Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 21:51   #61
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Dziewczyny a ja mam pytanie : czym różni się bezpieczeństwo narodowe od wewnętrznego? Początkowo chciałam zacząć to pierwsze ale za późno się obudziłam (trzeba zdawać historię lub geografię a już za późno na zmianę) więc pozostało mi bezpieczeństwo wewnętrzne na US w Szczecinie.
__________________
Za mądra dla głupich, a dla mądrych zbyt głupia.
Zbyt ładna dla brzydkich, a dla ładnych za brzydka.
Za gruba dla chudych, a dla grubych za chuda.
Za łatwa dla trudnych, a dla łatwych za trudna.
Zbyt czysta dla brudnych, a dla czystych za brudna.
Spróbuj się domyślić gdzie to mam.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:06   #62
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 282
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Treść usunięta
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:01   #63
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

[1=558fe7df0ceabebb8cf4d53 7e95b2859a6095933_609daf7 2764f9;25299125]Treść usunięta[/QUOTE]

życzę powodzenia, ale żebyś się nie przejechała. Bezpieczeństwo studiuje obecnie kilkanaście tysiecy studentów i pracy dla nich nie będzie. A te studia nie uczą niczego innego, bo to nie jest żadna nauka, więc pewnie zostaniesz bez pracy i okaże się, że zmarnowałaś 5 lat. Pozdrawiam
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 19:25   #64
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 282
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Treść usunięta
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 11:20   #65
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja polecam studia z zakresu Bezpieczeństwa w formi studiów podyplomowych, lub magisterskich. Myslę, że licencjata warto robić z kierunków, gdzie można uzyskać wiedzę ogólną na dany temat, typu: Ekonomia, Administracja. A nastepnie się wyspecjalizować w jakimś zagadnieniu. Bo studiować 5 lat - Bezpieczeństwo Narod. czy Wewnętrzne to pomysł bez sensu i bez persektyw niestety. Chyba, że myśli się o typowych służbach mundurowych - to w tedy uzyskana wiedza ze studiów na pewno będzie przydatna.

Ja osobiście pracuję w służbie cywilnej, w policji i powiem Wam, że przydaje mi sie tylko wiedza ze studiów administracyjnych, a konkretnie znajomość kodeksu pstepowania administracyjnego. W przyszłości planuję rozpocząć służbę jako funkcjonariuszka, to mam nadzieję, że docenią mojego mgr z Bezpieczeństwa.


---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

I zgadzam się, ze obecnie jest "moda" na kierunki z zakresu Bezpieczeństwa, tak jak kiedyś na Zarządzanie i Marketing, a nastepnie Administrację. Chciaż też jestem zdania, że czasem lepiej studiować coś "oklepanego", ale sprawdzonego, niż kierunki typu: Europeistyka, czy Stosunki Międzynarodowe, które tylko fajnie brzmią... a nie wiadomo, gdzie później szukać pracy
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:07   #66
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

ja studiuje bezpieczeństwo narodowe (II sem.) i chwilowo jest tylko wprowadzenie - szczególnie I semestr. W tym może będzie ciekawiej, choć nie sądzę poszłam na BN ponieważ miałam zamiar pracować w policji ale aktualnie zmieniłam z pewnych przyczyn zdanie. A poza tym wybrałam je też dlatego, że na prawdę nie miałam pojęcia na co iść żeby się nie zanudzić a nazwa kierunku ciekawa i tyle ;P być może zostanę zlinczowana za to, że właśnie dlatego poszłam na te studia, ale coja poradzę, że kierunek wydawał się najciekawszy... BN to było dla mnie tzw "mniejsze zło"
__________________

Edytowane przez Edsonka
Czas edycji: 2011-02-28 o 20:08
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:18   #67
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Wszystkim wybierającym się na bezpieczeństwo polecam pod rozwagę. Tego kierunku namnożyło się bardzo dużo na szemranych uczelniach, bo teraz redukują wojskowych i oni tworzą te bezpieczeństwa wszędzie, żeby mieć pracę i potem są takie rezultaty. Odradzam.
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/...a-indeksy.html

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
Ja polecam studia z zakresu Bezpieczeństwa w formi studiów podyplomowych, lub magisterskich. Myslę, że licencjata warto robić z kierunków, gdzie można uzyskać wiedzę ogólną na dany temat, typu: Ekonomia, Administracja. A nastepnie się wyspecjalizować w jakimś zagadnieniu. Bo studiować 5 lat - Bezpieczeństwo Narod. czy Wewnętrzne to pomysł bez sensu i bez persektyw niestety. Chyba, że myśli się o typowych służbach mundurowych - to w tedy uzyskana wiedza ze studiów na pewno będzie przydatna.

Podejrzewam, że też chętniej przyjmą ludzi, którzy studiowali coś więcej, niż 5 lat bezpieczeństwo. Bo bezpieczników to oni sami mogą wykształcić w swoich szkołach


Ja osobiście pracuję w służbie cywilnej, w policji i powiem Wam, że przydaje mi sie tylko wiedza ze studiów administracyjnych, a konkretnie znajomość kodeksu pstepowania administracyjnego. W przyszłości planuję rozpocząć służbę jako funkcjonariuszka, to mam nadzieję, że docenią mojego mgr z Bezpieczeństwa.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

I zgadzam się, ze obecnie jest "moda" na kierunki z zakresu Bezpieczeństwa, tak jak kiedyś na Zarządzanie i Marketing, a nastepnie Administrację. Chciaż też jestem zdania, że czasem lepiej studiować coś "oklepanego", ale sprawdzonego, niż kierunki typu: Europeistyka, czy Stosunki Międzynarodowe, które tylko fajnie brzmią... a nie wiadomo, gdzie później szukać pracy
Bardzo mądra wypowiedź, popieram. Bezpieczeństwo to są studia płytkie i powierzchowne.
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 19:34   #68
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

A poza tym wybrałam je też dlatego, że na prawdę nie miałam pojęcia na co iść żeby się nie zanudzić a nazwa kierunku ciekawa i tyle ;P być może zostanę zlinczowana za to, że właśnie dlatego poszłam na te studia, ale coja poradzę, że kierunek wydawał się najciekawszy...

A co takiego ciekawego w bezpieczeństwie?
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:29   #69
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

rogacja, dla jednych kierunek np administracja może się wydawać ciekawy a dla innych BN czy BW, to już każdego indywidualna sprawa.
Tak jak wspominałam wcześniej po żadnym humanistycznym kierunku nie masz gwarancji w dzisiejszych czasach,że znajdziesz pracę. Ludzie,którzy piszą,że po tym nie ma pracy najczęściej również zasilają rynek bezrobotnych.
Wg. mnie jeśli ktoś studiuje coś,co go interesuje,rozwija się w tej dziedzinie robiąc podyplomowki,staże,prakty ki ma szansę znaleźć w przyszłości ciekawą pracę więc chyba lepiej studiować,to co nas interesuje? Niż męczyć się 5lat slizgając z roku na rok..
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 23:04   #70
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
po WSZOPie masz licencjat a później możesz zrobić mgr a dopiero po mgr podyplomówkę i wtedy możesz pracować w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straż Miejska)
po licencjacie szukasz specjalizacji w kierunku,który Cię interesuję. Wybór wg. mnie jest spory na pewno znajdziesz coś dla siebie jeśli ta tematyka Cię interesuje. Z roku na rok specjalizacji powstaje coraz więcej w tym temacie.Musisz się na bierząco tym interesować i szukać,czytać opis w ciągu tych 3lat na prawdę dużo nowych rzeczy się pojawi ....
swoją drogą pisze się "bieżąco", a nie "bierząco". Niezbyt wysoki musi być poziom na tych studiach

