Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 19:40   #2131
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeMinHo Pokaż wiadomość
Mam tą nową ziajkę antyoksydacyjną 50+ i dla mnie to MISTRZ
Przede wszystkim cudownie się wchłania, można bez najmniejszego problemu nałożyć przepisową ilość i nawet nie ma błyszczenia, bo wszystko pięknie się wchłania. Jest bardzo komfortowa, nieco nawilża, nie ściąga, nie bieli, nie zapycha. Makijaż super na niej wygląda. No i podobają mi się filtry - stabilne, nowej generacji Jest chyba nawet lepsza niż świetna wersja matująca!
Generalnie już chyba zostanę jej wierna ^^
Nie wierzę, że używamy tego samego produktu... Zazdroszczę Ci cery w takim razie, bo mnie Ziaja coraz bardziej wkurza:/ Nie nadaje się to do wyjścia, błyszczy się, lepi, okropne uczucie, cały czas jest ta powłoka na skórze, nie wchłania się :/
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 20:31   #2132
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że używamy tego samego produktu... Zazdroszczę Ci cery w takim razie, bo mnie Ziaja coraz bardziej wkurza:/ Nie nadaje się to do wyjścia, błyszczy się, lepi, okropne uczucie, cały czas jest ta powłoka na skórze, nie wchłania się :/
Na mnie ziaja też nie za bardzo sie wchłania, kupiłam tę nową wersję antyoksydacyjną i wcale nie wydaje mi się lepsza od matującej, wręcz przeciwnie. Na pewno nie wchłania się lepiej na mojej skórze, a za to wydaje mi się, że nie pielęgnuje tak dobrze jak matujący. Makijaż również słabo wyglądał na niej, ale może to wina braku czasu przy nakładaniu, następnym razem dłużej poczekam na wchłonięcie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 22:26   #2133
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że używamy tego samego produktu... Zazdroszczę Ci cery w takim razie, bo mnie Ziaja coraz bardziej wkurza:/ Nie nadaje się to do wyjścia, błyszczy się, lepi, okropne uczucie, cały czas jest ta powłoka na skórze, nie wchłania się :/
Dokładnie to samo chciałam napisać



Zamówiłam sobie filtr krem-fluid spf 35 z oriflame z ciekawości, i też jest całkiem przyjemny cena zawrotna 9,90. Szkoda, że to zeszłoroczna limitka, i jest tylko do końca bieżącego katalogu. I szkoda, że nie spf 50+

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 22:47   #2134
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że używamy tego samego produktu... Zazdroszczę Ci cery w takim razie, bo mnie Ziaja coraz bardziej wkurza:/ Nie nadaje się to do wyjścia, błyszczy się, lepi, okropne uczucie, cały czas jest ta powłoka na skórze, nie wchłania się :/
A ja mam podobne odczucia co LeeMinHo. Nie wchłania się całkowicie, ale spokojnie da się zmatowic i się nie klei potem. Chociaż dużej różnicy między zmarszczkowa, matujaca a z wit. C nie widzę. Może ta ostatnia trochę lepiej się wchłania no i dodam ze mam cere normalną. To może mieć spore znaczenie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 07:36   #2135
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wszystko zależy od skóry. Po dwóch opakowaniach vichy matujacego, cieszę sie , ze trafiłam na ziaje, portfel odpocznie, a ja tez jestem zadowolona


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 12:43   #2136
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam mieszaną cerę i od jakiegoś czasu problem z tym przetłuszczaniem, świeceniem, kiedyś tego nie miałam... rzeczywiście, nie wszystkie kremy się wchłaniają. Macie jakiś sposób? Przemyć twarz ciepłą wodą, albo zimną, tonikiem i od razu krem, nie mam pojęcia...
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:08   #2137
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pisałam ostatnio maila do Lirene z pytaniem o PPD. Dla zainteresowanych wklejam odpowiedź:

"Według zaleceń Unii Europejskiej, preparaty przeciwsłoneczne powinny zawierać filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. Zalecany minimalny współczynnik ochrony przed promieniowaniem UVA powinien wynosić co najmniej 1/3 wartości SPF podanej na opakowaniu. Kosmetyki słoneczne marki Lirene spełniają te wymogi.

Mineralna emulsja chroniąca przed słońcem SPF 50+ z serii słonecznej Sensitive marki Lirene oraz Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ z serii słonecznej marki Lirene w przybliżeniu posiadają wartość PPD 35."
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 16:20   #2138
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Pisałam ostatnio maila do Lirene z pytaniem o PPD. Dla zainteresowanych wklejam odpowiedź:

"Według zaleceń Unii Europejskiej, preparaty przeciwsłoneczne powinny zawierać filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. Zalecany minimalny współczynnik ochrony przed promieniowaniem UVA powinien wynosić co najmniej 1/3 wartości SPF podanej na opakowaniu. Kosmetyki słoneczne marki Lirene spełniają te wymogi.

Mineralna emulsja chroniąca przed słońcem SPF 50+ z serii słonecznej Sensitive marki Lirene oraz Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ z serii słonecznej marki Lirene w przybliżeniu posiadają wartość PPD 35."
wow, aż nie chce mi się wierzyć
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 16:53   #2139
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
wow, aż nie chce mi się wierzyć
Ja raczej podchodzę sceptycznie do tego Skoro PPD jest na takim poziomie, to dlaczego producent nie umieścił takiej informacji na opakowaniu?
W ogóle ja jeszcze nie spotkałam polskich filtrów, na których podana byłaby wartość PPD - może producenci uważają Polki za niekumate czy niedoinformowane dostatecznie w kwestii ochrony UV?
Albo może lepiej niektóre kwestie przemilczeć?
Jeśli jednak to prawda, to nic, tylko chwalić
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 17:05   #2140
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Ja raczej podchodzę sceptycznie do tego Skoro PPD jest na takim poziomie, to dlaczego producent nie umieścił takiej informacji na opakowaniu?
W ogóle ja jeszcze nie spotkałam polskich filtrów, na których podana byłaby wartość PPD - może producenci uważają Polki za niekumate czy niedoinformowane dostatecznie w kwestii ochrony UV?
Albo może lepiej niektóre kwestie przemilczeć?
Jeśli jednak to prawda, to nic, tylko chwalić
Pomyślałam sobie to samo PPD 35 to więcej niż dry-touch LRP, raczej zbyt piękne żeby było możliwe a właściwie trudne do uwierzenia. Ale fakt, jeśli to prawda to jest to wyjątkowo imponujący wynik i stosunek cena/jakość.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 17:14   #2141
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Ja raczej podchodzę sceptycznie do tego Skoro PPD jest na takim poziomie, to dlaczego producent nie umieścił takiej informacji na opakowaniu?
W ogóle ja jeszcze nie spotkałam polskich filtrów, na których podana byłaby wartość PPD - może producenci uważają Polki za niekumate czy niedoinformowane dostatecznie w kwestii ochrony UV?
Albo może lepiej niektóre kwestie przemilczeć?
Jeśli jednak to prawda, to nic, tylko chwalić
Soraya podaje wartości PPD, Iwostin też przy niektórych kremach na swojej stronie.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 18:01   #2142
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mi też ciężko w to uwierzyć, ale kto wie.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 22:21   #2143
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czy wam też po dłuższym stosowaniu Antheliosa pojawiają się na twarzy czerwone placki?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 07:11   #2144
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wam też po dłuższym stosowaniu Antheliosa pojawiają się na twarzy czerwone placki?
Placki pojawiły mi się raz po stosowaniu ubiegłorocznej wersji fluidu, przy tegorocznej - a ni razu. Skóra wygląda pięknie, jest ukojona a pory zwężone. Natomiast użyłam próbki dry toucha - masakra! Sucha skorupa, czerwone plamy i sypiące się z twarzy białe wiórki ;c
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 11:53   #2145
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Soraya podaje wartości PPD, Iwostin też przy niektórych kremach na swojej stronie.

