Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-29, 14:57   #91
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 15:13   #92
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Dot.: Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Ja również ich używałam, ale przy częstszych stosunkach nie sprawdzają się u mnie.

A chyba tych z Alliexpress bałabym się użyć

A któraś może stosowała mniej znane środki? Może jeszcze dodam, że mam lat 20 z hakiem. Dzieci raczej w życiu nie planuję, więc minusem danej antykoncepcji nie będzie to, że płodność przez jakiś czas będzie zmniejszona itp.
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 18:46   #93
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Jeżeli hormony Ci nie przeszkadzają i jesteś zapominalska to krążek [?]
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 18:47   #94
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
Ja również ich używałam, ale przy częstszych stosunkach nie sprawdzają się u mnie.

A chyba tych z Alliexpress bałabym się użyć

A któraś może stosowała mniej znane środki? Może jeszcze dodam, że mam lat 20 z hakiem. Dzieci raczej w życiu nie planuję, więc minusem danej antykoncepcji nie będzie to, że płodność przez jakiś czas będzie zmniejszona itp.
A na jaka metodę antykoncepcji Cię stać? Niektóre są dość drogie i to może być czynnik demotywujacy.

Jeśli jesteś zapominalska, to może plastry. Zmieniasz je co tydzień, możesz sobie ustawić przypomnienie w telefonie, cena też w porządku.

Podobnie z tabletkami. Jak Ci zależy na ochronie, to nie będziesz zapominać, a pomoże przy tym telefon.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 19:23   #95
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A na jaka metodę antykoncepcji Cię stać? Niektóre są dość drogie i to może być czynnik demotywujacy.

Jeśli jesteś zapominalska, to może plastry. Zmieniasz je co tydzień, możesz sobie ustawić przypomnienie w telefonie, cena też w porządku.

Podobnie z tabletkami. Jak Ci zależy na ochronie, to nie będziesz zapominać, a pomoże przy tym telefon.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, ja zawsze zapominałam o wszystkich tabletkach, łącznie z antybiotykami, itp.
Ale skoro nie chcę zajść w ciążę, to po prostu mam alarm w telefonie na wzięcie tabletki i przez ponad 2 lata nie zdarzyło mi się pominąć ani jednej. Da się.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 10:03   #96
zaanetad
Przyczajenie
 
Avatar zaanetad
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 14
Tabletki antykoncepcyjne-skutki uboczne

Cześć Od kilku dni biorę tabletki antykoncepcyjne "Atywia Daily", dokładnie od 6 dni. Tabletki biorę o godzinie 21:00, zawsze budzę się w nocy, ponieważ mam mdłości. Czy powinnam odstawić te tabletki, czy dać im jeszcze szansę? Dodam że są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.
zaanetad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 20:34   #97
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez zaanetad Pokaż wiadomość
Cześć Od kilku dni biorę tabletki antykoncepcyjne "Atywia Daily", dokładnie od 6 dni. Tabletki biorę o godzinie 21:00, zawsze budzę się w nocy, ponieważ mam mdłości. Czy powinnam odstawić te tabletki, czy dać im jeszcze szansę? Dodam że są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.
Daj szansę. Odstawiając teraz namieszasz sobie w organizmie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 12:43   #98
SzAnElKa
Zadomowienie
 
Avatar SzAnElKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 340
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-skutki uboczne

Witam Was Kochane!

Jestem już na 3 opakowaniu (dziś będzie 6 tabletka z 3 opakowania) moich pierwszych w życiu tabletek antykoncepcyjnych. Biorę Madinette 0,03mg+2mg.
Na początku brania miałam duże mdłości ... oraz automatyczne pogorszenie cery.
O ile mdłości minęły to cera - masakra. A podobno te tabletki miały normalizować pracę gruczołów łojowych. Przed braniem nie miałam jakiś wielkich problemów z cerą ale myślałam, że będzie lepiej a nie gorzej. Cera przy pierwszej połowie opakowania robi się masakryczna a w drugiej połowie opakowania i 7-dniowej przerwie polepsza się. To co zaczyna się dziać po 7-dniowej przerwie to masakra. WSZĘDZIE (czoło, broda, poliki, przy nosie ... dosłownie wszędzie razem z szyją) wyskakują mi tysiące małych, białych krosteczek, które po myciu twarzy robią się czerwone i podrażnione. Wtedy twarz jest jak oparzona. Czy to minie? Czy mam zmienić tabletki na jakieś z mniejszą ilością estrogenów? Czy mi dacie jakąś radę? Te tabletki podobno miały normalizować pracę gruczołów łojowych ... Czy przypadkiem jeśli zmienię na inne nie będzie jeszcze gorzej? Słyszałam też, że są dwa rodzaje kobiet ... "estrogenowe" i jakieś inne i w zależności od tego podaje się im tabletki z większą albo mniejszą dawką estrogenów ... Ja badałam hormony przed doborem tabletek i miałam naturalnie dużo estrogenów ... Poradzicie coś?
__________________
WYMIANA -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=843846

Edytowane przez SzAnElKa
Czas edycji: 2017-09-20 o 12:45
SzAnElKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 13:01   #99
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez SzAnElKa Pokaż wiadomość
Witam Was Kochane!

Jestem już na 3 opakowaniu (dziś będzie 6 tabletka z 3 opakowania) moich pierwszych w życiu tabletek antykoncepcyjnych. Biorę Madinette 0,03mg+2mg.
Na początku brania miałam duże mdłości ... oraz automatyczne pogorszenie cery.
O ile mdłości minęły to cera - masakra. A podobno te tabletki miały normalizować pracę gruczołów łojowych. Przed braniem nie miałam jakiś wielkich problemów z cerą ale myślałam, że będzie lepiej a nie gorzej. Cera przy pierwszej połowie opakowania robi się masakryczna a w drugiej połowie opakowania i 7-dniowej przerwie polepsza się. To co zaczyna się dziać po 7-dniowej przerwie to masakra. WSZĘDZIE (czoło, broda, poliki, przy nosie ... dosłownie wszędzie razem z szyją) wyskakują mi tysiące małych, białych krosteczek, które po myciu twarzy robią się czerwone i podrażnione. Wtedy twarz jest jak oparzona. Czy to minie? Czy mam zmienić tabletki na jakieś z mniejszą ilością estrogenów? Czy mi dacie jakąś radę? Te tabletki podobno miały normalizować pracę gruczołów łojowych ... Czy przypadkiem jeśli zmienię na inne nie będzie jeszcze gorzej? Słyszałam też, że są dwa rodzaje kobiet ... "estrogenowe" i jakieś inne i w zależności od tego podaje się im tabletki z większą albo mniejszą dawką estrogenów ... Ja badałam hormony przed doborem tabletek i miałam naturalnie dużo estrogenów ... Poradzicie coś?
Jeśli jesteś pewna, że nie ma innego czynnika, który mógł spowodować pogorszenie stanu cery (zmiana kosmetyków, stress, gorsza dieta), to zmień. Uważam, że nie ma się co męczyć. Jest dużo różnych tabletek. Na pewno coś dobierzesz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 13:02   #100
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez SzAnElKa Pokaż wiadomość
Witam Was Kochane!

Jestem już na 3 opakowaniu (dziś będzie 6 tabletka z 3 opakowania) moich pierwszych w życiu tabletek antykoncepcyjnych. Biorę Madinette 0,03mg+2mg.
Na początku brania miałam duże mdłości ... oraz automatyczne pogorszenie cery.
O ile mdłości minęły to cera - masakra. A podobno te tabletki miały normalizować pracę gruczołów łojowych. Przed braniem nie miałam jakiś wielkich problemów z cerą ale myślałam, że będzie lepiej a nie gorzej. Cera przy pierwszej połowie opakowania robi się masakryczna a w drugiej połowie opakowania i 7-dniowej przerwie polepsza się. To co zaczyna się dziać po 7-dniowej przerwie to masakra. WSZĘDZIE (czoło, broda, poliki, przy nosie ... dosłownie wszędzie razem z szyją) wyskakują mi tysiące małych, białych krosteczek, które po myciu twarzy robią się czerwone i podrażnione. Wtedy twarz jest jak oparzona. Czy to minie? Czy mam zmienić tabletki na jakieś z mniejszą ilością estrogenów? Czy mi dacie jakąś radę? Te tabletki podobno miały normalizować pracę gruczołów łojowych ... Czy przypadkiem jeśli zmienię na inne nie będzie jeszcze gorzej? Słyszałam też, że są dwa rodzaje kobiet ... "estrogenowe" i jakieś inne i w zależności od tego podaje się im tabletki z większą albo mniejszą dawką estrogenów ... Ja badałam hormony przed doborem tabletek i miałam naturalnie dużo estrogenów ... Poradzicie coś?
Ja miałam tak samo. Minęło po kilku miesiącach brania tabletek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 16:30   #101
Lostxyouth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny, mam problem, a mianowicie stosowałam w zeszlym roku tabletki o nazwie Elin. dokładnie rok temu mialam je przepisane przez lekarza. brałam je ponad pół roku, ale pozniej rozstałam się ze swoim chłopakiem, wiec nie widziałam koniecznosci dalszego ich stosowania. mineło kolejne pół roku, weszłam w kolejny związek, a że zostało mi jeszcze jedno(NIEOTWARTE) opakowanie, w pierwszy dzień misiaczki wzielam tabletke, zeby znowu zaczac je stosowac. i tu pojawia sie problem... w pierwszym tygodniu brania tabletek, przyjechał do mnie chlopak i wypilismy sobie winko, calkowicie urwal mi sie film, co nigdy wczesniej nie mialo miejsca po tak malej ilosci alkoholu(1 butelka 9% wina...)-pomyslalam sobie kurcze, moze mialam jakis gorszy dzien, czasami tak bywa. ale pare dni temu stalo sie dokladnie to samo, wypilam jedno wino i znowu urwal mi sie film, nic nie pamietam... zaznacze, ze bylam wtedy z przyjaciolka na imprezie, ktora krok w krok za mna chodzila, wiec nie ma takiej mozliwosci, zeby ktos mi czegos dosypal...czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? czy powodem tego wszystkiego sa tabletki? chcialabym jeszcze zaznaczyc, ze gdy bralam je za pierwszym razem, rowniez zdarzalo mi sie wypic( o wiele wiecej) i nigdy podobnej reakcji nie bylo... pomocy
Lostxyouth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 17:45   #102
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lostxyouth Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem, a mianowicie stosowałam w zeszlym roku tabletki o nazwie Elin. dokładnie rok temu mialam je przepisane przez lekarza. brałam je ponad pół roku, ale pozniej rozstałam się ze swoim chłopakiem, wiec nie widziałam koniecznosci dalszego ich stosowania. mineło kolejne pół roku, weszłam w kolejny związek, a że zostało mi jeszcze jedno(NIEOTWARTE) opakowanie, w pierwszy dzień misiaczki wzielam tabletke, zeby znowu zaczac je stosowac. i tu pojawia sie problem... w pierwszym tygodniu brania tabletek, przyjechał do mnie chlopak i wypilismy sobie winko, calkowicie urwal mi sie film, co nigdy wczesniej nie mialo miejsca po tak malej ilosci alkoholu(1 butelka 9% wina...)-pomyslalam sobie kurcze, moze mialam jakis gorszy dzien, czasami tak bywa. ale pare dni temu stalo sie dokladnie to samo, wypilam jedno wino i znowu urwal mi sie film, nic nie pamietam... zaznacze, ze bylam wtedy z przyjaciolka na imprezie, ktora krok w krok za mna chodzila, wiec nie ma takiej mozliwosci, zeby ktos mi czegos dosypal...czy ktoras z was spotkala sie z czyms takim? czy powodem tego wszystkiego sa tabletki? chcialabym jeszcze zaznaczyc, ze gdy bralam je za pierwszym razem, rowniez zdarzalo mi sie wypic( o wiele wiecej) i nigdy podobnej reakcji nie bylo... pomocy
Za dużo pijesz i tyle. Śmiesznym jest tłumaczenie, że to wina tabletek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 01:59   #103
Lostxyouth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

chyba wyraznie napisalam, ze wczesniej sie cos takiego nie zdarzalo, a bylam w stanie wypic o wiele wiecej? I serio? "Za duzo"? Jedna butelka 9% białego wina to jest twoim zdaniem duzo? 😂
Lostxyouth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 06:23   #104
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Na prawdę urwany film zganiasz na tabletki? Nie, to nie ich wina.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 06:25   #105
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lostxyouth Pokaż wiadomość
chyba wyraznie napisalam, ze wczesniej sie cos takiego nie zdarzalo, a bylam w stanie wypic o wiele wiecej? I serio? "Za duzo"? Jedna butelka 9% białego wina to jest twoim zdaniem duzo?
Tak, widocznie dla Ciebie to jest za dużo. Może za mało zjadłaś, może miałaś osłabiony organizm. Poza tym wino samo w sobie jest zdradzieckie.

I nie wiem, czy się chwalisz czy żalisz. Na mnie nie robi wrażenia to, ile kto pije. Dwukrotnie butelka wina Ci zaszkodziła, więc zamiast szukać problemu w tabletkach, szukaj w sobie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 22:28   #106
zioi98zioi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć dziewczyny! Mam pytanie. Od 8 wrzesnia zaczęłam po raz pierwszy stosować tabletki Belara. Czy macie może z nią jakieś doświadczenia? Czy antykoncepcja zachowana jest juz od pierwszej tabletki? Od razu chciałabym się też zapytać, ponieważ mialam pewną sytuacje. 21 wrzesnia powinnam byla wziac tabletke o 00 ale jako ze bardzo pozno wrocilam z pracy z glupoty zapomnialam i zazylam ja o godzinie 8 rano. 2 godziny pozniej dopadło mnie rozwolnienie ale w kibelku bylam moze 2 razy. Po kilkunastu minutach mi przeszło. Wiem, ze tabletka potrzebuje ok. 4 godzin na wchloniecie sie, czy myslicie ze tutaj zostalo cos przerwane? Potem juz calkowicie sie pilnowalam a w sobote pierwszy raz stosunek, niestety bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy myslicie, ze ten incydent poranny mogl jakos wplynac na cykl antykoncepcji? Bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz!

EDIT: Zastanawiam się czy dla pewności nie pędzić rano po ellaone?

Edytowane przez zioi98zioi
Czas edycji: 2017-09-25 o 23:26 Powód: dodanie czegoś
zioi98zioi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 10:19   #107
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez zioi98zioi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam pytanie. Od 8 wrzesnia zaczęłam po raz pierwszy stosować tabletki Belara. Czy macie może z nią jakieś doświadczenia? Czy antykoncepcja zachowana jest juz od pierwszej tabletki? Od razu chciałabym się też zapytać, ponieważ mialam pewną sytuacje. 21 wrzesnia powinnam byla wziac tabletke o 00 ale jako ze bardzo pozno wrocilam z pracy z glupoty zapomnialam i zazylam ja o godzinie 8 rano. 2 godziny pozniej dopadło mnie rozwolnienie ale w kibelku bylam moze 2 razy. Po kilkunastu minutach mi przeszło. Wiem, ze tabletka potrzebuje ok. 4 godzin na wchloniecie sie, czy myslicie ze tutaj zostalo cos przerwane? Potem juz calkowicie sie pilnowalam a w sobote pierwszy raz stosunek, niestety bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy myslicie, ze ten incydent poranny mogl jakos wplynac na cykl antykoncepcji? Bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz!

EDIT: Zastanawiam się czy dla pewności nie pędzić rano po ellaone?
Przeczytaj ulotkę.

Nie wiemy który to był tydzień z tym opóźnieniem tabletki i biegunką - ulotka powinna rozwiać Twoje wątpliwości.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 22:29   #108
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej, dziewczyny. W piątek o 22.00 zapomniałam wziąć tabletki. Zauważyłam to w sobotę o 22.00. Minęło dokładnie 24 godziny. Postąpiłam wg ulotki, wzięłam 2 tabletki na raz. Jestem na drugim tygodniu brania (po wzięciu dwóch tabletek na raz zostało mi 7 tabletek). Nie współżyłam od 3 tyg więc tym się nie martwię. Biorę Novynette. Wszystko zrobiłam teraz ok? Mam brać do końca blistra, normalnie przerwa, normalnie zacząć kolejny, bez dodatkowego zabezpieczania?

Jeszcze jedno pytanie - co w hipotetycznym przypadku powinnam zrobić, jeśli nie jestem pewna której tabletki zapomniałam i ile godzin minęło, ale nie współżyłam i tak? Jak się wtedy postępuje?

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2017-10-07 o 23:29
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 00:08   #109
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny. W piątek o 22.00 zapomniałam wziąć tabletki. Zauważyłam to w sobotę o 22.00. Minęło dokładnie 24 godziny. Postąpiłam wg ulotki, wzięłam 2 tabletki na raz. Jestem na drugim tygodniu brania (po wzięciu dwóch tabletek na raz zostało mi 7 tabletek). Nie współżyłam od 3 tyg więc tym się nie martwię. Biorę Novynette. Wszystko zrobiłam teraz ok? Mam brać do końca blistra, normalnie przerwa, normalnie zacząć kolejny, bez dodatkowego zabezpieczania?

Jeszcze jedno pytanie - co w hipotetycznym przypadku powinnam zrobić, jeśli nie jestem pewna której tabletki zapomniałam i ile godzin minęło, ale nie współżyłam i tak? Jak się wtedy postępuje?
Nie masz tabletek opisanych dniami tygodnia? Jesli pominelas faktycznie z 2ego tygodnia to po przyjeciu drugiej tabletki nie masz sie juz czym martwic - jestes normalnie zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 00:15   #110
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie masz tabletek opisanych dniami tygodnia? Jesli pominelas faktycznie z 2ego tygodnia to po przyjeciu drugiej tabletki nie masz sie juz czym martwic - jestes normalnie zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam opisane, ale pytałam hipotetycznie, np. biorę tabletki a na końcu orientuje się, że została jeszcze jedna. Ale nie było współżycia w czasie trwania blistra. Czy wtedy robi się przerwę czy nie? To tylko pytanie z ciekawości.

Ok, dziękuję!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 10:47   #111
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Mam opisane, ale pytałam hipotetycznie, np. biorę tabletki a na końcu orientuje się, że została jeszcze jedna. Ale nie było współżycia w czasie trwania blistra. Czy wtedy robi się przerwę czy nie? To tylko pytanie z ciekawości.

Ok, dziękuję!
Ja bym zrobiła przerwę, ale no nie wiem, dziwny przypadek. Ja codziennie patrze którą tabletkę biorę. Jak jest czwartek a wyciskałabym tabletkę ze środy to bym się od razu zorientowała.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 20:41   #112
SzAnElKa
Zadomowienie
 
Avatar SzAnElKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 340
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witam! Mam PYTANIE!

Nie chcę już tabletek antykoncepcyjnych.
Zakończyłam opakowanie (21 tabletek).
Jestem na 7 dniach przerwy. Wiem, że podczas 7 dni przerwy jest się zabezpieczonym ALE jeżeli zaczyna się nowe opakowanie po tych 7 dniach. Co jeśli już nie zacznę nowego opakowania? Jak to jest?

[Jeśli miałabym wziąć teraz nowe opakowanie to wypadałoby to w piątek. Seks uprawiałam w pierwszy dzień po zakończeniu opakowania: piątek, sobotę, niedzielę. Został cały pon, wt, śr, czw bez seksu i dopiero w piątek musiałabym rozpocząć nowe opakowanie. Czy muszę brać to nowe opakowanie żeby być bezpiecznym? Jak to jest? Nie chcę już zaczynać nowego ...]
__________________
WYMIANA -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=843846

Edytowane przez SzAnElKa
Czas edycji: 2017-10-10 o 20:44
SzAnElKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 18:40   #113
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć proszę o poradę. Wczoraj wieczorem zapomniałam o tabletce. Wzięłam dziś rano dwie. Ale i tak dostałam plamienie. W opakowaniu jeszcze 8 tabletek mam. Czy powinnam brać resztę tabletek normalnie czy potraktować to jakby opakowanie się skończyło i "okres", i za 7 dni zacząć nowe po prostu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 19:15   #114
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Cześć proszę o poradę. Wczoraj wieczorem zapomniałam o tabletce. Wzięłam dziś rano dwie. Ale i tak dostałam plamienie. W opakowaniu jeszcze 8 tabletek mam. Czy powinnam brać resztę tabletek normalnie czy potraktować to jakby opakowanie się skończyło i "okres", i za 7 dni zacząć nowe po prostu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokończ opakowanie. Z tego co piszesz wynika, że zapomniałaś tabletki w drugim tygodniu, więc wystarczy, że wzięłaś ja nawet z opóźnieniem.

Jeśli teraz zrobisz przerwę, to weźmiesz tylko 13 tabletek z opakowania, a to za mało.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 19:17   #115
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

A wtedy nie będę miała "okresu" przez 2 tyg? Czy jak dokończę to plamienie mi zniknie np jutro/pojutrze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 19:24   #116
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
A wtedy nie będę miała "okresu" przez 2 tyg? Czy jak dokończę to plamienie mi zniknie np jutro/pojutrze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiadomo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Jak skończysz opakowanie już teraz, to też nie masz gwarancji, ile będzie trwało krwawienie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 19:32   #117
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Nie bierze się dwóch tabletek naraz, tylko tą spóźnioną i o normalnej porze.
Dokonczylabym opakowanie.
Co do plamienia to dziwne że wystąpiło z powodu opóźnienia, nie spotkałam się i może powód jest inny. Ktore to opakowanie tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Może to plamienie właśnie od zbyt dużej dawki hormonów? Nigdzie w ulotce nie przeczytałam żeby wziąć dwie i niewiem czemu wpadłaś na taki pomysł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 19:44   #118
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

[1=36acb097cabec02316c4aae c630d441280b2f16b_63b8b62 1cf6a6;78562856]Nie bierze się dwóch tabletek naraz, tylko tą spóźnioną i o normalnej porze.
Dokonczylabym opakowanie.
Co do plamienia to dziwne że wystąpiło z powodu opóźnienia, nie spotkałam się i może powód jest inny. Ktore to opakowanie tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Może to plamienie właśnie od zbyt dużej dawki hormonów? Nigdzie w ulotce nie przeczytałam żeby wziąć dwie i niewiem czemu wpadłaś na taki pomysł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Widocznie pytająca ma wrażliwy organizm, który szybko zauważył spadek poziomu hormonów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 21:42   #119
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

[1=36acb097cabec02316c4aae c630d441280b2f16b_63b8b62 1cf6a6;78562856]
Może to plamienie właśnie od zbyt dużej dawki hormonów? Nigdzie w ulotce nie przeczytałam żeby wziąć dwie i niewiem czemu wpadłaś na taki pomysł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Może już był też czas kolejnej tabletki i wtedy zauważyła, że nie wzięła tej z poprzedniego dnia.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 22:18   #120
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

mam wrażliwy organizm chyba faktycznie i kieeedyś mi się zdarzyło już tak że kilkugodzinne opóźnienie wywołało natychmiastowe krwawienie. Moja pora tabletki to 22. Ale byłam na imprezie wczoraj i zapomniałam wziąć tabletki i rano jak się przebudzilam to się zorientowalam.
Do tabletek wróciłam w sierpniu,więc nie tak długo biorę.
Dziękuję za odpowiedzi. Będę kończyć opakowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.