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
rogacja, dla jednych kierunek np administracja może się wydawać ciekawy a dla innych BN czy BW, to już każdego indywidualna sprawa.
..
Oczywiście, że każdego indywidualna sprawa, tylko dla mnie ciekawe, co jest takiego ciekawego w bezpieczeństwie.
I dla porządku: to nie są studia humanistyczne. Studia humanistyczne to są nauki o kulturze ludzkiej, takie, jak filologia polska, fiozofia, historia, archeologia, socjologia, psychologia, historia sztuki, etnografia czy prawo. Natomiast bezpieczeństwo to jest kurs przygotowujący do pracy i to nie do końca wiadomo, jakiej, bo po bezpieczeństwie na cywilnych uczelniach o pracę w służbach mundurowych może być ciężko. Nie ma to nic wspólnego z humanistyką. Humanistyka nie polega na braku matematyki.
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:24   #71
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Rogacja – studia były dla kaprysu, po prostu, bo on już dawno zrobił mgr na PW, więc poszedł, bo poszedł…

A co do pracy, fakt ciężko, bo każda teraz uczelnia ma kierunek: bezpieczeństwo narodowe lub wewnętrzne i <dupa>. I ZIMC – ROGACJA ma tutaj racje, nikt Ci nie zagwarantuje, że będziesz od razu pracował w administracji państwowej, publicznej, no chyba że masz dobre znajomości. Na chwilę obecną do Policji, jak i SG, SW jest się ciężko dostać, więc kierunek ten może Ci jedynie ułatwić start, że będziesz miał większą wiedzę administracyjną i ala pokrewną J

Rogacja – ale Ty jesteś na ANTY…??

Kattia87 J Popieram Twoje wypowiedzi J
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 09:38   #72
sarita1307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazuurYY
Wiadomości: 264
Thumbs down Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ehh tak czytam to i czytam i dochodzę do małej rozpaczy... Ja jestem na BN, za rok piszę pracę licencjacka ( jestem na 2 roku) . Powoli stwierdzam że to słabo mnie interesują te studia..są strasznie ogólne, nic konkretnego...chciałabym zacząc coś innego, ale nasz kochany prezydent podpisał ustawę o płatności za 2 kierunek kształcenia i jestem w kropce. Mam kryzys , nie wiem czy w ogóle zdobęde po tym prace, a zresztą ja się chyba nie nadaje do służb państwowych.. nie wiem sama co mam począc... skończyc to i tak muszę bo szkoda tych 2 lat, ale co dalej ?? myślalam nad logistyka, ale nei wiem czy po takim długim okresie nic nie robienia( na BN nie jest cieżko-naprawde) poradzę sobie z przedmiotami ścisłymi...
__________________
" Dlaczego mężczyźni wola kobiety ładniejsze niż mądrzejsze..?
- bo łatwiej przychodzi im patrzenie niż myślenie... ;]"


