Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 12:49   #451
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

hej
kupiłam.
1,5cm igły 540 igiełek
na twarz zastosowałam raz, bo chodze na mikrodermabrazję i nie moge jednego z drugim. roller zastosoał 3 raz na uda. póki co nie widzę różnicy.
ciekawa jestem czy on pomorze mi zlikwidować dziury po krostach na twarzy....
wiecie coś może na ten temat?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:36   #452
stokrotka1304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

po 3 razach napewno nie będzie efektów... Pełen cykl produkkcji kolagenu jest procesem bardzo powolnym, wieloetapowym i nie może zostać przyspieszony. Z tego względu uzyskanie istotnych efektów może trwać nawet do 10 mies.Istotne jest abytrzymać się harmonogramu i nie poddawać po po kilku zabiegach. Ponieważ postęp będzie powolny ale wyrażny, najlepiej robić zdjęcia skóry przed i w trakcie leczenia aby móc samemu ocenić postępy.
Ja już używam derma roller 4 miesiąc i widze efekty!!!!!! ))))))))))))))))))))))) )))
stokrotka1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:47   #453
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziekuje za przepisy
nby jestem za mloda i genisteina moze wywolac zaburzenia hormonalne

Też chciałabym być za młoda ale rzeczywiście genisteina jest zazwyczaj w kremach dla cery dojrzałej, chociaż widziałam też w kosmetykach antycellulitowych bez określonej granicy wiekowej. Może wszystko zależy od użytego stężenia :

Do rolowania stosuję zazwyczaj 0,5-1% genisteiny, rozpuszczam w mieszance pegu i spirytusu - trzeba trochę podgrzać w kąpieli wodnej, wychodzi przezroczysty żółtawy płyn. Zazwyczaj robię większą ilość, 1 ml zużywam pod rolkę, z reszty robię serum do codziennego użytku. Sprzedawczyni z Naturalisa, napisała mi że mieszankę genisteiny, pegu i spirytusu - bez dodatku innych składników, można dosyć długo przechowywać w lodówce, w ciemnej buteleczce, dzięki temu nie trzeba przy każdym rolowaniu robić nowej mieszanki.

Nadal szukam nowych pomysłów na rolkowe sera dla cery dojrzałej, czy któś wymyślił coś fajnego?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja prze rolka tez robie tylko peeling
Dowiedziałam się, że niektóre kosmetyczki po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry, robią prepeeling - taki delikatny kwasik zazwyczaj 5-10%, masują ok. 1 minutę i zmywają, taki prepiling ma trochę inne działanie niż peeling enzymatyczny, może warto stosować naprzemiennie?

Ostatnio zrolowałam się trochę inną metodą niż dotychczas: zamiast rolować skórę rolką 1,0mm, użyłam jej jako stempelka. Przykładałam ją raz przy razie na całej powierzchni skóry, lekko dociskając. Igły wchodziły bez oporu, czułam też że wreszcie wchodzą na całej długości, a najdziwniejsze że takie stempelkowanie było mniej bolesna niż zwykłe rolowanie . Niestety podrażnienie po takim zabiegu było dużo większe - szczególnie na szyi, ale myślę że było to związane właśnie z tym, że igły zostały wbite dużo głębiej niż zwykle.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

monroe_30 rolujesz się? Na jakie kosmetyki zdecydowałaś się?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-06-10 o 16:55
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 17:32   #454
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam. Mam rollera ok rok. Stosuje nieregularnie, nie widzę jakiś wielkich efektów. Ale zaopatrzyłam się w fajne skłądniki i planowałam byc bardziej systematyczna. Ale przeczytałam wypowiedź p.doktor z forum wizaz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=619053
i sama nie wiem, czy brnąc dalej. Chciałam nawet zamówic rolkę pod oczy, ale teraz? Wszyscy piszą jak zaczynają stosowac a potem zapominają opisa coś efektach. I tak naprawdę w wątku jest niewiele o skutkachstosowania rollki.. Po sobie mogę powiedzie tylko, że skóra nie wygląda znacząco lepiej. Może zawiniły kosmetyki? nie wiem

