Potrzebuje pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-29, 13:55   #1
aga_1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Paryz
Wiadomości: 22
GG do aga_1984

Potrzebuje pomocy


Ogladam wasze cudne makijaze i jestem nowicjuszem w tych sprawach. Czy ktos moglby mi dokladnie wytlumaczyc co nazywamy: baza (i jakich produktow do tego uzywamy), podkladem, i jakie sa najlepsze korektory.mam zawsze z tym problem i nie wiem jakich kosmetykow uzywac. Dzieki.
aga_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:06   #2
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Potrzebuje pomocy

Po pierwsze wątek prawdopodobnie zostanie przesunięty na Pytania do Wizażystki, więc nie zakładaj nowego tylko czekaj
Po drugie jeśli chcesz znaleźć dobry kosmetyk, to polecam KWC, bo tam jest tysiące opinii. Zobaczysz gamę kolorystyczną, opis, cenę i w ogóle w ogóle, świetna sprawa
Bazą pod makijaż, najprościej mówiąc nazywamy specyfik, który przedłuża trwałość makijażu, ja mam z Eveline kosztował mnie ok 20 zł pojemność 15 ml. więc to taka malusia tubka, używam go tylko na powieki, i powiem Ci, że efekt jest i makijaż oka jest trwalszy, na bazę najczęściej nakłada się podkład, ale można już nic nie dawać, uzyskasz wtedy efekt gładkiej, matowej skóry. Podkład musi być dobrany do odcienia Twojej skóry, wyrówna koloryt, rozświetli, zmatowi, cokolwiek zechcesz, zależy od Ciebie jaki rodzaj wybierzesz. A na to puder w kamieniu lub sypki, taki ostateczny rys, matuje, wygładza, rozświetla i utrwala
To co napisałam, stosuje ja, może ktoś jeszcze się wypowie, to dobierzesz metodę do siebie.

Klik<-- tu masz link do tej mojej bazy
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:20   #3
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: Potrzebuje pomocy

Ja też nie jestem super ekspertem, ale postaram się choć troszkę Ci to wyjaśnić

Baza- kosmetyk nakładany na twarz przed rozpoczęciem makijażu, najczęściej po nałożeniu kremu. Baza może być matująca, rozświetlająca, wygładzająca... używamy w zależności od rodzaju cery. Może być w postaci lekkiego kremu, pianki bądź żelu. Baza ma właściwości wygładzające, ułatwia nakładanie podkładu, ma na celu utrzymanie makijażu w "dobrej kondycji" przez cały dzień. Bazy mogą być pod podkład, pod cienie do powiek, pod usta. Do wyboru, do koloru

Podkład- temat-rzeka To podstawa makijażu, nie będę wymieniać rodzaju podkładów, bo są ich tysiące (np. matujący, liftingujący, nawilżający, rozświetlający, stapiający się z cerą, antystresow itd.). Może mieć konsystencją płynu, kremu, fluidu, pianki, musu, może być w kompakcie... Dobierany do koloru cery (są dwie szkoły- jedna mówi, że kolor ma być bardzo zbliżony do koloru twojej cery, druga- że ma być o ton ciemniejszy; ja jestem zwolenniczką tej pierwszej). Podkład nakładamy na całą twarz i szyję, nie przesadzamy z ilością, żeby nie otrzymać efektu maski.

Korektor- to jest moja pięta Achillesowa ponieważ nie używam ich za dużo... jedynie korektora rozjaśniającego pod oczy. Korektor może ukryć niedoskonałości skóry, drobne przebarwienia, wypryski itd. Może też mieć właściwości antybakteryjne. Korektor może mieć postać kredki, pędzelka z płynem lub fluidu.

Dziewczyny, jeżeli gdzie się pomyliłam, to proszę poprawcie mnie

aga_1984, mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam Pozdrawiam
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.