Dolegliwości po zbliżeniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 23:56   #1
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby

Dolegliwości po zbliżeniach


.
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta

Edytowane przez Infernallullaby
Czas edycji: 2015-04-02 o 12:31
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 06:45   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

A czy lekarz zlecił posiew wydzieliny z pochwy, badanie ogólne moczu?
Możliwe, że masz np. jakąś bakterię, która nie daje upławów, ale zaburzenie flory pochwowej uwidacznia sie w objawach po stosunku.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 07:53   #3
alove
Raczkowanie
 
Avatar alove
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 74
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

.

Edytowane przez alove
Czas edycji: 2013-02-19 o 19:57
alove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 09:46   #4
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Cytat:
Napisane przez alove Pokaż wiadomość
Bardzo często zdarza się tak, że po stosunkach dochodzi do zakażenia układu moczowego. U kobiet cewka moczowa jest krótsza, stąd dochodzi częściej do infekcji, nie tylko związanych oczywiście z samym stosunkiem. Jednak sprzyja on powstawaniu takich infekcji. Spróbuj zażywać urofuraginum (bez recepty) np. przed stosunkiem (to samo zalecił nefrolog mojej koleżance, która miała taki sam problem jak Ty). Furagina jest bardzo skuteczna, więc niewykluczone że objawy przejdą

Okej spróbuje

fankapsychiatrii nie tylko zwykłe badanie moczu z którego nic nie wynikło .
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:29   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

to może dolegliwości z układu moczowego są wynikiem podrażnienia, natomiast posiew z pochwy warto by zrobić
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:30   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Higiena po stosunku jest zachowana ? idziesz siku po seksie, myjesz się ?
proponuję łykać coś z żurawiną lub pietruszką, nospa, wit, c i dużo pić.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 07:52   #7
CzerwonaDziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaDziewczyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: P do n i kreska
Wiadomości: 3 263
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

też mam taki problem, ale zawsze mam urofuraginum pod ręką i profilaktycznie suplement diety z żurawiną. A cytując pewną opinię lekarza: "rzadziej stan zapalny wywołują gronkowce. To typowe zwłaszcza u młodych, aktywnych seksualnie kobiet. Podczas współżycia bakteria przenosi się z pochwy (gdzie naturalnie występuje) do dróg moczowych. Do infekcji dochodzi kilka godzin lub następnego dnia po stosunku. Dlatego nazywa się ją czasami 'chorobą miesiąca miodowego'".
Jeśli masz tendencję do nawracającego zakażenia to powinnaś często konsultować się z lekarzem
__________________
"But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you love, well, that’s just fabulous."
CzerwonaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 11:32   #8
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

