Czy jedziecie na cmentarz? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 15:44   #121
kakunia6
Raczkowanie
 
Avatar kakunia6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Włocławek/Irlandia
Wiadomości: 192
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Ja też się wypowiem bo ten temat jest mi bardzo bliski..

Niedługo minie pół roku odkąd nie żyje moja Mama. Za niecałe 4 miesiące wychodzę za mąż. I szczerze mówiąc to boję się tego dnia jak cholera. Bo wiem, że szczególnie w tym dniu odczuję Jej brak.. Na razie tego tak nie odczuwam, gdyż od 1,5 roku jestem za granicą z narzeczonym. I wciąż czekam na wiadomość od Mamy, w których mi pisała "Tęsknie za Tobą mój buziaczku".. Wciąż nie wykasowałam Jej numeru z książki telefonicznej.. Nie potrafię.. Ona tak się cieszyła na wiadomość, że Jej ukochana córeczka wychodzi za mąż. Dlatego nie wyobrażam sobie nie odwiedzić Jej w tym właśnie dniu.
Zastanawiałam się co zrobić z podziękowaniem dla rodziców.. To będzie dla mnie baaardzo trudne.. Wiem, że poleją się łzy.. Ale nie zrezygnuje z tego, ponieważ mam jeszcze Tatę, a mój Narzeczony ma wspaniałych rodziców, którzy już starają się być dla mnie jak moi właśni..
Zamówimy dla Mamy specjalną wiązankę tak, jakbyśmy mieli ją wręczyć podczas podziękowania.. Ale wręczymy ją na cmentarzu.
I wiem jedno..Że Mama w tym dniu, a także przez całe życie będzie tuż obok mnie...
__________________
Szczęśliwa Żonka

kakunia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 22:58   #122
asiawabinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 59
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Cytat:
Napisane przez kakunia6 Pokaż wiadomość
Ja też się wypowiem bo ten temat jest mi bardzo bliski..

Niedługo minie pół roku odkąd nie żyje moja Mama. Za niecałe 4 miesiące wychodzę za mąż. I szczerze mówiąc to boję się tego dnia jak cholera. Bo wiem, że szczególnie w tym dniu odczuję Jej brak.. Na razie tego tak nie odczuwam, gdyż od 1,5 roku jestem za granicą z narzeczonym. I wciąż czekam na wiadomość od Mamy, w których mi pisała "Tęsknie za Tobą mój buziaczku".. Wciąż nie wykasowałam Jej numeru z książki telefonicznej.. Nie potrafię.. Ona tak się cieszyła na wiadomość, że Jej ukochana córeczka wychodzi za mąż. Dlatego nie wyobrażam sobie nie odwiedzić Jej w tym właśnie dniu.
Zastanawiałam się co zrobić z podziękowaniem dla rodziców.. To będzie dla mnie baaardzo trudne.. Wiem, że poleją się łzy.. Ale nie zrezygnuje z tego, ponieważ mam jeszcze Tatę, a mój Narzeczony ma wspaniałych rodziców, którzy już starają się być dla mnie jak moi właśni..
Zamówimy dla Mamy specjalną wiązankę tak, jakbyśmy mieli ją wręczyć podczas podziękowania.. Ale wręczymy ją na cmentarzu.
I wiem jedno..Że Mama w tym dniu, a także przez całe życie będzie tuż obok mnie...
to jest na prawde przykre i wzruszajace
zycze ci z calego serduszka duzo sily i mnostwo szczescia i tego abys byla silna
jestem z toba
buziaczki
asiawabinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 21:15   #123
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Ja mam wesele za 7 miesięcy i kiedys mówiłam ze niechce wesela ze względu ze nie bedzie moich rodziców ponieważ mój tata zmarł 12 lat temu a mama 6 lat temu. Wiem ze napewno albo przed zdjęciami albo po pojade na cmetarz odwiedzic rodziców.A co do podziekowania to napewno sie poleją łzy ale zawsze sie leją nawet jak sa rodzice wiec trzeba jakos to przezyc, napewno bedzie nam przykro ale rodzice bedą na nas patrzeć z góry wierze ze oplataja nas swoją opieką. Będe sie trzymać i bede starała się podziekowac im jak nalezy.
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:28   #124
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

dlatego nie robię podziękowań - moja matka i rodzice TŻ są tym faktem uradowani, bo żadne z nas nie lubi robić melodramatycznego cyrku przy obcych, ryczeć i rozmazywać sobie makijaż, itd.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 10:42   #125
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Cytat:
Napisane przez yuk-ka Pokaż wiadomość

