OKROPNY ból w kręgosłupie :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-10, 19:08   #31
magmar_nieruchomosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból kregoslupa

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Znaleźć lekarza/specjalistę o specjalizacji neurolog lub ortopeda, z dodatkową specjalizacją kręgarz.
Jest ich mało ale są.

Ja kozystam z usług lekarza z Odessy, jest ortopedą, hiropraktykiem (nastawia kręgosłup) a w pakiecie dodatkowym- masazystą. Chodzę do neigo na masaże, nastawianie jak trzeba i mam co raz modyfikowany zestaw do ćwiczeń w domu - jak ćwiczę to mnie nie boli i nie wypada, a jak nie ćwiczę to boli i muszę leciec na wizytę.
Bardzo mi pomaga i czasami mam wrażenie że to on mnie przy życiu trzyma, bo by mnie ten mój powykręcany kręgosłup do grobu wpędził.


Rada , zeby przy silnych bólach samemu zaordynowac sobie zwiększoną dawkę ruchu jest ryzykowna - u mnie takie postępowanie skończyło się wypadnięciem dysku i 2 tygodniami leżenia na podłodze jak zwłoka. ból- koszmar.
Najpierw trzeba zdiagnozować, potem dobrać odpowiednie ćwiczenia, bo nie wszytkie sa dobre, sa takie którymi mozna sobie jeszcze zaszkodzić. nawet pływanie, ma swoje obostrzenia zaleznie od wady- mnie np. nie mozna pływac żabką bo na moją wadę bardziej szkodzi niż pomaga.
A czy mogłabym otrzymać bliższe dane tego lekarza z Odessy? Czyli Jak się nazywa? Gdzie przyjmuje? Jak długo czeka się na wizytę? No i chyba najważniejsze jaki jest koszt takiej wizyty?
Dziękuję i pozdrawiam
Magdalena
magmar_nieruchomosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 20:35   #32
Iwonka42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Witam.
Jest to mozliwe aby po podaniu blokady do kregoslupa do 2 dni bylo super bez bólu i bez srodków przeciwbólowych po 2 dniach ból powrocil silny czy blokada dziala tylko na tak krótko? i co jaki czas mozna brac blokade?
Iwonka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:02   #33
MICHAL_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Ja bólu kręgosłupa nabawiłem się na siłowni. Od tego momentu co jakiś czas ból powracał. Używałem maści ale pomagały tylko na chwile. Ciocia która była w stanach przywiozła urządzenie Medlight 630PRO do leczenia bólu. Zaproponowała żebym go użył i naprawdę pomogło. Po kilku naświetleniach ból ustał a ja mogłem znowu normalnie funkcjonować. Od niedawna można je zamówić u Nas w Polsce przez stronę internetową. Polecam
MICHAL_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 12:14   #34
bozenus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Najlepszym sposobem na bóle kręgosłupa rwy kulszowej i zwyrodnienia jest mata relaksacyjna firmy Turbo-Plast polecam ja każdemu kto nie może poradzić z tego rodzajami bólem jest produkt wielokrotnie przetestowany i cieszy się stałym zadowoleniem użytkowników więcej informacji na stronie www.turboplast.com Gorąco polecam!!!
bozenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 19:39   #35
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Witam,

jako że od ponad roku mam kłopoty z kręgosłupem, opiszę króciutko swoją historię. Mam 180 cm wzrostu, waga prawidłowa, szybko urosłam - i mam skoliozę. Wiedziałam o tym, biodra mam niesymetryczne, ale mi to "wisiało". W łodości troszkę chodziłam na basen, ale bez szaleństwa. Rok temu, po przedźwiganiu się 20-kilogramowym plecakiem, zaczęło mnei boleć biodro. Po powrocie z wakacji ból zelżał, był cały czas, ale dało się z nim żyć. Kiedy ok 4 miesiące po felernym dźwiganiu ból biodra zaatakował znikąd (teraz wiem już skąd) i trzymał mnie dwa dni, nie mogłam spać - poszłam do lekarza. Internista skierował do ortopedy, ortopeda-konował (wybaczcie okreslenie, ale jak najbardziej zasłużone) nie znalazł nic niepokojącego - ale badał tylko staw biodrowy, nawet mnie pobieżnie nie obejrzał. Prześwietlenie, rezonans (po pół roku), w międzyczasie biodro cały czas pobolewa. W lutym do objawów dołączył ból w krzyżu, taki, że ani spać, ani siedzieć...Potem ból promienijący na pośladki (już obydwa), uda, łydki, stopy - ból kłujący, piekący, mięśniowy...Inny ortopeda zdiagnozował dolegliwości z kręgosłupa, dał skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne. "Rezonans - nie widzę wskazań". A mnie wciąż boli, przed oczami mam wizję dyskopatii - a zabiegi przecież pomogą na krótki czas. Poszłam sama do fizjoterapeuty, który po dokładnym mnie obejrzeniu, obmacaniu etc zalecił zestaw ćwiczeń korekcyjnych. Uprawiam sport, więc ważne było dla mnie, czy mogę go uprawiać nadal.