Dziewczyny w takim razie skoro np Soraya spf 25 ma bardzo wysokie PPD to nie sensowniej używać 25, zamiast 50, gdy np nie wiadomo jakie jest PPD u 50 ? Komfort używania na pewno większy przy niższym faktorze niż przy wyższym. A wie ktoś jak sprawa wygląda u Ziai matującej bądź antyoksydacyjnej ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 12:24   #2146
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Dziewczyny w takim razie skoro np Soraya spf 25 ma bardzo wysokie PPD to nie sensowniej używać 25, zamiast 50, gdy np nie wiadomo jakie jest PPD u 50 ? Komfort używania na pewno większy przy niższym faktorze niż przy wyższym. A wie ktoś jak sprawa wygląda u Ziai matującej bądź antyoksydacyjnej ?
W Ziaji matującej i antyoksydacyjnej PPD wacha się mędzy 23 (test in vitro) a 27 (test in vivo)

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Placki pojawiły mi się raz po stosowaniu ubiegłorocznej wersji fluidu, przy tegorocznej - a ni razu. Skóra wygląda pięknie, jest ukojona a pory zwężone. Natomiast użyłam próbki dry toucha - masakra! Sucha skorupa, czerwone plamy i sypiące się z twarzy białe wiórki ;c
te placki też miałam przy wszystkich Antkach, przy tegorocznej wersji fluidu wyszły mi dopiero wczoraj, nie wiem co jest grane... próbowałam też nakładać na ten żel-krem Clarins niestety wtedy mi się roluje :/
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 16:08   #2147
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Testowałam dzisiaj Pharmaceris hydrolipidowy SPF50 i zdecydowałam, że wolę go od Antheliosa Ultra lekkiego. Powody:

-Pharmaceris nie bieli, wyglądam w nim jak człowiek a nie zombie
-nie włazi mi w zmarszczki pod oczami i w bruzdy wokół ust tak jak Anthelios- sprawdzałam właśnie po 5 godzinach noszenia
-przypudrowany Dry-Flo zachowuje się normalnie
-twarz się świeci, ale trudno żeby tłusta cera się nie świeciła. Nie jest to świecenie większe niż po zwykłym kremie.
-jest tańszy od Antheliosa
-nie śmierdzi alko ani nie ma go w składzie

Żałuję tylko, że nie kupiłam go w niedawnej promocji w SP, teraz będę szukać jakiejś zniżki po aptekach, bo dzisiaj byłam w jednej i zażyczyli sobie za niego 4o zeta.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 18:09   #2148
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Testowałam dzisiaj Pharmaceris hydrolipidowy SPF50 i zdecydowałam, że wolę go od Antheliosa Ultra lekkiego. Powody:

-Pharmaceris nie bieli, wyglądam w nim jak człowiek a nie zombie
-nie włazi mi w zmarszczki pod oczami i w bruzdy wokół ust tak jak Anthelios- sprawdzałam właśnie po 5 godzinach noszenia
-przypudrowany Dry-Flo zachowuje się normalnie
-twarz się świeci, ale trudno żeby tłusta cera się nie świeciła. Nie jest to świecenie większe niż po zwykłym kremie.
-jest tańszy od Antheliosa
-nie śmierdzi alko ani nie ma go w składzie

Żałuję tylko, że nie kupiłam go w niedawnej promocji w SP, teraz będę szukać jakiejś zniżki po aptekach, bo dzisiaj byłam w jednej i zażyczyli sobie za niego 4o zeta.

Mówisz o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html ?
U mnie już jakiś czas leżą próbki do przetestowania, ale jak przeczytałam, że dla dorosłych i dla dzieci, to mi się skojarzyło z jakimś mega ciężkim, tłustym kremem i odwlekam testowanie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 18:29   #2149
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Testowałam dzisiaj Pharmaceris hydrolipidowy SPF50 i zdecydowałam, że wolę go od Antheliosa Ultra lekkiego. Powody:

-Pharmaceris nie bieli, wyglądam w nim jak człowiek a nie zombie
-nie włazi mi w zmarszczki pod oczami i w bruzdy wokół ust tak jak Anthelios- sprawdzałam właśnie po 5 godzinach noszenia
-przypudrowany Dry-Flo zachowuje się normalnie
-twarz się świeci, ale trudno żeby tłusta cera się nie świeciła. Nie jest to świecenie większe niż po zwykłym kremie.
-jest tańszy od Antheliosa
-nie śmierdzi alko ani nie ma go w składzie


Żałuję tylko, że nie kupiłam go w niedawnej promocji w SP, teraz będę szukać jakiejś zniżki po aptekach, bo dzisiaj byłam w jednej i zażyczyli sobie za niego 4o zeta.
Antek bieli? To chyba mamy inne filtry, bo ja za każdym razem się zachwycam, że mogę go nawalić ile chcę i biała poświata mi nie grozi
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 19:02   #2150
pokraczna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny

od jakiegoś czasu interesuję się 'tematyką filtrową', trochę już wiem, ile trzeba filtrów nakładać, co to jest PPD, i tak dalej.

Jakiś czas temu nabyłam ten oto produkt:
http://www.azjatyckibazar.com/puder-...n-w-kolorze-1/

Puder przeciwsłoneczny SPF 50 PA +++ firmy It's skin
.

jednak mam z nim mały problem... nie wiem, ile trzeba go nałożyć, żeby chronił mnie na poziomie deklarowanym. Myślicie, że opruszenie nim twarzy tak jak zwykłym pudrem wystarczy? Ciężko mi w to uwierzyć, ale czasem mam takie dni, że nie chce mi się paćkać zwykłym kremem z filtrem, a taki puder jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy w aplikacji.

Swoją drogą, kupiłam go, by w ciągu dnia 'poprawić' działanie zwykłych filtrów, ale niestety nałożony na kupę na zwykły krem z filtrem robi nieestetyczne ciasto na twarzy...

Tak więc bardzo bym prosiła doświadczone filtromaniaczki o poradę będę wdzięczna
pokraczna35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 20:24   #2151
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Mówisz o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html ?
U mnie już jakiś czas leżą próbki do przetestowania, ale jak przeczytałam, że dla dorosłych i dla dzieci, to mi się skojarzyło z jakimś mega ciężkim, tłustym kremem i odwlekam testowanie

Tak, ten Jednak go dzisiaj kupiłam, w promocji -23%, za 27, 29 zł. SuperPharm ma właśnie promocję na filtry. Pani proponowała mi też Eucerin matujący, że niby nie bieli, ale bez próbki nie ma mowy, a nie mieli.

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Antek bieli? To chyba mamy inne filtry, bo ja za każdym razem się zachwycam, że mogę go nawalić ile chcę i biała poświata mi nie grozi
Bieli, lekko i nie tak tragicznie jak Anthelios AC SPF30 (to była istna maska), ale jak wlezie w zmarszczki mimiczne i moje dwie bruzdy wokół ust, to zastyga w nich na białą masę. A ja potrzebuję filtra, który się zachowuje jak krem. Pharmaceris na razie tak się właśnie zachowuje. W obliczu tego faktu pies trącał jego PPD
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 06:05   #2152
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
te placki też miałam przy wszystkich Antkach, przy tegorocznej wersji fluidu wyszły mi dopiero wczoraj, nie wiem co jest grane... próbowałam też nakładać na ten żel-krem Clarins niestety wtedy mi się roluje :/
To niefajnie;c A czekałaś aż krem się porządnie wchłonie?

Cytat:
Napisane przez pokraczna35 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

od jakiegoś czasu interesuję się 'tematyką filtrową', trochę już wiem, ile trzeba filtrów nakładać, co to jest PPD, i tak dalej.

Jakiś czas temu nabyłam ten oto produkt:
http://www.azjatyckibazar.com/puder-...n-w-kolorze-1/

Puder przeciwsłoneczny SPF 50 PA +++ firmy It's skin
.

jednak mam z nim mały problem... nie wiem, ile trzeba go nałożyć, żeby chronił mnie na poziomie deklarowanym. Myślicie, że opruszenie nim twarzy tak jak zwykłym pudrem wystarczy? Ciężko mi w to uwierzyć, ale czasem mam takie dni, że nie chce mi się paćkać zwykłym kremem z filtrem, a taki puder jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy w aplikacji.

Swoją drogą, kupiłam go, by w ciągu dnia 'poprawić' działanie zwykłych filtrów, ale niestety nałożony na kupę na zwykły krem z filtrem robi nieestetyczne ciasto na twarzy...

Tak więc bardzo bym prosiła doświadczone filtromaniaczki o poradę będę wdzięczna
Też mam ten wynalazek, użyłam go zaledwie kilka razy. U mnie też robi na buzi pomarańczowe ciasto, więc używałam go do samochodu, np wracając z pracy do domu. Cukier nie podawała nigdy ile trzeba go nałożyć, wspominała tylko o przypruszaniu twarzy. Na mój rozum trochę go trzeba nawalić, tak aby utworzyła się warstewka filtrów fizycznych, a to niestety nie wygląda zbyt estetycznie...
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 07:51   #2153
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

W radio słyszałam dzisiaj o mleczku z filtrem do picia no nie wiem, osobiście bym tego nie piła, chemia 100% przecież (no chyba, że skład będzie w pełni naturalny to zwracam honor). smarując się też się to wchłania itd, ale tak bezpośrednio wewnętrznie przyjmować...
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 10:35   #2154
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

pomożecie odczytać skład filtra Galenic lekka emulsja do twarzy i ciala spf 50+
WATER (AQUA). OCTOCRYLENE. C12-15 ALKYL BENZOATE. PEG-4. CYCLOMETHICONE. CETEARYL ISONONANOATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL. DIMETHICONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. DIISOPROPYL ADIPATE. DICAPRYLYL ETHER. TITANIUM DIOXIDE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. LAURYL GLUCOSIDE. POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. GLYCERIN. CAPRYLYL GLYCOL. CITRIC ACID. DECYL GLUCOSIDE. DIMETHICONOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SORBIC ACID. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL ACETATE. UNCARIA TOMENTOSA EXTRACT. XANTHAN GUM.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 22:34   #2155
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co powiecie na coś takiego?

Rose Water, Olive Oil (Olea Euroea), Veg. Glycerin, Titanium Dioxide, Carrot Seed Oil (Daucus Carota Sativa), Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Green Apple Ext. (Pyrus Malus), Papaya Ext. (Carica Papaya), Suncat De™[Water & Ethylhexyl Methoxycinnamate & Butyl Methoxydibenzoylmethane & Benzophenone-3 & Phospholipids & 1,3-Butylene Glycol], Actiwhite™[Water (and) Glycerin (and) Sucrose Dilaurate (and) Polysorbate 20 (and) Pisum Sativum (Pea) Extract ], Liquorice Ext. (Glycyrrhiza Glabra), BioStine HP™ (Botinical Polysaccharide & Nano Collagen), Xanthan Gum, Almond Oil (Prunus Amygdalus), Wheat Germ Oil (Triticum Vulgare), Nutmeg Ext. (Myristica Fragrans), 2-Phenoxyethanol

Podobno SPF 30; PA++. Lepszy taki, niż żaden? Albo chociaż na krem na dzień, nada się? Wklepałam nazwy filtrów w google, podobno jeden jest filtrem, ale może fotouczulać, ale tak mi się ten skład i cena i opinie podobają, że postanowiłam zapytać.

Info o Suncat DE

Suncat C
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phospholipids, Butylene Glycol
Perfect UVB protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.
Suncat D
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Phospholipids, Butylene Glycol
Full-spectrum protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.
Suncat DE
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Benzophenone-3, Phospholipids, Butylene Glycol
Perfect full-spectrum protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.

Extended broad-spectrum protection against UVA and UVB
· Safer, easier formulation, more stabilized, and won’t get absorbed into skin
· Fewer sunscreen actives and lower concentration used for higher SPF
· Water soluble

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2014-05-20 o 22:43
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 10:50   #2156
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
A co powiecie na coś takiego?

Rose Water, Olive Oil (Olea Euroea), Veg. Glycerin, Titanium Dioxide, Carrot Seed Oil (Daucus Carota Sativa), Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Green Apple Ext. (Pyrus Malus), Papaya Ext. (Carica Papaya), Suncat De™[Water & Ethylhexyl Methoxycinnamate & Butyl Methoxydibenzoylmethane & Benzophenone-3 & Phospholipids & 1,3-Butylene Glycol], Actiwhite™[Water (and) Glycerin (and) Sucrose Dilaurate (and) Polysorbate 20 (and) Pisum Sativum (Pea) Extract ], Liquorice Ext. (Glycyrrhiza Glabra), BioStine HP™ (Botinical Polysaccharide & Nano Collagen), Xanthan Gum, Almond Oil (Prunus Amygdalus), Wheat Germ Oil (Triticum Vulgare), Nutmeg Ext. (Myristica Fragrans), 2-Phenoxyethanol

Podobno SPF 30; PA++. Lepszy taki, niż żaden? Albo chociaż na krem na dzień, nada się? Wklepałam nazwy filtrów w google, podobno jeden jest filtrem, ale może fotouczulać, ale tak mi się ten skład i cena i opinie podobają, że postanowiłam zapytać.

Info o Suncat DE

Suncat C
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phospholipids, Butylene Glycol
Perfect UVB protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.
Suncat D
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Phospholipids, Butylene Glycol
Full-spectrum protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.
Suncat DE
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Benzophenone-3, Phospholipids, Butylene Glycol
Perfect full-spectrum protection with a stable and easy to use dispersion. Suitable for skin and haircare application.

Extended broad-spectrum protection against UVA and UVB
· Safer, easier formulation, more stabilized, and won’t get absorbed into skin
· Fewer sunscreen actives and lower concentration used for higher SPF
· Water soluble
Wybacz głupie pytanie, ale jak się tego używa? Chodzi mi o ilość, którą trzeba zaaplikować, żeby osiągnąć zadeklarowany faktor. PA + + to - jeśli dobrze pamiętam - PPD 4-8.

Żeby go ocenić, trzeba by wiedzieć coś więcej o efektywności tego kompleksu filtrów, np. stabilności, ochronie przed różnymi długościami fal.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-05-21 o 11:39
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 11:17   #2157
Anastazja :-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 64
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny Czytałam ostatnie kilka stron wątku i nie widziałam takiego pytania: Nie macie problemu z migracją filtra do ust? Po użyciu każdego filtra czuję niefajny posmak w ustach i naprawdę staram się już w ogóle nie smarować tych okolic filtrem...
Anastazja :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 11:51   #2158
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anastazja :-) Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czytałam ostatnie kilka stron wątku i nie widziałam takiego pytania: Nie macie problemu z migracją filtra do ust? Po użyciu każdego filtra czuję niefajny posmak w ustach i naprawdę staram się już w ogóle nie smarować tych okolic filtrem...
Tak, też wyczuwam nieprzyjemny posmak w ustach. Utrwalenie pudrem nie do końca pomaga. Mam też problem z łzawieniem i podrażnieniem oczu. Czasem boli mnie też głowa.

Dlatego (między innymi) tak uparcie szukam używalnego filtra mineralnego.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 11:57   #2159
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anastazja :-) Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czytałam ostatnie kilka stron wątku i nie widziałam takiego pytania: Nie macie problemu z migracją filtra do ust? Po użyciu każdego filtra czuję niefajny posmak w ustach i naprawdę staram się już w ogóle nie smarować tych okolic filtrem...
Nie. Ale nie filtruję się jakoś gorliwie, przypuszczam, że nakładam około 0,80 ml na twarz. W oczy też mnie jeszcze żaden nie szczypał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 12:14   #2160
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Tak, też wyczuwam nieprzyjemny posmak w ustach. Utrwalenie pudrem nie do końca pomaga. Mam też problem z łzawieniem i podrażnieniem oczu. Czasem boli mnie też głowa.

Dlatego (między innymi) tak uparcie szukam używalnego filtra mineralnego.

Udało Ci się przetesotować tę nową Avenkę bezzapachową - suchy dotyk ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.