Suche skórki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-03, 12:36   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Suche skórki na twarzy


Wczoraj kupilam sobie podklad Chanel Double Perfection.Pelna zapalu i nadziei pomalowalam sie nowym nabytkiem,patrze w lustro,a tu... [img]icons/icon24.gif[/img] (o zgrozo!!!)widac kazdą,kazdziusienką skorke,kazde przesuszone miejsce,niemal na calej twarzy,choc glownie na nosie w okolicy ust i w dolnych partiach policzkow.Zrobilam peeling-najpierw gruboziarnisty potem enzymatyczny,wklepalam tone kremu nawilzajacego... i w prawdzie bylo troche lepiej ale mimo wszystko wygladalo to fatalnie!! [img]icons/icon22.gif[/img]
Najgorsze jest to ze ja mam cere tlusta i nie moge uzuwac tlustych kremow do nawilzania buzi.Czy ktos moze mi pomoc??Przeciez nie moge rzucic w kat kosmetyku ktory kosztowal mnie 160 zl... [img]icons/1nie.gif[/img]
co proponujecie?Moze jakies kapsulki nawilzajace,kilkudniowa kuracja,boze juz sama nie wiem...
Ratunku!!!!! [img]icons/1pomocy.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-03, 12:39   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

daj mu sznasę, a jak nie, to sprzedaj póki nie straci na ważności i wartości i kup coś innego
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-03, 12:59   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Po prostu go zwróć. Źle dobrany podkład, nie służy - zwrócić. Ja właśnie z tego powodu wolę Teint Fluide Universel Chanel, a mam mieszaną cerę i matuję go sypkim pudrem. Twarz wygląda świeżo, rozświetlona i nie podkreśla mankamentów.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-03, 13:46   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Witam,
Kiedy przeczytałam o twoim problemie to miałam wrażenie ,że piszesz o mnie z tą tylko różnicą,że ja ten problem pokonałam.
Mam cerę tłusta i mimo tego zawsze miałam problemy z łuszczeniem się naskórka. Nic nie pomagało ani doskonałe kremy nawilżające, ani peelingi nic. Jak aplikowałam sobie podkład wszystko jedno jaki widać było dosłownie każdą niedoskonałośc na twarzy okropność. Szczególnie było to widoczne na nosie, środkowej partii czoła i na twarzy obok nosa. I wiesz co poradziłam sobie. Pomógł krem złusczający La Roche Posay (a dodatkowo nawilżanie i peelingi). Naprawdę od tamtego mometu nie mam problemów ze złuszcającym się naskórkiem , wiec może poczekaj z odrzuceniem podkładu i sprawdź tą metodę.
pozdrawiam Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-03, 17:27   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Dziewczyny wielkie dzieki [img]icons/icon35.gif[/img]
Pszyszlo mi jeszcze na mysl,ze moze to wzmozone luszczenie naskorka jest spowodowane tymi nieskimi temperaturami wiatrem... w koncu jesien w pelni...