sarita1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 14:01   #73
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Spokojnie moja droga! Przecież ponad połowa młodych ludzi kończących obecnie studia, później nie pracuje w tej wyuczonej dziedzinie. Np. moja znajoma, po administracji, pracuje w Banku ;o) znajomy po Chemii pracuje w Enei ;o))) Oczywiście, super mieć pracę zgodną z wykształceniem...ale to raczej dzieje się po takich studiach jak: Prawo, Medycyna, Psychologia ;o) Pamiętaj, ze wiele ofert, zawiera np. wymóg posiadania mgr, lub po prostu studiów wyższych;o) Więc skończ co zaczęłaś, bo to jest najważnijesze, zeby doprowadzić do końca coś co się zaczęło. Powodzenia.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 19:30   #74
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam serdecznie po dość długiej przerwie. Widzę tylko i wyłącznie narzekania na humanistyczne kierunki. Są dwie kwestie - Czy naprawdę uważacie, iż wybór był zły, czy może tylko WY źle podchodzicie? Moi mili - pracuje obecnie w zawodzie - bronię za miesiąc licencjat - dodatkowo mogę was poinformować, że przed rozpoczęciem pracy - staż pracy robiłem jako kierowca. Ale szczęście się uśmiechnęło, trafiła się oferta i poszedłem z CV - fakt, że oprócz wymaganych tam znajomości zagadnień z bezpieczeństwa narodowego ( dopuszczalni byli studenci zaoczni kierunku) była masa innych wymagań. Więc nie narzekajcie, tylko zakasujcie rękawy do pracy i uwierzcie , że można wszystko osiągnąć, jak się tylko do tego dąży.
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:09   #75
TABB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Czy na bezpieczeństwie narodowym sa przedmioty zwiazane z wf tzn. trzeba byc wysportowanym aktywnym itd. z gory dziekuje
TABB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 10:10   #76
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez rogacja Pokaż wiadomość
życzę powodzenia, ale żebyś się nie przejechała. Bezpieczeństwo studiuje obecnie kilkanaście tysiecy studentów i pracy dla nich nie będzie. A te studia nie uczą niczego innego, bo to nie jest żadna nauka, więc pewnie zostaniesz bez pracy i okaże się, że zmarnowałaś 5 lat. Pozdrawiam
Zgadzam sie w 100%.
Kierunek bardzo ciekawy, sama go kiedyś rozważałam, ale zawód raczej nie dostępny dla zwykłego śmiertelnika.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 09:36   #77
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Julia91 Pokaż wiadomość
Interesuje mnie coraz bardziej ten kierunek ale... nie wiem czy ma sie po tym szanse na dobra prace, a nie siedzenie w papierach.

Wacham sie miedzy jakas filologia... a bezpieczenstwem

Jest ktos kto skonczyl ten kierunek i pracuje w zawodzie?
Podbijam!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 19:54   #78
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 282
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Treść usunięta
558fe7df0ceabebb8cf4d537e95b2859a6095933_609daf72764f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 20:26   #79
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Koleżanki studiują BN i bardzo sobie chwalą.
Studia dla bardzo ukierunkowanych.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 10:35   #80
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Koleżanki studiują BN i bardzo sobie chwalą.
Studia dla bardzo ukierunkowanych.
Jeszcze studiują. Z pracą będzie gorzej, bo to studiuje w tej chwili kilkanaście tysięcy ludzi w całej Polsce, a studia nie przygotowują do niczego poza służbami mundurowymi, a i do tego słabo. Wojsko i policja mają własne szkoły. Lepiej wybrać jakieś kierunki odpowiadające konkretnym naukom: filologię, historię, historię sztuki, psychologię, prawo, socjologię czy ekonomię. Takie kierunki dają konkretne podstawy do pracy w różnych zawodach, także służbach mundurowych (prawo czy psychologia, także historycy sztuki do śledzenia przemytu dzieł sztuki), dziennikarstwie (właściwie po każdym z tych kierunków), antykwariaty i muzea (historia sztuki, historia), administracji i różnych firmach (filologie obce, historia archiwistyczna, prawo, socjologia, ekonomia, psychologia w PR).
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 12:25   #81
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez rogacja Pokaż wiadomość
Jeszcze studiują. Z pracą będzie gorzej, bo to studiuje w tej chwili kilkanaście tysięcy ludzi w całej Polsce, a studia nie przygotowują do niczego poza służbami mundurowymi, a i do tego słabo. Wojsko i policja mają własne szkoły. Lepiej wybrać jakieś kierunki odpowiadające konkretnym naukom: filologię, historię, historię sztuki, psychologię, prawo, socjologię czy ekonomię. Takie kierunki dają konkretne podstawy do pracy w różnych zawodach, także służbach mundurowych (prawo czy psychologia, także historycy sztuki do śledzenia przemytu dzieł sztuki), dziennikarstwie (właściwie po każdym z tych kierunków), antykwariaty i muzea (historia sztuki, historia), administracji i różnych firmach (filologie obce, historia archiwistyczna, prawo, socjologia, ekonomia, psychologia w PR).

