Praca w sushi barze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 19:48   #1
aniakonda
Raczkowanie
 
Avatar aniakonda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 92
Question

Praca w sushi barze


Chciałabym spojrzeć na swoją sytuację obiektywnie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Trzy tygodnie temu zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy jako kelnerka w sushi barze. Ostatecznie zostałam przyjęta. W wyznaczonym terminie pojawiłam się w pracy. Wręczyli mi kimono i inna kelnerka powiedziała mi co, gdzie mam robić. Byłam zachwycona pracą- nabywam ciekawego doświadczenia, jem sushi za pół darmo, poznaję nowych ludzi itp. Ogólnie nie jest ciężko- jednak trudno jest tam wytrzymać 10 godzin dziennie i pogodzić to ze studiami.
Niepokoi mnie jednak to, że od momentu gdy tam przyszłam nikt mnie nie poinformował, że 1 tydzień w ramach szkolenia jest niepłatny. Gdy pytam o podpisanie umowy- szefowie unikają tematu. Wciąż pytają się mnie czy jestem nieśmiała, podczas gdy ja wyczuwam panującą tam nieszczerość i po prostu nie czuję się pewnie.
Ta sytuacja "zjada" wszystkie moje nerwy. Jak to możliwe, żeby szef nie odezwał się do pracownika ani słowem od pierwszego dnia, chyba że były to pretensje? Co mam zrobić? Wciąż tylko słyszę, że jak nie będę uważna to wylecę. Pracuję tam tylko 3 tygodnie, wcześniej nie miałam żadnego doświadczenia. Uczę się wszystkiego. Czy ta sytuacja jest normalna? Nic już nie wiem.
__________________
lloret de mar <3

Edytowane przez aniakonda
Czas edycji: 2010-05-11 o 19:50
aniakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:56   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca w sushi barze

Cytat:
Napisane przez aniakonda Pokaż wiadomość
Chciałabym spojrzeć na swoją sytuację obiektywnie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Trzy tygodnie temu zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy jako kelnerka w sushi barze. Ostatecznie zostałam przyjęta. W wyznaczonym terminie pojawiłam się w pracy. Wręczyli mi kimono i inna kelnerka powiedziała mi co, gdzie mam robić. Byłam zachwycona pracą- nabywam ciekawego doświadczenia, jem sushi za pół darmo, poznaję nowych ludzi itp. Ogólnie nie jest ciężko- jednak trudno jest tam wytrzymać 10 godzin dziennie i pogodzić to ze studiami.
Niepokoi mnie jednak to, że od momentu gdy tam przyszłam nikt mnie nie poinformował, że 1 tydzień w ramach szkolenia jest niepłatny. Gdy pytam o podpisanie umowy- szefowie unikają tematu. Wciąż pytają się mnie czy jestem nieśmiała, podczas gdy ja wyczuwam panującą tam nieszczerość i po prostu nie czuję się pewnie.
Ta sytuacja "zjada" wszystkie moje nerwy. Jak to możliwe, żeby szef nie odezwał się do pracownika ani słowem od pierwszego dnia, chyba że były to pretensje? Co mam zrobić? Wciąż tylko słyszę, że jak nie będę uważna to wylecę. Pracuję tam tylko 3 tygodnie, wcześniej nie miałam żadnego doświadczenia. Uczę się wszystkiego. Czy ta sytuacja jest normalna? Nic już nie wiem.
taka sytuacja nie jest normalna
skoro nie masz umowy to jaką masz gwarancję, że po miesiącu pracy dostaniesz pieniądze?
dlaczego nie dopytałaś o wszystko zaczynając pracę?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:06   #3
aniakonda
Raczkowanie
 
Avatar aniakonda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 92
Dot.: Praca w sushi barze

Hm. Nie wiem- jakoś głupio było mi się dopytywać. Teraz tego żałuję. Mam 2 wyjścia- albo milczeć dalej i liczyć na to że dostanę zapłatę, albo pójść porozmawiać i mieć nadzieję, że podpiszą ze mną umowę. Co wybrać?
__________________
lloret de mar <3
aniakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:32   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca w sushi barze

Cytat:
Napisane przez aniakonda Pokaż wiadomość
Hm. Nie wiem- jakoś głupio było mi się dopytywać. Teraz tego żałuję. Mam 2 wyjścia- albo milczeć dalej i liczyć na to że dostanę zapłatę, albo pójść porozmawiać i mieć nadzieję, że podpiszą ze mną umowę. Co wybrać?
ja bym poszła się dopytać i to zdecydowanie, nie ma co harować za darmo i bez umowy...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:55   #5
aniakonda
Raczkowanie
 
