Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-09, 14:52   #1411
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A tak margaryna..., podobno lepiej zasmarowac dziurki w chlebie maslem niz margaryna. te troche cholesterolu z masla i tak jest lepsze niz margaryna.

Ale jak sie to ma do smalcu to nie wiem. W smalcu logicznie powinno byc go wiecej niz w masle. Jak ktos czesto cpos smazy to chyba jednak lepiej na roslinnym rafinowanym oleju, albo?

Ale zeby nie bylo, wychowalam sie na kromce chleba ze smalcem wiejskim i szczypiorkiem, albo ogorkiem kiszonym. Pychota Jednak gdy zaczalam mieszkac sama ( mialam 20 lat) to zaczelam smazyc schabowego na oleju roslinnym . Smakowo zupelnie inny, bo jednak smalec ma swoj wlasny posmak i zmienia smak smazonego miesa. I co dziwne, bo pewnie tylko mi sie wydaje, ze taki schabowy jest jak by bardziej opity tluszczym. Mowie o tym klasycznym w panierce. Moja mama jeszcze do niedawna smazyla na smalcu i mialam wrazenie ze jest duzo tlusciejszy ten kotlet( smak oczywiscie inny) i to samo bylo jak ja sama przestawilam sie ze smalcu na olej roslinny. No i to co moja mama uzywala ostatnie lata to byl ewidentnie kupny smalec, wiec moze przez to jeszcze bardziej mi schabowy nie smakowal i wydawal sie jeszcze tlusciejszy niz kiedys. Albo sie poprostu odzwyczailam od prawdziwego smalcu. Bo i ja od paru lat smalcu nie robie, nie kupuje, a jesli kupie to smalec weganski, albo robie go sama
No właśnie okazuje się, że smażenie na smalcu jest zdrowsze, niż na roślinnym, jakimkolwiek. Ma najwyższą temp. dymienia. Składa się głównie z kwasu stearynowego. Polecają go sportowcy.

To ja już wolę na roślinnym smażyć, niż na smalcu ze sklepu- tym syfie. Taki schabowy na smalcu domowym lub wiejskim to zupełnie coś innego, to jest aromat, a nie jakaś stęchlizna.

Kochana, to poczytaj o cholesterolu i wszystkich kłamstwach, np. Benecolu czy Flory, których producenci i wszyscy, którzy przyczyniają się do propagowania kłamstw, powinni już dawno gnić w więzieniu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 17:15   #1412
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie okazuje się, że smażenie na smalcu jest zdrowsze, niż na roślinnym, jakimkolwiek. Ma najwyższą temp. dymienia. Składa się głównie z kwasu stearynowego. Polecają go sportowcy.

To ja już wolę na roślinnym smażyć, niż na smalcu ze sklepu- tym syfie. Taki schabowy na smalcu domowym lub wiejskim to zupełnie coś innego, to jest aromat, a nie jakaś stęchlizna.

Kochana, to poczytaj o cholesterolu i wszystkich kłamstwach, np. Benecolu czy Flory, których producenci i wszyscy, którzy przyczyniają się do propagowania kłamstw, powinni już dawno gnić w więzieniu.
Zgadzam się całkowicie.
Jak widzę te reklamy ze znaną aktorką, co propaguje zdrową margarynę, to się zastanawiam czy ona taka tępa jest, że nie wie co reklamuje, czy tak jej kasa do głowy uderzyła, że jej obojętne, co mówi?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 17:56   #1413
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, tak z innej beczki.

Mam tak czerwoną twarz dzisiaj że wyglądam jak buraczek. Nie wiem co mnie uczuliło;/ kosmetyki te same, nic specjalnie nie jadłam takiego. Co mi się ten rumień wyciszy to za2h godziny znowu. Aż mnie ryjek piecze
W ogóle zauważyłąm od dłuższego czasu że czerwieni mi się twarz nawet po przetarciu twarzy micelem;/ zmieniłam już micel, kremy, próbowałam wyeliminować po kolei kosmetyki i dalej dramat.
Wczoraj zrobiłam maskę ze spiruliny(plus szczypta ekstraktu z młodego jęczmienia, plus witaminowe 3w1 ze ZSK), ale czemu nie działo się praktycznie nic wczoraj a dziś dramat?