Ekonomię,Historię,Filolog ię również studiuje kilkanaście tysięcy ludzi w całej Polsce. Na państwowych jak i nic nie wartych prywatnych uczelniach,których jest coraz więcej w naszym kraju. Nie wiem co studiujesz chętnie powróciłabym z Tobą do tej rozmowy za kilka lat jak obie skończymy studia i wtedy na podstawie własnych doświadczeń i kilku naszych znajomych stwierdzimy kto z nich znalazł pracę zaraz po studiach, (a w szczególności w zawodzie )a kto nie. Jak wspomniałam we wcześniejszych moich wypowiedziach w dzisiejszych czasach tak na prawdę po żadnym kierunku nie masz gwarancji,że znajdziesz pracę. Śmiało mogę stwierdzić,że również po prawie jej szukają,bo i takowych w życiu spotkałam.

Edytowane przez Sasza_
Czas edycji: 2011-10-31 o 12:28
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:22   #82
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

"Mundurówki" mają swoje szkoły wyższe, ale to są szkoły oficerskie podoficerskie, policyjne itp. Kształcą oficerów ;o) Na pewno szybciej np. komendant policji rozpatrzy podanie policjanta po np. Prawie, Administracji, Bezpieczeństwie - niż Filologii polskiej, czy historii sztuki ;o) Myślę, ze Bezpieczeństwo Publ. jest dla osób, które chcą w przyszłosci służyć krajowi )
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:22   #83
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

AMW w Gdyni oferuje fajne rozwiązanie dla osób myślących o pracy w policji. Na studiach magisterskich bezpieczeństwo narodowe jest możliwość wybrania specjalności "bezpieczeństwo publiczne", przedmioty typowo policyjne: ruch drogowy, zagadnienia prewencji, historia policji, prawo karne i wykroczeń, metody interwencji i ratownictwo. Po skończeniu tej specjalności jest się zwolnionym z ok. 2,5 miesiąca szkółki policyjnej bo przerabia się zagadnienia ze szkolenia policjantów.

Podpisali jakieś umowy z Komendą stąd te "udogodnienia".

Pisze jako studentka tegoż kierunku
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:22   #84
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

PO takich kierunkach jak: Prawo, Administracja, Bezpieczeństwo, Psychologia i Informatyka, na wniosek na pewno Komendanci skracają też okres trwania służby przygotowawczej. Ale pamietajcie, ze jak na razie dostają sie także do policji osoby z średnim wykształceniem. A to, ze sie kończy jakąś uczelnie o przydatnym kierunku, nie znaczy, ze się przejdzie rekrutację! ;o)))) Trzeba to mieć na uwadze. Także lepiej wybrać coś ogólnego, niż w przypadku niedostania się do służby... zasilić rzeszę bezrobotnych...
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:29   #85
TLUSTAWTA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam,
Ukończyłem informatykę i zamierzam złożyć dokumenty do WSP w Szczytnie na kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne na II stopnień. Z aktualnych informacji (strona www) wynika, że przy rekrutacji punktują zbieżne przedmioty z kierunku I stopnia (brak różnic programowych?).
a) czy orientuje się ktoś jak mogę wypaść w rekrutacji przy "nikłym pokryciu" przedmiotów.
b) piszą, że semestr kosztuje 1600zł. Czy warunki są płatne? Jeśli tak to jaki to koszt?
c) jak oceniacie poziom nauczania i poziom trudności egzaminów?
d) jaka jest opłata rekrutacyjna (na stronie nie znalazłem)?
Proszę o wypowiedź ludzi zorientowanych.
TLUSTAWTA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 14:30   #86
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
PO takich kierunkach jak: Prawo, Administracja, Bezpieczeństwo, Psychologia i Informatyka, na wniosek na pewno Komendanci skracają też okres trwania służby przygotowawczej. Ale pamietajcie, ze jak na razie dostają sie także do policji osoby z średnim wykształceniem. A to, ze sie kończy jakąś uczelnie o przydatnym kierunku, nie znaczy, ze się przejdzie rekrutację! ;o)))) Trzeba to mieć na uwadze. Także lepiej wybrać coś ogólnego, niż w przypadku niedostania się do służby... zasilić rzeszę bezrobotnych...
Po w/w kierunkach skracają szkołę, do 2 miesięcy, ale na wstępie piszę się egzamin, który nie jest łatwy - do tej pory nikt go nie zdał z woj. podlaskiego i mazowieckiego. Jak zdasz go to wysyłają Cię na skrócony kurs i nie koniecznie razem z Twoim naborem gdzie on jest - może być inne miasto. Poza tym, by podejść do w/w egzaminu to powyższe kierunki nie wystarczą, gdyż nie każda uczelnia wyższa ma podpisaną umowę, są to nieliczne uczelnie w Polsce

