Żony 2015 część 14 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Po ślubie i weselu

Notka

Po ślubie i weselu Miesiąc miodowy, podróż poślubna, zdjęcia i relacje.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 23:58   #2101
sQuaara
Zakorzenienie

Dot.: Żony 2015 część 14

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Mnie się Radek mega podoba ale nie nazwę syna Radek Junior, no nie zrobiłabym tego dziecku😂 jestem zła że mój mąż ma takie radosne imię, bardziej radosnego które by mi się podobało nie znam ale ostatnio wysoko w notowaniach mam Roberta

Bazgram z telefonu.

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Ojjj :-(

Bazgram z telefonu.
Naszym sąsiadom się Robert urodził ostatnio dla mnie to mało dziecięce imię, tak samo jak np marek. Nie wiem czemu

Cytat:
Napisane przez Kelpie Pokaż wiadomość
TŻ sprzedał mi jelitówkę. Umieram...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oh zdrówka!!!

U nas dla kolejnych dzieci imion brak. A plany na dużą rodzinę są. Może pozwolę UC nadać im imiona🤣

Stary Dzisiaj, 00:13   #2102
magda_mjt
Zakorzenienie

Zdarza Wam sie mieć momenty, ze myślicie, ze juz wszystko zrobilyscie, co było w planach, a tu wczesna godzina i az niewiadomo co robic? autentycznie takie mam dzisiaj uczucie! Zrobiłam w ten weekend 3, nie ukrywam, świetne kartki, ktore miałam na liscie „to do” od ponad tygodnia! Posprzątałam szafę z ciuchami, mieszkanie posprzątane, paznokcie zrobione, włosy wymyte i wyprostowane.... No z nudów siedziałam na laptopie i teraz conajmniej z godzinie wczesniej niz normalnie idę sie kapać i do spania! Az mi głupio

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stary Dzisiaj, 04:05   #2103
krolewna_smieszka
Zakorzenienie

O nie, Magda, przypomnialas mi, ze mialam dzis jeszcze umyc wlosy. A juz 19. A chcialam jeszcze zmyc hybrydy, ogarnac potem paznokcie, zrobic rosol, upiec bulki, poprasowac z godzine, spedzic troche czasu z TZem i pojsc spac o 22. Bez szans.

Moj rosol to zazwyczaj 4 nozki kurczaka (lub jak dzis 2 + resztki miesne), 2 marchewki, kawalek pora i korzen pietruszki.

Moj TZ sie nie zgadza, zeby dziecko mialo tak samo na imie jak nasz bliski znajomy lub ktos z bliskiej rodziny. Igor nam sie obojgu podoba, ale odpada, bo to garbaty sluzacy https://en.m.wikipedia.org/wiki/Igor_(character). "Blazej" z kolei znaczy "seplenic, jakac sie", a ja bym chciala dawac dzieciom imiona o ladnym znaczeniu. No jest ciezko.
Stary Dzisiaj, 06:14   #2104
Kimitri
Zakorzenienie

Hey 😊

Zaczynam poznawać uroki pisania na forum podczas nocnego karmienia 😋 (czy jak u mnie po karmieniu ale nie che mi się spać &#128523

Imiona dla dziecka... I to jeszcze dla synka... Hmmm ciężki temat 😋cześć z Was wie że mój syn imię dostał dopiero po porodzie a wcześniej był nazywany Bąblem (zresztą ja do teraz tak mówię i coś czuję że szybko nie przestanę, mimo że imię które wybraliśmy pasuje do Bąbla to jednak w mojej głowie to dziecko zawsze będzie najpierw Bąblem a potem Grzesiem 😋

Ja wybierając imię dla Bąbla miałam jakieś kryteria i jednym z nich było aby raczej nikt z najbliższego otoczenia nie miał tak na imię... No i nadalam imię jakie nosi mój kuzyn 😋 ale rzadko się widujemy więc nie przeszkadza mi to 😋 tylko mojego brata poprawiam aby nie mówił do Bąbla tak jak całe życie mówimy do kuzyna 😋 żeby jednak inny skrót imienia stosował 😋

Myślę że przy drugim synu też będzie problem z wyborem bo nie będzie tego czegoś... Ale za to z dziewczynka ja problemu nie mam bo jedno wiem od dawna a M. Się zgodził.. Za to z następna córka to bym miała problem, za dużo damskich imion mi się podoba 😋