Mam 4 miesiące niecałe do ślubu a tu takie jazdy z twarzą. Trzeba będzie szpachli użyć
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 09:33   #1414
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

merci Korah



---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

mam taki dylemat, moja córka jedzie na obóz harcerski do lasu i nie wiem, czy jej nie powinnam zaszczepić od kleszczowego zap. mózgu

dylemat dylematem
ale kolejki do dzieci zdrowych u nas takie, że nawet nie wiem, czy się dopcham przed wakacjami

znacie jakieś alternatywne sposoby ochrony? coś kiedyś słyszałam o witB ale nie pamiętam dokładnie...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 09:53   #1415
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
merci Korah

mam taki dylemat, moja córka jedzie na obóz harcerski do lasu i nie wiem, czy jej nie powinnam zaszczepić od kleszczowego zap. mózgu

dylemat dylematem
ale kolejki do dzieci zdrowych u nas takie, że nawet nie wiem, czy się dopcham przed wakacjami

znacie jakieś alternatywne sposoby ochrony? coś kiedyś słyszałam o witB ale nie pamiętam dokładnie...
Jako przeciwniczka nadprogramowych szczepień, polecam zaszczepić. A tak serio to nie wiem, co bym zrobiła, ale takie podstawowe minimum, to po prostu codzienne sprawdzanie całego ciała i skóry głowy, niech się zmówi z koleżanką którąś i sobie będą sprawdzać głowy i uszy, a resztę ciała to może sama. Są też różne spraye i świeczki przeciw kleszczom, mogłaby spryskiwać np. wejście do namiotu, buty i skarpetki.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-16 o 09:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 09:59   #1416
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jako przeciwniczka nadprogramowych szczepień, polecam zaszczepić. A tak serio to nie wiem, co bym zrobiła, ale takie podstawowe minimum, to po prostu codzienne sprawdzanie całego ciała i skóry głowy, niech się zmówi z koleżanką którąś i sobie będą sprawdzać głowy i uszy, a resztę ciała to może sama. Są też różne spraye i świeczki przeciw kleszczom, mogłaby spryskiwać np. wejście do namiotu, buty i skarpetki.
mówisz?

ja też raczej tylko te szczepienia z kalendarza podaję...
tylko jest u nas straszny problem dostać się do dzieci zdrowych. terminy ok. 3 tyg i więcej a ta jeszcze co jakiś czas łapie jakieś katary (nie wiadomo, czy z infekcji czy z alergii) a przecież zasmarkanej nie zaszczepię
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 10:05   #1417
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mówisz?

ja też raczej tylko te szczepienia z kalendarza podaję...
tylko jest u nas straszny problem dostać się do dzieci zdrowych. terminy ok. 3 tyg i więcej a ta jeszcze co jakiś czas łapie jakieś katary (nie wiadomo, czy z infekcji czy z alergii) a przecież zasmarkanej nie zaszczepię
Ja uważam, że nawet jeśli zaszczepisz, to i tak będziecie musiały się chronić i uzbroić w coś, co zapobiegnie ugryzieniom. Szczepienie ochroni tylko przed jedną chorobą, a co z innymi, które przenoszą kleszcze, np boreliozą?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 10:18   #1418
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja uważam, że nawet jeśli zaszczepisz, to i tak będziecie musiały się chronić i uzbroić w coś, co zapobiegnie ugryzieniom. Szczepienie ochroni tylko przed jedną chorobą, a co z innymi, które przenoszą kleszcze, np boreliozą?
no wiem
dlatego właśnie pytam, bo coś słyszałam, że jak się witB łyka to komary kleszcze i inne takie stronią od człowieka
ale czy nie ma żadnych skutków ubocznych
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 10:23   #1419
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no wiem
dlatego właśnie pytam, bo coś słyszałam, że jak się witB łyka to komary kleszcze i inne takie stronią od człowieka
ale czy nie ma żadnych skutków ubocznych
Jak zacznie przyjmować już teraz jakieś normalne dawki, to skutków ubocznych nie powinno być, to przecież nie jakaś długotrwała suplementacja potężnymi dawkami, tylko na czas obozu mogłaby nieco je zwiększyć. No nie wiem, próbujcie i obserwujcie reakcje.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 10:40   #1420
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ktos wczesniej pytal gdzie kupujemy suplementy, ja polecam iherb, witaminy sa tam o wiele tansze niz w Polsce zwlaszcza wit D i K2, ale np probiotyki sa tansze w Polsce, wiec trzeba porownywac ceny co sie lepiej oplaca, ja sobie zawsze przeliczam na cenę 1 tabletki z uwzględnieniem zawartości.

A co do tłuszczów to ja smażę tylko na kokosowym, bo ma najwyższą zawartość kw. nasyconych, używam tez masła czasem do polew i do smarowania, wszystkie inne tłuszcze roślinne tylko na zimno, zadnych margaryn, jak sie naczytalam o utlenianiu tluszczow nienasyconych, a na dodatek mam w rodzinie przypadki miazdzycy to mam małą obsesje na ten temat.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-05-16 o 11:38
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 11:30   #1421
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja dostaje ostatnio zgagi po kokosowym , coś mi nie podchodzi ani smażone na tym oleju, ani ciasta z dodatkiem. A po smażeniu na smalcu żadnej zgagi , szok.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 13:44   #1422
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Ktos wczesniej pytal gdzie kupujemy suplementy, ja polecam iherb, witaminy sa tam o wiele tansze niz w Polsce zwlaszcza wit D i K2, ale np probiotyki sa tansze w Polsce, wiec trzeba porownywac ceny co sie lepiej oplaca, ja sobie zawsze przeliczam na cenę 1 tabletki z uwzględnieniem zawartości.
Też zamawiałam tam suplementy, których w Polsce nie dało się dostać w przyzwoitej cenie/dawce. Ostatnio jednak znalazłam polską alternatywę, przynajmniej dla niektórych. Plus jest taki, że nie trzeba czekać dwa tygodnie.

Witamina K (MK7) 120 mcg - http://aptekagold.pl/witamina-k-d-ka...g-60-kaps.html
Witamina D 4000 j.m. - http://aptekagold.pl/d-vitum-forte-4...-kaps-120.html
Koenzym Q10 100 mg - http://aptekagold.pl/koenzym-q-10-fo...mg-60-szt.html (jak brak, trzeba zadzwonić i szybko uzupełniają)
Kwas alfa-liponowy 300 mg - Insulan Retina, tabletki, 60 szt. w DOZie
Kwasy Omega-3 65% - Omega Forte, kapsułki, 60 szt. w DOZie

W Polsce najbardziej brakuje mi metylokobalaminy (wit. B12) w wysokich dawkach. Z iHerba zamawiałam kapsułki Doctor's Best 1500 mcg. U nas znalazłam 1000 mcg w tabletkach firmy Phoenix, ale nie mam do niej zaufania, cena też mogłaby być lepsza.

Z probiotyków ze sprawdzonymi szczepami najkorzystniejszy cenowo jest chyba Coloflor Max, kapsułki, 24 szt. (6 mld Lactobacillus rhamnosus GG + inulina), w DOZie za 26 zł.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-05-16 o 13:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 15:36   #1423
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z probiotyków ze sprawdzonymi szczepami najkorzystniejszy cenowo jest chyba Coloflor Max, kapsułki, 24 szt. (6 mld Lactobacillus rhamnosus GG + inulina), w DOZie za 26 zł.
Ja polecam Floraticin, też ma 6 mld Lactobacillus rhamnosus GG + inulina, czyli to samo co popularny Dicoflor, a cena tańsza, 15 tab ok 6-8zł, 20 tab - 12-15zł.
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 21:15   #1424
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Ja polecam Floraticin, też ma 6 mld Lactobacillus rhamnosus GG + inulina, czyli to samo co popularny Dicoflor, a cena tańsza, 15 tab ok 6-8zł, 20 tab - 12-15zł.
Rzeczywiście , kiedyś go używałam na zmianę z Doppelherz Aktiv ProBiotyk Premium. Coloflor ma kapsułki bardziej zaawansowane technologicznie, niby lepiej chronią bakterie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 06:46   #1425
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Jesli któraś z was jest zainteresowana badaniami krwi to w sieci laboratoriów Diagnostyka jest teraz akcja "żyj zdrowo" i dostaje sie -60% zniżki na pakiet podstawowych badan. Na stronie jest formularz, podaje sie imie i nazwisko oraz maila i odpowiada na pytanie i za same zgłoszenie jest to -60%, a potem jest jeszcze losowanie jakiegos weekendu spa. Na nagrodę nie liczę, ale za samą zniżkę na badanie krwii warto sie zgłosić jak ktos planuje zrobic, zniżka jest ważna do 31.07 i sa dwa pakiety do wykorzystania.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-05-17 o 06:48
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 07:47   #1426
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, kupowałyście na morele.net Co sądzicie o tym sklepie, jest godny zaufania

