Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-06, 09:36   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?


Dziewczyny co lepiej matuje filtr? Nie mogę uzywac skrobi bo od razu po jednym dniu mam suche placki na buzi.... Teraz robię listę zakupów i muszę wybrac pomiędzy hauschką a dry flo.....no a może Transcluide? Bardzo prosiłabym o porównanie. Dziękuję.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:26   #2
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Każdy reaguje inaczej i najlepiej samej wypróbować. Mnie np dry flo paskudnie uczula.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:32   #3
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Dry flo dość dobrze matuje i jest niedroga. Ja jednak jestem z niej średnio zadowolona używając ją od 3 miesięcy. Ciężko mi ją równomiernie nałożyć na twarzy i po paru godzinach zaczynam się świecić.
Tak mi się zaczyna marzyć jedwabny Hauschka. Gdyby nie ta cena... Na razie pozostaje mi "męczyć" się z dry flo.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:43   #4
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Ja osobiście wolę puder jedwabny do ciała Hauschki niż dry flo. Przed wszystkim lepiej matuje, nie pobiela i nie wysusza skóry.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:47   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Zdecydowanie stawiam na puder jedwabny Hauschki,dodatkowo kiedy zalezy mi na kolorze i dobrym macie mieszam go z innym pudrem
Erato chwali sobie mieszanke jedwabnego z Translucide,wtedy jednoczesnie masz dobry puder do wszystkich filtrow i dodaje koloru nie pobielajac/nie podkreslajac bladosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:48   #6
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

zdecydowanie wolę jedwabnego H, z dry flo męczyłam się około 3 miesiące i ciągle było coś nie tak, jak nie ciasto na twarzy to trupi wygląd, podkreślała mi zmarszczki a po H nie mam takiego problemu i pudrowanie nie jest już udręką, natomiast nie nakładam H na pobielający filtr bo wyglądam jak z rodziny Adamsów : , na takim filtrze fajnie wygląda LU
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 16:49   #7
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Dziekuję dziewczyny, w takim razie decyzja zapadła Jeszcze mnie kusi rozświetlający Hauschka i Transcluide dla dodania kolorku
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 17:15   #8
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Hauschka ma takie zalety, że nie tylko matuje, ale dodatkowo pięknie pachnie i ma wygodny aplikator. Tylko że drogi cholernik jest Ale jeśli się go używa tylko trochę np. jako dodatek do pudru, to wystarcza na długo, wiec można przeżyć. Moim zdaniem Dry Flo matuje dokładnie tak samo jak Hauschka. Tyle że to też jest skrobia, wiec jeżeli źle reagujesz na skrobię (rozumiem, że pisałaś o ziemniaczance), no to Flo raczej odpada. Z drugiej strony Hauschka to też jest skrobia, tyle że ryżowa w większosci.
Translucide sam matuje bardzo słabo, ale wystarczy trochę dodać skrobii/Hauschki i jest super.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:06   #9
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Ja nie mogę porównać Hauschki i dry flo - bo to drugie dopiero zamówiłam i czekam na przesyłkę. Natomiast kiedyś próbowałam się matowić skrobią ziemniaczaną ze spożywczaka - no i tutaj hauschka jest bezkonkurencyjny. Skrobia robiła mi na buzi ciasto, poza tym jakoś tak... drapała. A Hauschka to świetny puder i basta - pięknie pachnie, jest niewidoczny (co może nie zawsze jest zaletą, jeśli ma się coś do ukrycia...) tylko mógłby być tańszy - ja głupia kupiłam go w aptece za 78 zł, a w internecie (później) znalazłam taniej...
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:14   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

wiem, ze troche nie na temat, ale nie chce zakladac nowego watku:

czy jest duza roznica miedzy skrobia kukurydziana ze sklepu a tą specjalna z mazidel? mam taka ze sklepu ze zdrowa zywnoscia, dla mnie o niebo lepsza od ziemniaczanki, niedlugo chcialabym zrobic pierwsze zakupy w mazidlach i zastanawiam sie czy brac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 20:16   #11
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Ja używałam długi czas pudru H i od jakiegos czasu efekt byl coraz gorszy :/ Twarz była po prpstu szorstka, no i jakos tak look tez nie był taki jaki bym chciała. Kupilam dry flo, dostałam probke jedwabiu od Limarii, dosypałam i bajka - matuje na wiekszosc dnia - nawet Avenki, ktore normalnie wychodza mi spod pudru po 2h, buzia gladziutka jak pupcia niemowlaczka albo lepiej, bajka. Na wypadek wszelki na wierch Lucidity (wczoraj dostałam najjaśniejszy odcien) i jest super I ostatnio znow mi sie spodobalo uzywanie podkladu
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 20:35   #12
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Ash - wyprzedziłaś mnie swoją odpowiedzią. Chciałam właśnie zapytać o jedwab od Limarii, czy któraś z Was już go stosowała. Czyli może jednak alternatywa dla Hauschki? I pewnie ten jedwab na Mazidłach nie byłby tak koszmarnie drogi. Mam nadzieję, że Limaria po takich pozytywnych opiniach jak Twoja wprowadzi go do swojego asortymentu, bo teraz (zdaje się) są tylko próbki. Czytałam o tym w Newsletterze z Mazideł.
Czy ktoś jeszcze stosował próbkę jedwabiu z Mazideł zmieszaną z dry-flo?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 21:51   #13
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Czy ktoś jeszcze stosował próbkę jedwabiu z Mazideł zmieszaną z dry-flo?
W najblizszym czasie zamierzam wymieszac probke jedwabnego proszku (dostalam dzis pakę z Mazideł- z tych nowych probek otrzymalam bioferment z alg i wlasnie proszek ) do skrobi ziemniaczanej- tej zwyklej, ze sklepu. Dry flo mi nie posluzyla, bo tworzyla na twarzy smugi, byla, jak na moj gust, zbyt drobno zmielona i na dlugo bielila mi twarz . Ziemniaczanka sprawdza sie suuuper z cynamonem- na poczatku twarz jest powleczona tymi srebrzysto- bialymi drobinkami, ale po gora pol godzinki na buzi pozostaje tylko mat . Uwazam, ze dla osob ze znacznie przetluszczajaca sie cera (w moim przypadku strefa T), to dobry wybor.
A Hauschka mi sie tylko moze marzyc Na razie

truskawkowawiosno-
skrobi kukurydzianej w sklepie nie widzialam, cos kojarze tylko make kukurydziana
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:00   #14
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Nom_de - będę czekać na Twoją relację jak u Ciebie spisuje się skrobia z jedwabiem z Mazideł.
Ja zamówienie planuję dopiero złożyć w marcu, bo najpierw muszę zużyć to, co mam. A moje zamówienie rośnie i rośnie...
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:23   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wiem, ze troche nie na temat, ale nie chce zakladac nowego watku:

czy jest duza roznica miedzy skrobia kukurydziana ze sklepu a tą specjalna z mazidel? mam taka ze sklepu ze zdrowa zywnoscia, dla mnie o niebo lepsza od ziemniaczanki, niedlugo chcialabym zrobic pierwsze zakupy w mazidlach i zastanawiam sie czy brac
sama nie używałam, ale pamiętam, że dziewczyny pisały, że "zwykła" kukurydzianka jest grubsza od dry flo. Flo jest baaaardzo drobna, po prostu taki motyli pyłek Jak chcesz, mogę Ci podesłać odsypkę na próbę
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 06:39   #16
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Dziewczyny to może porownajacie jeszcze Trancluide z pudrem rozswietlającym sypkim Hauschka - ceny podobne choć Hauschki troszke mniej a jak z efektem?
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:06   #17
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Nom_de - będę czekać na Twoją relację jak u Ciebie spisuje się skrobia z jedwabiem z Mazideł.
Ja zamówienie planuję dopiero złożyć w marcu, bo najpierw muszę zużyć to, co mam. A moje zamówienie rośnie i rośnie...
Zmieszalam wiec skrobie ziemniaczana (przetestowalam juz wiele i ta z firmy Filia jest najlepsza ) z jedwabnym proszkiem w stosnku objętosciowym (na oko, oczywiscie) 4:1. Sam proszek ma postac dosyc zwartą, nie jest bardzo sypki a juz na pewno nie tak sypki i pylkowy, jak dry flo, jesli chodzi o kolor- jest jasnokremowy. W polaczeniu z maka ziemniaczana w wyzej skombinowanym przeze mnie stosunku , daje gladki i niezbrylajacy sie puder. Ja dodatkowo dosypalam jeszcze cynamon, bo byl zbyt bialy dla mnie, choc warto nadmienic, ze nawet bez cynamonu bieli mniej niz sama skrobia Taki puder ma postac drobno zmielonego proszku, ktory po nalozeniu na moja twarz nie robi smug czy plackow (jak bylo w przypadku samej dry flo), buzia jest dobrze zmatowiona i gladka
Jesli proszek ten zostanie wprowadzony do mazidlowego asortymentu i jego cena bedzie rozsądna, na pewno go kupie U mnie ma piąteczkę z plusem.

