Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-08, 10:42   #211
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Cera mieszana - podstawowa pielęgnacja

jesli masz ropne pryszcze polecam wizyte u dermatologa.


do mycia twarzy koniecznie cos deikatnego , zele znajdzie w watku schorzenia skorne, kremy nie tylko na zime, kosetyki bez sls ( i to wlasnie watek kosmetyków bez sls)

jesli chodzi o krem to na dzien jakis lekki filtr , moze anthelios LRP d tłustej cery, albo biodermę. one są lzejsze.

na noc proponowałabym effaklar k LRP on zaeiwra LHA - pochoną BHA kwasu , kotry ma mozliwosc przenikania przez łój. oczywscie na efekty trzeba cekac, albo kwas azelainowy - acne derm , na dzien filtry sa obowiazkowe przy uzywaniu tych preparatow na noc, zabiegi u ksometyczki , typu mikrodermabrazja , jesli nei masz ropnych, dezinkrustacja, ultradzwięki, peeling kawitacyjny, galwanizacja, zabiegi firmowe normalizujące
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:43   #212
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Cera mieszana - podstawowa pielęgnacja

peeling drobnoziarnisty ( jesli nie masz ropnych ) albo enzimate, czy gommage, fajny enzymatyczny ma dermika meritum.

ziaja wypusciła serie anno doro w kotorej w slad wchodzi mikrodermabrazja ktora jest tez godna polecenia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 11:25   #213
201804040907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Cera mieszana - podstawowa pielęgnacja

Dziękuję za odpowiedź.
Nawiązując do wątku, dermatolog przepisał mi roztwór Davercin 2,5% oraz żel Clindacne. Działają tak sobie, powoli, ale to zawsze coś...
Jeżeli chodzi o krem na noc "effaklar k LRP" to mam pytanie, jakie jest jego działanie i generalnie działanie kwasów na skórę ?
Na tym forum znalazłam również wątki dotyczące skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej. Jak się ją stosuje? Jakie jest jej działanie?
201804040907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 20:26   #214
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
naprawde polecam je , rowniez przecieranie torebka
jednak chyba nie rozumiem o co chodzi w tym przecieraniu torebka?to normalna zilowa herbata ktora mozna kupic w spozywczym?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 08:57   #215
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Albo tonik Uroda, z melisą i zieloną herbatą.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 20:10   #216
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

ja miałam to samo i polecam Ci mydełko z zielonej glinki, przede wszystkim zrezygnuj z kosmetyków matujących, używaj tylko kremu nawilżającego np. bioderma, twarz przecieraj tonikiem z zielona herbatą i powinnaś zobaczyć poprawę. A jeśli chodzi o podkład to polecam Revlon Colorstay, który świetnie trzyma ( a wcale nie jest matujący )
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 20:44   #217
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez Ashia Pokaż wiadomość
ja miałam to samo i polecam Ci mydełko z zielonej glinki, (...)
Co daje to mydełko? W jakiej jest cenie? I czy znajdę je w zwykłym sklepie kosmetycznym czy szukac w jakiś specjalnych sklepach?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-18, 09:28   #218
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Co daje to mydełko? W jakiej jest cenie? I czy znajdę je w zwykłym sklepie kosmetycznym czy szukac w jakiś specjalnych sklepach?
mydełko oczyszcza, tonizuje, lekko matuje, a znajdziesz je w mydlarni np. mydło i pachnidło, jest rewelacyjne (działa jak maseczka z zielonej glinki). i buźka się po nim nie świeci. Jest na wagę, bardzo wydajne, kostka za 10 zł. starcza na pół roku
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 09:42   #219
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez Ashia Pokaż wiadomość
ja miałam to samo i polecam Ci mydełko z zielonej glinki, przede wszystkim zrezygnuj z kosmetyków matujących, używaj tylko kremu nawilżającego np. bioderma, twarz przecieraj tonikiem z zielona herbatą i powinnaś zobaczyć poprawę. A jeśli chodzi o podkład to polecam Revlon Colorstay, który świetnie trzyma ( a wcale nie jest matujący )


Ja wszędzie szukałam tego mydełak i nigdzie w Szczecinie nie ma zarówno w drogeriach jak i stoiskach z takimi krojonymi mydłami. A jak zapytałam w aptece to Pani tak na mnie dziwnie spojrzała hehehe, tak więc już nie wiem gdzie mam go szukac
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:14   #220
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ja wszędzie szukałam tego mydełak i nigdzie w Szczecinie nie ma zarówno w drogeriach jak i stoiskach z takimi krojonymi mydłami. A jak zapytałam w aptece to Pani tak na mnie dziwnie spojrzała hehehe, tak więc już nie wiem gdzie mam go szukac
http://www.totu.pl/cena/1267974-mydlo-glinka-zielona
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 22:18   #221
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Czy dpbrze robię...? cera tłusta/mieszana...