Edytowane przez xsenia35
Czas edycji: 2012-06-10 o 17:36
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 22:39   #455
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

monroe_30 rolujesz się? Na jakie kosmetyki zdecydowałaś się?
Jestem Jestem
Ja na kolana nie powalę jeśli chodzi mów wybór kosmetyków. Wzięłam sobie ten olejek witaminowy (wit C) z medik8 i colagen z colwaya o którym pisałam.
Porobiło się u mnie trochę w życiu i zabrakło czasu na dopięcie tych kosmetykowych spraw.
Oba specyfiki sprawują się bardzo fajnie. Nic mi nie wyskakuje, nie podrażnia. Zauważyłam też że skóra nabrała mega zdrowego wyglądu. Jest taka brzoskwiniowa
Jak mi skończy się ten colagen to przysiądę i poszukam jakiegoś retinolu

A tak, to roluję się systematycznie. Nie odpuszczam bo widzę, że skora odpowiada bardzo ładnie. O łuszczeniu jeszcze nic nie mogę napisać.

Mam pytanie do Was - Jakie filtry u Was górują? Takie z których jesteście same zadowolone Podajcie jakieś konkretne nazwy

ijabluszko czy też zdecydowałaś się na medikę? Dawno nic nie napisałaś

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Witam. Mam rollera ok rok. Stosuje nieregularnie, nie widzę jakiś wielkich efektów. Ale zaopatrzyłam się w fajne skłądniki i planowałam byc bardziej systematyczna. Ale przeczytałam wypowiedź p.doktor z forum wizaz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=619053
i sama nie wiem, czy brnąc dalej. Chciałam nawet zamówic rolkę pod oczy, ale teraz? Wszyscy piszą jak zaczynają stosowac a potem zapominają opisa coś efektach. I tak naprawdę w wątku jest niewiele o skutkachstosowania rollki.. Po sobie mogę powiedzie tylko, że skóra nie wygląda znacząco lepiej. Może zawiniły kosmetyki? nie wiem
Przeczytałam ten post, który napisała pani doktor.
Klientce tej pani należało zadać pytanie czy aby nanosiła filtr z faktorem 50+ oraz czy przypadkiem nie opalała się. Bo właśnie to jest częsty powód dlaczego będą szybciej powstawać zmarszczki po rolowaniu.
Nie można mieć wszystkiego. Albo rybki albo akwarium.
Solarium i słońce podczas rolowania kompletnie odpada.
Zastanawiam się w ogóle jaki jest sens inwestowania w zabiegi odmładzające skoro mamy skłonności do jawnej ekspozycji na słońce.

Jeśli chodzi o przerwy w rolowaniu, to są one jak najbardziej wskazane.
Teraz wykonuję sobie maksymalnie 4 zabiegi i zrobię przerwę ok 2-3tyg.
Po tym okresie zobaczę co będzie się działo ze skórą, bo przecież każdy z nas może reagować inaczej.

Na ten czas jestem zadowolona
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 09:49   #456
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Jestem Jestem
Ja na kolana nie powalę jeśli chodzi mów wybór kosmetyków. Wzięłam sobie ten olejek witaminowy (wit C) z medik8 i colagen z colwaya o którym pisałam.
Porobiło się u mnie trochę w życiu i zabrakło czasu na dopięcie tych kosmetykowych spraw.
Oba specyfiki sprawują się bardzo fajnie. Nic mi nie wyskakuje, nie podrażnia. Zauważyłam też że skóra nabrała mega zdrowego wyglądu. Jest taka brzoskwiniowa
Jak mi skończy się ten colagen to przysiądę i poszukam jakiegoś retinolu

A tak, to roluję się systematycznie. Nie odpuszczam bo widzę, że skora odpowiada bardzo ładnie. O łuszczeniu jeszcze nic nie mogę napisać.

