Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 22:58   #1
natalik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2

Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?


Witam Was serdecznie.
Moja przygoda z makijażem zaczęła się stosunkowo niedawno i niestety nie mam się kogo poradzić osobiście, dlatego proszę Was o pomoc.

Mam bardzo suchą skórę twarzy. Szczególnie przy bokach nosa i na czole. Nie pomagały mi peelingi. Kremy też nie dają rezultatu. Używałam Nivea visage (nawilżający) i nic. Najgorsze jest robienie makijażu... Kosmetyki mam chyba dość dobre: silikonowa baza wygładzająca DaxCosmetics, podkład Maybelline Super Stay. Po nałożeniu podkładu ta sucha skóra wygląda tragicznie... Pełno takich małych płacików widać wszędzie. Może powinnam więcej go nałożyć? Albo więcej bazy?
Do tego jeszcze dochodzi tragiczny jak na mój wiek trądzik... Obok pryszczy też po nałożeniu podkładu bardzo widać 'suchą skórę'
Co mogę zrobić, żeby makijaż wyglądał "gładko"?

Siostra mojego byłego zrobiła mi kiedyś makijaż i zakryła WSZYSTKO, przy czym wyglądało to naturalnie. Gdyby się do mnie odzywała to bym jej zapytała jak to zrobiła:/
natalik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 08:34   #2
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Jeżeli masz pryszcze to może zrezygnuj z tej silikonowej bazy. Nie znam się zbyt na makijaż, ale wydaje mi się, że przede wszystkim powinnaś zainwestować w lepszy krem do twarzy. Jeżeli jej porządnie nie nawilżysz to będzie coraz gorzej. Ja polecam vichy aqalia thermal(wydaje mi się, że ta lekka formuła będzie dla ciebie lepsza). Jeżeli jest dla ciebie dużo za drogi poszperaj na KWC coś do skóry odwodnionej, a i właśnie pij duużo wody i mimo wszystko rób te peelengi ponieważ wtedy kremy będą się lepiej wchłaniać! Możesz też robić Maseczki nawilżające(tylko w maiarę regularnie, bo raz na pół roku za wielkich efektów nie przyniesie. Krótko mówiąc zacznij od pielęgnacji, a potem martw się makijażem!
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 11:46   #3
Martyna_1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 36
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

nie polecam robić peelingu machanicznego na skórze trądzikowej.... to tylko pogorszy problem. według mnie jeśli już musisz to rób enzymatyczny. Popieram koleżanke wyżej co do tego żeby zainwestować w dobry krem nawilżający. Podkład też powinien mieć właściwości nawilżające.... Nie podam Ci konkretnej marki bo sama męczę sie z cerą tłustą i na tych sie ew znam Myśle ze na miejsca które się "łuszczą" powinnaś nakładać mniej podkładu.... Albo idz do dermatologa który zaradzi coś na twoje problemy ze skóra.
Martyna_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:57   #4
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Robisz straszny błąd - skupiasz się na makijażu a nie na wyleczeniu trądziku i dbaniu o skórę.

Weź się w garść bo inaczej będzie tylko gorzej (blizny, plamy itd.) i dopiero będziesz płakać.
Idź do lekarza, ustal leczenie trądziku a co do kremów - zapomnij o tych drogeryjnych niveach czy garnierach bo one tylko potęgują kłopoty z cerą. Poczytaj co dziewczyny polecają do nawilżania przy trądziku (np. effaclar H).

Im mniej nawilżysz skórę, im bardziej ją pozatykasz nieodpowiednimi kremami i kolorówką tym większy będzie trądzik
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 14:30   #5
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Cytat:
Napisane przez natalik90 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie.
Moja przygoda z makijażem zaczęła się stosunkowo niedawno i niestety nie mam się kogo poradzić osobiście, dlatego proszę Was o pomoc.

Mam bardzo suchą skórę twarzy. Szczególnie przy bokach nosa i na czole. Nie pomagały mi peelingi. Kremy też nie dają rezultatu. Używałam Nivea visage (nawilżający) i nic. Najgorsze jest robienie makijażu... Kosmetyki mam chyba dość dobre: silikonowa baza wygładzająca DaxCosmetics, podkład Maybelline Super Stay. Po nałożeniu podkładu ta sucha skóra wygląda tragicznie... Pełno takich małych płacików widać wszędzie. Może powinnam więcej go nałożyć? Albo więcej bazy?
Do tego jeszcze dochodzi tragiczny jak na mój wiek trądzik... Obok pryszczy też po nałożeniu podkładu bardzo widać 'suchą skórę'
Co mogę zrobić, żeby makijaż wyglądał "gładko"?

Siostra mojego byłego zrobiła mi kiedyś makijaż i zakryła WSZYSTKO, przy czym wyglądało to naturalnie. Gdyby się do mnie odzywała to bym jej zapytała jak to zrobiła:/
tennyo4 ma racjęnajpierw wylecz skórę bo makijaż zamiast upiększać wygląda jeszcze gorzejsilikon zazwyczaj wysusza skórę
spróbuj nanobase albo najlepiej idź do lekarza
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:59   #6
natalik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. U dermatologa byłam i mi niestety nie pomógł:/ Ale w przyszłym tygodniu pójdę do innego i może coś poradzi. Co do kremu... Ciężko cenowo, ale może uda mi się zaoszczędzić i kupię pod koniec miesiąca. Najlepiej po wizycie u lekarza.
Wiem, że najpierw muszę sobie poradzić z tym, a potem martwić się makijażem, ale chodzi tylko o taki na jakiejś specjalne okazje

Dziękuję Wam bardzo!
natalik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 07:48   #7
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Cytat:
Napisane przez natalik90 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. U dermatologa byłam i mi niestety nie pomógł:/ Ale w przyszłym tygodniu pójdę do innego i może coś poradzi. Co do kremu... Ciężko cenowo, ale może uda mi się zaoszczędzić i kupię pod koniec miesiąca. Najlepiej po wizycie u lekarza.
Wiem, że najpierw muszę sobie poradzić z tym, a potem martwić się makijażem, ale chodzi tylko o taki na jakiejś specjalne okazje

Dziękuję Wam bardzo!
A tak wogóle to wejdź na www.biochemiaurody.com . Tam poczytaj, może Ci coś się spodoba
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 09:21   #8
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

hej!
poprawcie mnie dziewczyny jesli sie myle i zle doradzam, ale ostatnio kupilam krem nawilzajacy SVR i on wprawdzie zostawia taki tlustawy film na skorze (przez co o efekcie zmatowienia mozna zapomniec), ale baaardzo dobrze przykrywa takie skorki jak sie na niego podklad polozy, wiec mysle, ze jednoczesnie moze nawilzyc a i pomoc zamaskowac problem, jak myslicie? no i jest przypuszczam tanszy niz vichy itp (ja osobiscie kupilam w superpharm w promocji za 28 a normalnie nie wiem ok 40 chyba kosztuje)
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 09:59   #9
ahax3
Przyczajenie
 
Avatar ahax3
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

hej dziewczyny!
mam problem... zawsze kupuje kosmetyki do cery mieszanej lub tłustej bo wydaje mi sie ze sie swiece na policzkach, czole, nosie i brodzie.. ale ostatnio zauwazylam ze mam strasznie suchą skóre a najbardziej na nosie. mam zmienić kosmetyki na kosmetyki do cery suchej? żaden krem nie nadąża za nawilżaniem mojej skóry. macie dopolecenia jakiś mocno nawilżający krem by pozbył sie suchych skórek?
ahax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 15:29   #10
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Bardzo sucha skóra. Jak ją zamaskować?

Po pierwsze pielegnacja!!! Najpierw do dermatologa. Musisz bc cierpliwa i wyleczyc ten tradzik. Ja uzywam na noc antybiotyku a na dzien tlustego kremu nivea (bo tez mam sucha skore) Jak przestane uzywac antybiotyku to bede uzywala mocno nawilzajacych kremow (np. garnier sucha skora lub chocby zwykl nivea) Jak dla mnie sa najlepsze. Podczas leczenia antybiotykami skora jest bardzo sucha i nawet najlepszy podklad to podkresli. Dopiero jak wyleczysz skore i porzadnie nawilzysz (nie stosuj mocnych peelingow) to mozesz spokojnie nakladac podklad. Do suchej skory najlepsze sa nawilzajace i na to puder matujacy. Albo jakis lekki podklad. TEraz najlepsza opcja to tylko miejscowo na zmiany korektor i przypudrowac twarz pudrem matujacym. Uwierz mi...jak bedziesz miala nawilzona twarz to nie bedziesz miala problemow z makijazem.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.