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ja wszędzie szukałam tego mydełak i nigdzie w Szczecinie nie ma zarówno w drogeriach jak i stoiskach z takimi krojonymi mydłami. A jak zapytałam w aptece to Pani tak na mnie dziwnie spojrzała hehehe, tak więc już nie wiem gdzie mam go szukac
Ta..... kompetencja wygrywa!

Tak samo bylo jak pytalam sie o skrobie...:| :/
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 11:38   #222
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Red face Pielęgnacja cery mieszanej

Wczoraj odwiedziłam kosmetyczkę i pani udzieliła mi następujących informacji:
- cera mieszana, a nawet można powiedzieć, że tłusta
- rozszerzone pory
- zaskórniki
- zaproponowała mi 4 zestawy kosmetyków
- doradziła zabieg oczyszczający

Chciałabym dowiedzieć się o opinię innych osób. Co powinnam zrobić, żeby poprawić jakoś swój wygląd? Które kosmetyki wybrać i jak je stosować?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraz 022.jpg (106,4 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 026.jpg (118,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 028.jpg (117,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 080.jpg (114,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 081.jpg (116,4 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 083.jpg (77,3 KB, 41 załadowań)
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:04   #223
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Jak zmaskować tego potwora

A oto kosmetyki, które zaproponowała mi pani kosmetyczka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eveline.JPG (100,8 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dax cosmetics.JPG (107,9 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flos lek.JPG (116,0 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oceanic.JPG (95,2 KB, 99 załadowań)
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 13:34   #224
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jak zmaskować tego potwora

Co do "maskowania potwora" , to chyba wątek na wizażystkę No i przesadziłaś z tym potworem, jak by nie było...
Co do kosmetyków poleconych Ci przez kosmetyczkę, to moje zdanie jest takie:
Nie zbliżaj się na kilometr do Eveline Happy-coś tam oraz Daxa No problem Szkoda kasy, to są kosmetyki nie warte zainteresowania, a w szczególnosci nie pomogą Ci rozwiązać Twoich problemów. Na temat Flos Leku szczerze mówiąc nie mam zdania, trzeba by zerknąć na składy. Natomiast AA Young ma kosmetyki o niezlych składach, np. tonik bezalkoholowy oraz krem.
Sądząc po fotkach cerę masz tłustą, raczej grubą i nie naczynkową. Zdecydowanie zanteresuj się kwasami AHA i BHA, dla poprawienia kolorytu cery witamina C. Poczytaj wątki o kwasach, retinoidach, domowych tonikach z kwasami i domowym peelingu migdałowym, maseczce aspirynowej. Po kosmetyki warto się przejść raczej do apteki, zainteresować np. serią Lysanel SVR, Effaclar La Roche Posay, także Acne Dermem lub Skinorenem.
Oczyszczanie u kosmetyczki - niekoniecznie, no, moze raz na początek, potem wyprowadzisz sobie ładnie cerę pielęgnacją, bez koniecznosci masakry "salonowej". Z zabiegów w gabinecie - mikrodermabrazja, słabe peelingi.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 08:02   #225
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Jak zmaskować tego potwora

No co i mam skutki źle napisanego tytułu Powinnam była dać inny. Pisząc "zamaskować" wcale nie miałam na myśli makijażu, tylko pielęgnację. Chciałam się poradzić jakich kosmetyków używać, żeby poprawić wygląd mojej cery. A to chyba zdecydowanie na wizażystę nie pasuje, więc proszę o ponowne przesunięcie mojego wątku na kosmetykę


Erato bardzo dziękuje za odpowiedź. Już się biorę za czytanie.
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 09:17   #226
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Może wytłumaczę o co mi chodzi, żeby znowu nie było jakichś nieporozumień.

