Prosaki, kaszaki, "białe grudki". WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-28, 20:48   #301
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

Dokonałam zakupu octu. Może sobie wmawiam,ale wydaje mi się,że już po pierwszym użuciu jestem "piękniejsza" oby...

co stosować po przetarciu buzi tonikiem octowym? moja skóra jest trochę alergiczna,więc czy taki krem będzsie odpowiedni? miałam do tej pory AA ciężko stwierdzić czy skuteczny, (nie wiem dlaczego nie potrafię ocenić), raz jest gorzej, raz dobrze... czy mogłybyście polecić mi jakiś krem dla alergików,który współgrałby z tonikiem octowym a jednocześnie był dobry dla cery problemowej?
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 21:33   #302
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

Uzywacie do toniku wody przegotowanej, mineralnej, destylowanej...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 22:54   #303
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

Ja użyłam mineralki niegazowanej...
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:23   #304
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

woda musi byc odmineralizowana , destylowana
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:23   #305
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

taka do zelazek , silników, rybek
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:26   #306
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

Cytat:
co stosować po przetarciu buzi tonikiem octowym? moja skóra jest trochę alergiczna,więc czy taki krem będzsie odpowiedni? miałam do tej pory AA ciężko stwierdzić czy skuteczny, (nie wiem dlaczego nie potrafię ocenić), raz jest gorzej, raz dobrze... czy mogłybyście polecić mi jakiś krem dla alergików,który współgrałby z tonikiem octowym a jednocześnie był dobry dla cery problemowej?
po toniku od pol godz mozesz polozyc jakis nawilzacz dla Twojej skory alergicznej np takie
dermobasa
nanobase
lipobase
optiderm
baleum hermel
sebamed
toleriane
aderma
xerial
e-45
trixere
galanea
allerco
physiogel
hydrance optimale
exomega
eptheliale
hydranorm



tonik i dla cer problemowych z tustacera i wszelkimi dodatkami jak i naczyniowych
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 16:59   #307
_za_po_ra
Przyczajenie
 
Avatar _za_po_ra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 25
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

A ja polecam udac sie z tym problemem do dermatologa poniewaz grudka grudce nie równa.Ja udałam sie z synem do dermatologa i dobrze, ze to zrobiłam bo okazało sie ze te grutki które on ma to genetyczne obciazenie którego sie nie da całkowicie wyleczyc...Pani dr przepisała mu tylko dla złagodzenia masc do zrobienia w aptece wiec tak jak wspomniałam nie zaszkodzi Ci udac sie do specjalisty...pozdrawiam i zycze zeby to nie były jednak te grutki o których wspomniałam
_za_po_ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-30, 10:56   #308
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

Wow, EMILKA jaka rewelacyjna lista dziękuję
Czy wiesz może z doświadczenia,bądź słyszałaś czyjeść opinie, który z tych kremów jest naprawde dobry?

negatywne słyszałam tylko na temat physiogelu...
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 13:18   #309
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: podskórne grudki, krostki,kaszka...

opinie na temat tych kremow sa dobre , aczkolwiek nie ma takiego ktory podpasowalby wszystkim to chyba jasne co do physiogelu sa rozne opinie ale ja go wpisalam bo ma db sklad i jest db nawilzaczem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 18:31   #310
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dziwne grudki lub krostki

Na wstępie od razu zaznaczę, że szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam. Bo wszystkie opisy grudek nie pasowały dokładnie do mojego schorzenia :P, w kazdym badz razie jesli sie powtórze czyjs wątek to przepraszam. Chodzi o grudki, które są w okolicy żuchwy (najsilniej) ale także na całej twarzy. Nie bolą, są róznych rozmiarów. Są tak jakby podskórne (nie chodzi o takie białe koniuszki), ale jak zacznę wyciskać, to wychodzi takie białe coś z nich (czasami wyciskam, i to białe cały czas wychodzi :P). Drugim problemem są grudki bardzo podobne do tych (szczegolnie dobrze je widac jak swiatlo pada pod odpowiednim kaem) z tym ze nie wychodzi z nich ta biała maź raczej. Jesli ktoś ma podobną przypadłość to byłabym wdzięczna gdyby napisał co z tym zrobic. Drugimproblemem moim są blizny po upadkach. Czy może ktoś wie jak sobie z nimi radzic, bo mi nie chcą schodzić. Zastanawiam się czy wizyta u dermatologa coś pomoze. Prosze o odpowiediz i z gory dziekuje
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 18:57   #311
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Jeśli chodzi o pierwszy problem to radziłabym udać się do dermatologa. Myślę że retinoid mógłby rozwiązać problem.

Jeśli chodzi o blizny, to wszystko zależy od ich rodzaju, wielkości, głębokości. W wielu przypadkach pomagają zabiegi złuszczające.

Podsumowując polecam wizytę u dobrego dermatologa.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 21:18   #312
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

No dobrze, w sumie masz chyba racje. Do dermatologa będzie trzeba się wybrać. Ale co to jest ten reinoid jeśli mogę spytac?
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 11:16   #313
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Wpisz "retinoidy" w wyszukiwarkę.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 17:47   #314
_dorota_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

A to nie przypadkiem kaszaki? Ja mam nimi usianą całą głowe + jeden wielki na ramieniu
Poszlam z tym do dermatologa ale odeslala mnie do chiruga. Ja tego nie wyciskam, kiedys przez pare tygodni gniotłam jednego na glowie bo mnie denerwowal az wycislam - wlasnie taki biały plyn.
To ponoc nie grozne, ot zwykla wada kosmetyczna, jesli ci nie przeszkadza nie trzeba nic z tym robic (ale nie wyciskaj)
Jesli ci przeszkadzaja to dokladnie, niech to najpierw zobaczy dermatolog i dopiero sie okaze co to tak naprawde
_dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 18:09   #315
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

wizyta u dermatologa na pewno pomoze. rozwieje to wszystkie Twoje watpliowsci. no i jedno jest pewno, nie wolno tego wyciskac!
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 18:55   #316
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

No tak, ale to nie jest takie duze, ze trzeba sie nameczyc zeby wycisnać. To takie białe wychodzi nie tka trudno i naprawde dziwne to jest, Nawet z byle krostki da się czasami wycisnąć i wyłazi taki żółty/biały cienutki makaron. No nic w czwartke przyszły idę do dermatologa, więc sie okaże. Ale dzieki za odpowiedzi
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 23:55   #317
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

to wiesz co? może napisz po powrocie jak Ci to zdiagnozowali, bo mam identyczne i też w okolicy żuchwy. Czytałam gdzieś na forum, ze zmiany zapalne w tych okolicach są spowodowane problemami z narządami rodnymi (?!? chyba Emilia o tym pisała, ale nie chcę straszyć ani przekręcać..)
Mi na to nic nie pomaga. Mialam mnostwo różnych maści i kremow, w tym retinoidy (Roaccutane nie, bez przesady..), czyszczenie u kosmetyczki też nie eliminuje problemu. Więc się pogodziłam i wyciskam śmierdziele od czasu do czasu. Ale ciekawa jestem co Tobie powiedzą
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 00:34   #318
Zeta Zeta
Przyczajenie
 
Avatar Zeta Zeta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Hej

Może ja pomogę, bo zaliczyłam juz wizytę u dermatologa z podobną przypadłością. Nie mam problemów z cerą, a tu nagle z nikąd pojawiać mi się zaczęły takie jak opisałaś wypryski. Odgrzebałam gdzieś benzacne, trochę to pomogło, ale nadal wyłaziły mi te krostki :/ Jako, że no niestety.... nie przepuszczę zadnemu pryszczolowi, to jedną taką krostkę rozdrapałam, i mam brzydką bliznę teraz... ale wracając do krostek, lekarka powiedziała mi, że to od... szalika! Zmarźlaczek jestem i oszalam się prawie pod nos. To jest dość poszechna przypadłość w okresie ziomowym, ponoć same przeminą wraz z chłodem ^^


(ale wycisnać kuuusi już teraz )

Pozdrawiam
Zeta Zeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 18:12   #319
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

witam
podlacze sie pod watek
ja posiadam gule, z ktorych o dziwo nic nie da sie wyciasnac. sa bolesne a w nich jedynie krew (ble) ... mysle sobie, ze moze to tradzik hormonalny... miala ktoras z Was dziewczynki moze cos podobnego?? dzieki za wszystkie odp...
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 18:32   #320
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Idź do lekarza, zrób badania hormonalne, rzucałaś pigułki? Wyciskasz zaskórniki? Stosujesz kwasy?
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 18:50   #321
_dorota_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Tak, ja mam tradzik hormonalny (po antykoncepcji) i czesc grudek to wlasnie gule z krwią. Podobno to normalny "pryszcz" w przypadku trądziku androgennego
_dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 18:56   #322
nika15126
Przyczajenie
 
Avatar nika15126
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
GG do nika15126
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

hej ja znow mam inny problem w okolicach nosa mam strasznie sucha skore i nie fajnie to wyglada zwlaszcza rano uzywalam juz roznych kremow nawilzajacych ,myslalam ze to spowodowane jest zlym dopasowaniem mleczka do cery ale to nie to macie jakis super sposob pomocy moze jakis mega nawilzajacy krem lub balsam ??
__________________
KASIEK


zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=166847
nika15126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:47   #323
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam
podlacze sie pod watek
ja posiadam gule, z ktorych o dziwo nic nie da sie wyciasnac. sa bolesne a w nich jedynie krew
No to jeszcze raz podkreślam, że mi nie chodzi o gule, tylko takie krostki jak jzu opisywałam. Do dermatologa wybieram się w czwartek przyszły, jak wrócę to wszystko opiszę Troszke mnie nastraszyłyście tymi kłopotami z narządami rodnymi, no ale miejmy nadzieje, ze to nic powaznego. Jeśli chodzi o ta mozliwosc, ze to od szalika - odpada (krostki mam nawet w lecie) Dodam jeszcze, że jak dotykam tą linię żuchwy to jest strasznie szorstka, a krostki najbardziej widać gdy napinam mięsnie brody. No zobaczymy. Moze poradzi mi coś ta dermatolog na blizny poupadkowe, jak cos to sie z wami podziele poradami
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:52   #324
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Miałam podobny problem z pryszczami w okolicy rzuchwy - z tym, że były to ogromne, bardzo bolące krosty. I po dość długiej walce z nimi wyleczyłam się

Kiedyś przeczytałam, że takie pryszcze jak ja miałam mogą być spowodowane problemami z ząbkami a ja akurat miałam stany zapalne jednej z ósemek. Postanowiłam ją usunąć i o dziwo krosty zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Więc może też masz jakieś kłopoty z zębami (być może nawet o tym nie wiesz, więc przejdź sie na wizytę kontrolną).
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 20:33   #325
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

ja mysle, ze krostki ktore ty opisujesz moga miec zwiazek z tradzikiem kosmetycznym - czyli moga je powodowac uzywane przez ciebie kosmetyki.
radze przejrzec forum, jest duzo watkow na temat zapychajacych skladnikow w kosmetykach (zawieraja je firmy eris, nivea, loreal, itp...)
a co do dermatologow i przepisywanych przez nich specyfikow mam raczej negatywny stosunek - ale to kwestia doswiadczen i wynikow leczenia moich znajomych...przejrzyj forum "biochemia", tam jest duzo rad dotyczacych naturalnych sposobow pielegnacji skory...
pozdrowionka
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 02:20   #326
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Cytat:
Napisane przez ehe Pokaż wiadomość
No to jeszcze raz podkreślam, że mi nie chodzi o gule, tylko takie krostki jak jzu opisywałam. Do dermatologa wybieram się w czwartek przyszły, jak wrócę to wszystko opiszę Troszke mnie nastraszyłyście tymi kłopotami z narządami rodnymi, no ale miejmy nadzieje, ze to nic powaznego. Jeśli chodzi o ta mozliwosc, ze to od szalika - odpada (krostki mam nawet w lecie) Dodam jeszcze, że jak dotykam tą linię żuchwy to jest strasznie szorstka, a krostki najbardziej widać gdy napinam mięsnie brody. No zobaczymy. Moze poradzi mi coś ta dermatolog na blizny poupadkowe, jak cos to sie z wami podziele poradami
mamy te same prychole i tego się trzymajmy
szaliki, kosmetyki i zęby niezupełnie pasują. Więc proszę, napisz jak wrócisz od dermatologa
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 04:45   #327
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Guzik prawda, ze od szalika ja mam takie od...hoho...14 roku życia, czyli kiedy tak jakby zaczęłam dojrzewać nie wiem czy od kosmetyków, raczej nie, ponieważ uzywałam najrówniejszych, tera już wiem co zapycha, a co nie, więc sądzę, że to nie od teo. Z tego wynika, że od tabletek antykon. równiez nie. Kiedyś czytałam, że grudki pojawiajace się głównie w okolicach żuchwy sa spodowane złym trawieniem, po prostu w tym miejscu organizm wyrzuca szkodliwe produkty przemiany materii... no nie wiem, ale to cholerstwo doprowadza mnie czasem do szału... wiem jedno- nie wyciskać, bo się odnowi, a zosranie blizna czasem też z wyciśnieca takiej nieinwazyjnej grudki zrobi się pryszcz
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 10:40   #328
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

ja miałam taki problem,dermatolog powiedział,że to podskórne zaskórniki
dostałam isotrexin,differin w żelu i jeszcze jakieś tabletki,ale nazwy nie pamiętam niestety
to było 3 lata temu
ale wiem,że zadziałało
teraz czasem też znajdę takie coś u siebie,jednak bardzo sporadycznie
od roku stosuję kwasy co sprawia,że taki zaskórnik wyłazi na powierzchnię i po jakimś czasie znika - ja w ogóle się do mojej twarzy nie dotykam i nie ruszam żadnych wyprysków
no i efekty są - cera bez najmniejszych podrażnień i problemów
myślę więc,że wizyta u specjalisty byłaby wskazana.
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 17:50   #329
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

No dobrze, dziękuję wam., Chyba macie racje, wole pojsc do dermatologa niz sama probowac z tymi specyfikami.; A od kosmetyków to raczej nie jest, bo nie uzywam nie wiadomo jak duzo kosmetyków, a na twarz nigdy nie nakładam fluidu, więc raczej nie zapycham porów. Ale chce sie pozbyc tego, tylko boje sie, ze nie powstrzymam sie przed wyciskaniem, bo mam wrazenie, ze jak dlugonie wyciskam to mam jeszcze bardzoeij zasyfiona buzie :P
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 19:53   #330
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Dziwne grudki lub krostki

Cytat:
Napisane przez mały_groszek Pokaż wiadomość
dostałam isotrexin,differin w żelu i jeszcze jakieś tabletki,ale nazwy nie pamiętam niestety
szczęściara... mi nie pomogły
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 02:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.