Aha mam do Was jeszcze jedno pytanie,wpadlam na pomysl zakupienia rozswietlacza w emulsji,i moze na razie bede go mieszac go z podkladem??? Co Wy na to?wiem,ze przez to podklad straci pewne wlasciwisci matujace ale mozna sprobowac...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 09:09   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Zerelk, sama sobie doprowadziłas buzie do takiego stanu uzywając zbyt agresywnie działających kosmetyków . Krem pewnie matujący, tonik anytbakteryjny itp i efekty w postaci łuszczącego naskórka widać. Pod matujacymi podkładami to niestety bardzo widać. Spróbuj silnie nawilżyc sobie buzię zelami lub lekkimi emulsjami ,jak dobrze poszukasz na pewno coś znajdziesz lekkiego i mocno nawilżającego. Zakupienie rozswietlacza to kiepski pomysł, bo jeszcze bardziej wyeksponujesz łuszczący naskórek.
Ja mam podobny problem, ale mi skóra łuszczy się z innych powodów, po wielu eksperymentach z podkładami znalazłam taki,pod którym tego nie widac tak bardzo: Maquimat Lancome,lekko matuje i nawilża, moja skóra czuje sie w nim komfortowo.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 11:08   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Musze Ci powiedziec,ze nigdy nie uzywalam kremow matujacych,toniku tez od dawna nie uzywam.Twarz myje zelem oczyszczajacym na to krem nawilzajacy i to wszystko!Trzy razy w tygodniu peeling,raz na jakis czas maseczka z glinki.Uzywam tego zestawu od dobrych kilku lat i dopiero ostatnio buzia bardziej mi sie przesuszyla.Ale to co zrobil z nia Chanel to sie po prostu w glowie nie miesci.Przetestowalam juz niejeden podklad matujacy i zaden nie wyeksponowal suchych miejsc az tak bardzo.
Dzieki za rade [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-04, 12:19   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Rozumiem,sorry, dziewczyny z tłustą cerą często przesuszają ja sobie stosowaniem kremów matujących. Moze więc w twoim wypadku peeling 3 razy w tygodniu i glinka to zbyt duzo??
Ja w ogóle uwazam że nie nalezy przesadzac z peelingiem i nie lubię peelingów mechanicznych. Tłusta cera tez bywa delikatna .Skoro ciagle buzię złuszczasz to jasne ze widac martwy naskórek, co z kolei sprawia ze sięgasz znów po peeling zeby się go pozbyć. Buzia jest gładka tylko na dwa-trzy dni, moim zdaniem nie warto.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 22:04   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Masz problem jak wiele z nas! Kiedyś też tak miałam i wiem co to znaczy. Moje koleżanki też na to narzekają! Teraz studiuję kosmetologię. Mam nadzieję,że choć trochę Ci pomogę. Peeling ziarnisty - mechaniczny, możesz stosować tylko gdy nie masz ropnych wykwitów (aby nie rozsiać tego na resztę twarzy), ale o tym pewnie wiesz. Lepszy jest peeling enzymatyczny, ale nie tak często. Raz, góra dwa w tygodniu. Lekkie hydrożelowe maseczki nawilżające. Niektóre można stosować nawet co dzień na noc i nie trzeba ich zmywać. Wszystkie które mają w swojej nazwie hydra lub spa np.: Dermika spa (inteligentne nawilżanie), Oceanik AA HYDRAoxygen - polecam, o ile sie nie myle to firma La Roche Posay specjalizuje się w takich problemach, Vichy też ma dobre kosmetyki. Powinnaś zawsze po umyciu twarzy użyć toniku. Skóra tego potrzebuje, a szczególnie przesuszona. Oczyszczasz ją chyba raz na miesiąc u kosmetyczki. Nie wiem ile masz lat, ale to mogą być również zachwiania hormonalne. Idź do dermatologa. Maseczki z alg też mogą pomóc. Niektóre zioła też nawilżają. Należy się nimi nie tylko obkładać, ale też wspomagać organizm od środka pijąc je. I nigdy w życiu nie dotykaj się do spirytusu! (o tym też pewnie wiesz). Mam nadzieję, że Ci pomogłam chć troszkę! Pozdrawiam!
zerelk napisał(a):
> Wczoraj kupilam sobie podklad Chanel Double Perfection.Pelna zapalu i nadziei pomalowalam sie nowym nabytkiem,patrze w lustro,a tu... [img]icons/icon24.gif[/img] (o zgrozo!!!)widac kazdą,kazdziusienką skorke,kazde przesuszone miejsce,niemal na calej twarzy,choc glownie na nosie w okolicy ust i w dolnych partiach policzkow.Zrobilam peeling-najpierw gruboziarnisty potem enzymatyczny,wklepalam tone kremu nawilzajacego... i w prawdzie bylo troche lepiej ale mimo wszystko wygladalo to fatalnie!! [img]icons/icon22.gif[/img]
> Najgorsze jest to ze ja mam cere tlusta i nie moge uzuwac tlustych kremow do nawilzania buzi.Czy ktos moze mi pomoc??Przeciez nie moge rzucic w kat kosmetyku ktory kosztowal mnie 160 zl... [img]icons/1nie.gif[/img]
> co proponujecie?Moze jakies kapsulki nawilzajace,kilkudniowa kuracja,boze juz sama nie wiem...
> Ratunku!!!!! [img]icons/1pomocy.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 22:41   #10
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Ja trochę nie na temat, ale gdzi studiujesz kosmetologię?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-07, 21:01   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Mam jeszcze kilka pomysłów. Możesz stosować maseczki zrobione przez siebie, ale się do nich nie ograniczaj. Bardzo dobrze nawilża i zmiękcza skórę siemię lniane. Miód z serkiem też jest podobno skuteczny, ale nie wolno go stosować przy problemach z naczynkami. Miód i wszystkie preparaty, które go zawierają powodują rozszerzanie naczyń. Z ziółek, które możesz również pić przydałoby się kupić: bratek - wygładza skórę, rumianek - działa bakteriobójczo i łagodzi podrażnienia i żeń-szeń - regeneruje, stymuluje odnowę komórek. Maski zawierające wyciągi z tych roślin powinny być tu pomocne. Dobrze jeżeli będą zawierały jeszcze elastynę i kolagen. A z kosmetyków przychodzi mi jeszcze do głowy seria LEN (Pollena - Ewa). (studiuję w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-12-07, 22:35   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Ojej,bardzo Wam dziekuje dziewczyny,mam nadzieje,ze sie troche poprawi,nie wiedzialam ze ma tak wysuszona skore,to wlasnie double perfection tak mnie"oswiecil" [img]icons/icon12.gif[/img]

Aha,mam jeszcze jedno pytanko.Dlaczego peeling enzymatyczny mozna stosowac jedynie raz na tydzien?Czemu nie czesciej?Szkodzi?

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-11, 00:05   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: O RANY!!!CO JA MAM Z TYM ZROBIC!?

Peeling enzymatyczny ma na celu rozpuszczenie i częściowe złuszczenie warstwy rogowej naskórka. Jak usuniesz martwe komórki to co usuniesz za 2 dni? Musisz dać czas skórze. Pamiętaj, że po usunięciu tej warstwy lepiej wchłaniają się substancje czynne z kosmetyków, ale też wszystkie substancje szkodliwe zawarte w powietrzu, bo skóra jest dużo wrażliwsza na działanie bodźców chemicznych, ale też termicznych i mechanicznych. Nie rób też peelingu w zimę jeżeli masz niedługo wyjść z domu, bo wtedy nawet krem Cie nie ochroni. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.