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez TLUSTAWTA Pokaż wiadomość
Witam,
Ukończyłem informatykę i zamierzam złożyć dokumenty do WSP w Szczytnie na kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne na II stopnień. Z aktualnych informacji (strona www) wynika, że przy rekrutacji punktują zbieżne przedmioty z kierunku I stopnia (brak różnic programowych?).
a) czy orientuje się ktoś jak mogę wypaść w rekrutacji przy "nikłym pokryciu" przedmiotów.
b) piszą, że semestr kosztuje 1600zł. Czy warunki są płatne? Jeśli tak to jaki to koszt?
c) jak oceniacie poziom nauczania i poziom trudności egzaminów?
d) jaka jest opłata rekrutacyjna (na stronie nie znalazłem)?
Proszę o wypowiedź ludzi zorientowanych.
Oczywiście, że są różnice programowe i to bardzo duże i na dodatek płatne - przejrzyj sobie plan studiów I stopnia i jakie mieli przedmioty kierunkowe oraz specjalizacyjne i tych co Ty nie miałaś w większości będziesz musiała nadrobić.
Możesz wypaść rewelacyjnie - wszystko zależy od średniej ocen z 3 lat i oceny z dyplomu, ale różnice programowe i tak będziesz musiała nadrobić
Jeszcze się nie dostałaś, a już o warunkach myślisz?? Tak, warunki są płatne zależy to od ilości godzin, im więcej tym drożej :P
Opłata to 80 zł.

W razie pytań - pisz na prv
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:53   #87
eflinka18
Rozeznanie
 
Avatar eflinka18
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 520
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez TABB Pokaż wiadomość
Czy na bezpieczeństwie narodowym sa przedmioty zwiazane z wf tzn. trzeba byc wysportowanym aktywnym itd. z gory dziekuje
na mgr napewno nie ma takich przedmiotów na licencjacie pewnie jest wf, ale nie musisz być super wysportowanym

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
PO takich kierunkach jak: Prawo, Administracja, Bezpieczeństwo, Psychologia i Informatyka, na wniosek na pewno Komendanci skracają też okres trwania służby przygotowawczej. Ale pamietajcie, ze jak na razie dostają sie także do policji osoby z średnim wykształceniem. A to, ze sie kończy jakąś uczelnie o przydatnym kierunku, nie znaczy, ze się przejdzie rekrutację! ;o)))) Trzeba to mieć na uwadze. Także lepiej wybrać coś ogólnego, niż w przypadku niedostania się do służby... zasilić rzeszę bezrobotnych...
dokładnie tak to ze się skończy studia nie daje gwarancji dostania sie do Policji, ale jeśli zrobi się licencjata i mgr wtedy łatwiej jest już z awansem, nie tracisz później już czasu na szkolenia we firmie....ale chyba opłacalniej jest iśc do Policji po maturze, bo nie płacisz za szkołę i masz stała pracę.....ale druga strona jest taka,że cywilną łatwiej przejść niż policyjnąsą plusy i minusy....tak podsumowując nie ma tego złego co na dobre nie wyjdziejesli się chce
__________________
Jak się kogoś kocha to wierność nie jest żadnym wyczynem i jest się w stanie przetrwać nawet najdłuższą rozłąkę.

15.06.2013
25.09.2014
eflinka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 12:29   #88
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Do ANGEL - ja pisałam o skróceniu służby przygotowawczej, a nie szkoły policyjnej... Służba przygotowawcza trwa 3 lata, jest się już policjantem, ale nie ma się tych samych uprawnień co "pełnowartościowi" funkcjonariusze. W woj. Lubuskim Komendant na pewno po kierunkach w/w skraca taką służbę, dzięki temu ma się pełne profity - wiem to na 100 proc. Co do szkoły to nawet nie wiedziałam, że można ją wcześniej skrócić... dla mnie to dziwne - przecież ona trwa tylko 6 miesięcy, co jest naprawdę bardzo krótkim okresem, żeby się czegoś nauczyć (główne chodzi mi o praktyczne umiejętności) - szczególnie jeśli ktoś wcześniej nie uczył się np. sztuk walki; i wiadomo też, że w 6 miesięcy - nie można nauczyć się CAŁEGO kodeksu karnego itp., w końcu prawnicy uczą się tego ponad rok, a nie wspominając już o obszernych innych ustawach, które obowiązują na szkółce.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 17:45   #89
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez rogacja Pokaż wiadomość
życzę powodzenia, ale żebyś się nie przejechała. Bezpieczeństwo studiuje obecnie kilkanaście tysiecy studentów i pracy dla nich nie będzie. A te studia nie uczą niczego innego, bo to nie jest żadna nauka, więc pewnie zostaniesz bez pracy i okaże się, że zmarnowałaś 5 lat. Pozdrawiam

Chętnie się dowiem jakie kierunki dają wspaniałe perspektywy na pracę w naszym kraju? Albo ile osób pracuje w takich dziedzinach jakie studiowali?
Bardzo jest to ciekawe, skoro niektórzy po skończeniu jednych studiów, idą na następnym kierunek albo podyplomówke żeby mieć inne alternatywy!

I nie wydaję mi się żeby te studia "niczego nie uczyły". Najpierw idź na zajęcia, na których przerabia się ustawy, strategie bezpieczeństwa, ustroje polityczne innych państw, na których tworzy się plany ewakuacji, ocenia się siły i środki dla danej sytuacji kryzysowej, historie, geografie bezpieczeństwa. Ponadto ma się zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy. A potem się wypowiadaj że niczego się nie nauczyłaś! Bo ja się nauczyłam wiele!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 16:04   #90
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
Do ANGEL - ja pisałam o skróceniu służby przygotowawczej, a nie szkoły policyjnej... Służba przygotowawcza trwa 3 lata, jest się już policjantem, ale nie ma się tych samych uprawnień co "pełnowartościowi" funkcjonariusze. W woj. Lubuskim Komendant na pewno po kierunkach w/w skraca taką służbę, dzięki temu ma się pełne profity - wiem to na 100 proc. Co do szkoły to nawet nie wiedziałam, że można ją wcześniej skrócić... dla mnie to dziwne - przecież ona trwa tylko 6 miesięcy, co jest naprawdę bardzo krótkim okresem, żeby się czegoś nauczyć (główne chodzi mi o praktyczne umiejętności) - szczególnie jeśli ktoś wcześniej nie uczył się np. sztuk walki; i wiadomo też, że w 6 miesięcy - nie można nauczyć się CAŁEGO kodeksu karnego itp., w końcu prawnicy uczą się tego ponad rok, a nie wspominając już o obszernych innych ustawach, które obowiązują na szkółce.
Kattia87 sorry źle Cię zrozumiałam
Chodzim oto, że te zwolnione osoby są zwolnione z części teoretycznej, a nie praktycznej i zamiast 6 miesięcy przebywają od 2 do 3 msc
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.