Mam 23 lat i jak dotąd właściwie wogóle nie zajmowałam się swoją skórą, cerą... Niestety skutki tego, jak widać, są opłakane

Zwracam się więc do was z prośbą o dokładne wskazówki jak pielęgnować moją cerę i ogólnie całe ciało. Od czego wogóle zacząć??

Jutro zamierzam wybrać się na zakupy, ale nadal nie wiem, jakie kosmetyki kupić ... podstawowe trio to oczywiście żel do mycia twarzy, tonik i krem.

Co do żelu i toniku to raczej jasne. Ale nie wiem jaki krem wybrać - jakie powinien mieć właściwości? Np. z oceanic young są 2 kremy: antybakteryjny i matująco-nawilzający. Wogóle to wiem, że owe trio powinno być z tej samej serii ...

Powiedzcie mi proszę co zrobić

Przed chwilką czytałam też troszkę o kwasach AHA i BHA, no i wydaje mi się, że lepsze byłyby BHA, ale jak je stosować i kiedy ...

Oj, wogóle nie wiem już nic


EDIT:

Czytam, czytam i ... mam kolejne pytania:
Wyczytałam, że maseczkę aspirynową zalicza się do kwasów BHA i myślę, że mogłabym sprubować. No ale znowu przeczytałam, że przy stosowaniu tej maseczki konieczne jest stosowanie filtrów ... I tu moje pytanie co radzicie? W jakie filtry się zaopatrzyć?

Wiem, że na forum jest mnustwo informacji, ale bardzo ciężko mi znaleść takie informacji podstawowe. Co jest co, do czego służy, jak używać, itp.

Dlatego bardzo proszę doświadczone osoby o stworzenie mi takiego indywidualnego programu pielęgnacji mojej cery ... Bardzo będę wdzięczna

Edytowane przez monikax
Czas edycji: 2007-01-04 o 09:51
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 10:26   #227
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

filtry to jakieś porządne by Ci się przydały,fotostabilne z faktorem 30+
(ja używam Iwostin Solecrin SPF 50+)
np.Avene,La Roche Posay,Vichy i jeszcze kilka innych(poszukaj na forum Biochemia)
też miałam problemy ze skórą,z tym,że ja mam naczynkowego skubańca
stosuję tylko kwasy(krem SVR Lysanel) i filtry a twarz myję szarym mydłem w płynie,a co jakiś czas stosuję krem na naczynka
moja skóra w końcu wygląda ok
no i przede wszystkim NIC absolutnie nic sobie nie wyciskam,tylko czekam cierpliwie aż samo zniknie,a znika szybko i pojawia się już naprawdę bardzo,bardzo rzadko
no ale to wszystko zależy od skóry,trzeba poeksperymentować
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 10:57   #228
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Z serii AA kup tonik i krem antybakteryjny. Mycie twarzy - łagodne żele bez "SLS" - sodium lauryl/laureth sulfate, np. b. dobry i tani jest żel z serii Tin Tin Ziai, w seriach Lirene i Pharmaceris też są żele bez sls. Z tym składnikiem, ale mimo to łagodna i skuteczna jest pianka do mycia L'Oreal Pure Zone (ale koniecznie pianka, nie żel).
To by była podstawowa pielęgnacja, mycie tonik i krem. Teraz by trzeba dobrać coś, co "ruszy" trochę tę skórę, czyli kwas Po zdjęciach widać, że nie masz trądziku, jakieś tam sporadyczne wypryski, raczej rozszerzone pory i zaskórniki. Zainwestuj w krem Effaclar K La Roche Posay - w aptekach, kosztuje 30-kilka złotych. Zawiera łagodną wersję kwasu BHA, pochodną kwasu salicylowego. Ładnie wygładza skórę i pomaga zwalczyć zaskórniki. Jeżeli możesz wydać trochę pieniędzy w aptece , to spróbuj także kremu Diacneal firmy Avene - zawiera retinaldehyd i kwas glikolowy. Właściwie mozesz zrobić tak, że najpierw zużyć tubkę Effaclaru, a potem przejść na Diacneal. Do Effaclaru możesz też dołączyć tonik Lysanel SVR, najlepiej na zmianę na noc,jedna noc Effaclar, jedna tonik, a na tonik po pół godziny może iść krem (ten AA).
Raz-dwa razy w tygodniu możesz też zrobić maseczkę aspirynową (wrzuć to hasło w wyszukiwarkę na forum biochemia kosmetyczna).
A jak się trochę wdrożysz, to ja bym Ci polecała peeling kwasem migdałowym Ale to za jakiś czas.
No i najważniejsza rzecz - podczas kuracji jakimikolwiek kwasami obowiązkowo filtr. Tak jak napisała mały groszek, filtr musi byc fotostabilny o wysokim faktorze, co najmniej 30. Do rozważenia masz Iwostin (nie znam tych filtrów, nie używałam), Avene (teraz bardzo trudno dostępne w aptekach), La Roche Posay (najlepiej Fluide Extreme albo Dermo Pediatrics), Vichy (Fluid), Bioderma (fluid, spray), SVR. Z dobraniem sobie filtra każdy ma na początku największy problem, poza tym trzeba się do niego przyzwyczaić. Ale warto, bo kwasy uwrażliwiają skórę, a Ty masz piegi, więc melanina może Ci zaszaleć i porobić jakieś przebarwienia.
OCZYWIŚCIE nic nie wyciskać
Jak zaczniesz używac kwasów, to peelingi mechaniczne raczej nie będą Ci potrzebne, formą peelingu może być też maseczka aspirynowa, bo aspiryna się rozkrusza w takie proszek, który może służyć do wymasowania i wypeelingowania twarzy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 17:21   #229
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Erato jesteś aniołem Nawet nie wiem co więcej napisać. Dziękuję ci bardzo.
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 17:33   #230
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez monikax Pokaż wiadomość
Erato jesteś aniołem Nawet nie wiem co więcej napisać. Dziękuję ci bardzo.
Pierwszy raz tak awansowałam Pozdrawiam i mam nadzieję, że będziesz zadowolona.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 19:55   #231
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Och! I jeszcze jedno ... Erato pisałaś o kremie z Lirene ... a co myślisz o żelu i toniku z tej serii?? Bo dużo osób twierdzi, że najlepiej działają kosmetyki jeśli są z tej samej serii.

http://www.lirene.pl/s511-oczyszczanie.php

I który z tych 2 kremów wybrać ??

http://www.lirene.pl/s521-pielegnacja.php

No i jak pogodzić te 3 kremiki, które sobie dzięki tobie wybrałam
1. Ten z lirene
2. Effaclar K La Roche Posay
3. Iwostin Solecrin SPF 50+

Jak je stosować?

P.S. Oczywiscie mile widziane odpowiedzi od innych aniołów
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:06   #232
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

monika, nie uważałaś Nie pisałam nic o kremie Lirene, tylko o żelach do mycia z Lirene. O kremach napisałam z AA, bo na początku podałaś m.in.serię AA Young. Nie wiem, jaki skład mają te kremy Lirene, więc trudno mi sie wypowiedzieć.
Stosowanie kremów:
rano filtr, powinien wystarczyć dla mieszanej cery, jeżeli masz potrzebę dodatkowego nawilżania, to krem nawilżający pod filtr, filtr zawsze jako ostatnia warstwa
wieczorem Effaclar, początkowo może być na zmianę z kremem nawilżającym (np. z tym antybakterjnym AA), albo, jeżeli po użyciu Effaclaru będziesz miała uczucie ściągnięcia skóry, to po pół godzinie na effaclar nałóż nawilżacz. Tyle.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:43   #233
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Erato ja wiem, że nie pisałaś o kremie z Lirene i zapytałam tylko co o nim sądzisz, bo wolałabym jednak używać kosmetyków z tej samej serii (żel, tonik i krem). Podobnież lepiej działają jeśli są z tej samej serii. A poza tym mam w domu mleczko do demakijażu i maseczkę z tej serii ...