Mam pytanie do Was - Jakie filtry u Was górują? Takie z których jesteście same zadowolone Podajcie jakieś konkretne nazwy

ijabluszko czy też zdecydowałaś się na medikę? Dawno nic nie napisałaś

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------



Przeczytałam ten post, który napisała pani doktor.
Klientce tej pani należało zadać pytanie czy aby nanosiła filtr z faktorem 50+ oraz czy przypadkiem nie opalała się. Bo właśnie to jest częsty powód dlaczego będą szybciej powstawać zmarszczki po rolowaniu.
Nie można mieć wszystkiego. Albo rybki albo akwarium.
Solarium i słońce podczas rolowania kompletnie odpada.
Zastanawiam się w ogóle jaki jest sens inwestowania w zabiegi odmładzające skoro mamy skłonności do jawnej ekspozycji na słońce.

Jeśli chodzi o przerwy w rolowaniu, to są one jak najbardziej wskazane.
Teraz wykonuję sobie maksymalnie 4 zabiegi i zrobię przerwę ok 2-3tyg.
Po tym okresie zobaczę co będzie się działo ze skórą, bo przecież każdy z nas może reagować inaczej.

Na ten czas jestem zadowolona
Wlasnie, ja tez sie zastanawialam, czy dziewczyny, ktorym pogorszyla sie cera, uzywaly rolki zgodnie z zaleceniami, nie za czesto, nie za duza dlugosc igiel itp. O filtrze nie pomyslalam Tzn stosuje, ale ja w symie nie wychodze na slonce. A jak to jest, w ogole nie mozna sie opalac, czy tylko 1-2 dni po zabiegu?
Ja zrobilam przymusowa przerw na 4-5 tygodni, bo mialam problem ze skora. I niestety, ale po tym czasie, zmrszczki zaczely wychodzic na nowo
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 13:34   #457
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Wlasnie, ja tez sie zastanawialam, czy dziewczyny, ktorym pogorszyla sie cera, uzywaly rolki zgodnie z zaleceniami, nie za czesto, nie za duza dlugosc igiel itp. O filtrze nie pomyslalam Tzn stosuje, ale ja w symie nie wychodze na slonce. A jak to jest, w ogole nie mozna sie opalac, czy tylko 1-2 dni po zabiegu?
Ja zrobilam przymusowa przerw na 4-5 tygodni, bo mialam problem ze skora. I niestety, ale po tym czasie, zmrszczki zaczely wychodzic na nowo
Nie można się opalać ani troszeczkę jeśli stosujecie rolkę.
Ja na słońce, jeśli ma to być dłuższa ekspozycja (np opalam sobie nogi) zakładam kapelusz z dużym rondem. Skóra na twarzy tak czy inaczej złapie sobie sama odpowiednią ilość promieni. Nie trzeba jej w tym celu smażyć.

Zatem jeśli chcecie być na dłużej piękne to unikajcie ekspozycji na słońce zwłaszcza miejsc rolowanych.

Dużo sklepów z rolkami nie ma pojęcia co za produkt udostępnia i jak informować klientów.
Mi o tym opalaniu i faktorze 50+ powiedziała Pani z miediki gdzie kupowałam rolkę, kosmetyczka i koleżanka, która to stosuje derma roller.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

ps. polecam doustnie 1 tab dziennie wit. C ))
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 13:49   #458
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej!
Chwilowo byłam odcięta od świata po zastanowieniu i przeliczeniu budżetu domowego zrezygnowałam z mediki i raczej kupię tą http://http://arcotech.pl/pl/p/Derma-Roller-A2/224
Sprawdzę czy to dla mnie
Dziewczyny na ile zabiegów starczy rolka tak średnio oczywiście- 20-30:co nfused:
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 14:44   #459
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Hej!
Chwilowo byłam odcięta od świata po zastanowieniu i przeliczeniu budżetu domowego zrezygnowałam z mediki i raczej kupię tą http://http://arcotech.pl/pl/p/Derma-Roller-A2/224
Sprawdzę czy to dla mnie
Dziewczyny na ile zabiegów starczy rolka tak średnio oczywiście- 20-30:co nfused:
zostałam sama

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

dziewczyny, tutaj macie informację jaka jest zawarta na instrukcji do mojej rolki:

Uwaga: Po zabiegu minimalny przestój to maksymalnie 48 godzin. W tym czasie nie wolno korzystać z sauny, basenu , nie stosować makijażu, nie spożywać alkoholu, kawy oraz pikantnych przypraw.
Podczas całego korzystania z terapii z użyciem Dermarollera wystrzegaj się opalania (w tym solarium). Stosuj kosmetyki z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (faktor 50+).