Przecież można to było zrobić bez obecności kamery. Tylko we dwoje np. rano w dniu ślubu, a nie robić z tego przedstawienie.
ale przecież większość ślubno-weselnych sytuacji to przedstawienie...
I masz rację, ta kamera... to durne kamerowanie, te nudne do obrzydzenia kilkugodzinne filmy. Nie daj boże nie było cię na ślubie to zaraz będziesz torturowana filmem. Kawusia, herbatnik i film... No a na filmie tacy pobożni wszyscy, tacy prawi. Nawet cmentarz zaliczyli. Po co? Bo może jakaś ciotka tak uznała, a posłuchać się trzeba bo inaczej w kopercie da mniej. Wszystko na pokaz. Przypomina mi się ten film "Wesele"
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:30   #126
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
dlatego nie robię podziękowań - moja matka i rodzice TŻ są tym faktem uradowani, bo żadne z nas nie lubi robić melodramatycznego cyrku przy obcych, ryczeć i rozmazywać sobie makijaż, itd.
Ostro to napisałaś.

Kiedyś (4 lata temu) wypowiadałam się w tym wątku, kiedy straciłam Tate w okresie przygotowań przedślubnych. Nie wiedziałam co zrobić w podziękowaniami dla rodziców zwłaszcza że zarówno ja i mąż mamy tylko Mamy. Ostatecznie przystanęło na tym, że orkiestra zaprosiła nas i mamy na środek sali z szampanem, wznieśliśmy toast, zatańczyliśmy do bardzo wesołej piosenki i ... uważam, że to było najlepsze rozwiązanie. Bez kwiatów, wierszyków, "kochanych rodziców mam" itp.

Bardzo mi się podobało!
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:18   #127
Imbir123
Przyczajenie
 
Avatar Imbir123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Ja straciłam ojca na miesiąc przed moją pierwszą komunią św. Ślub będę brała 17 lat po tym smutnym wydarzeniu. Mimo to przez całe swoje życie odczuwałam dziwną pustkę, której nie potrafiłam niczym zapełnić. Wiele razy płakałam, że mój tato nie może być ze mną w ważnych chwilach mojego życia. Wiele razy zastanawiałam się dlaczego musiało się tak stać. Potem po długiej chorobie odszedł mój dziadek, rok po nim moja babcia. Oboje byli dla mnie bardzo ważni. Dlatego nie wyobrażam sobie, abym mogła w tym ważnym dla mnie dniu nie odwiedzić ich na cmentarzu, tak jak to robiłam z okazji mojej komunii, z okazji moich 18nastych urodzin i z wielu innych okazji.

Razem z narzeczonym planujemy udać się na cmentarz w drodze do kościoła( znajduje się on 2km od mojego domu i parę metrów od kościoła). Potem w czasie mszy ślubnej chcemy, aby ksiądz pomodlił się za moja mamę i rodziców narzeczonego(dziękując za dar życia, za trud i poświęcenie i prosząc o kolejne lata w zdrowiu) oraz za zmarłych z naszych rodzin.

Wątpliwość mam co do podziękowania. Przez długi czas najlepszym rozwiązaniem wydawało się dla mnie podziękowanie zaraz po błogosławieństwie, u mnie w domu. Wręczylibyśmy naszym rodzicom kwiaty i podziękowali za wszystko w ciszy i spokoju. Obawiam się, że podziękowanie na sali wiązałoby się dla mnie ze zbyt dużym stresem. Boję się, że mogłabym się zupełnie rozkleić. Pomysł ten podobał się mojej mamie i rodzicom narzeczonego (wszyscy uznali, że taniec w kółeczku do cudownych rodziców mam nie jest spełnieniem marzeń). Ostatnio jednak moja mama stwierdziła, że lepiej chyba będzie zrobić podziękowanie na sali, bo goście, którzy nie będą wiedzieli o podziękowaniu w domu, pomyślą sobie, że nie dziękujemy rodzicom wcale. i co oni sobie pomyślą.

Troszkę sie rozpisałam przepraszam
Imbir123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 17:57   #128
adziarze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

My jedziemy na cmentarz po ślubie. Ślub cywilny mamy w mieście a potem jedziemy 30 km na salę po drodze odwiedzimy tatę mojego PM, bo on nie może to my to zrobimy i tam przesiadamy się do bryczki i podjeżdżamy 5 km na salę. Po drodze więc będziemy mieli czas żeby trochę ochłonąć z emocji. Podziękowanie będzie ale ponieważ jest to mój drugi ślub to wymyśliłam, że rodzice dostaną złote medale i ułożę jeszcze jakieś fajne wierszyki i będą to takie wesołe podziękowania.
adziarze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 00:05   #129
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Cytat:
Napisane przez Imbir123 Pokaż wiadomość
Ostatnio jednak moja mama stwierdziła, że lepiej chyba będzie zrobić podziękowanie na sali, bo goście, którzy nie będą wiedzieli o podziękowaniu w domu, pomyślą sobie, że nie dziękujemy rodzicom wcale. i co oni sobie pomyślą.
Tiaaaa...główny argument w Polsce:
ślub w kościele - bo co sobie pomyślą
wesele - bo co sobie pomyślą
podziękowania - bo co sobie pomyślą

__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:03   #130
anamir123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

mój TZ mieszka 150 km ode mnie więc na grób mojego taty idziemy w drodze do kościoła, tuż po błogosławieństwie i wszyscy goście będą powiadomieni o tym fakcie i będą czekali na nas na parkingu przed cmentarzem. Na grób pójdę tylko ja i mój narzeczony i ewentualnie moja mama która zawsze jest przy mnie w takich sytuacjach. A jeśli chodzi o podziękowania dla rodziców to najprawdopodobniej podziękujemy im w domu po błogosławieństwie, kiedy będą z nami chrzestni i rodzeństwo. Wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie bo potem na sali nie będzie takiej dziwnej atmosfery że moja mama jest sama a rodzice TZ są oboje a jak damy im prezenty w domu to mama nie będzie czuła sie skrępowana
anamir123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:13   #131
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Cytat:
Napisane przez anamir123 Pokaż wiadomość
mój TZ mieszka 150 km ode mnie więc na grób mojego taty idziemy w drodze do kościoła, tuż po błogosławieństwie i wszyscy goście będą powiadomieni o tym fakcie i będą czekali na nas na parkingu przed cmentarzem.
To goście nie jadą od razu do kościoła na mszę, tylko mają pod cmentarzem na Was czekać?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 10:24   #132
89Madzia89
Raczkowanie
 
Avatar 89Madzia89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 298
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

U nas jest troche ciezka i zagmatwana sytuacja mojego TŻ wychowywali dzaidkowie.
Jego rodzice nie dawali se rade i TŻ i jego brat mieli trafic do domu dziecka gdy TŻ szedl do 3 klasy
Dziadkowie z obu stron zabarli po jednym wnuku a ci sobie zyli jak paczki w masle
Ojcec TŻ mial duzy wklad w to ze tak sie stalo dlugi narkotyki mafia kochanka itp
Bil chlopcow awanturowal sie lecialy noze ....
TŻ do dzis ma zal wiadomo dlogo ze soba kontaktow jako takich nie utrzymywali
Teraz jest w miare tzn jak mozna w miare nazwac relacje znajomi
Zaprosimy ich na wesele ale zadnych podziekowan nie bedzie z ich wiekszego powodu
Ślub mamy za niecaly rok a 4 miesiace temu zmarl dziadek TŻ ten ktory go wychowywal i na pewno TŻ zanim przyjedzie po mnie wstapi po blogoslawienstwo na cmientarz pozniej tez mamy zamiar tam jeszcze wjechac do dziadka
Tymbardziej ze w ost czasie zyl tylko naszym slubem chorowal bardzo ale do konca myslal o Nas
Do dzis pamietam jak plakal na zareczynach ahh
__________________
Jesteśmy para od 15.03.2008
Zaręczyliśmy się 18.12.2010
Nasz wielki dzień 08.09.2012
89Madzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 21:26   #133
szkrabeniek
Raczkowanie
 
Avatar szkrabeniek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 431
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

To może ja się też wypowiem.

Gdy miałam 2,5 roku umarł mój Tata, nie pamiętam Go - nie mam wspomnień z Nim związanych. Za to 3 lata temu umarł mój najcudowniejszy Dziadziuś - i brak mi go strasznie ponieważ miał być na moim Ślubie - tak bardzo mi na tym zależało dlatego rozumiem jak to jest stracić kogoś bliskiego przed tak ważnym wydarzeniem w naszym życiu.
Wracając do tematu - myślę że w czwartek przed ślubem znajdę chwilkę żeby wybrać się na cmentarze - zapalić znicza, pomodlić się i podziękować. Nie wyobrażam sobie chodzenia w sukni ślubnej po cmentarzu " w tym dniu" i żebyście mnie dobrze zrozumiały - nie chodzi o to że pobrudzę sobie suknie - tylko o całokształt - wydaje mi się że to taka "szopka" bez urazy.
Oczywiście rozumiem osoby, które w ten dzień pragną jechać na cmentarz i szanuję to - ale osobiście ja tego nie uczynię.
Jeżeli chodzi o podziękowanie dla rodziców- będzie na 100% razem z Tż planujemy wykombinować jakąś niespodziankę a znając nasze pomysły na pewno nam się to uda. Bez piosenki "cudownych rodziców mam" bo zawsze nam się to nie podobało. W zamian za to coś skocznego, wesołego bo to w końcu wesele
__________________
Tymuś 27 tc.
Aniołek 7 tc,

II kreseczki 08.07.2014
Mikołajek już z Nami
szkrabeniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 11:33   #134
Alebara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Z wizytą na cmentarzu w tym dniu jest różnie. W mojej sytuacji zarówno mój jak i tata mojego TŻ nie żyją. Początkowo chciałam się wybrać w tym dniu ich odwiedzić. Ba myślałam nawet na uwiecznieniu tego na video. Dlaczego? Ponieważ chciałam, żeby także byli chociaż w ten sposób uwiecznieni na naszej pamiątce. Ja rozumiem, że będą obecni "duchem" ale chciałam też w taki sposób. Wszystko się pokomplikowało gdy wybraliśmy salę. I na obecną chwilę jest to bardzo źle logistycznie. (Ślub i wesele mamy w jednej miejscowości a nasi Ojcowie są pochowani w 2 innych). Pojedziemy zapewne albo przed ślubem albo na drugi dzień.

Co do podziękowań na weselu. Pomyślałam o tym, żeby wcześniej je po prostu nagrać. Bo bardzo chcemy podziękować naszym rodzicom. A wiem, że podczas wesela pewnie załamie mi się głos. Myślę, że jesteśmy winni rodzicom takie podziękowania, jeśli tylko się temu nie sprzeciwiają. To jest przecież taki moment w życiu, żeby każdemu powiedzieć, że to jacy i kim jesteśmy zawdzięczamy naszym rodzicom
Alebara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:21   #135
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Czy jedziecie na cmentarz?

Ja zdecydowałam ze pojade na cmentarz
Wiec po kosciele pojechalam szybciutko do domu no i potem szybko na cmentarz złozyliśmy z małżonkiem po bukiecie kwiatów
Trwało to zaledwe 5 minut ale czułam sie jakby rodzice byli ze mną
Potem szybciutko na sale nic sie nie stanie jak goście poczekają 5 min
Zapala papierowa i sie wyluzują
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.