Piekący problem!! Też tak macie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-03, 14:08   #1
MalaPyzaa
Przyczajenie
 
Avatar MalaPyzaa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Pyzolandia
Wiadomości: 8

Piekący problem!! Też tak macie??


((Mianowicie chodzi mi o pieczenie i swędzenie w miejscu intymnym (jest czerwone i opuchnięte) w dodatku zauważyłam małe czerwone krostki po jednej stronie. Zaczęło się od jednego pryszczyka i jest co raz gorzej. Czytałam w internecie, że może to być albo jakaś grzybica albo opryszczka narządów płciowych. Dodam, że pojawia się to po jakimś czasie od współżycia z mężczyzną. Ja ostatni raz miałam kontakt intymny z chłopakiem 2 tygodnie temu. (nie było seksu!)

Też tak mieliście? Poszłyście do ginekologa? Jeśli się nie poprawi to w piątek zamierzam się wybrać, ale nie wiem czego mam oczekiwać (nigdy nie byłam jeszcze) i czuję się trochę zawstydzona na samą myśl o wizycie.

Edytowane przez MalaPyzaa
Czas edycji: 2013-02-03 o 21:08
MalaPyzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 14:27   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

Cytat:
Napisane przez MalaPyzaa Pokaż wiadomość
Mianowicie chodzi mi o pieczenie i swędzenie w miejscu intymnym (jest czerwone i opuchnięte) w dodatku zauważyłam małe czerwone krostki po jednej stronie. Zaczęło się od jednego pryszczyka i jest co raz gorzej. Czytałam w internecie, że może to być albo jakaś grzybica albo opryszczka narządów płciowych. Dodam, że pojawia się to po jakimś czasie od współżycia z mężczyzną. Ja ostatni raz miałam kontakt intymny z chłopakiem 2 tygodnie temu.

Też tak mieliście? Poszłyście do ginekologa? Jeśli się nie poprawi to w piątek zamierzam się wybrać, ale nie wiem czego mam oczekiwać (nigdy nie byłam jeszcze) i czuję się trochę zawstydzona na samą myśl o wizycie.
Tak, za każdym razem puchnę w kroku jak truskawa.
Nie, nie ma takiej potrzeby. Owiń się liśćmi kapusty, obtańcz drzewo olchowe trzy razy w lewo podczas pełni księżyca, a przywołasz dębowego dziada, który uleczy Cię okładem z laski.
A jak ściągasz majty przed facetem, to się nie zawstydzasz? Przeraża mnie to, że laski nie idą do lekarza przed pierwszym seksem, drapią się po cipce, rozwlekają jakąś zarazę i nawet nie pomyślą, że wypadałoby o siebie dbać.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 14:54   #3
MalaPyzaa
Przyczajenie
 
Avatar MalaPyzaa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Pyzolandia
Wiadomości: 8
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

a może trochę kultury? nie każdy jest tak odważny. Chłopaka znam 4 lata a lekarza pierwszy raz zobaczę i nie widzi mi się, żeby się grzebał :S Daj spokój, po co tu w ogóle zaglądasz skoro nie masz niczego mądrego do powiedzenia.
MalaPyzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 15:02   #4
MalaPyzaa
Przyczajenie
 
Avatar MalaPyzaa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Pyzolandia
Wiadomości: 8
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

żałosna jesteś dziewczyno idź się bawić lalkami albo trolluj gdzie indziej.
MalaPyzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 15:58   #5
Czarodziejka335
Raczkowanie
 
Avatar Czarodziejka335
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc Pierwsza stolica!
Wiadomości: 70
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

Cytat:
Napisane przez MalaPyzaa Pokaż wiadomość
Mianowicie chodzi mi o pieczenie i swędzenie w miejscu intymnym (jest czerwone i opuchnięte) w dodatku zauważyłam małe czerwone krostki po jednej stronie. Zaczęło się od jednego pryszczyka i jest co raz gorzej. Czytałam w internecie, że może to być albo jakaś grzybica albo opryszczka narządów płciowych. Dodam, że pojawia się to po jakimś czasie od współżycia z mężczyzną. Ja ostatni raz miałam kontakt intymny z chłopakiem 2 tygodnie temu.

Też tak mieliście? Poszłyście do ginekologa? Jeśli się nie poprawi to w piątek zamierzam się wybrać, ale nie wiem czego mam oczekiwać (nigdy nie byłam jeszcze) i czuję się trochę zawstydzona na samą myśl o wizycie.
Jak najszybciej do lekarza i nie ma się czego wstydzić.I najlepiej gdyby mężczyzna też się przebadał.Powodzenia
Czarodziejka335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 16:52   #6
386845a8882f39425e49ddc573f1d193b1b44b2f_5dba2402f39e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

To nic strasznego Nabawiłaś się grzybicy. Każda kobieta w swoim życiu ją przechodzi
Idź do ginekologa jak najszybciej dopóki dasz radę chodzić. Gdy zbagatelizujesz problem może być naprawdę źle.

Ja walczę z grzybkami od lipca i są silniejsze zawsze:p

Polecam do przemywania miejsc intymnych ziołka VAGOSAN. Bez recepty kupisz w aptece maść Clotrimazolum

Gin pewnie zrobi Ci cytologię, albo i nie, i przypisze czopki albo doustny antybiotyk







Aaa! I koniecznie idź do ginekologa, szczególnie, gdy zaczęłaś już współżyć. Na pierwszą wizytę najlepszy będzie ten prywatny, bo państwowi zazwyczaj są strasznie niemili. No chyba, że znasz jakiegoś dobrego gina państwowego Jeśli się boisz idź z koleżanką, powiedz lekarzowi, że to Twoja pierwsza wizyta, a z pewnością będzie mówił Ci wszystko co robi po kolei i tłumaczył co i jak Nie ma się czego bać. Jeśli sama będziesz leczyć grzybki (a jeśli się ich nabawiłaś to już będą w Twoim organizmie), może to się źle skończyć i doprowadzić do sytuacji, gdy nie będziesz mogła mieć dzieci.

Edytowane przez 386845a8882f39425e49ddc573f1d193b1b44b2f_5dba2402f39e8
Czas edycji: 2013-02-03 o 16:55
386845a8882f39425e49ddc573f1d193b1b44b2f_5dba2402f39e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:27   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

[1=386845a8882f39425e49ddc 573f1d193b1b44b2f_5dba240 2f39e8;39019010][...]
Aaa! I koniecznie idź do ginekologa, szczególnie, gdy zaczęłaś już współżyć. Na pierwszą wizytę najlepszy będzie ten prywatny, bo państwowi zazwyczaj są strasznie niemili. [/QUOTE]
Co za bzdura.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 17:38   #8
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

[1=386845a8882f39425e49ddc 573f1d193b1b44b2f_5dba240 2f39e8;39019010]
Polecam do przemywania miejsc intymnych ziołka VAGOSAN. Bez recepty kupisz w aptece maść Clotrimazolum

Gin pewnie zrobi Ci cytologię, albo i nie, i przypisze czopki albo doustny antybiotyk

Jeśli sama będziesz leczyć grzybki (a jeśli się ich nabawiłaś to już będą w Twoim organizmie), może to się źle skończyć i doprowadzić do sytuacji, gdy nie będziesz mogła mieć dzieci.[/QUOTE]
po pierwsze nie jest powiedziane, że to na bank grzybica, bo może być inna infekcja.

vagosan rzeczywiście też polecam, clotromazolum jeśli nie ma możliwości się dostać do lekarza można stosować, ale on działa tylko na grzyby, więc na inne rodzaje infekcji nie pomaga. warto kupić dobry płyn do higieny o niskim pH. i zeby był delikatny (np. są takie od lacibios femina - protecta wraz z żelem łagodzącym - fajne są).