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Hej!
Chwilowo byłam odcięta od świata po zastanowieniu i przeliczeniu budżetu domowego zrezygnowałam z mediki i raczej kupię tą http://http://arcotech.pl/pl/p/Derma-Roller-A2/224
Sprawdzę czy to dla mnie
Dziewczyny na ile zabiegów starczy rolka tak średnio oczywiście- 20-30:co nfused:
ijabluszko a pytałaś się w tym sklepie w którym zamierzasz kupić rolkę?
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 15:07   #460
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
zostałam sama

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

dziewczyny, tutaj macie informację jaka jest zawarta na instrukcji do mojej rolki:

Uwaga: Po zabiegu minimalny przestój to maksymalnie 48 godzin. W tym czasie nie wolno korzystać z sauny, basenu , nie stosować makijażu, nie spożywać alkoholu, kawy oraz pikantnych przypraw.
Podczas całego korzystania z terapii z użyciem Dermarollera wystrzegaj się opalania (w tym solarium). Stosuj kosmetyki z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (faktor 50+).

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------



ijabluszko a pytałaś się w tym sklepie w którym zamierzasz kupić rolkę?
Dobrze wiedziec, u mnie nie ma takiego info. Nie wolno alkoholu? A ja zawsze pilam, bo rolke robie w weekend :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 19:32   #461
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Tak pytałam się niestety odp brak!
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 11:50   #462
TOLA2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czy po stosowaniu rolki możliwe jest aby zwiększyła się ilość porów? ja stosowałam 3 miesiące i zaprzestałam, przestraszyłam się bo zauważyłam na całej buzi coraz więcej czarnych kropek "porów"
TOLA2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 13:02   #463
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez TOLA2005 Pokaż wiadomość
czy po stosowaniu rolki możliwe jest aby zwiększyła się ilość porów? ja stosowałam 3 miesiące i zaprzestałam, przestraszyłam się bo zauważyłam na całej buzi coraz więcej czarnych kropek "porów"
Jutro robię sobie 4 zabieg rolką 0,5mm i niestety nic u siebie nie zauważyłam oprócz poprawy wyglądu skóry.
Często robisz zabiegi? i jaką długość stosujesz?
hmmm...
A co stosujesz pod rolkę? Może powód jest tutaj...
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:21   #464
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny zakupilam sobie dermaroller . Powiedzcie Mi co ile go trzeba stosowac i ile minut zeby sobie nie zrobic krzywdy i nie przesadzic ?? Mam igielki 0,5 540. Chodzi mi o bużke a z udami jak sprawa wyglada ?? Po zabiegu mam zamiar stosowac olejek arganowy bo ma omega 3,6,9 oraz wit e i jeszcze jakis skladnik jeden niepamietam :P I przemywac buzke odrazu po masazu kwasem hialurunowym i na to olejek czy bedzie ok ??
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:13   #465
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakupilam sobie dermaroller . Powiedzcie Mi co ile go trzeba stosowac i ile minut zeby sobie nie zrobic krzywdy i nie przesadzic ?? Mam igielki 0,5 540. Chodzi mi o bużke a z udami jak sprawa wyglada ?? Po zabiegu mam zamiar stosowac olejek arganowy bo ma omega 3,6,9 oraz wit e i jeszcze jakis skladnik jeden niepamietam :P I przemywac buzke odrazu po masazu kwasem hialurunowym i na to olejek czy bedzie ok ??
0,5 stosuj raz na tydzień. Początkowe zabiegi zrób sobie krótko, delikatnie. Nie dociskaj rolki do skóry. Zrób sobie max do 6 zabiegów (6 kolejnych tyg.) potem stop. Odczekaj ok 1-2 miesięcy i możesz sesję powtórzyć.
Ja zrobię sobie jutro 4 zabieg. Idę śladami mojej koleżanki
Po czwartym razie robię przerwę. Zobaczę jak to wszystko pracuje u mnie.

Specyfiki pod rolkę też masz widzę wyszukane Mam nadzieję, że Ci posłużą
Jak masz dwa preparaty do rolki to możesz zrobić tak jak mi zalecono:
Jeden nakładam przed rolowaniem a drugi po ( mam kolagen przed i olejek z wit C po ).
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:49   #466
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
0,5 stosuj raz na tydzień. Początkowe zabiegi zrób sobie krótko, delikatnie. Nie dociskaj rolki do skóry. Zrób sobie max do 6 zabiegów (6 kolejnych tyg.) potem stop. Odczekaj ok 1-2 miesięcy i możesz sesję powtórzyć.
Ja zrobię sobie jutro 4 zabieg. Idę śladami mojej koleżanki
Po czwartym razie robię przerwę. Zobaczę jak to wszystko pracuje u mnie.

Specyfiki pod rolkę też masz widzę wyszukane Mam nadzieję, że Ci posłużą
Jak masz dwa preparaty do rolki to możesz zrobić tak jak mi zalecono:
Jeden nakładam przed rolowaniem a drugi po ( mam kolagen przed i olejek z wit C po ).

no wlasnie poczytalam pare watkow , poszperalam na necie i duzo dziewczyn pisze ze najlepiej wcierac po zabiegu serum z vit.c , tylko jaki ?? masz swoj ulubiony i w maire niedrogi ?? Colagen uzywasz naturalny mam rozumiec tak ??

A czy mój sposób moze dac rezultaty ?? Chodzi mi o wybor kosmetyków ?? Zrobie tak jak Ty przed zabiegem wklepie kwasik a po olejek tak moze byc ?? Bo rowniez wyczytalam ze po masazu wklepac serum z vit.c odczekac pól godz. i nalozyc olejek tu jaki sie chce zalecano oliwe z oliwek , pestek winogron , arganowy .Ja posiadam rowniez wit.e w olejku chyba tego bede uzywac. Podobno po igielkach 0,5 bardo sie łuszczy skora i robi sie strasznie sucha dlatego trzeba ja napoic
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 11:23   #467
TOLA2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

pod rolkę nic po rolce kwas hialuronowy i serum z wit. C , stosuję około 3 m-c
TOLA2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 14:23   #468
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez TOLA2005 Pokaż wiadomość
pod rolkę nic po rolce kwas hialuronowy i serum z wit. C , stosuję około 3 m-c

I jakie efekty ?? Są ??

MI bardzo zalezy na zlikwidowaniu zmarszczek mimicznych i poprawieniu koloru skóry.
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:25   #469
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny kupiłam w końcu rolkę
amark - jak rolka się spisuje są efekty

Edytowane przez ijabluszko
Czas edycji: 2012-06-14 o 10:34
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 18:58   #470
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

A na rozstępy na ciele co można stosować pod rolkę?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:15   #471
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A na rozstępy na ciele co można stosować pod rolkę?
wit C, E i A według moich wiadomości
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 07:54   #472
TOLA2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

to co stosować pod rolkę?
TOLA2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 17:37   #473
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Witam. Mam rollera ok rok. Stosuje nieregularnie, nie widzę jakiś wielkich efektów. Ale zaopatrzyłam się w fajne skłądniki i planowałam byc bardziej systematyczna. Ale przeczytałam wypowiedź p.doktor z forum wizaz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=619053
i sama nie wiem, czy brnąc dalej. Chciałam nawet zamówic rolkę pod oczy, ale teraz? Wszyscy piszą jak zaczynają stosowac a potem zapominają opisa coś efektach. I tak naprawdę w wątku jest niewiele o skutkachstosowania rollki.. Po sobie mogę powiedzie tylko, że skóra nie wygląda znacząco lepiej. Może zawiniły kosmetyki? nie wiem
Używam rolki juz bardzo długo, półtora roku może dwa, dokładnie nie pamiętam. Rolkuję się zazwyczaj igłami 1,0 co sześć tygodni, czasem przerwa jest trochę dłuższa. Między tymi zabiegami używam rolki 0,5 ale niezbyt systematycznie. Jestem naprawdę zadowolona z efektów, praktycznie nie mam zmarszczek, nawet te pod oczami są widoczne tylko podczas uśmiechu, wcześniej miałam dosyć mocno zarysowane kurze łapki i zmarszczki pod oczami. Śmiało mogę stwierdzić, że zabiegi z rolką hamują pogłębianie się zmarszczek i wygładzają istniejące, ale mam wrażenie, że to nie jest zasługa samego nakłuwania, ale też odpowiednich składników stosowanych pod rolkę i między rolowaniem.

Wystarczy trochę poczytać na temat zaleceń np. Environu czy firmy Filorga, gdzie do mezoterapii i zabiegów z rollerem zalecane są preparaty z witaminą A, retionolem, peptydami, witaminą C oraz aminokwasami, czy adenozyną. Przecież w rolowaniu chodzi o to żeby pobudzić skórę do produkcji kolagenu, a z czego ten kolagen ma być zbudowany jeśli nie dostarczymy skórze odpowiednich składników do jego odbudowy?
Zgadzam się z monroe_30, że większość osób które sprzedają rolki, szczególnie na allegro, nie ma żadnego pojęcia o samym zabiegu, pielęgnacji itd. równie dobrze mogliby sprzedawać pietruszkę . czasem wypisują takie głupoty, że aż śmiać mi chce
dlatego szukam informacji na zagranicznych forach, naLaboratorium Urody, na stronach gabinetów lekarskich, kosmetycznych itd. Niektórzy sprzedawcy z naszych sklepików z surowcami, mają naprawdę dużo wiedzy na temat rolowania.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że ważne jest dostarczanie dużej ilości witaminy A zarówno w trakcie rolowania jak też między zabiegami, używam dużo witaminy C zarówno kwasowej jak i olejowej, oczywiście peptydy, antyoksydanty itd. Obowiązkowo filtr 50+ - stosuję Anteliosa fluid, ponieważ mam cerę mieszaną, a pod oczy używam czegoś bardziej treściwego.
Ważne jest także mocne natłuszczanie skóry zaraz po zabiegu oraz przez 2-3 następne dni. Niestety kwas hialuronowy z olejem nie bardzo się sprawdza w przypadku suchych części skóry i pod oczami, za szybką wsiąkają i skóra jest pomarszczona, zmarszczki bardzo widoczne - prawdziwa tragedia , dlatego ostatnio zgodnie z sugestią znalezioną na jakimś forum, użyłam maści z witaminą A na bazie wazeliny i było super, chociaż czytałam że Nanobase jest jeszcze lepsze bo ma cermidy.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:23   #474
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
filtr 50+ - stosuję Anteliosa fluid
dziękuję
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 08:15   #475
TOLA2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czy możesz polecić jakieś konkretne preparaty z witaminą A, retionolem, peptydami, witaminą C oraz aminokwasami, czy sam je robisz ? jeżeli sama to gdzie kupujesz składniki. Na stronie zrób sobie krem są wszystkie te preparaty (czy je można razem mieszać?) czy nakładasz raz jeden raz drugi?
TOLA2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:39   #476
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