Wieczorem jeszcze wyedytuję post i napisze jak to jest z tym matem po pod koniec dnia

Edit: matuje bardzo dobrze, rewelacyjnie wręcz
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.

Edytowane przez nom_de...
Czas edycji: 2007-02-07 o 22:05 Powód: Uzupełnienie postu
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:51   #18
Rako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 11
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Ja zmieszałam proszek jedwabny z dry-flo za Waszą poradą zresztą. Dałam raczej ciutkę tego jedwabiu do skrobii, a i tak czuć różnicę, mieszanka jest gładsza taka, a matuje jak jasna cholera. Nawet połączona ze zwykłym pudrem sypkim w stosunku 1:1 matuje na większość dnia moją kremową, tłustą Avenkę położoną na serum na Juvicie
Rako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:20   #19
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Nom_de i Rako - dziękuję Wam za podzielenie się pierwszymi wrażeniami po użyciu jedwabiu w proszku. Brzmią bardzo obiecująco i zachęcająco. Oby tak dalej.
Ja po użyciu samej skrobii dry-flo po 6 godzinach zaczynam się świecić.
Czekam na dalsze relacje, jak zachowa się jedwab po całym dniu.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 13:22   #20
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
sama nie używałam, ale pamiętam, że dziewczyny pisały, że "zwykła" kukurydzianka jest grubsza od dry flo. Flo jest baaaardzo drobna, po prostu taki motyli pyłek Jak chcesz, mogę Ci podesłać odsypkę na próbę
wiesz, chyba jednak sobie zamowie te skrobie jak juz kupowac, drogie to w sumie nie jest(ale duzo drozsze od tej sklepowej przeliczajac zl/kg). a co trzeba kupic aby dostac probke tego proszku jedwabnego? zakupy za okresloną sumę?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:50   #21
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Truskaweczko - wystarczy przy składaniu zamówienia w "uwagi" napisać prośbę o dołączenie próbki do paczuszki.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 14:09   #22
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Dry Flo matuje dokładnie tak samo jak Hauschka.
Dziewczyny, czy Waszym zdaniem jest jakaś różnica w matowieniu i widoczności na twarzy między Dry Flo i Hauschką zmieszanymi 1:1 z LU?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 16:57   #23
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

mam takie pytanie, gdzie mozna kupic produkty Hauschki? nigdzie ich nie widziala, a sprobowalabym moze... ;]
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 17:07   #24
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

a juz znalazlam, jednak nie tylko ja zastanawialam sie nad tym, wiec apteka albo internet sadzilam, ze kupie w jakiejs drogeri...mmm ;]
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 17:16   #25
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

młoda ja kupiłam puder jedwabny Hauschka w internetowej aptece vitanea.pl za 61,39 zł z przesyłką, jutro powinien już dotrzeć; mają tam spory asortyment tej firmy, choć od wpłaty do wysyłki trzeba czekać 5 dni więc nie wiem czy zdecyduję się kiedyś na ponowny zakup w tejże aptece.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 17:32   #26
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

a ja taka niecierpliwa jestem, wczoraj przeczytalam, dzisiaj oszlam kupic...tylkoi w zadnej drogerii nie moglam znalezc :/ jak mi odpisza z apteki Studenckiej, ze nie ma to pewnie tez tylko przez internet pozostaje kupic...
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:15   #27
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Czy któraś z Was używała pudru rozświeltającego Hauschki i jedwabnego do ciała i mogłaby je porównać? Chodzi mi o kolor i matowienie. Mój rozświetlający już się kończy i zastanawiam się czy nie przerzucić się na jedwabny, bo taniej wychodzi (cena podobna ale jedwabnego jest 4 razy więcej). Być może były już takie porównania, ale nie znalazłam. Dry flo mam, ale nie przepadam, bo mnie wysusza i trochę pobiela.
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 11:49   #28
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Mój wpis pewnie znowu nie na temat ale no nie mogę się powstrzymać!!! Mam teraz okres testowania różnych filtrów - i dziś po raz pierwszy mam na buzi antheliosa dermo pediatrics. Początkowo (przyzwyczajona do jego brata we fluidzie) byłam nieco zbita z tropu sporym świeceniem i ciężkością tego kremu, ale po przypudrowaniu hauschką jedwabnym jestem wniebowzięta. Na twarzy nie ma śladu tłustości, ba, nie ma śladu czegokolwiek! Kocham ten puder (czyżbym się powtarzała? )
Mam dry flo które zamierzam z hauschką porównać, ale chcę to zrobić na znanym mi od dawna filtrze. Więc takie porównania to za kilka dni (mam jeszcze DP na 3 użycia - 1,5 próbki).
Zastanawiałam się nad kupnem translucide - ale kolor 02 jakiś taki żółty mi się wydał, 04 za ciemny. Ale skoro ten hauschka taki fajny... to chyba nie będe się kolorowić!

Lunko, ja Ci tych pudrów nie porównam bo rozświetlającego nie znam - ale jedwabny bardzo polecam. Matowi doskonale (na cały dzień) znane mi filtry LRP, koloru nie zmienia - ale tu muszę zastrzec, że ja z natury biała jestem Ta w avatarze to nie ja (a szkoda) ale mam właśnie taki mniej więcej kolor

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-02-10 o 11:51 Powód: literówki :)
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 12:11   #29
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Cytat:
Napisane przez _Lunka_ Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała pudru rozświeltającego Hauschki i jedwabnego do ciała i mogłaby je porównać? Chodzi mi o kolor i matowienie. Mój rozświetlający już się kończy i zastanawiam się czy nie przerzucić się na jedwabny, bo taniej wychodzi (cena podobna ale jedwabnego jest 4 razy więcej). Być może były już takie porównania, ale nie znalazłam. Dry flo mam, ale nie przepadam, bo mnie wysusza i trochę pobiela.
Mam przed soba oba pudry.

Jedwabny:
-delikatnie pobiela
-troche jakby bardziej "szorstki"
-widoczna roznica w odcieniu,zreszta jedwabny ma tendencje do pobielania(ale to tez samemu mozna wyczuc podczas aplikacji by nie pobielal) i..trzyma mat bezapelacyjnie
-czasami mam wrazenie,ze mat jest zbyt duzy wiec ostroznie go dozuje
-makijaz wytrzymuje u mnie bez poprawek do 10 godzin,uwazam ze to niezly efekt ale duzo tez zalezy od cery

Rozswietlajacy:
-piekny,naturalny kolor
-niewidoczny na twarzy
-daje subtelny mat,dzieki czemu nie potrzebuje juz uzywac rozu
-koszmarkowy zapach,ale mozna sie oswoic

Trudny wybor poniewaz lubie oba pudry i w zasadzie czesto uzywam ich wspolnie,jest to dla mnie optymalne polaczenie i mam to,czego chce
Jedwabny jest bezkonkurencyjny jezeli chodzi o mat i utrzymanie makijazu w ryzach,poza tym podczas cieplych(upalnych dni)spisywal sie na 6 Osobiscie nie znam pudru,ktory by w taki sposob zawojowal mnie.Obecnie mam 3 opakowanie jedwabnego;rozswietlajacy konczy mi sie ale planuje zakup ponownie bo mimo wszystko wiem,ze nie potrafie zrezygnowac z zadnego

Daj znac,jaki padl wybor
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 18:25   #30
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Co lepsze - dry flo czy puder jedwabny hauschka?

Hexxanko dziękuję za wyczerpująca odpowiedź coś mi się wydaje, że kupię obydwa (poczekam na przypływ gotówki ) rozświetlający jest boski, ale malutko go i szybko się kończy, w ciągu dnia muszę poprawiać makijaż, bo nie radzi sobie z błyskiem tak jak skrobia. Jeszcze się zastanowię i dam znać jaki wynik pozdrawiam
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.