Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 16:38   #1
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Thumbs down

Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań


Drogie Wizażanki- byłam dzisiaj u ginekologa po interpretację badań- stwierdzono juz na 100%, że mam niewielkiego gruczolakowłókniaka, którego właściwie nie trzeba usuwać, tylko obserwować. Zapytałam lekarza czy w takim wypadku przeszkodą byłoby stsowanie tabletek antykoncepcyjnych? Stwierdził, że nie, ale muszę być pod stałą kontrolą lekarza, a pigułki muszą być niskohormonalne. Ok, z tym sie zgodzę, ale kiedy zapytałam jakie badnia mam wykonać przed braniem pierwszych w życiu tabletek, doweidziałam się, że żadnych! Zaczęłam sie kłócić I dowiedziałam, że nie trzeba ani prób wątrobowych, ani badania pozomu hormonów(bo służba zdrowia i tak nie ma pieniędzy, a samej to po co Pani płacić ) no, a jeśli miałaby Pani żółtaczkę czy marskość wątroby, to przecież mi o tym powie. H,... Zdębiałam. Przepisał mi Novynette, które wykupię, ale najpierw chcę poznać zdanie doktora i Was. Nie otrzymałam nawet skierowania na badanie krwi, podobno nie trzeba wykonywać usg czy mammografii( ja akurat je miałam ze względu na guzek), po prostu doktor stwierdził, ze patrząc na mnie wie, jakie pigułki mi przepisać( jasnowidz jakiś czy co...? )
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 17:28   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

Z tego co wyczytałam na forum i nie tylko,tak postępuje większość lekarzy.Nie wiem,może maja rację.Mój lekarz daje mi raz w roku skierowanie na dokładne badanie krwi i moczu,w tym biochemiczne,na krzepliwość itp.Jak do tej pory miałam zawsze dobre wyniki,w normach.Jednak pomimo dobrych wyników tabletki anty mi nie służyły,czułam się po nich fatalnie i odstawiłam szybciej niż zaczęłam brać.Wypróbuj te,które lekarz ci zapisał i zobaczysz jak się będziesz czuła.Jeśli nie będą ci służyć to będziesz mogła zmienić na inne.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:32   #3
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

ja mialam wyczuwalnego guzka..myslalam ze to jakis wlokniak lub cos gorszego, na szczescie sie okazalo ze to tkanka tluszczowa sie tak uklada u mnie, tak wyszlo z usg......w kazdym badz razie gin powiedzial ze moge brac tabletki pod warunkiem ze bede pod stala opieka tamtego lekarza ktory mi robil usg(jeden z lepszych w wawce) i ze bede min. raz do roku robic usg..
tez mi nie robila zadnych badan-procz ogolnego na fotelu i cytologii..dopiero po roku brania zrobila badania krwi na potrzebne rzeczy...

z tym ze przy kazdej wizycie u niej badala mnie..dowiadywala sie jak sie czuje na tabletkach i kazala pytac jak bym miala jakies ale ...

dziwi mnie tylko ze lekarz powiedzial ze nawet na twoje zyczenie masz badan nie robic- w koncu twoja kasa ..u mnie badania mialam darmowe
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:36   #4
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

Ale mimo wszystko przepisywanie leków bez żanego badania, tylko na podstwie wyglądu, i to przy guzku??? Może Pan doktor przy okazji chwili wolnego czasu by się wypowiedział...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:18   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

To rzeczywiście dziwne,że nawet lekarz nie zrobił ci ani cytologii,ani nawet cię nie zbadał.Ten lekarz nadaje się do wymiany na innego.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 20:21   #6
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

Cytat:
Napisane przez Fresa
To rzeczywiście dziwne,że nawet lekarz nie zrobił ci ani cytologii,ani nawet cię nie zbadał.Ten lekarz nadaje się do wymiany na innego.
Owszem lekarz mnie zbadał, zrobił cytologię, ale pigułki przepisał, bez otrzymania wyników
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 15:52   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

Według mnie to dziwne,lekarz powinien zaczekać na wyniki-przynajmniej ja tak myślę.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 19:00   #8
delfin86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Gróczolakowłókniak, tabletki anty, a brak badań

Hej dziewczyny !
Co do tego gruczolakowlokniaka to mi wymacal go chlopakjak bylismy na wakacjach we wrzesniu. zdenerwowalam sie ale do ginekologa poszlam dopiero w styczniu bo to moj pierwszy raz byl ale ginekolog po badaniu piersi i zadnym innym stwierdzil ze to gruczolakowlokniak nie ma sie czym martwic i ze mozna tak sobie go zostawic, nie proponowal zadnego leczenia hormonami, ale dal skierowanie do szpitala na usuniecie go bo powiedzial ze dzieki temu bede spokojna. no imialam ten zabieg we wtorek przyjecie na jeden dzien dali mi glupiego jasia i miejscowe znieczulenie i wyrwali go czesc po czesci, blizna jest mala ale za pol roku niewidoczna bedzie sam zabieg czasami bolesny trwal z max 15 min. , a po to nawet za bardzo piers nie bolala. teraz jestem zadowolona bardzo ze juz nic nie bedzie mnie denerwowac i polecam zabieg mammotomi kazdej dziewczynie jesli ma jakies watpliwosci, a jesli wogole sobie wyczuje jakies zmiany na piersi to odrazu z marszu do ginekologa bo po co niepotrzenie sobie stresu przysparzac
delfin86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.