W necie znalazłam tylko coś takiego:
krem matująco-nawilżający SPF 5
Podstawa skuteczności:
• mikrogąbeczki matujące – skutecznie absorbują nadmiar wydzielanego sebum, pozostawiając matowe i "pudrowe" odczucie na twarzy,
• seboregulator PCA – łagodzi zaburzenia czynności skóry łojotokowej, normalizuje wydzielanie łoju i reguluje naturalną florę bakteryjną,
• fitokolagen – tworzy na powierzchni skóry siateczkę proteinową, która zatrzymuje wodę i substancje lipofilowe i umożliwia ich selektywne uwalnianie,
• gliceryna – aktywnie nawilża głębokie warstwy naskórka,
• D-pantenol – działa łagodząco i kojąco na skórę.
Filtr SPF 5, chroni skórę przed działaniem promieniowania UV.

krem normalizująco-odżywczy
  • seboregulator PCA – łagodzi zaburzenia czynności skóry tłustej, normalizuje wydzielanie łoju i reguluje naturalną florę bakteryjną,
  • olej z orzechów laskowych – bogaty w NNKT (naturalne, nienasycone kwasy tłuszczowe) - reguluje natłuszczenie i wygładza,
  • ekstrakt z Imperata cylindrica i gliceryna – utrzymują optymalny poziom wody w naskórku, wpływając pozytywnie na elastyczność naskórka.
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 10:52   #234
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez monikax Pokaż wiadomość
Erato pisałaś o kremie z Lirene ...
Cytat:
Napisane przez monikax Pokaż wiadomość
Erato ja wiem, że nie pisałaś o kremie z Lirene


Chodziło mi o listę składników, sam opis typu "mikrogąbeczki matujące" nic mi nie mówi. Z konkretów wiem tylko, że jest gliceryna (jak w 99% kremów), d-pantenol (tez standard) i olej z orzechów laskowych (no to już coś). "Filtr" o faktorze spf 5 z pewnoscią nie daje żadnej ochrony, tym bardziej, że w kosmetykach Lirene nie ma fotostabilnych filtrów. Tak więc z tych dwóch kremów wybrałabym ten "odżywczy", bo nie ma w nim niepotrzebnych filtrów. Na dzień powinnaś używać stabilnego filtra o wysokim spf, a takie kremy typu Lirene to co najwyżej pod filtr.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:00   #235
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Erato złapałaś mnie Rzeczywiście napisałam krem, ale miałam na myśli żel. A zresztą nieważne - kupiłam już kosmetyki AA. A teraz czekam na efekty ...
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 13:43   #236
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Krostki, pryszcze, wypryski

Zawsze, gdy chodzilam regularnie na solarium (prosze mnie o to nie potepiac- nie o tym watek) mialam ladna skore, bez krostek, bez pryszczy. Nagle zaczely mi sie one robic, co wiecej, wciaz w tych samych miejscach. jedna krostka zniknie, zaraz pojawia sie druga. Co powinnam z tym zrobic? Jakich kremow i kosmetykow uzywac? Dodam iz mam tlusta cere.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 13:56   #237
SanDru
Zadomowienie
 
Avatar SanDru
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Ś:)
Wiadomości: 1 379
Dot.: Krostki, pryszcze, wypryski

mam tak samo..tzn. krostki mi raz na jakiś czas się pojawią ale myślę,że to dlatego , że NIESTETY ale jestem palaczem...no i z tego powodu napewno...bo jak sobie przypomnę nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z cerą...próbuję używać peelingów maseczek i jakoś pomaga...no i przed okresem zawsze coś mi się pojawi..ale szybko zniknie a z solarium mam tak samo..też gdy chodziłam odrazu ładniejsza cera....
też czekam na jakieś rady
buźka
SanDru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 14:03   #238
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Krostki, pryszcze, wypryski

ja teraz jestem a sanatorium i to super powietrze od tezni na mnie tka podzialalo ze mnie wyspalao jak nie wiem :/ nigdy mi sie tyle nie zdarzylo :/ po solarce tez nie mialam..ale nie chce juz na solarke chodzic...

na poczatek polece wam cos z apteki co nie wymaga duzo funduszy hehe

psata lassara (pasta cynkowa+kwas salicylowy) za ok 2zł
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 14:57   #239
SanDru
Zadomowienie
 
Avatar SanDru
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Ś:)
Wiadomości: 1 379
Dot.: Krostki, pryszcze, wypryski

i to pomaga rzeczywiście??
SanDru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 15:58   #240
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Krostki, pryszcze, wypryski

mojej siostrze po ok 2tyg pryszczki zeszly calkowicie,ja dopiero zaczne jej uzywac
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 12:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.