Choroby weneryczne - czy moglam/moglem sie zarazic, czy moge miec? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-01, 09:53   #1
muffin_top
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5

Choroby weneryczne - czy moglam/moglem sie zarazic, czy moge miec?


Czytam wizaz od dawna i widze ogromny wysyp watkow odnosnie ciazy, wydaje mi sie, ze ten istotny aspekt seksu bez zabezpieczenia jest tutaj traktowany troche po macoszemu. Wyszukiwarka wyrzuca stare watki, nic aktualnego, mysle, ze przydalby nam sie jeden, porzadny, zbiorczy, na temat.
Dziewczyny, piszcie! Pomoge ile moge, mam nadzieje, ze w pewnym momencie uda nam sie zebrac jakas baze informacji gdzie sie zglaszac, na co sie badac, czym i jak sie mozna zarazic, co i jakie ma objawy.
Rzezaczek jest o wiele wiecej niz niepokalanych poczec z palca, z jakiegos powodu (wstydu? niewiedzy?) nie mowi sie o tym, w ciaze poprzez seks oralny nie mozna zajsc, ale juz zarazic sie roznymi syfami mozna, trzeba wiedziec jak tego uniknac. Rozmawiajmy! Wydaje mi sie, ze taki watek jest bardzo potrzebny.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Sciagawka na szybko - na co badamy siebie i partnera jesli chcemy uprawiac bezpieczny seks. Badania sa szybkie i bezbolesne, pobranie krwi i wymaz z pochwy.

Chlamydia
bakteryjne zakazenia pochwy, grzybice
rzesistkowica
rzezaczka
Zapalenie watroby typu B i C
HIV
kila
toksoplazmoza, borelioza, lamblioza
HPV
muffin_top jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:53   #2
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Choroby weneryczne - czy moglam/moglem sie zarazic, czy moge miec?

Właśnie zajrzałam dziś na wizaz i rzucił mi się w oczy twój wątek. Powiem szczerze, że gdy ponad rok temu rozpoczynałam współżycie nie myślałam o tych chorobach. Oczywiście w moim związku na porządku dziennym są tabletki ale, że choruję tapsy mają mniejszą skuteczność to także używamy prezerwatywy oczywiści jak są pod ręką albo inaczej obecnie czasami tak czasami nie. Sex oralny jest na porządku dziennym i to bez prezerwatywy a wystąpił on po raz pierwszy bardzo szybko i przyznam się nie myślałam o chorobach. A właściwie jak ujrzałam czystego bez plamek penisa to stwierdziłam. Zdrowy. Dodam, że wiedziałam, że wcześniej były jakieś kobiety, z kolei on miał pewność, że u mnie była posucha. No i bezpieczeństwo szlak bierze. Kiedyś nim to nie byłam w związku mówiłam sobie, że poproszę faceta o pewne badania znana była mi tylko kiła i HIV. W praktyce wyszło trochę inaczej. Obecnie profilaktycznie myślę zrobić jakieś badania choć nie mam żadnych objawów. To tak dla siebie.
Pytanie może głupie ale zadam: A czy cytologie ukazuje jakieś choroby w sensie te które wymieniłaś?
Popieram cię, że powinno się o tym mówić. Przyznam się bez bicia, że mój ginekolog mówił: UŻYWAĆ PREZERWATYWĘ BO OCHRONA PRZED CHOROBAMI.
Ale wiemy jak to w życiu bywa.
Dawno temu myślałam tak powstaje nowy związek to dwie strony robią badanie. Hmm dobrze by było.
Co ma jakie objawy w jednym miejscu jest to świetny pomysł ale czy wypali. Hmm

Edytowane przez Ola-zz
Czas edycji: 2014-04-01 o 12:55
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 16:12   #3
p_atrycja 26
Raczkowanie
 
Avatar p_atrycja 26
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 138
Dot.: Choroby weneryczne - czy moglam/moglem sie zarazic, czy moge miec?

To bardzo ważny wątek bezpieczny seks to podstawa ! Kolejna to wiedza o nim.
__________________
<ciach_reklama>
p_atrycja 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-02 17:12:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.