troche przypomina to moj niedawny problem, ale nie wiem czy dokladnie to samo.
u mnie zaczelo sie w kwietniu od swedzenia i pieczenia pochwy. poszlam do lekarza, ktora powiedziala mi 'mala infekcja' przepisala leki i powiedziala, ze po nich na pewno mi przejdzie.
Pieczenie, swedzenie ustalo ale za to doszedl bol przy stosunku. I nie z zewnatrz, ale wewnatrz. Bylo to uczucie jakby bym byla zdarta od srodka, albo jakby chlopak penisem uderzal w jakis bolacy punkt. Postanowilam zrobic badanie na posiew i na czystosc pochwy. Wyniki robilam w tym samym laboratorium, tego samego dnia ale wyszly obydwa rozne. Wynik na czystosc pochwy przedstawial, ze mam za malo paleczek kwasu mlekowego, natomiast wynik na posiew wskazywal ze mam NADMIAR paleczek kwasu mlekowego i podejrzenie o cytolitic vaginosis (przypadlosc o ktorej malo jaki lekarz wie, jest to niby nadmiar paleczek kwasu mlekowego przy czym objawy jak przy grzybicy). Na wynikach rowniez wyszlo, ze nie mam ani bakterii, ani drozdzy ani grzybicy. Poszlam z wynikami do innego lekarza. Ten powiedzial, ze mam za malo paleczek kw. mlekowego, ze powinnam brac probiotyk, ale jeszcze do tego zwalil wine na mojego Tz, ze nie dba o moje nawilzenie i stad moje uczucie zdarcia.
Zapomnialam rowniez dodac, ze oprocz bolu, po kazdym stosunku jak szlam sikac, to mnie pieklo jak jasna cholera.
Nie bylam usatysfakcjonowana ta wizyta i poszlam na drugi dzien do jeszcze innego lekarza. Tu bylo jeszcze gorzej. Zbadal mnie a przy konsultacji powiedzial, ze on nie wie co ze mna zrobic. Nie wiedzial co o cytolitic vaginosis, stwierdzil, ze cos takiego nie istnieje (wiec ciekawe skad w laboratorium wzieli taka definicje), zasugerowal ze moze moj chlopak mnie zdradza, powiedzial, zebym sobie robila irygacje pochwy jogurtami naturalnymi czego oczywiscie nie robilam bo irygacje pochwy nie sa dobre, no i przepisal mi Pimafucin, lek przeciwgrzybiczy mimo iz nie mialam grzybicy.
Bylam wsciekla na wszystkich lekarzy, na wszystko gdyz nie moglam normalnie wspolzyc, kazde zblizenie kojarzylo sie z bolem, zniechecilam sie. Odstawilam tabletki antykoncepcyjne, gdyz one sprzyjaja powstawaniu infekcji. W sierpniu nastapil przelom, gdy doszlo do zblieznia nic a nic mnie nie bolalo. Myslalam, ze to koniec mojej meczarni.
Pozniej chlopak zaczal miec problemy z ukl. moczowym, wiec doszlismy do wniosku by badac sie pod tym katem. Wyszlo, ze mial infekcje ukl. moczowego, bral antybiotyk ktory rowniez i ja bralam. Chlopakowi jednak po zakonczeniu kuracji wyszla grzybica. Leczyl sie rowniez pod tym katem, i nie wspozylismy. Jakies 2 tyg. temu zrobilismy razem badanie moczu i wyszlo, ze jest wszystko ok.
Do tej pory nie wiem w czym tkwil problem, naprawde meczylam sie kilka miesiecy, kazdy lekarz mowil co innego, macil w glowie itd.
Na szczescie przeszlo. I mam nadzieje, ze juz nie wroci.
Nie wiem czy dokladnie masz takie same objawy, ale napisalam, moze jakies info Ci sie przydadza. Moze rzeczywiscie, problem tkwil w ukl. moczowym.
Ale zycze powodzenia i wytrwalosci A teraz co dwa dni lykam tylko probiotyk Lacibios Femina, myje sie srodkami do higieny intymnej, po kapieli wycieram miejsce intymne recznikiem papierowym, nie zwyklym recznikiem, staram sie za czesto nie nosic obcislych gaci (stringi) tylko bawelniane, w nocy spac bez bielizny.
I pod zadnym pozorem nie obwiniaj tylko siebie. Piszesz, ze chlopak dba o higiene. Moj tez dba, a wyszlo ze mial problem. Pamietaj, ze infekcje u facetow zazwyczaj przechodza bezobjawowo, a zdarza sie ze ukochany przeniesie je na nas i myslimy ze problem tkwi w nas
__________________

R.




Edytowane przez agattee
Czas edycji: 2012-10-01 o 11:34
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 14:23   #9
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Higienę zachowuje również po .


Jeżeli chodzi o twój opis to nie odczuwam bólu podczas sotsunku jedynie kilka dni po , po czym to samo mija :X Dodam że łykam urinal obecnie.