W kwestii mojego przeziębienia zaczęłam wczoraj zażywać oprócz wit. C też tabletki antyhistaminowe na wszelki wypadek, bo coś nie przechodzi, ale na razie też się nie pogarsza.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 08:05   #1427
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Antyalergiczne? mnie prawie zawsze po nich puszcza przeziębienie, zatoki, gardło i to dosłownie w dwa dni. Podejrzewam od dawna, że mam jakieś alergie, nietolerancje pokarmowe. Po nabiale zawsze mam kaszel i zaflegmienie.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 08:09   #1428
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Antyalergiczne? mnie prawie zawsze po nich puszcza przeziębienie, zatoki, gardło i to dosłownie w dwa dni. Podejrzewam od dawna, że mam jakieś alergie, nietolerancje pokarmowe. Po nabiale zawsze mam kaszel i zaflegmienie.
Mam stwierdzoną astmę, więc wskazane, żeby brać przy przeziębieniu, żeby nie poszło na płuca.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 10:13   #1429
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

kurcze, ile tych suplementów
Od kilku miesięcy łykam witC w formie tabletek acerola coś tam i jestem taka dumna z siebie ale widzę, że jeszcze się dużo muszę nauczyć
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 10:46   #1430
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

mam taki dylemat, moja córka jedzie na obóz harcerski do lasu i nie wiem, czy jej nie powinnam zaszczepić od kleszczowego zap. mózgu

dylemat dylematem
ale kolejki do dzieci zdrowych u nas takie, że nawet nie wiem, czy się dopcham przed wakacjami

znacie jakieś alternatywne sposoby ochrony? coś kiedyś słyszałam o witB ale nie pamiętam dokładnie...
Szczepienie jest dobrym pomyslem, ale szczepionka sklada sie z trzech dawek. Nie wiem czy zdarzysz to zalatwic.
Jako ze my na urlop jezdzimy tylko do PL i w obu miejscach mapa pokazuje, zagrozenie, to szczepimy. Co mija czas odnawiamy szczepienie.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-05-18 o 13:40
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 14:16   #1431
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupowałyście na morele.net Co sądzicie o tym sklepie, jest godny zaufania

W kwestii mojego przeziębienia zaczęłam wczoraj zażywać oprócz wit. C też tabletki antyhistaminowe na wszelki wypadek, bo coś nie przechodzi, ale na razie też się nie pogarsza.

Morele mogę poleci. Kupowaliśmy tam kilka razy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 16:04   #1432
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Morele mogę poleci. Kupowaliśmy tam kilka razy.


Zamówiłam 2 rzeczy już parę dni temu, ale napisali, że wysyłka dopiero jutro. Mam nadzieję, że też będzie wszystko ok.


EDIT: Napisali, że właśnie wysłali.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-17 o 18:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 10:33   #1433
fakingit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Była mowa o boreliozie - przed jej krętkami chroni czystek.
fakingit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 11:24   #1434
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie okazuje się, że smażenie na smalcu jest zdrowsze, niż na roślinnym, jakimkolwiek. Ma najwyższą temp. dymienia. Składa się głównie z kwasu stearynowego. Polecają go sportowcy.

To ja już wolę na roślinnym smażyć, niż na smalcu ze sklepu- tym syfie. Taki schabowy na smalcu domowym lub wiejskim to zupełnie coś innego, to jest aromat, a nie jakaś stęchlizna.

Kochana, to poczytaj o cholesterolu i wszystkich kłamstwach, np. Benecolu czy Flory, których producenci i wszyscy, którzy przyczyniają się do propagowania kłamstw, powinni już dawno gnić w więzieniu.
Próbowałam smażyć na smalcu, ale mi to śmierdzi Nie wiem, czy to przypadłość "sklepowego" smalcu, czy każdy tak ma. Z tego powodu nie lubię też oliwy. W ogóle tłuszcz ma być dla mnie neutralny smakowo i zapachowo, no chyba że akurat dobrze się zgrywa z koncepcją potrawy np olej kokosowy z kurczakiem w azjatyckich wydaniach. Tylko ze kokos też się niezbyt nadaje do smażenia na dłuższą metę, ewentualnie do szybkiego podsmażenia i potem duszenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 11:37   #1435
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Próbowałam smażyć na smalcu, ale mi to śmierdzi Nie wiem, czy to przypadłość "sklepowego" smalcu, czy każdy tak ma. Z tego powodu nie lubię też oliwy. W ogóle tłuszcz ma być dla mnie neutralny smakowo i zapachowo, no chyba że akurat dobrze się zgrywa z koncepcją potrawy np olej kokosowy z kurczakiem w azjatyckich wydaniach. Tylko ze kokos też się niezbyt nadaje do smażenia na dłuższą metę, ewentualnie do szybkiego podsmażenia i potem duszenia.
Właśnie o tym mówiłam, żadnego sklepowego smalcu, no chyba, że gdzieś masz sprawdzonego dostawcę, ale taki na wielką skalę przemysłowy, to jest straszny syf, niepodobny do prawdziwego smalcu w niczym, aż mi się robi niedobrze na samo wspomnienie tego smrodu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 12:42   #1436
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Domowy smalczyk najlepszy, nawet zapach ma super, a skwarki na chlebie można jeść
Kiedyś też topiłam smalec z gęsi, jak miałam taką od rolnika gąskę. Wiem, że to może być obrzydliwe dla niektórych, ale to są zdrowe rzeczy, wbrew pozorom.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 12:54   #1437
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

dziewczyny, ja jeszcze o suplementach
polećcie proszę coś dla mnie (nie mam żadnych specjalnych problemów i deficytów (raczej ) ale chętnie (oprócz witaminy C) coś bym sobie kupiła, żeby było dobroczynne w działaniu na skórę ( i ogólnie przeciwstarzeniowo
chętnie coś z marki Solgar (ma dobrą opinię i już parę rzeczy miałam i są dla mnie łatwo przyswajalne) ale niekoniecznie.
Myślę o omega 3/6/9 albo koenzym Q albo nie wiem sama co...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 13:41   #1438
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Malgosiu, Solara polecam VM-75, jest tez wersja roslinna Tylko tam jest zawarty jod, a nie wiem, czy Ty go mozesz suplementowac. Ja czesto kupuje preparat - wlosy, skora, paznokcie
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 14:10   #1439
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Malgosiu, Solara polecam VM-75, jest tez wersja roslinna Tylko tam jest zawarty jod, a nie wiem, czy Ty go mozesz suplementowac. Ja czesto kupuje preparat - wlosy, skora, paznokcie
merci.
Ja raz w roku kupuję ten włosy/skóra....
Zamówię ten VM bez jodu, roślinny. Jest też wersja 50+ lada moment się załapię na nią

A zapytam jeszcze jak to jest z omega, który wybrać? Taki 3/6/9 będzie ok? Coś mi świta, że kiedyś było pisane, żeby nie łączyć....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 01:56   #1440
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Myślę o omega 3/6/9 albo koenzym Q albo nie wiem sama co...
Polecam koenzym Q10. Co do kwasów tłuszczowych, to suplementacja omega-6 nie ma sensu, w typowej diecie jest ich aż nadto, deficytowe są omega-3 (EPA i DHA).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.