Ja wybierając imię dla Bąbla miałam jakieś swoje typy ale większość jest obecna w naszym otoczeniu a już znaleźć imię które nie występuje w najbliższej rodzinie M. To sukces (Grześ jest takim imieniem &#128523 przez to że często widujemy osoby z rodziny M. Noszące te imiona odpadły nam od razu i Przemek i Radek a także Krzysztof, Piotr, Wojciech... Pomijając to że jakiś wujek ma tak na imię.. Ale gorzej jak i nazwisko takie samo.. A niestety tak jest 😋
Bardzo przeżywam że nazwisko M. Jest tak często spotykane w jego rodzinnej miejscowości, no ale połowa tych osób to rodzina.. Już pisałam że babcia M. Nie zmieniała nazwiska po ślubie bo miała tak samo jak mąż mimo że nie byli rodzina (gdzieś tam pewnie w którymś pokoleniu to i może ale na pewno nie 4-5 pokoleń wstecz). Teraz często gęsto zastanawiam się jak mi ktoś mówi o jakimś Wujku czy cioci z naszym nazwiskiem z których "Nowakow" jest dana osoba 😋

---------- Dopisano o 06:14 ---------- Poprzedni post napisano o 05:57 ----------

Się rozpisałam w tamtym poście a zapomniałam o rosóle 😋
U nas zdecydowanie lepszy ROBI Michał. Ale ja też umiem dobry 😎

Najpierw do zimnej wody wrzucam mięso (porcja rosółowa z kury lub dwa udka, kawałek wołowiny (najczęściej szpodner), czasami zdarza się udko w kaczki ale to już wyższy level ). Czekam aż się woda prawie zagotuje i odszumowuje (ściągam takie białe farfocle które wypływają na wierzch przy gotowaniu mięsa). Dodaje warzywa, 3-4 marchewki (zależy od ilości rosołu ale u nas się nie marnuje bo Michał bardzo lubi rosół z marchewka), pietruszkę, seler, kawałek pora, jak mam to kapustę włoska. Do garnka ładują też przyprawy takie jak ziele angielskie, liść laurowy, Pieprz w ziarnach... I to się "pyrtoli" na małym ogniu z godzinę przynajmniej. Potem dorzucam jeszcze świeżego lubczyku, opalona nad ogniem cebulę. Michał dodaje jeszcze ząbki czosnku i czasem jakiegoś grzybka ale to już jego widzimisię (choć nadaje inny smak). Gotuję na małym ogniu aż zapach z kuchni nie pozwala mi przejść obok garnka bez zjedzenia 😋 na sam koniec oczywiście doprawiamy jeszcze rosół przyprawami, w zaleznosci od potrzeb dodajemy kucharka czy kostkę rosółowa (ale ja raczej nie dodaje tych gotowych przypraw)

U mnie w domu rosół zawsze był podstawa w niedzielę, y Michała też choć ja nie lubię rosołu jego mamy 😋 odkąd razem mieszkamy praktycznie co niedzielę rosół musi być i to gotowany w dużym garnku że spokojnie z 10 osób mogłoby zjeść 😋(potem robi za bazę do innej zupy albo do podlewania jakiejś paeli czy coś &#128523

Najbardziej Michał był zdziwiony jak mi w czasie ciąży przestał nagle pasować rosół... No on mógł jeść a ja nawet nie spojrzałam gdzie to jednak dla mnie zawsze była ulubiona zupa. Sama sobie się dziwilam - nie miałam oczywiście żadnych jakichś drastycznych odrzucen ale po prostu mniej mi smakował i miałam wrażenie że potem mi siedzi na żołądku... Przeszło mi jakoś w 9 msc dopiero

A co do ilości kg w ciąży to dla mnie info ze w ciąży trzeba przytyć min 15 kg jest bez sensu.

Kimitri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:52   #2105
ania9o
Zakorzenienie

U nas problem z imieniem ciąg dalszy... wybraliśmy imię Mikołaj, już przy Asi jak jeszcze nie wiedzieliśmy jaka płeć i tak zostało, i teraz też powiedzieliśmy że jak będzie syn to będzie Mikołaj, nagle wczoraj przy obiedzie u babci okazuje się, że kuzynce M., która rodzi półtora miesiąca przede mną podoba się Mikołaj i rozważają taką opcję... trochę mi się przykro zrobiło bo trąbimy od dawna że chcemy tak dać na imię synowi. Oni też jeszcze nie znają płci więc sprawa pewnie się wyjaśni jak się obydwie dowiemy co mamy mieć ale ja na pewno nie rozwazalabym imienia które np. moja siostra cioteczna czy brat już wybrali. Mamy jeszcze jeden typ, ewentualnie Szymon ale to już dla mnie ostateczna ostateczność to mój teść się wydarł że na pewno nie Szymon na co mu odpowiedziałam, że na szczęście to my jesteśmy rodzicami i będziemy decydować jak na imię będzie miało nasze dziecko. Na dziewczynkę też kręcą nosem bo im się Łucja nie podoba bo jak to do dziecka mówić... no mówić Łucja, nie wiem w czym problem. Teraz z niecierpliwością będę czekać na płeć, fajnie by było gdyby u kuzynki okazało się odwrotnie ale jeśli obydwie będziemy mieć chłopców to jeśli ona nie zmieni zdania to babcia będzie miała dwóch prawnuków Mikołajów bo ja chyba nie odpuszczę, za bardzo mi zależy na tym imieniu.