Wkurzyłam się, zrobiłam rezonans sama. Wykazał - zmiany w dyskach nieznaczne (normalne dla wieku, bez patologii), za to - torbiele tarlova. Kilka dni paniki i "świat mi się kończy". Po miesiącu poszłam do neurochirurga (tak długi czas oczekiwania na prywatną wizytę), który potwierdził, że moje dolegliwości wynikają jedynie z niestabilności kręgosłupa i słabych mięśni.

Ćwiczenia korekcyjne, robione dosłownie kilka minut dziennie, pomogły mi w ciągu miesiąca, a po tygodniu już były efekty. Teraz - pobolewa, śpię w dziwnych pozycjach, nie mogę długo stać - ale funkcjonuję normalnie, i wiem, że nie jestem kaleką.

Dziewczyny, polecam wysupłać kasę, zrobić rezonans, i iść do dobrego lekarza - niestety, lekarz z nfz, mający na pacjenta 10 minut, to tylko strata czasu i nerwów. I im szybciej tym lepiej...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 07:58   #36
84Lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Witam Ja miałam baaaardzo podobną sytuacje;( Wiem jaki to ból!!! Nawet wyjście do toalety było tak bolesne, że praktycznie nie możliwe! Maaasakra! Ja na szczęście nie musiałam długo czekać bo poszłam prywatnie do gabinetu poleconego przez znajomą. Zapłaciłam co prawda 80 zł za wizytę ale spędziłam w gabinecie (jeden na jeden z rehabilitantką) prawie 2h a potem zabiegi fizykalne ( jakieś prądy) Pomogło po pierwszej wizycie Zmiana nie do porównania!!! Dlatego jeżeli nie jesteś z krk to polecam po prostu dobry prywatny gabinet ale jeżeli należysz do szczęśliwców i mieszkasz w Krk lub w jego pobliżu to gorąco polecam Feel Better na ul.Kobierzyńskiej- CZYNIĄ CUDA TAM!!!!!!! oddana pacjentka
84Lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 14:10   #37
kramona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból kregoslupa