hej
ja mam rolkę 1,5 540 igieł
słuchajcie
jak ją stosuje na twarz to nie leci mi krew. musiałabym na prawdę chyba mocno dociskać.....czy to normalne, że tak spytam?
ponieważ widziałam soro filmików z zast. rolki u dermatologów gdzie każdy ocieka krwią...
ale jak pokazują kogoś przed i po to różnica jest duża ;-)
nawet osoby prywatne jak udostępniają zdjęcia.
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:14   #477
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
hej
ja mam rolkę 1,5 540 igieł
słuchajcie
jak ją stosuje na twarz to nie leci mi krew. musiałabym na prawdę chyba mocno dociskać.....czy to normalne, że tak spytam?
ponieważ widziałam soro filmików z zast. rolki u dermatologów gdzie każdy ocieka krwią...
ale jak pokazują kogoś przed i po to różnica jest duża ;-)
nawet osoby prywatne jak udostępniają zdjęcia.
u mnie nie ma sladu krwi, ale ja mam 0,5mm
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:34   #478
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
hej
ja mam rolkę 1,5 540 igieł
słuchajcie
jak ją stosuje na twarz to nie leci mi krew. musiałabym na prawdę chyba mocno dociskać.....czy to normalne, że tak spytam?
ponieważ widziałam soro filmików z zast. rolki u dermatologów gdzie każdy ocieka krwią...
ale jak pokazują kogoś przed i po to różnica jest duża ;-)
nawet osoby prywatne jak udostępniają zdjęcia.
A może tylko masz napisane, że jest to 1,5mm a w rzeczywistości jest coś innego

Ale całkiem poważnie. Ja wiem, że krwawienie zależy od wysokości zakończeń krwionośnych w skórze. Znam przypadki, że nawet przy 0,5mm pojawiło się malutkie krwawienie.
Nie martw się. U Ciebie oznacza to, że masz swoje zakończenia usytuowane bardzo nisko i igiełki do nich nie sięgają.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:56   #479
clockaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

No ja Was podziwiam!!
Rollujecie się długościami 0,5 i więcej i.....nic. Tak sobie o tym niewinnie piszecie.....
A ja przeżywam katusze już przy 0,25
Czy Was to nie boli nieczułe kobiety?
clockaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:54   #480
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez TOLA2005 Pokaż wiadomość
Czy możesz polecić jakieś konkretne preparaty z witaminą A, retionolem, peptydami, witaminą C oraz aminokwasami, czy sam je robisz ? jeżeli sama to gdzie kupujesz składniki. Na stronie zrób sobie krem są wszystkie te preparaty (czy je można razem mieszać?) czy nakładasz raz jeden raz drugi?

Sera pod rolkę zazwyczaj robię sama, czasami stosuję gotowe ampułki, ale one mają dosyć ubogi skład, dlatego używam ich tylko wtedy gdy dopada mnie lenistwo Składniki kupuję w Mazidałach i Naturalisie, czasem na BU, w ZSK jest tylko witamina A.

Lubię sama robić serum, bo zmieniam składniki w zależności od stanu mojej skóry, jeśli jest bardziej podrażniona to daję witaminę A zamiast retinolu i więcej łagodzącego pantenolu, lukrecji, a jak jest wszystko ok wtedy wrzucam dużo retinolu, komórki macierzyste, resweratrol, genisteinę z peptydami. Czasem przed rolowaniem nakładam serum z witaminą C kwasową i kwasem fitowym, dopiero na to peptydy z innymi składnikami.

Chciałabym dostać gdzieś ampułki z całym zestawem aminokwasów, witamin, kwasów nukleinowych itd takie jakich używają lekarze do mezoterapii igłowej. Podobno bardzo dobre są firmy Filorga, ale dostępne wyłącznie dla lekarzy. Można kupić takie serum w butelce 15 ml z atomizerem dołączone do rolki marki Filorga, ale wychodzi strasznie drogo - cena 470 zł Może ktoś wie, gdzie można kupić samo serum albo ampułki?

Na stronie sprzedawcy zestawu Filorga jest też dokładny opis zabiegu, co prawda uwzględniają tylko dołączone serum, ale ciekawostką jest to, że zalecają stosowanie go zarówno przez nakłuwaniem jak też po. Ja też zawsze nakładam dwa sera: przed rolowanie i po rolowaniu, chociaż moje drugi serum jest na bazie oleju w witaminami i retinolem.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.