zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 00:22   #1
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147

zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.


jestem laikiem w temacie włosów, także zwracam się do Was o poradę.

niedługo rozplączę swe dready - celowo trochę je zaniedbałam, by był to łatwiejszy proces. dziś spróbowałam dwa - owszem, rozplatają się, dużo włosów wypada, są cieńsze i miejscowo trochę połamane. ale i tak w najgorszym stanie nie są (jak na etap 'podreadowy')

podczas noszenia dreadów farbowałam je na czarno. wiadomo, że kolor chwyci tylko powierzchnię dreada. teraz, gdy rozplątałam te dwa na próbę, mam przebłyski brązu (coś wpadające w kasztan - mój naturalny kolor włosów)

chcę przejść do następnego "wcielenia" - do końca sierpnia. wiecie, wrzesień, większe wrażenie itd.

otóż - chcę być ruda. marzę o takiej ciepłej miedzi.

nie znam się kompletnie na tym, w swym życiu miałam do czynienia jedynie z czarna farbą Joanna i fioletową szamponetką tej samej firmy.

wiem, że jak rozplotę dready, muszę skupić się na regeneracji. poczytałam trochę. i co? Wax, olejek rycynowy, pokrzywa, jakieś suplementy w tabletkach? co jeszcze?

potem ten rudy - jak to zrobić, skoro w niektórych partiach mam całkowicie czarne włosy (np. grzywka), a w niektórych będę mieć pasemka swych naturalnych? da się zrobić ten kolor? (bardzo mi na tym zależy)

nie wiem, trochę może chaotycznie, pozna pora, przepraszam.

liczę na porady.
i za wszystkie z góry dziękuje
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-04-15 o 00:23
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:57   #2
marta301
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 632
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

Na początku radzę porządnie zregenerowac zniszczone po dredach włosy, jeśli trzeba to nawet skrócic, wszystko zależy od tego w jakim są stanie.
Żeby z ciemnego przejśc na kolor miedziany potrzebne będzie rozjaśnianie włosów, ten zabieg niszczy włosy, dlatego nie jest wskazane wykonywac go na zniszczonych już włosach. Poza tym żeby równo rozjaśnic całe włosy, bez plam, potrzebna będzie czyjaś pomoc, choćby przy nakładaniu pozjaśniacza na tylne partie włosów i przy nakładaniu wybranej farby, zwłaszcza że nie robiłaś tego wcześniej. A najlepiej udać się w tym celu do fryzjera .
__________________
62,7.........53-52-51,3-51
- 11,4 kg
marta301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:45   #3
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

Po pierwsze, jeżeli masz mocno zniszczone włosy (a tak zapewne jest) to regeneracja nic nie da. Konieczne będzie podcięcie włosów.

Po drugie, abyś uzyskać rudy kolor konieczna będzie dekoloryzacja, która dla twoich włosów będzie zabójcza, szczególnie jeżeli będzie przeprowadzana w warunkach domowych.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:59   #4
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

dzięki za odpowiedzi

podetnę trochę, u nasady mam zdrowe, gdyz celowo zaniedbałam dredy przez jakiś czas. muszę też kupić Waxa - ten do suchych i zniszczonych będzie dobry?
olejek rycynowy, pokrzywa i chyba będzie w miarę ok.

i farbowanie u fryzjera oczywiście. zbyt ryzykowny kolor.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:57   #5
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

I pamietaj, zeby nie rozplatywac dredow na sucho. Ale tez bron boze nie na mokro!! Przyda sie jakas dobra odzywka w postaci emulsji i delikatnie, bez pospiechu..wszystko jest do zrobienia jesli chodzi o reszte to dziewczyny juz napisaly.
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 14:02   #6
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

wiem, wiem Moorph, dzięki
jest do zrobienia, z morzem cierpliwości, ale jest
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 16:47   #7
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: zmiana wcielenia - wyzwanie dla włosów.

Przeżywała to moja koleżanka, miała dredy po pasa, męczyła się cały dzień. Oczywiście obowiązkowo kilogramy odżywki i odplatała.. Jak mi jej szkoda było.
Ścięła do ramion, reszta była w opłakanym stanie. Teraz ma znowu długie piękne, zdrowe włosy, ale minął jakiś rok, więc walczyła długo. Jeżeli mówisz, że włosy nie wyglądają aż tak tragicznie, to może po ścięciu i kilkumiesięcznej reanimacji zafarbujesz. Ale wcześniej tego nie rób, szkoda włosów a wymarzonego efektu nie uzyskasz.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.