zbyt wiele klasycznych rzeczy, więc C ma malutki wpływ. DC pasuje połowa ciuchów, połowa nie (w ołówkowych wyglądam tragicznie).
Najbardziej miesza to Ingenue, bo ja niby mam sporo D w twarzy (co mnie wkurza), ale czasem wyglądam tak niewinnie, że nie wiem, jakim jestem typem. A raz jak wredny dzieciuch,m taka lisica
Kameleon?

A tak serio, wyobraziłam sobie nowy, 14 typ kibbego- Szczwana lisica (pasuje do tych wydumanych określonek typu "kobieta zrelaksowana" czy "miss gracji")




Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Mnie sklasyfikowała jako Soft Classic i wydaje mi się, trafiła No i cóż, pomogło mi to, bo przynajmniej teraz omijam niektóre ciuchy szerokim łukiem Często na siłę próbowałam coś nosić nie rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi. Ale nie musisz trzymać się sztywno zasad, wiadomo że i tak każdy jest inny i ma inne preferencje. Do tego jeszcze dochodzi typ kolorystyczny.
Biorę SC jako jedną z opcji
Chociaż znając mnie i mój "obiektywizm", zamiast SG/ TR/ SC skończę jako SD, a zamiast zimy- zgaszona jesień...
Dzięki za opinie, napiszę kiedyś dp niej, może się czegoś dowiem!
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 22:13   #3526
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja zaczynałam jako Zgaszona Jesień
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:08   #3527
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey/
Biorę SC jako jedną z opcji
Chociaż znając mnie i mój "obiektywizm", zamiast SG/ TR/ SC skończę jako SD, a zamiast zimy- zgaszona jesień...
Dzięki za opinie, napiszę kiedyś dp niej, może się czegoś dowiem!
Ja na początku myślałam, że jestem TR Ale, że z moim obiektywizmem też jest słabo, to zostaam wyprowadzona z błędu:P Na swoje usprawiedliwienie dodam, że wtedy tylko kilka typów było opisanych.:p
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja zaczynałam jako Zgaszona Jesień
Ja od jasnego lata a przebrnęłam przez kilka podtypów wliczając nawet TW i LSp Najdłużej tkwiłam przy SS, ale zdecydowanie zbyt zgaszone dla mnie. Trzeba dużo przymierzać i malować się sporo przeróżnymi kolorami.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 17:59   #3528
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Ja na początku myślałam, że jestem TR Ale, że z moim obiektywizmem też jest słabo, to zostaam wyprowadzona z błędu:P Na swoje usprawiedliwienie dodam, że wtedy tylko kilka typów było opisanych.:p


Ja od jasnego lata a przebrnęłam przez kilka podtypów wliczając nawet TW i LSp Najdłużej tkwiłam przy SS, ale zdecydowanie zbyt zgaszone dla mnie. Trzeba dużo przymierzać i malować się sporo przeróżnymi kolorami.
Ja jeszcze czasem się przesuwam w stronę WS.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 21:15   #3529
Arrow_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W większości kolorów czuje się dobrze. Ale podobno dobrze mi w kobalcie, zieleniach butelkowych i koralowym.


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czerń kocham, z osobistych zajawek (ale nie wiem czy mi służy). Od bieli lepszy jest kremowy, szary i ciemny brąz są również ok.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej zgaszone kolory są mi bliższe.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Raczej tak.




5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Złoto ponoć bardziej do mnie pasuje, a z kolorami to jest różnie..zarówno w zimnych błękitach mi dobrze jak i w ciepłych pomarańczach, a może bardziej łososiach.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Przytłaczają mnie.


Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Praktycznie moja skóra w ogóle się nie opala, ale jeśli już to na różowo..później zostaje ledwie widoczny brzoskwiniowy odcień skóry.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy jasne, szaro-niebieskie, bez plamek ciepłych i bez czarnej obwódki, oprawa jasna brwi i rzęs bardzo jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów mam sporo są złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?
Jeśli masz żółtawy odcień karnacji, to jeszcze nie oznacza, że jesteś ciepła. Tak samo jesli masz cerę zaróżowioną, nie oznacza to, że jest chłodna. Zwróć na to uwagę.

Mam raczej zaróżowioną skórę, bardzo bladą. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

Jak byłam mała byłam złotawą blondynką, później moje włosy zmysiały, jednak nadal naturalnie mają złote delikatne refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
raczej koral



zdjęcie bez make-up, włosy farbowane zasłonięte, jestem zaczerwieniona od ciepłej wody. I proszę o pomoc.. bo totalnie jestem zagubiona w tych typach..

Pozdrawiam
Arrow_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 23:58   #3530
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jasna Wiosna?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-17, 09:20   #3531
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak zgaszone to Lato, nie Wiosna.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-17, 09:50   #3532
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

lub jesien
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-17, 10:25   #3533
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
lub jesien
Nom
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 16:06   #3534
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc w ustaleniu typu kolorystycznego

1. Jak się opalasz - karnację mam bardzo jasną (na tyle jasną, że każdy drogeryjny podkład jest dla mnie za ciemny) z zielonym podtonem, skóra jednak świetnie znosi opalanie, opalając się nabiera zdrowego, brzoskwiniowego kolorytu (dodam, że celowo unikam słońca stosując filtry).