Dziekuje za wszystkie odpowiedzi !
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 14:39   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Oddanie moczu po stosunku jest pożądane, ale mycie sie juz nie ma wpływu - co sie przeniosło do pochwy lub do cewki to już tam jest. najważniejsza higiena przed.A przed rozpoczęciem współżycia przebadaliście sie w kierunku chorób przenoszonych droga płciową?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:39   #11
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Oddanie moczu po stosunku jest pożądane, ale mycie sie juz nie ma wpływu - co sie przeniosło do pochwy lub do cewki to już tam jest. najważniejsza higiena przed.A przed rozpoczęciem współżycia przebadaliście sie w kierunku chorób przenoszonych droga płciową?
Jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami wiec to nie wchodzi w grę
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 15:56   #12
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Po lekturze w internecie myślę ze zlapalam zapalenie pecherza przez infekcje od obtarcia :X idę zrobic jutro badanie moczu jezeli w tym kierunku nie zniweluje to problemu to zgłoszę się do innego ginekologa
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 10:24   #13
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

W celu wyjasnienia

Trafilam ostatecznie do szpitala na tydzien i rozpoznano u mnie Ostre Odmiedniczkowe Zapalenie Nerek . Objawy ostrego zapalenia pecherza nasilaly sie po stosunku a cala sprawa dziala sie juz w nerkach .

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 14:01   #14
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

agattee moja sytuacja jest podobna ból przy stosunku i po i goólnie uczucie dyskomfortu. No porażka jakas byłam juz u 5 ginekologów.;/ nikt nic nie widzi i nie wie. Posiew moczu zrobiłam i ogóle badanie tez ale nic nie wykazało.Zrobiłam tez badanie na czystośc pochwy i poszłam z nim do ginekologa dała mi dopochwowo tabsy i probiotyk zobaczymy co będzie;/
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:29   #15
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
agattee moja sytuacja jest podobna ból przy stosunku i po i goólnie uczucie dyskomfortu. No porażka jakas byłam juz u 5 ginekologów.;/ nikt nic nie widzi i nie wie. Posiew moczu zrobiłam i ogóle badanie tez ale nic nie wykazało.Zrobiłam tez badanie na czystośc pochwy i poszłam z nim do ginekologa dała mi dopochwowo tabsy i probiotyk zobaczymy co będzie;/
moze udaj sie na badanie typu kolposkopia. ja bylam w piatek i stwierdzono u mnie nadzerke, w szyjce macicy produkowane jest za duzo sluzu przez co zaburza cala flore w pochwie. oczywiscie nadzerka do usuniescia laserowo, aczkolwiek kosztownie.

mam nadzieje, ze to wlasnie przez to odczuwam bol podczas stosunku, zobaczymy jednak jak to bedzie po zabiegu.

i tez latalam po roznych lekarzach. w koncu trafilam do jednego, zaplacilam sporo za wizyte (ale w tym wywiad z lekarzem, wszystkie badania typu kolonoskopia, usg narzadow rodnych, badanie cytoonkologiczne i badanie piersi).

czasem jednak warto zaplacic raz a porzadnie niz latac po lekarzach po nfz gdzie potrafia tylko przepisac recepte i leki ktore nie pomoga...

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Infernallullaby super, ze w koncu zdiagnozowano i zazegnano Twoja dolegliwosc
__________________

R.




Edytowane przez agattee
Czas edycji: 2012-10-29 o 14:40
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:56   #16
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
moze udaj sie na badanie typu kolonoskopia. ja bylam w piatek i stwierdzono u mnie nadzerke, w szyjce macicy produkowane jest za duzo sluzu przez co zaburza cala flore w pochwie. oczywiscie nadzerka do usuniescia laserowo, aczkolwiek kosztownie.
i tez latalam po roznych lekarzach. w koncu trafilam do jednego, zaplacilam sporo za wizyte (ale w tym wywiad z lekarzem, wszystkie badania typu kolonoskopia, usg narzadow rodnych, badanie cytoonkologiczne i badanie piersi).
Obawiam się, że kolonoskopia nijak ma się do dolegliwości tego typu, a tym bardziej do stwierdzenia stanu o jakim piszesz...

Z łaciny: colon -> okrężnica.
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:39   #17
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Dolegliwości po zbliżeniach

mala literowka, a juz wielkie zamieszanie. chodzilo mi oczywiscie o kolposkopie. wyrazy sa podobne, czlowiek moze sie pomylic.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.