Problemy z trądzikiem, torbiel a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-14, 23:48   #1
Bawol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 16

Problemy z trądzikiem, torbiel a antykoncepcja


Witam,

Mam problem. Od lat zmagam się z trądzikiem, który występuje u mnie na twarzy (delikatnie) i na ramionach (sporo). Poszłam z tym problemem do dermatologa (prywatnie). Lekarz przepisał mi silny lek na trądzik - aknenormin (odmiana izoteku). Lek biorę od miesiąca i na razie nie widać poprawy, ale jest to zrozumiałe, bo lekarz powiedział, że leki tego typu nie działają od razu.

Jednocześnie lekarz potrzebował ode mnie zaświadczenia od ginekologa o tym, że nie jestem w ciąży. Poszłam więc do ginekologa (prywatnie) w tym celu. Przy pierwszej wizycie okazało się, że na prawym jajniku mam torbiel. Ginekolog powiedział, że przy następnej wizycie sprawdzi, czy torbiel zniknął, czy się powiększył.

Dziś byłam na drugiej wizycie. Okazało się, że torbiel jest spory a ginekolog stwierdził, że może być przyczyną moich problemów z trądzikiem. Zaproponował mi leki antykoncepcyjne, które rzekomo w podobnych przypadkach pomagały innym dziewczynom.

Proszę o pomoc, gdyż nie wiem, co robić. Szkoda mi zaprzestać kuracji, która zalecil mi dermatolog (strata pieniędzy), jednocześnie ginekolog przekonywal mnie, że torbiel i tak musi zostać usunięty a samo jego usunięcie może zakończyć moje problemy z trądzikiem.
Bawol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 10:49   #2
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Problemy z trądzikiem, torbiel a antykoncepcja

ja też przez to mam problemy z trądzikiem, jednak w moim przypadku są to małe torbiele i jest ich dużo, i nie można ich usunąć. Jeśli twój się kwalifikuje do usunięcia, to super, może faktycznie trądzik zniknie Warto się nad tym zastanowić, bo izotretynoina jest bardzo silnym lekiem i po co niszczyć sobie wątrobę i zmagać się ze skutkami ubocznymi skoro wystarczy pozbyć się przyczyny.
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 11:49:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.