2. Kolor oczu - jasnozielone (mieszanka jasnoniebieskiego i jasnozielonego, bez brązowych plamek) z cienką (1mm?) ciemnoturkusową obwódką, która jednak nie tworzy spektakularnego kontrastu, a z daleka jej nie widać

3. Piegi - absolutny brak

4. Cera - ultra jasna oliwka, ale: mam problem z jej rozświetleniem, przez co wygląda na ciemniejszą, dodatkowo jest permanentnie zaczerwieniona w niektórych miejscach (nie są to jednak rumieńce, raczej jakiś dziwny stan zapalny), czasem robią mi się różowe, takie "zdrowe" rumieńce, jednak tylko od ciepła, nigdy od zimna

5. Naturalny kolor włosów - średni, popielaty brąz, który bardzo delikatnie ociepla się im bliżej jest końcówek, włosy nie rozjaśniane, nie farbowane

6. Kolor ust - bardzo intensywny, ciemny, ciepły róż (taki buraczany), który jednak trochę ginie w zetknięciu z zaczerwienieniami na mojej buzi, po nałożeniu dobrego podkładu, który ukryje zaczerwienienia, moje usta wyglądają jak pomalowane

Włosy i oczy jak na fotografii w załączniku nr 1, skóra jak w załączniku drugim (tyle, że mocniej zaczerwieniona), usta jak drugie od dołu (dosłownie )
Zdecydowałam się zapytać, bo na jednych stronach w internecie czytam, że jestem wiosną, na innych, że zimą, a jeszcze innych latem (wydaje mi się, że jestem podobna kolorystycznie do Olivii Wilde, a ona jest latem). Gubię się w tym wszystkim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 94283b51b31875f84e56a8a9f1ba51d1.jpg (70,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nars-2.jpg (99,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 266bb98e3c8a31213267a157992fada0.jpg (77,4 KB, 9 załadowań)
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 16:37   #3535
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Typ kolorystyczny sie okresla na bazie pasujacych kolorow.. musisz mierzyc
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 17:46   #3536
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Typ kolorystyczny sie okresla na bazie pasujacych kolorow.. musisz mierzyc
Trochę tego nie rozumiem, nie wiem jakie kolory mi pasują, właśnie dlatego chciałabym się dowiedzieć jakim jestem typem i na tej podstawie określić pasujące do mnie barwy. Po co komu określanie typu kolorystycznego, jeśli ma pełną wiedzę na temat tego w jakich odcieniach jest mu dobrze? Dodam, że kompletnie nie mam oka jeśli chodzi o kolory.
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:16   #3537
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to na podstawie koloru cery, włosów i oczu typu ci nie określimy, jeśli myślałaś, że wrzucisz i będziesz miała.
To trudna sprawa i określić typ można tylko po pasujących kolorach.
Jak nie wiesz, to przymierzaj, porównuj, możesz wrzucić zdjęcia.

Musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania z pierwszego postu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:24   #3538
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No to na podstawie koloru cery, włosów i oczu typu ci nie określimy, jeśli myślałaś, że wrzucisz i będziesz miała.
To trudna sprawa i określić typ można tylko po pasujących kolorach.
Jak nie wiesz, to przymierzaj, porównuj, możesz wrzucić zdjęcia.

Musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania z pierwszego postu.
Nie rozumiem troszkę, po co określać typ, skoro zna się wszystkie kolory, które nam pasują?
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:42   #3539
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja też nie rozumiem - przecież napisałaś, że nie znasz się na pasujących kolorach
Stron o analizie jest tyle, że na pewno znajdziesz wskazówki, od czego zacząć. Pierwszy post czytałaś? Są tam pytania, które mogą pomóc.
Na początku nikt z nas nie wiedział, jaki typ reprezentuje. Mierzyłyśmy, myliłysmy się, nie wiedziałyśmy, w czym nam lepiej.

Jeśli np. widzisz, że nie pasuje ci głęboka czerń i biel, możesz odrzucić Zimy.

nie chcę się powtarzać.

skoro nie wiesz, w jakich lepiej, przymierzasz różne odcienie. Zauważysz, że w niepasujących cera robi się brzydka, pojawiaja się cienie pod oczami, jesteś zmęczona.

Jak nie wiesz, to pytaj rodzinę/znajomych, na pewno zauważą zmiany.
po to przymierzamy kolory flagowe danych typów, porównujemy; jak nie wiemy, to wrzucamy zdjęcia (tu albo na priv), żeby inni mogli się nam przyjrzeć (w różnych kolorach ciuchów) i pomóc.

No bo pomyśl - a taką urodą jak twoja można by zarówno Wiosną (każdą), jak i Latem, nawet Zimą czy Jesienią, bo sam wygląd najczęściej nic nie mówi. Dopiero w odpowiednich kolorach twoja skóra zacznie reagować.

Były tu przypadki dziewczyn, które wyglądały na Zgaszone Lata, a okazywało się, że są Czystymi Wiosnami albo Zimami.

Jeśli wygląd masz średni (mam na mysli przeciętną kolorystykę - nie jesteś ani bardzo ciemna, ani bardzo ciepła/chłodna/jasna - choć i to nie zawsze oznacza, że ciemna uroda=ciemny typ), to nie oczekuj cudów.

Wiesz, nawet stylistki pro proszą o zdjęcia w róznych kolorach, żeby określić typ.

Trochę nie rozumiem - myslałaś, że wrzucisz zdjęcie, bez niczego, i po kolorach twojego wyglądu określimy, kim jesteś? Każdy typ może mieć każdy kolor włosow i oczu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:46   #3540
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A gdzie napisałam, że się znam?
Zdanie: "Nie rozumiem troszkę, po co określać typ, skoro zna się wszystkie kolory, które nam pasują?" nie dotyczy mnie, ale ogólnej idei szukania swojego typu kolorystycznego.

Chcę określić swój typ kolorystyczny, żeby wiedzieć jakie kolory mi pasują. Żeby jednak to zrobić, muszę ustalić pasujące do mnie kolory xD ciekawe jak
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.