Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-26, 13:01   #1141
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

to wrzuć skład tego podkładu. Na lirene nie możesz nakładać talku i miki a na iwostin wszystko. Ja byłam mocno rozczarowana tym iwostinem (konsystencja ale bardziej zawiodło mnie bielenie) i mam na zbyciu próbkę kremu to jak jestes z wawy mogę Ci oddać...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 13:18   #1142
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
to wrzuć skład tego podkładu. Na lirene nie możesz nakładać talku i miki a na iwostin wszystko. Ja byłam mocno rozczarowana tym iwostinem (konsystencja ale bardziej zawiodło mnie bielenie) i mam na zbyciu próbkę kremu to jak jestes z wawy mogę Ci oddać...
revlon colorstay
podaje skład:

aqua,cyclomethicone,titan ium dioxide,trimethylsiloxysi licate,butylene glycol,boron nitride,
alcohol denat,nylon-12,dimethicone copolyol,tribehenin,glyce ryl rosinate,c9-11 isoparaffin
,isododecane,polyisobuten e,dimethicone,cetyl dimethicone copolyol,silk powder,methicone,tocopher yl acetate,retinyl palmitate,ethylene brassylate,sorbitan sesquioleate,sodium chloride,tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben,bisabolol

[+-]:mica,ci 77491, ci 77492,ci 77499
__________________

Edytowane przez goosia:)
Czas edycji: 2009-04-26 o 14:03
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 15:52   #1143
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
revlon colorstay
podaje skład:

aqua,cyclomethicone,titan ium dioxide,trimethylsiloxysi licate,butylene glycol,boron nitride,
alcohol denat,nylon-12,dimethicone copolyol,tribehenin,glyce ryl rosinate,c9-11 isoparaffin
,isododecane,polyisobuten e,dimethicone,cetyl dimethicone copolyol,silk powder,methicone,tocopher yl acetate,retinyl palmitate,ethylene brassylate,sorbitan sesquioleate,sodium chloride,tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben,bisabolol

[+-]:mica,ci 77491, ci 77492,ci 77499

nie widzę tu Ethylexyl Methoxycinnamate, talku ani miki, więc w połączeniu z Lirenką powinno być ok
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 16:56   #1144
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
w zeszlym roku pollena eva nie miała dobrych filtrów.
ale widzę, że wiele firm w tym roku bardzo się poprawiło w tym temacie, więc może i eva, kto wie. na razie jeszcze nie natknęłam sie na nią w sklepie, więc nie wiem konkretnie.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------



antyoksydanty poprawiaja działanie kremu z filtrem, są jak najbardziej wskazane; szczególnie witaminy C i E.
możesz nakładać dodatkowy nawilżacz pod filtr.
ideałem byłby nawilżacz z antyoksydantami i na to krem z filtrem, o ile ci się to wchłonie.
Dodatkowe nawilżenie raczej mi nie straszne, jak dotąd sam filtr mnie niedostatecznie nawilża (Ziajka), mimo tego, że jest tłusty, treściwy i bieli.
Jaki krem może służyć za antyoksydant? Czy takie mikstury wykonuje się samemu i powinnam zagłębić się w biochemię?

A co do Sorayi, napisałybyście coś więcej ? bo w KWC są tylko dwie opinie na temat spf 60 i to raczej mocno średnie.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 17:19   #1145
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

taniej ci wyjdzie samodzielne robienie kosmtyków. z gotowców lubię active c la roche posay.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 18:32   #1146
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja mam jeszce takie pytanie, czy w kremie Nivea Visage nawilzajacym (tym w niebieskim opakowaniu) sa jakieś filtry? Producent pisze ze sa ale wiem ze często producenci pisza bajki na opakowaniach.(skład ponizej) A może znacie jakis krem z niewysokim ale dobrym filtrem. Wiem ze jest watek o zwykłych kremach z filtrem, przejzalam cały i na drodze selekcji wybralam 1 krem Avene ale cena mnie powala 56zl za 40ml... reszta albo ma jakies drazniace skladniki albo parafine ktorej moja skora nietoleruje Szukam czegos tanszego bo nie przebywam duzo i dlugo na polu, na słoncu... Miałam spf 20 z iwostinu i filtr taki mi w zupelnosci wystarczal ale widze ze skład tego kremu zostałą słabo oceniony w wątku z analiza, zatem szukam nadal...


Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 18:36   #1147
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Klorane bardzo się lepi, trudno rozprowadzić na nim podkład(używam w płynie). Jak rozrowadza się podkład na Lirene( lub Sorai)?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 19:37   #1148
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

jest; Ethylhexyl Methoxycinnamate-> niestabilny filtr UVB.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 20:56   #1149
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
lirene zawiera Parsol więc nie bardzo... a może spróbuj mojej ukochanej Sorayi SPF 60??


Soraya ma 60?? i można ja jeszcze łączyć z kolorówką?? Ale jestem zacofana..Gdzie ja byłam jak mnie nie było?
Mogłabyś ciut więcej napisać o tym kremiku?tzn swoja opinię (bo rozumiem że używasz..)
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 21:02   #1150
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Dodatkowe nawilżenie raczej mi nie straszne, jak dotąd sam filtr mnie niedostatecznie nawilża (Ziajka), mimo tego, że jest tłusty, treściwy i bieli.
Jaki krem może służyć za antyoksydant? Czy takie mikstury wykonuje się samemu i powinnam zagłębić się w biochemię?

A co do Sorayi, napisałybyście coś więcej ? bo w KWC są tylko dwie opinie na temat spf 60 i to raczej mocno średnie.
strasznie zagłębiać się nie musisz... jak nie zamierzasz od dziś używać wyłącznie robionych przez siebie kosmetyków, albo nie używaż ich w jakiś mega ilościach to może nawet taniej wyjdzie Ci kupno na biochemi urody serum flavo c.

Ja sorayę mam od niedawna więc jeszcze nie wystawilam jej recenzji.
Moja skóra jest bardzo sucha. Mam wrażenie że nakładam poprostu sam filtr - to znaczy nie tłuści, nie drażni, nie nawilża, nie bieli (nadaje jedynie taką "zimną tonację") taka bezpostaciowa substancja, ze stabilnym filtrem, w super cenie (18 zł za 100 ml). Ja używam jej na nawilżacz.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Ja mam jeszce takie pytanie, czy w kremie Nivea Visage nawilzajacym (tym w niebieskim opakowaniu) sa jakieś filtry? Producent pisze ze sa ale wiem ze często producenci pisza bajki na opakowaniach.(skład ponizej) A może znacie jakis krem z niewysokim ale dobrym filtrem. Wiem ze jest watek o zwykłych kremach z filtrem, przejzalam cały i na drodze selekcji wybralam 1 krem Avene ale cena mnie powala 56zl za 40ml... reszta albo ma jakies drazniace skladniki albo parafine ktorej moja skora nietoleruje Szukam czegos tanszego bo nie przebywam duzo i dlugo na polu, na słoncu... Miałam spf 20 z iwostinu i filtr taki mi w zupelnosci wystarczal ale widze ze skład tego kremu zostałą słabo oceniony w wątku z analiza, zatem szukam nadal...


Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum
a nie prościej kupić zwykły krem i na to filtr albo je zmieszać??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 21:09   #1151
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
strasznie zagłębiać się nie musisz... jak nie zamierzasz od dziś używać wyłącznie robionych przez siebie kosmetyków, albo nie używaż ich w jakiś mega ilościach to może nawet taniej wyjdzie Ci kupno na biochemi urody serum flavo c.

Ja sorayę mam od niedawna więc jeszcze nie wystawilam jej recenzji.
Moja skóra jest bardzo sucha. Mam wrażenie że nakładam poprostu sam filtr - to znaczy nie tłuści, nie drażni, nie nawilża, nie bieli (nadaje jedynie taką "zimną tonację") taka bezpostaciowa substancja, ze stabilnym filtrem, w super cenie (18 zł za 100 ml). Ja używam jej na nawilżacz.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------



a nie prościej kupić zwykły krem i na to filtr albo je zmieszać??
O to serum chodzi? http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
I ono wystarczy, czy trzeba je jeszcze jakoś przygotować, zmieszczać z czymś?
I ile u nich za wysyłkę, bo nie widzę

A Sorayka mnie zainteresowała, bo zastanawiam sie między nią, a Bielendą jaką masz cerę, oprócz tego, że suchą?
Ja mam normalną w kierunku suchej. Ziajka mnie zdecydowanie nie nawilża.
Idealnie nawilżał mnie olejek Clarinsa Huile Lotus (tak, wiem, że tłustej skóry, ale mi też służył ), trochę gorzej Garnier bardzo sucha skóra z olejkami z owoców (delikatne zapychanie, no ale nieduże), obecnie Avon na dzień i na noc - nie zapycha, nawilżenie ok, ale przydałoby się więcej.
Masz skłonności do zapychania?
Zimna tonacja by mi nie przeszkadzała, ja ogólnie jestem typem zimnym mieszanym (zdaje się lato-zima)

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 21:26   #1152
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
O to serum chodzi? http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
I ono wystarczy, czy trzeba je jeszcze jakoś przygotować, zmieszczać z czymś?
I ile u nich za wysyłkę, bo nie widzę