doustny antybiotyk to jeżeli okaze się, że to bakterie, grzybicy nie leczy się antybiotykami doustnymi

i chciałam tylko jeszcze sprostować: grzybicę da się wyleczyć. wcale nie jest tak, że jak już raz się złapie to grzyby są w organizmie - to jakiś mit!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 08:09   #9
386845a8882f39425e49ddc573f1d193b1b44b2f_5dba2402f39e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

Nie zgodzę się. Moja mama jest lekarzem, więc wiem co mówię;p To z pewnością infekcja bakteryjna albo grzybica. Różnego rodzaju żelu, płyny do higieny intymnej oczywiście, że tak, ale bardzo często źle dobrany płyn, również może doprowadzić do infekcji. Ponadto infekcjom sprzyja zła dieta. Dużo cukru, słodyczy, węglowodanów itd. Grzybicę leczy się antybiotykami doustnymi;p Np. Orungal. Zazwyczaj przypisywany jest przy ostrych infekcjach. I oczywiście grzybicę da się wyleczyć, ale po niej organizm jest podatny na nawrót. Często leczenie grzybicy może trwać nawet rok bo niektóre leki tylko ją "usypiają".
386845a8882f39425e49ddc573f1d193b1b44b2f_5dba2402f39e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:27   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

orungal (itrakonazol) jest azolem - nie jest antybiotykiem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 12:05   #11
Bemalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

witam. Od tygodnia czuje swędzenie miejsc intymnych.Podejrzewam że może to byc infekcja grzybiczna.Postanowiłam jutro iśc do lekarza i w związku z tym mam kilka pytań. Jak długo będę musiała się leczyc? Lekarz przebada mnie czy tylko przeprowadzi wywiad? Idę prywatnie do ginekologa. Ile wyniesie mnie leczenie? Z góry dziękuję za pomoc.
Bemalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 17:57   #12
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

Cytat:
Napisane przez Bemalka Pokaż wiadomość
witam. Od tygodnia czuje swędzenie miejsc intymnych.Podejrzewam że może to byc infekcja grzybiczna.Postanowiłam jutro iśc do lekarza i w związku z tym mam kilka pytań. Jak długo będę musiała się leczyc? Lekarz przebada mnie czy tylko przeprowadzi wywiad? Idę prywatnie do ginekologa. Ile wyniesie mnie leczenie? Z góry dziękuję za pomoc.
po kolei: kuracja zależy od leków, jakie dostaniesz. zwykle trwa od 3 dni do dwóch tygodni (taka jednorazowa). czasem dostaje się jedną globulkę (np. gynoxin 600mg lub krem gynazol), które się aplikuje jednorazowo, ale substancja czynna i tak "siedzi w środku" ok. 3 dni, więc leczenie nie jest jednodniowe. zwykle jednak tydzień. ja jestem za tym, aby kuracje trwały dłużej, bo niedoleczone szybciej wracają. idealnie jak się dodatkowo wspomaga jakimiś bakteriami kwasu mlekowego, no i po leczeniu wstrzymać się kilka dni od seksu i też łykac na odbudowę flory np. lacibios femina

lekarz powinien i Ciebie przebadać (aby ocenić śluz i zobaczyć czy to śluz bardziej grzybiczy, bakteryjny czy inny), powinien skierować Cię na wymaz ale wątpię aby ktokolwiek to zrobił za pierwszym razem. no i wywiad też powinen przeprowadzić.

cena: różnie, w zależności od placówki/lekarza/miejsca. pewnie od 50 do 200zł. w Warszawie czasem nawet 150 zł można zapłacić w niektórych miejscach o.O
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 19:15   #13
Bemalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Piekący problem!! Też tak macie??

dziękuje bardzo za pomoc już się zaopatrzyłam w lactibios femina.
Bemalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.