Się wyżaliłam
Dzień dobry! My już na nogach bo sen jest dla słabych

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Stary Dzisiaj, 07:02   #2106
gr8ania
Zakorzenienie

Dzień dobry chociaż w moim przypadku powinno być :zwloki:

Stary Dzisiaj, 07:38   #2107
Kelpie
Zakorzenienie

Bry

Żyje, ale ledwo. Udało mi się do lekarza dostać. Najgorsze jest to, że TŻ złapało w weekend i jest już w miarę, a mnie jak muszę iść do pracy i on jeszcze jedzie w delegację na 3 dni

Kelpie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:49   #2108
zonamojegomeza
Zakorzenienie

Dzień dobry

zonamojegomeza jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:07   #2109
misiaa91
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
Aa No to faktycznie, ale i tak super ze mieliście okazje choc na te kilka dni poleciec . Wszystko, co zaplanowaliście, załatwione?
Rosół . Ja nawet nie bede sie czaic- robiłam pare razy, bez mięsa . Moze „oszukany”, ale nie lubię mięsa w zupach. Żadnej opalanej cebuli tez nie używałam, w ogole u mnie w domu sie tego nie „używało”. Mój rosół to po prostu kostki rosołowe, kucharek, marchewka, cebula, pietruszka i styknie! No i wiadomo woda, a przy koncu makaron .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak, wszystko zgodnie z planem, jeśli pogoda i fachowcy nie zawiodą, to za kilka miesięcy będę wysyłać paczki

My już na lotnisku, ja z przeziębieniem, a w Londynie różnica 18 stopni
Stary Dzisiaj, 09:07   #2110
zonamojegomeza
Zakorzenienie

W naszym rodzeństwie imiona się nie powtarzają. Ale w rodzeństwie rodziców jest P u nas, u siostry taty i brata mamy. W rodzeństwie mamy dubluje się też Marcin i Anna.
Rodzice i rodzeństwo mają wnuków o tych samych imionach.
Jest i już.

Stary Dzisiaj, 09:10   #2111
sQuaara
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
U nas problem z imieniem ciąg dalszy... wybraliśmy imię Mikołaj, już przy Asi jak jeszcze nie wiedzieliśmy jaka płeć i tak zostało, i teraz też powiedzieliśmy że jak będzie syn to będzie Mikołaj, nagle wczoraj przy obiedzie u babci okazuje się, że kuzynce M., która rodzi półtora miesiąca przede mną podoba się Mikołaj i rozważają taką opcję... trochę mi się przykro zrobiło bo trąbimy od dawna że chcemy tak dać na imię synowi. Oni też jeszcze nie znają płci więc sprawa pewnie się wyjaśni jak się obydwie dowiemy co mamy mieć ale ja na pewno nie rozwazalabym imienia które np. moja siostra cioteczna czy brat już wybrali. Mamy jeszcze jeden typ, ewentualnie Szymon ale to już dla mnie ostateczna ostateczność to mój teść się wydarł że na pewno nie Szymon na co mu odpowiedziałam, że na szczęście to my jesteśmy rodzicami i będziemy decydować jak na imię będzie miało nasze dziecko. Na dziewczynkę też kręcą nosem bo im się Łucja nie podoba bo jak to do dziecka mówić... no mówić Łucja, nie wiem w czym problem. Teraz z niecierpliwością będę czekać na płeć, fajnie by było gdyby u kuzynki okazało się odwrotnie ale jeśli obydwie będziemy mieć chłopców to jeśli ona nie zmieni zdania to babcia będzie miała dwóch prawnuków Mikołajów bo ja chyba nie odpuszczę, za bardzo mi zależy na tym imieniu.

Się wyżaliłam
Dzień dobry! My już na nogach bo sen jest dla słabych

Ja bym na kuzynke nie patrzyła i dała Mikołaj kij z tym jak nazywa się tamto dziecko

Tak samo imiona w rodzinie. Ja rozumiem że mój brat to np Jasiu i nie bardzo chce dać Jasiu. Ale mój wujek? Czy wujek mojego męża? Ja mam z 15wujkow, 15 ciotwk, z 40 kuzynostwa i Oni już też mają dzieci więc jakby każdy dawał osobne imię to ze 100 imion lekko byłoby zajęte grzeje mnie czy ktoś inny nazywa się tak jak mój synek tam samo sąsiedzi dom obok maja Maciusia, młodszego od mojego. I spoko śmiejemy się z jego mama że jak któraś zawołała "Maciek na obiad" to nakarmi tego który przyjdzie

Mój harpaganik sovie jeszcze śpi a ja nadrabiam internety. Wstał po 7,pobawil się w łóżku i zasnął... Jakby koło 8 zasnął to też bym spała ale teraz już nie...