Avatar aniakonda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 92
Dot.: Praca w sushi barze

Hm. Teraz już jestem całkiem , ponieważ moja przyjaciółka była tam z ciekawości na rozmowie kwalifikacyjnej i właśnie zdała mi relację. W trakcie rozmowy wyszło na jaw to, że się znamy. Na wszelki wypadek powiedziała tylko że jesteśmy koleżankami z roku. I to był dobry ruch, bo w dalszej rozmowie padały takie pytania, jakich nie usłyszałaby przyjaciółka. Szef zapytał się jej czy jest bardziej śmiała ode mnie, co było pierwszym ciosem dla mnie (muszę zaznaczyć że wciąż się mnie pytają czy jestem nieśmiała tonem jakbym ukradła pieniądze z kasy). Bo jak można tak porównywać ludzi? Następnie powiadomił ją o wszystkich formalnościach, czyli powiedział rzeczy które ja wyciągałam od współpracownic dniami. Czy warto jeszcze zabiegać o tą umowę? Odeszła mi całkowicie chęć żeby tam iść. Czuję się upokorzona.
__________________
lloret de mar <3
aniakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 22:30   #6
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Praca w sushi barze

jeśli nie dostaniesz umowy to nie masz gwarancji na nic. Owszem, może się czegoś nauczysz, ale czy stać Cię na wolontariat?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 11:44   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Praca w sushi barze

To nawet nie będzie wolontariat, nie będziesz miała żadnych dokumentów potwierdzających Twoje umiejętności. Pracujesz na czarno i raczej nie nastawiaj się na zapłatę. Przepraszam za szczerość, ale moim zdaniem nie dostaniesz ani grosza, a oni przyjmą na Twoje miejsce inną osobę, która również popracuje dla nich za darmo. Postrasz ich sądem albo pozbieraj dowody swojej pracy, skseruj listy, jeśli na jakiekolwiek się wpisujesz i załóż im sprawę cywilną. W dzisiejszych czasach nie zaczyna się pracy bez umowy. Musisz mieć wszystko na piśmie - czas pracy, obowiązki, stawkę godzinową, bo Cię wyrolują.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 19:11   #8
aniakonda
Raczkowanie
 
Avatar aniakonda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 92
Dot.: Praca w sushi barze

Hm. Dzięki za odpowiedź. Już całkiem zniechęciłam się do tej pracy. Chyba pójdę powiedzieć spokojnie co o tym wszystkim myślę. Zobaczę jak to się rozwinie.
__________________
lloret de mar <3
aniakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:22   #9
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Praca w sushi barze

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
To nawet nie będzie wolontariat, nie będziesz miała żadnych dokumentów potwierdzających Twoje umiejętności. Pracujesz na czarno i raczej nie nastawiaj się na zapłatę. Przepraszam za szczerość, ale moim zdaniem nie dostaniesz ani grosza, a oni przyjmą na Twoje miejsce inną osobę, która również popracuje dla nich za darmo. Postrasz ich sądem albo pozbieraj dowody swojej pracy, skseruj listy, jeśli na jakiekolwiek się wpisujesz i załóż im sprawę cywilną. W dzisiejszych czasach nie zaczyna się pracy bez umowy. Musisz mieć wszystko na piśmie - czas pracy, obowiązki, stawkę godzinową, bo Cię wyrolują.
Podpiszę się pod tym co napisane wyżej . Niestety na obecną chwilę jesteś osobą, która pracuję a nie jest ewidencjonowana. Jako pracownika cię nie ma. Możliwe, że taką polityką zatrudnienia kierują się w tej firmie. Popracujesz za darmo a na Twoje miejsce przyjdzie ktoś inny i tak to się toczy. Niestety. Ja w jednej swojej pracy poprosiłam znajomą, żeby przyszła i zrobiła mi zdjęcie jak pracuję. Najlepiej w 7 dniowym odstępie czasu. Niech ci zrobi zdjęcie w białym kimono jak pracujesz i po jakimś czasie drugie, żeby nie było że byłaś na przyuczeniu ale nie wyszło. Może to na nich zadziała. Pozdrawiam i kciuki trzymam.
olioko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:11   #10
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Praca w sushi barze

aniakonda, moim zdaniem powinnaś jeszcze trochę się poduczyć (jeśli siły i nerwy Ci pozwalają) tak by jednak coś z tej pracy wyciągnąć i jednak zwolnić się czym prędzej, ale dopiero (albo tuż po) wypłacie bo jeśli zrobisz to w środku lub pod koniec miesiąca to patrząc na zasady a raczej ich brak nie dostaniesz swojej kasy.
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.