A Sorayka mnie zainteresowała, bo zastanawiam sie między nią, a Bielendą jaką masz cerę, oprócz tego, że suchą?
Ja mam normalną w kierunku suchej. Ziajka mnie zdecydowanie nie nawilża.
Idealnie nawilżał mnie olejek Clarinsa Huile Lotus (tak, wiem, że tłustej skóry, ale mi też służył ), trochę gorzej Garnier bardzo sucha skóra z olejkami z owoców (delikatne zapychanie, no ale nieduże), obecnie Avon na dzień i na noc - nie zapycha, nawilżenie ok, ale przydałoby się więcej.
Masz skłonności do zapychania?
Zimna tonacja by mi nie przeszkadzała, ja ogólnie jestem typem zimnym mieszanym (zdaje się lato-zima)

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
tak to jest to serum. tu masz instrukcję wykonania (trzeba je zmieszać samemu -wtedy masz pewność że jest świerze, ma to co trzeba i nie ma tego czego mieć nie musi )
wysyłka to koszt 11 zł

a co to znaczy jaką mam cerę?? znaczy co jeszcze chcesz wiedzieć? mam tendencję do rumienia, szczególnie przy ostrym mrozie. Zadnej tendencji do zapychania. Nawilża mnie dobrze oliwka HIPP, masło ekstra, smalec (żartuje przecież ale kiedyś z braku laku po jakiejś szlonej imprezie zdało egzamin -przyznaję się )
Karnacja bardzo jasna. Po sorayi nie widzę ani bielenia, alni zmiany kolorytu, tylko mój mąż coś się doszukał, więc w ramach uczciwości piszę...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 21:33   #1153
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
tak to jest to serum. tu masz instrukcję wykonania (trzeba je zmieszać samemu -wtedy masz pewność że jest świerze, ma to co trzeba i nie ma tego czego mieć nie musi )
wysyłka to koszt 11 zł

a co to znaczy jaką mam cerę?? znaczy co jeszcze chcesz wiedzieć? mam tendencję do rumienia, szczególnie przy ostrym mrozie. Zadnej tendencji do zapychania. Nawilża mnie dobrze oliwka HIPP, masło ekstra, smalec (żartuje przecież ale kiedyś z braku laku po jakiejś szlonej imprezie zdało egzamin -przyznaję się )
Karnacja bardzo jasna. Po sorayi nie widzę ani bielenia, alni zmiany kolorytu, tylko mój mąż coś się doszukał, więc w ramach uczciwości piszę...
O losie zestaw małego chemika jeszcze potrzebuję: buteleczki, pipetki
z cerą właśnie chodziło mi o tendencję do zapychania i ewentualne inne dolegliwości, również mam rumień (choć już zaleczony ). Karnacja również jasna, ja z tych całorocznie bladolicych
A czy w Sorayi wysoko w składzie są potencjalne zapychacze? Jeśli nie, to kupuję

Nie odważyłabym się chyba położyć na twarz oliwki a co dopiero masło podziwiam
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 10:03   #1154
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a nie prościej kupić zwykły krem i na to filtr albo je zmieszać??

Filtry na ogół sa drogie, a tu o kase chodzi.
Nie przebywam na polu wiecej jak 2 godziny tygodniowo w sumie więc nie potrzebuje filtra 50, po którym bede biała, a na twazy wyskoczy mi 100 pryszczy
Nie chce obciązac skóry cięzkim mazidłem, szukam kremu z filtrem nie wiekszym jak 20, podpowie ktos mądry cos?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 12:36   #1155
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Aha,widziałam na wątku o filtrach mineralnych opinię o tym produkcie(ale tylko jedną):
http://www.kosmetykinaturalne.sklep....aktor-30-100ml
Może któraś z Was stosowała tą emulsję i może napisać jak się sprawuje?
Podbijam.Może ktoś miał styczność z tą emulsją?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 18:09   #1156
arien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie da sie zmieszać zwykłego kremu i filtra, bo zepsuje się właściwości filtra! Nie ma co kombinować. Poza tym nie każdy filtr bieli i zapycha
arien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 18:25   #1157
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Np właśnie na Soraye można kłaś kolorówkę?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 21:39   #1158
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

można bo zawiera Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez arien Pokaż wiadomość
Nie da sie zmieszać zwykłego kremu i filtra, bo zepsuje się właściwości filtra! Nie ma co kombinować. Poza tym nie każdy filtr bieli i zapycha
czemu tak uważasz?? ja w standardzie nakładam najpierw nawilżacz, a potem filtr, bo nie dość że cudem jest znalezienie wystarczająco bogatego kremu dla mnie, to o filtrze jako jedyny preparat już nawet nie myślę...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 22:19   #1159
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

co innego nałożyć nawilżacz, a po jego wchlonięciu krem z filtrem. a co innego zmieszać np. w dloni porcję nawilżacza z porcją filtra.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 22:25   #1160
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
co innego nałożyć nawilżacz, a po jego wchlonięciu krem z filtrem. a co innego zmieszać np. w dloni porcję nawilżacza z porcją filtra.
Myślę, że by na jedno wyszło, oczywiście zakładając, że tak czy inaczej nałożyłabyś przepisowe ~2ml filtra na twarz.
Dodając do tego nawilżacz - razem pewnie by Ci wyszło około ~3ml na twarz - wchłaniałoby się to masakrycznie długo.
Nie sądzę, żeby coś się z filtrem działo... Ale krem nawilżający wchłania się stosunkowo szybko do matu (zależnie oczywiście od kremu i od cery), więc później również szybciej sam filtr się wchłonie, niż wszystko zmiksowane i nałożone szpachelką na twarz

Ale ja jestem początkującą filtromaniaczką, więc jeśli nie mam racji - to niech mnie ktoś poprawi
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 22:28   #1161
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

rozcieńczanie kremu z filtrem innym kremem powoduje zmniejsznie ochrony przeciwsłonecznej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 00:06   #1162
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Justy a moze wiesz cos na temat tego preparatu z filtrem?
URIAGE HYSEAC FLUID PRZECIWSŁONECZNY SPF 50 DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 04:30   #1163
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

jeszcze sie nie natknęłam na żywo na żadne kosmetyki Uriage, więc nic konkretnego nie wiem, ale ze składów innych ich kosmetyków slonecznych, które widziałam w necie wynika, że stosują dobre filtry UVA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 05:09   #1164
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny używam Lirene 50+ ale po przeczytaniu ze powoduje wolne rodzniki jestem przerazona to zamiast ochorony i wiekszek ochrony przed starzeniem bedzie z moja cera jeszcze gorzej ? rany juz niewiem co gorsze
Prosze o odp
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 06:29   #1165
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Justy a moze wiesz cos na temat tego preparatu z filtrem?
URIAGE HYSEAC FLUID PRZECIWSŁONECZNY SPF 50 DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ
Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
jeszcze sie nie natknęłam na żywo na żadne kosmetyki Uriage, więc nic konkretnego nie wiem, ale ze składów innych ich kosmetyków slonecznych, które widziałam w necie wynika, że stosują dobre filtry UVA.
Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która się tym produktem Uriage interesuje.
Pozostaje chyba tylko kupić i przepisać skład - w sieci nie znalazłem.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 08:24   #1166
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
jeszcze sie nie natknęłam na żywo na żadne kosmetyki Uriage, więc nic konkretnego nie wiem, ale ze składów innych ich kosmetyków slonecznych, które widziałam w necie wynika, że stosują dobre filtry UVA.
Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która się tym produktem Uriage interesuje.
Pozostaje chyba tylko kupić i przepisać skład - w sieci nie znalazłem.
Justy dziekuje

Mosutatsu napisalam maila z prosba o podanie skladu,mam nadzieje ze odpowiedza
W kazdym razie korci mnie zeby sprobowac-lubie nowosci

Jest nawet na KWC
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29694

szkoda tylko,ze osoba zglaszajaca nie podala skladu INCI
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-04-28 o 11:12
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 14:29   #1167
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mosutatsu napisalam maila z prosba o podanie skladu,mam nadzieje ze odpowiedza
W kazdym razie korci mnie zeby sprobowac-lubie nowosci

Jest nawet na KWC
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29694

szkoda tylko,ze osoba zglaszajaca nie podala skladu INCI
Mnie też kuszą takie nowości.. tym bardziej taka przedziwna nazwa - uwielbiam takie
Niestety idealnego filtra do skóry tłustej jeszcze nie znalazłem - więc tym bardziej szukam.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 22:08   #1168
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy stosowanie codziennie filtra 5o spowoduje ze nawete w letnim słońcu sie nie opalimy czy jakaś tam delikatna opalenizna zawsze nam zostanie? bo nie wiem co mam oczekiwać w tym względzie od dobrego filtra.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 22:29   #1169
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Zaczynam testowanie. Mam cerę skłonną do błyszczenia się więc po kilku miesięcznym stosowaniu Iwostinu solecrin - woodoodporny krem ochronny 50+ postanowiłam zaszaleć i dzisiaj kupiłam SunBrella Dermedic 50+, ma nie bielić i ładnie wchłaniać w przeciwieństwie do solecrinu

Skusiłam się także na Biodermę 40 dla cery trądzikowej i tłustej. Podobno matuje

Zdam relacje.

Dołączam fotę moich zbiorów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4280115.jpg (67,7 KB, 86 załadowań)
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 23:28   #1170
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

gdybyś stosowała dobry krem z spf 50 prawidłowo (2mg na cm kwadratowy skóry, reaplikacja co 2 godziny itd), to się nie opalisz wcale.
ale rzadko kto aż tak skrupulatnie stosuje filtry, więc niewilka opalenizna może się pojawić.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.