Wczoraj był u nas dzień babci i dziadka i bylo bardzo miło jedynie robiłam weganskie ciasto i jak beza mi wyszla tak krem już nie... Chciałam zrobić z mleka kokosowego i to się ubija stała cześć. W 2 puszkach była tylko woda... :/ więc nie było co ubijac... Na szczęście teściowa z ciastem wpadła )
A jutro mamy sesje roczkowa Maciupka

Stary Dzisiaj, 09:22   #2112
Ironia89
Zadomowienie

Kim, bardzo dobrze kojarzy mi się Grzegorz, miałam kuzyna o tym imieniu. Ogólnie każdy Grzesiek jakiego znam jest ok.

Ania, ja bym dała Mikołaj. U mnie w rodzinie jest nastolatek który ma imię jak mój syn, u tz w rodzinie niedawno urodził się chłopiec i też dali tak na imię. Co innego gdybyś miała brata o tym imieniu a tak to luz.

Młody wstał o 6. Za dwie godziny mamy pierwsze zajęcia, stresuje się od wczoraj bo dużo osób mi mówiło, że są dość rygorystyczne i dzieci płaczą a nasza logopedka kazała schować matczyne uczucia...

Ironia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:48   #2113
aneta_91
Zakorzenienie

Jesli chodzi o imiona to nie dalabym dziecku na imie tak jak ma ktos z najblizszej rodziny. Ale moze to wynika z tego ze nasi rodzice mieli po 2 rodzeństwa. Dla mnie najbliższa rodzina to oprocz rodziców, dziadków, rodzenstwa tez ciocie,wujkowie, będący rodzenstwem rodzicow moich i K. oraz dzieci tego wujostwa. No ale my utrzymujemy bliski kontakt z nimi wszystkimi wiec no nie i juz

Np Szymon to niezyjacy brat mojej babci albo prawnuk siostry dziadka.

Ania tak trochę smutno skoro kuzynka od dawna wiedziała o Waszym typie. I ja Cie rozumiem. Ale moze sytuacja sie sama wyjasni jak dzieciaczki ujawnia kim sa

Edytowane przez aneta_91
Czas edycji: Dzisiaj o 09:50
aneta_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:56   #2114
gr8ania
Zakorzenienie

Ja trochę nie rozumiem, tego podejścia, że mi się zawsze jakieś imię podobało i nikt nie powinien go nadawać skoro mi się podobało.

Stary Dzisiaj, 10:05   #2115
ania9o
Zakorzenienie

Dlatego jeśli oni zdecydują się na Mikołaja to będzie dwóch pod warunkiem że my i oni będziemy mieć syna oczywiście nazwisko jest zupełnie inne, widujemy się może max 5x do roku, nie utrzymujemy jakiś zażyłych kontaktów więc myślę że dla nikogo to nie będzie problem

G8ania ale to nie kwestia, że mi się imię Mikołaj podoba i nikt ma tak na imię nie dawać tylko o to, że my to imię mamy wybrane i oni o tym wiedzą od dawna i trochę jakby nam wchodzą przed szereg. Ale jak mówię to nie jest przesądzone bo ani oni ani my płci nie znamy więc to tylko rozmowa teoretyczna.

Stary Dzisiaj, 11:54   #2116
zonamojegomeza
Zakorzenienie

My mieliśmy imie wybrane ale nie mowilismy jakie. I mogłoby sie 5 Franków urodzic przed naszym a in tak byłby Franek.

Stary Dzisiaj, 11:57   #2117
_Schmetterling
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Hej
W HM 15% i darmowa dostawa
_Schmetterling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:01   #2118
Vivienne
... ale nie Westwood

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Hej
W HM 15% i darmowa dostawa
Akurat jak zamówienie dziś do mnie przyszło

Stanisław Lem

Vivienne jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:11   #2119
_Schmetterling
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Akurat jak zamówienie dziś do mnie przyszło
Założę się, że nie zamówiłaś wszystkiego co chciałaś. Teraz masz okazję
_Schmetterling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:12   #2120
Vivienne
... ale nie Westwood

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Założę się, że nie zamówiłaś wszystkiego co chciałaś. Teraz masz okazję
Jestem spłukana

Stanisław Lem

Vivienne jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:33   #2121
Justuus
Zakorzenienie

Dzień dobry
Dziś mam prawie wolne więc pospałam do 10
Już 2 pranie w pralce
Jeszcze krótkie 2 godzinne zadanie z pracy, potem szybka kawa u koleżanki i wracam na swoją sofe

Justuus jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Po ślubie i weselu

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości