Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-01-13, 16:52   #241
zjedzklopsy
Raczkowanie

Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Zmieniłam sobie język w Simsach na hiszpański
Stary 2018-01-13, 19:55   #242
anuszka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak masz fajne szwedzkie linki, w tym ten kurs zdalny to ja bym prosiła o podrzucenie.
Mogą być też strony wyłącznie po szwedzku. Szwedzko-angielskie też bardzo mile widziane.
Kurs zdalny angielskiego? (niestety nie da się tego udostepniac, loguje sie przez komunę)

Dysponuje tylko szwedzkojezycznymi ;p polskich nie ma godnych polecenia... chyba ze ch nie znam ;p

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Jak masz fajne szwedzkie linki, w tym ten kurs zdalny to ja bym prosiła o podrzucenie.
Mogą być też strony wyłącznie po szwedzku. Szwedzko-angielskie też bardzo mile widziane.
PODAJĘ KILKA LINKOW DO SZWEDZKIEGO

digitalasparet.se
8sidor.se
svt.se
kreativpedagogik.se
svenska2.oer.folkbildning .net
lardigsvenska.com
lexin2.nada.kth.se/lexin/
informationsverige.se
vokalprogrammet.weebly.co m

dodatkowo skolverket.se

Na chomiku jest tez sporo ksiazek do sciagniecia na niektorych szwedzkch wydawnictwach jest dostep

Edytowane przez anuszka21
Czas edycji: 2018-01-13 o 19:57
anuszka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 11:00   #243
Esency
Raczkowanie

Cytat:
Zajrzałam na Twojego bloga i wpis o Twojej nauce hiszpańskiego. Jeśli nadal kuleją u Ciebie podstawy to bardzo polecam Ci ten kanał:
https://www.youtube.com/user/Rajole1/videos
Szczególnie filmiki typu "tiempos, verbos". Ich autor poświęca dużo uwagi na wyjątki np. ze zmianą samogłoski wewnątrz czasownika. W obrębie danego czasu polecam ogląać te filmiki zgodnie z kolejnością jaką sugeruje ich autor- numerek odcinka np. los pasados 1, los pasados 2 itd. To ważne.
Czas teraźniejszy też warto powtórzyć bo jego nieregularności wrócą m.in. w trybie subjuntivo. Intro filmików dość głośne i pan raczej żwawy niczym el Mariachi, ale jak się człowiek przyzwyczai to nawet fajnie się z nim uczy. Poza tym serię Uso polecam. Jak przerobisz uczciwie to gramatykę opanujesz. Jak masz duże braki to zacznij od Nivel Elemental. No i dobre są książeczki z serii Tiempo para practicar... Szczególnie polecam Tiempo para practicar los pasados. Na YT znajdziesz też pewnie filmiki do podręcznika Gente Joven- dla młodszych nastolatków. Też mogą Ci się przydać.
Jesteś nieoceniona, dziękuję Ci bardzo. Posprawdzam, pooglądam, poszukam. Złapałam mega zajawkę na hiszpański i naprawdę mam ogrom motywacji do nauki, więc koniecznie muszę to wykorzystać na te, do tej pory sprawiające problemy zagadnienia

Ten tydzień powinien być spokojniejszy, to więcej czasu na naukę poświęcę
Esency jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 18:28   #244
Esency
Raczkowanie

Coś cicho tutaj ostatnio, to może ruszę temat.
Stwierdziłam ostatnio, że czas pociągnąć naukę hiszpańskiego dalej i trochę ją urozmaicić. Zajrzałam do mojej językowej szafki, gdzie mam zgromadzone różne materiały do różnych języków i znalazłam książki z ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi, z książkami, które prowadzą dalej, względem tego, z czego korzystam obecnie - miałam zamiar dokończyć Hiszpański nie gryzie i dopiero do nich sięgnąć, ale z ciekawości zaczęłam wertować i trochę się zdziwiłam.

Okazało się, że to, co pół roku, kiedy zaglądałam do książek, było dla mnie problemem i omijałam zadania, bo albo ich nie rozumiałam, albo nie znałam zasad gramatycznych, albo w ogóle nie rozumiałam zdań, teraz przyszło mi z większą łatwością. Nadal za mało czytam, więc mam problem z rozumieniem, ale i nad tym mam zamiar pracować, żeby tę umiejętność usprawnić.

Jednak sam fakt, że jestem wstanie ogarnąć to, co jakiś czas temu było ogromnym problemem dało mi ogrom motywacji i dużego kopa!

Jeszcze pół roku temu myślałam, że nigdy nie usiądę do tych książek, bo nic nie rozumiem i wszystko jakieś takie trudne. A tutaj się okazje, że część materiału już znam i mogę robić ćwiczenia w ramach powtórki i praktyki

A jak u Was ostatnio z motywacją językową i osiągnięciami?
Esency jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 18:52   #245
culdi
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Coś cicho tutaj ostatnio, to może ruszę temat.
Stwierdziłam ostatnio, że czas pociągnąć naukę hiszpańskiego dalej i trochę ją urozmaicić. Zajrzałam do mojej językowej szafki, gdzie mam zgromadzone różne materiały do różnych języków i znalazłam książki z ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi, z książkami, które prowadzą dalej, względem tego, z czego korzystam obecnie - miałam zamiar dokończyć Hiszpański nie gryzie i dopiero do nich sięgnąć, ale z ciekawości zaczęłam wertować i trochę się zdziwiłam.

Okazało się, że to, co pół roku, kiedy zaglądałam do książek, było dla mnie problemem i omijałam zadania, bo albo ich nie rozumiałam, albo nie znałam zasad gramatycznych, albo w ogóle nie rozumiałam zdań, teraz przyszło mi z większą łatwością. Nadal za mało czytam, więc mam problem z rozumieniem, ale i nad tym mam zamiar pracować, żeby tę umiejętność usprawnić.

Jednak sam fakt, że jestem wstanie ogarnąć to, co jakiś czas temu było ogromnym problemem dało mi ogrom motywacji i dużego kopa!

Jeszcze pół roku temu myślałam, że nigdy nie usiądę do tych książek, bo nic nie rozumiem i wszystko jakieś takie trudne. A tutaj się okazje, że część materiału już znam i mogę robić ćwiczenia w ramach powtórki i praktyki

A jak u Was ostatnio z motywacją językową i osiągnięciami?
Ja za to mam trochę inną sytuacje. Chciałem hiszpański traktować jako język mniej ważny, a w ostatnim tygodniu większość czasu spędziłem z nim, a nie z angielskim. Powinno być jednak na odwrót bo angielski jest moim priorytetem i chciałbym w te 2 lata jednak być na poziomie C1 i zastanawiam się czy nie odstawić hiszpańskiego na jakiś czas i po prostu za te 2 lata nie uczyć się tylko hiszpańskiego + angielskiego od czasu do czasu. Strasznie się łapie na tym, że nie potrafię sobie rozgraniczyć ilości czasu jaki poświęcam na jeden język i wygląda to bardzo chaotycznie.
culdi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 19:23   #246
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez culdi Pokaż wiadomość
Ja za to mam trochę inną sytuacje. Chciałem hiszpański traktować jako język mniej ważny, a w ostatnim tygodniu większość czasu spędziłem z nim, a nie z angielskim. Powinno być jednak na odwrót bo angielski jest moim priorytetem i chciałbym w te 2 lata jednak być na poziomie C1 i zastanawiam się czy nie odstawić hiszpańskiego na jakiś czas i po prostu za te 2 lata nie uczyć się tylko hiszpańskiego + angielskiego od czasu do czasu. Strasznie się łapie na tym, że nie potrafię sobie rozgraniczyć ilości czasu jaki poświęcam na jeden język i wygląda to bardzo chaotycznie.
Moja rada? Plan wynikowy dla każdego języka w dłoń- obejmujący poziom, który chcesz osiągnąć lub materiał z kursu/książki/podręcznika, który przerabiasz, do tego kalendarz albo planner na miesiąc i rozpisać naukę obu języków na konkretne dni i godziny. Ja tak często robię, szczególnie jak mam mało czasu i dużo języków obcych na raz.
Co do pytania- miałam mało czasu w tym tygodniu, więc skupiłam się tylko na najważniejszym dla mnie języku czyli hiszpańskim.
Od weekendu powinno być spokojniej, więc wtedy zaczną na nowo zajmować się na spokojnie resztą. A poza tym nadal szukam fajnych źródeł do nauki niemieckiego i dziś odkryłam kanał smartGerman, na którym jest lekcja na żywo "jak zrozumieć niemieckie przypadki", więc do końca tego tygodnia staram się go obejrzeć.
Stary 2018-01-18, 19:30   #247
MissChievousTess
Zakorzenienie

Przykładowy plan wynikowy angielski poziom C1:
http://portal.uw.edu.pl/documents/60...1-102557204585
Przykładowy przydatny planner miesięcznej nauki- w załączniku
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf Planner Codziennej Nauki BW.pdf (721,3 KB, 20 załadowań)
Stary 2018-01-18, 20:11   #248
anuszka21
Zakorzenienie

Ja tez zazwyczaj jak mam jeden/dwa dni wolne to pracuje z trzema jezykami jeden po drugim niestety szwedzki tak zawsze przoduje, bo jednak uzywam na co dzien.
Czesto sobie planuje na kazdy dzien, ale niestety po pracy juz moj mozg nic nie koduje Mam wrazenie ze uczę sie po łebkach... Powinnam chyba w jednym dniu zajmowac sie tylko jednym jezykiem.

Edytowane przez anuszka21
Czas edycji: 2018-01-18 o 20:12
anuszka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 20:47   #249
istari
Paul's girl

Cytat:
Moja rada? Plan wynikowy dla każdego języka w dłoń- obejmujący poziom, który chcesz osiągnąć lub materiał z kursu/książki/podręcznika, który przerabiasz, do tego kalendarz albo planner na miesiąc i rozpisać naukę obu języków na konkretne dni i godziny. Ja tak często robię, szczególnie jak mam mało czasu i dużo języków obcych na raz.
Zgadzam się w stu procentach Ja w ten sposób ogarniam obecnie naukę

Chcę.
istari jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
jezyki obce, motywacja, nauka

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości