Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-21, 21:02   #1441
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie dziewczyny, mam pytanie. Zamowilam jedwab hydrolizowany z mazidel. Chcialam go mieszac z zelem hialuronowym ale boje sie, ze moze zapchac mi pory. Swietnie nawilza i eliminuje uczucie sciagania ktore powoduje u mnie sam zel, tak wiec chcialabym uzywac ten jedwab. Czy komus zaszkodzil na buzce?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 12:31   #1442
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, mam pytanie. Zamowilam jedwab hydrolizowany z mazidel. Chcialam go mieszac z zelem hialuronowym ale boje sie, ze moze zapchac mi pory. Swietnie nawilza i eliminuje uczucie sciagania ktore powoduje u mnie sam zel, tak wiec chcialabym uzywac ten jedwab. Czy komus zaszkodzil na buzce?
jak wcześniej pisałam mnie jedwab zapycha, nawet w minimalnym stężeniu, ale mogę nie być dobrym przykładem bo mam duże tendencje do zapychania
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:19   #1443
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mazidła odpisują na maile? W niedzielę w południe wysłałam zapytanie, ale cisza
Ja w takiej sytuacji kopiuje i wysyłam jeszcze raz. I wtedy już zwykle na drugi dzień max. jest odpowiedź
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:32   #1444
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
jak wcześniej pisałam mnie jedwab zapycha, nawet w minimalnym stężeniu, ale mogę nie być dobrym przykładem bo mam duże tendencje do zapychania
dziekuje za odpowiedz. kurcze w takim razie moglam sie powstymac z jego kupnem... mi tez cos wyskakuje(ale dokladnie nie wiem czy to wina jedwabiu, bo mam jeszcze roze niemineralne i one tez sa pod obserwacja), i tez mam ogormne problemy z doborem kremu czy czegokolwiek, wszystko co na kwc ma superopinie, co wyprobouje zaraz mnie zapacha, jakas dziwna jestem.
tweet a co na ciebie dziala dobrze a co nie? jak bys opisala swoja cere?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:42   #1445
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Zamawiałam w poniedziałek wieczorem, w środę wysłano mi paczuszkę, właśnie przed chwilą dostałam

Musiałam ukręcić nowe serum z olejową witaminą C, bo się skończyło, tym razem zrobiłam na bazie oleju z orzecha włoskiego, bardzo ładnie się wchłonęło z HA, moja buzia lubi ten olej, włosy też

Wzięłam też masło cupuacu, bo poprzednio miałam próbkę, stosuję na ciążowy brzuszek, usta, dłonie i stopy, dla mnie lepsze od karite

No i oczywiście moje ulubione owocowe ekstrakty - z truskawki i pomarańczy.

Do tego pierwszy raz mam hydrolat z róży damasceńskiej - pachnie mocno, słodko i miodowo, ale podoba mi się
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:06   #1446
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz. kurcze w takim razie moglam sie powstymac z jego kupnem... mi tez cos wyskakuje(ale dokladnie nie wiem czy to wina jedwabiu, bo mam jeszcze roze niemineralne i one tez sa pod obserwacja), i tez mam ogormne problemy z doborem kremu czy czegokolwiek, wszystko co na kwc ma superopinie, co wyprobouje zaraz mnie zapacha, jakas dziwna jestem.
tweet a co na ciebie dziala dobrze a co nie? jak bys opisala swoja cere?
cerę mam dość problematyczną, ale dzięki odkryciu mazidel ponad 2 lata temu jest teraz duuuuzo lepiej
jest tłusta a policzki sa bardzo wrażliwe, do tego problem z naczynkami i tzw. burakiem
oleje które mi służą to żurawinowy, z czarnej porzeczki, z pestek malin i truskawki, z czarnuszki, z róży piżmowej, tamanu. olej nakładam po zmieszaniu na dłoni z żelem HA, do żelu dodaje jeszcze ekstrakty roslinne (głównie z centella asiatica) , cynk i niacynamid.

na naczynka pomaga mi kompleks na naczynka (z naturalisa),

bardzo lubię też tonik z kwasem migdałowym (5%) i żelem HA - znacznie zmniejszył mi przetłuszczanie

w między czasie 2 hydrolaty-oczarowy i z kocanki,

co jakiś czas peeling enzymatyczny i maseczka z zielonej glinki

to chyba byłoby na tyle

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Zamawiałam w poniedziałek wieczorem, w środę wysłano mi paczuszkę, właśnie przed chwilą dostałam

Musiałam ukręcić nowe serum z olejową witaminą C, bo się skończyło, tym razem zrobiłam na bazie oleju z orzecha włoskiego, bardzo ładnie się wchłonęło z HA, moja buzia lubi ten olej, włosy też

Wzięłam też masło cupuacu, bo poprzednio miałam próbkę, stosuję na ciążowy brzuszek, usta, dłonie i stopy, dla mnie lepsze od karite

No i oczywiście moje ulubione owocowe ekstrakty - z truskawki i pomarańczy.

Do tego pierwszy raz mam hydrolat z róży damasceńskiej - pachnie mocno, słodko i miodowo, ale podoba mi się
jak używasz ekstraktu z truskawki? bo ja mam duże opakowanie od jakiegoś czasu i nie mam pomysłu jak go stosować żeby dawał jakieś efekty, robiłam maseczkę dodawałam do HA i chyba na mnie nie działa
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:12   #1447
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość



jak używasz ekstraktu z truskawki? bo ja mam duże opakowanie od jakiegoś czasu i nie mam pomysłu jak go stosować żeby dawał jakieś efekty, robiłam maseczkę dodawałam do HA i chyba na mnie nie działa
W ekspresowym serum Groszek żelu HA, pół łyżeczki 0,15ml ekstraktu, kropla aloesu lub NMF lub nawilżacza cukrowego i 3 krople oleju Truskawka ładnie rozjaśnia i rozpromienia mi twarz.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 14:17   #1448
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
W ekspresowym serum Groszek żelu HA, pół łyżeczki 0,15ml ekstraktu, kropla aloesu lub NMF lub nawilżacza cukrowego i 3 krople oleju Truskawka ładnie rozjaśnia i rozpromienia mi twarz.
hmmmm w takim razie będę musiała zrobić kolejne podejście do tego ekstraktu dziękuję
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 21:23   #1449
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja jedwab używam przede wszystkim do włosów (cudo, jak dla mnie!) do buzi też i mnie nie zapycha (mam cerę mieszaną) jak widać różnie to bywa
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 22:01   #1450
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Macie jakieś doświadczenia z mleczkiem pszczelim?
Zamówiłam na zsk i jestem ciekawa co sądzą wizażanki.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 19:30   #1451
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

A ja mam takie jedno pytanie o mazidłowa hennę, a dokładnie o jej mrożenie.
Ostatnio coś mi szwankuje lodówka i zapas rozrobionej henny mi się rozmroził ( nie wiem czy zupełnie, ale częściowo na pewno) i później znowu zamroził. Zastanawiam się czy mogę ją jeszcze wykorzystać mimo to? Wiem, że z jedzeniem takich numerów jak powtórne zamrażanie się nie robi, ale co z henną? Mam mieszane uczucia... Poradźcie coś bo nie wiem co robić.
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 13:49   #1452
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie dziewczyny. Postanowilam rozpoczac swoja przygode z rolka, ale poniewaz moja znajomosc z "mazidlami" jest rowniez bardzo krotka, prosze o pomoc.
Na stanie mam:
- wit C w proszku
- kwas alfa-liponowy
- wit A woleju slonecznikowym
- kwas hialuronowy 1,5%
- olej z rozy pizmowej
- niezmydlalana frakcja sojowa
- wit E
- Q10
- olej kokosowy

Prosze, doradzcie co moge z tego ukrecic i zastosowac pod rolke i po niej? czy "eliksir mlodosci" z "mazidel" nadaje sie do tego celu?

Nie chce sobie zrobic krzywdy, a chcialabym troche splycic kilka zmarszczek. Mam tez kilka rozszerzonych naczynek na polikach.
Jestem w stanie przezyc dokupienie jakiegos skladnika, ale chcialabym bazowac na tym, co juz mam, bo boje sie, ze mi sie zepsuje :/
Bede wdzieczna za pomoc, bo poczytalam juz troche na temat, ale nadal nie wiem, co robic?
Caly czas "mecze" watek na BU, ale w sumie nie jestem duzo madrzejsza niz przed
Mam pytanie odnosnie dezynfekcji: czy wczesniej wspomniany spirytus skażony sprzedawany w aptekach nadaje sie do zdezynfekowania walka?

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2011-10-09 o 09:47
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 07:31   #1453
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy do kremu Babydream - tego w niebieskiej tubce mogę dodać niacynamid ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 17:15   #1454
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy do kremu Babydream - tego w niebieskiej tubce mogę dodać niacynamid ?
możesz, ja go też dodaje prawie do wszystkiego
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:25   #1455
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej

Ja właśnie zaglądnęłam na mazidła skuszona przez znajoma mleczkiem winogronowym Od dłuższego czasu przypatruje sie tęsknie eliksirowi winogronowemu na BU, ale cene ma dość spora, wiec na razie sięgam po troszkę słabsza wersje Ukręcę z żelem potrojnym i jedwabiem
I kusi mnie jeszcze jedno - zrobilabym sobie olejek myjacy i jest slynne GLYCERYL COCOATE jak na BU I moje bardzo ambitne pytanie grzmi - czy moge go zmieszac np. z babydream olejkiem ? albo altterowatym? Jeden i drugi siedzi na polce i się nudzi ^^
I czy ktos ma doswiadczenie z CROMOLLIENT SCE?? ladnie myje, rownie dobrze jak Glyceryl? Lepszy w odczuciu?

Będę wdzięczna za podpowiedzi
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 11:57   #1456
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Hej

I czy ktos ma doswiadczenie z CROMOLLIENT SCE?? ladnie myje, rownie dobrze jak Glyceryl? Lepszy w odczuciu?

Będę wdzięczna za podpowiedzi
Używam go w olejku myjącym i mam bardzo pozytywne odczucia. Nie widzę różnicy w porównaniu z olejkami z BU.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 17:07   #1457
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Używam go w olejku myjącym i mam bardzo pozytywne odczucia. Nie widzę różnicy w porównaniu z olejkami z BU.

dziękuję za opinie
To może sie przerzucę na niego ^^ Glyceryl jak mam 'gorsze dni' ze swoja skora, szczególnie jesień/zima potrafił mnie przesuszyć
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 17:27   #1458
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, dlaczego kwas alfa-liponowy nie chce mi sie rozpuscic w olejku z orzecha wloskiego? Wyszla mi zawiesina, mimo tego, ze kilka minut mieszalam toto w kapieli wodnej.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 19:50   #1459
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy ktoś wie, kiedy zostaną uzupełnione braki olejowe w Mazidłach?

Usiłuję coś zamówić i wszystko prawie niedostępne. Truskawki brak, żurawiny brak, jeżyny brak, czarnej maliny brak, czerwonej 30 g brak...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-17 o 18:35
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-17, 12:19   #1460
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, moze któraś z Was mi podpowie
Olejki myjace z glyceryl cocoate, juz mam sprawdzone, chciałam spróbować przepisu na zel z mazideł, tylko brakuje mi tam odrobinki olejku
Czy jakas mądra głowa może mi podsunac pomysł jak zrobić takie cudo?
w składzie jest glyceryl cocoate wiec olejek byłby w stanie sie połączyć z woda
Chciałabym dodać odrobinke mleczka migdalowego + maceratu brzozowoego do formuly - da rade? Ile moge dodac? i czy konieczny jest kwas mlekowy zeby wyregulować pH? Guma ksantanowa powinna dzialac w takim pH.

Bede wdzięczna za pomoc
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 22:01   #1461
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie, kiedy zostaną uzupełnione braki olejowe w Mazidłach?

Usiłuję coś zamówić i wszystko prawie niedostępne. Truskawki brak, żurawiny brak, jeżyny brak, czarnej maliny brak, czerwonej 30 g brak...
Ja też właśnie zwlekam już drugi tydzień z zamówieniem....wszystko gotowe, wybrane czeka w koszyku, jedynie oleju (tegoż właśnie żurawinowego, truskawkowego, lub chociaż malinwego) ciągle brak...Miały się pojawić w zeszłym tygodniu, ale jak widać.....nadal nic
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 08:27   #1462
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie, kiedy zostaną uzupełnione braki olejowe w Mazidłach?

Usiłuję coś zamówić i wszystko prawie niedostępne. Truskawki brak, żurawiny brak, jeżyny brak, czarnej maliny brak, czerwonej 30 g brak...
Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Ja też właśnie zwlekam już drugi tydzień z zamówieniem....wszystko gotowe, wybrane czeka w koszyku, jedynie oleju (tegoż właśnie żurawinowego, truskawkowego, lub chociaż malinwego) ciągle brak...Miały się pojawić w zeszłym tygodniu, ale jak widać.....nadal nic
Chyba nikt z Mazideł tu nie zagląda, bo pewnie coś by odpowiedział...
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 23:06   #1463
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Naczytałam się tutaj o frakcji sojowej i nie wytrzymałam i zamówiłam. Tylko frakcję i składniki do olejku myjącego. Już nie mogę się doczekać.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 00:12   #1464
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Chyba nikt z Mazideł tu nie zagląda, bo pewnie coś by odpowiedział...
Na forum nie można "obsługiwać" klientów.

Ja już jestem po zakupach. Wzięłam w końcu malinę w maciupkich buteleczkach i różę. Następne zamówienie olejów najpewniej w innym sklepie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-26 o 00:22
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:16   #1465
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja teraz zamawiłam i żurawina, czarna malina już są. Porzeczki i truskawki dalej nie ma.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 23:41   #1466
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej

Jest tu troche sprytnych glow, w prawdzie obiecałam sobie ze juz nie będę kręcić własnych kremów.. ale... zapytam : czy jest jakis emulgator na którym wychodzą nie zostawiające filmu, ładnie wchłaniające sie kremiki? Po prostu sa takie emulgatory, z którymi krem nawet przy 15%-10% zawartości olejków super 'lekkich' i tak jest ciężki i słabo wchłanialny.

Biobaza podobała mi sie, ukrecilam wiele kremikow na niej, ale niestety stopniowo mnie zapychała Polysarbate dobrze toleruje (kremy z BU), ale przynajmniej te z BU błyszczą się na mnie niemiłosiernie.

Z mazidel kusi mnie :
Polysarbate + lecytyna (chociaż nie wiem czy takich przepisów nie skopiebo proporcje ponoc musza byc idealne, a jedno i drygie geste jak diabli i śmiem wątpić w swoja cierpliwość i zdolność do precyzyjnego odmierzania gestych cieczy ;D )
7HBL lecytyna
STRUCTURE?
POLAWAX?

pomęczę obsługę sklepu, ale wolałabym zaciągnąć Waszej opinii

Wiem, ze to co pasuje Wam, niekoniecznie u mnie sie sprawdzi - ale chce OSTATNI (taaaa, jasne sobie wmawiaj ale dziewczyn nie okłamuj ) raz spróbować ukręcić cosik własnego ;]



PS. Polecam ekstrakt z ananasa. Kupilam z racji braku bromelainy - zeby wypróbować czy uczulona nie jestem. zastosowałam jako maseczkę - pillingujaca - bomba jak czytałam te wpisy o znikających zaskórnikach śmiałam sie z niedowierzaniem - atu małe brzydale na linii czolo/policzek na prawde zniknęły.. czekam teraz na dostawę do mazideł bromelainy, bo to dopiero musi byc cudo !
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 17:59   #1467
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny kupilam manuke ale zaczely sie pojawiac takie kuleczki biale w nim. To znaczy ze sie zepsul?
Przechowywalam w lodowce
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:37   #1468
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Moje drogie, z czym moge uzywac MOCZNIK ??? Czy jesli dodaje jego odrobinke do kremu nawilzajacego to jest ok ? O ile wiem to rozpuszcza sie w wodzie. Krem zawiera wode wiec powinno byc ok, ale moze lepiej dodac hydrolatu jeszcze do tego ???

Prosze o pomoc
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 11:17   #1469
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Moje drogie, z czym moge uzywac MOCZNIK ??? Czy jesli dodaje jego odrobinke do kremu nawilzajacego to jest ok ? O ile wiem to rozpuszcza sie w wodzie. Krem zawiera wode wiec powinno byc ok, ale moze lepiej dodac hydrolatu jeszcze do tego ???

Prosze o pomoc
O moczniku fajnie tu i tutaj jest napisane .Nie musisz juz dodawać hydrolatu . Mocznik bardzo fajnie nawilża . Jest świetnym dodatkiem do balsamu na suche pięty ,łokcie .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-28 o 11:51
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 11:45   #1470
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy olejek myjący mogę zrobić na bazie oliwki Babydream ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.