Czytam i czytam i wreszcie widzę jedną konkretną informację o konkretnej metodzie, która eliminuje przyczynę powstawania bólu kręgosłupa.
U mnie stwierdzono rezonansem przepuklinę do rdzenia na 11 mm, leżałam miesiąc jak kłoda na środkach przeciwbólowych - bo tak wygląda w naszym kraju "leczenie"
Na szczęście dowiedziałam się o rewelacyjnym Chiropraktyku w Krakowie.
Po 6 miesiacach zabiegów, odpowiednich ćwiczeń i doradach w kwestii przedewszystkim profilaktyki kręgosłupa zrobiłam sobie powtórny rezonans i co?
Przepuklina cofnęła się i jest w tym momencie tylko 4 mm .... a wszyscy neurolodzy mówili, że operacja jest niezbędna
Zaufałam i opłaciło się. Wróciłam miesiąc temu do pracy ale cały czas ćwiczę wg zaleceń Pana Wojciecha. Polecam wszystkim serdecznie.
Służy nie tylko pomocą w postaci terapii manualnej ale również doradą odnośnie profilaktyki, co w moim beznadziejnym przypadku dało efekty rewelacyjne !!!
Udało się przede wszystkim bez operacji !!!
Jeśli jest ktoś zainteresowany to słuzę namierem.
Pozdrawiam serdecznie
MK
kramona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 10:41   #38
sabina10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Myślę, że nie ma sensu truć mamy tabletkami. Wiem to z własnego doświadczenia, bo miałam identycznie tylko że mi się to stało na wycieczce rowerowej i musieli przyjeżdżać po mnie autem bo nie dałam rady wstać.. mąż wziął mnie potem na rehabilitacje, chodziłam dwa miesiące na różne masaże, ćwiczenia i było dobrze w trakcie ale potem to wróciło.. więc znó rehabilitacja, znów leki i skończyło się problemami z żołądkiem a ból kręgosłupa utrzymywał się albo powracał z częstotliwością do 4 dni w tygodniu.. no więc w końcu zdecydowaliśmy się na zakup rezonatora biofotonowego, nie chcę tu broń boże nikogo do niczego namawiać ale może uda mi się pomóc, bo ja stosowałam go 4 miesiące i bóle mi już nie powróciły a mija już rok
sabina10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 10:32   #39
monghe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Moja mama też ma problem z kręgosłupem, od lat się męczy i jest coraz gorzej, była już na rehabilitacjach, ćwiczy w domu i cały czas ją boli już wypróbowała tyle tabletek przeciwbólowych ale ile można na prochach jechać? Ostatnio była na pokazie tego rezonatora biofotonowego i cały czas o tym mówi że powinna sobie kupić bo na pewno jej pomoże, czy to naprawdę jest takie skuteczne jak mówią? czy ktoś oprócz sabiny10 tego używał? Proszę o odpowiedź.
monghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 11:22   #40
enigma2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Ja używałam rezonatora biofotonowego ale na ból głowy i mi pomógł, więc polecam Twojej mamie, z tego co słyszałam to ma szerokie zastosowanie
__________________
Najpierw był bieg, a dopiero po nim towarzyszący mu byt, którym byłam ja. Biegnę, więc jestem...
enigma2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 12:36   #41
kamila_konarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 61
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Jakie macie sposoby na ból kręgosłupa?
kamila_konarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 22:06   #42
bolinska123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 58
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Ja zaczęłam ćwiczyć metodą mckeziego. Polega ona na somodzielnych systematycznych ćwiczeniach w związku z tym nie jest droga, a efekty są bardzo szybko.
bolinska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 10:08   #43
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Cytat:
Napisane przez bolinska123 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam ćwiczyć metodą mckeziego. Polega ona na somodzielnych systematycznych ćwiczeniach w związku z tym nie jest droga, a efekty są bardzo szybko.
o ile to wina kregoslupa
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 08:34   #44
molinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Ja od jakiegoś czasu mam bóle w krzyżu. Początkowo myślałam, że to przez okres, ale okres minął, a ból został. Czasami boli tak bardzo, że nawet trudno mi się ruszać albo znaleźć wygodną pozycję do leżenia czy siedzenia. Muszę wtedy ratować się pyralginą, żeby uśmierzyć ból, ale chyba nie obędzie się bez wizyty u ortopedy.
molinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 09:53   #45
qah82
Hania
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

A co sądzisz o masażach?
qah82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:02   #46
kreg25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

<reklama>

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-11-30 o 06:44
kreg25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 09:14   #47
_Lawendowo_
Raczkowanie
 
Avatar _Lawendowo_
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 30
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
moja biedna mama ma też taką przepuklinę. Od lat miała problemy z kręgosłupem, rwą kulszową. Wiosną tego roku zaczęła ja mocno bolec noga, bólem promieniującym od kręgosłupa. Neurolog zapisał leki przeciwzapalne, przeciwbólowe (http://www.swiatleku.pl/leki-i-wyrob...sulki/urydynox) chodziła na rehabilitację. Troche pomogło, ale nie do końca. niestety mocne bóle wróciły i znów leki, rehabilitacja wreszcie rezonans i okazało się, że to przepuklina. Od ponad 2 misięcy jest na zwolnieniu lekarskim, dalej chodzi na zabiegi, ćwiczenia, lasery, łyka leki itd. Na nic to wszystko prawdopodobnie się nie przyda i kilku lekarzy juz chce ja wysłac na operację Mama chyba się zdecyduje, bo nie może z tym bólem nic zrobić a chce wrócic do pracy, móc zrobic cokolwiek w domu.
Powiedziałabym, że rehabilitacja jest kluczowa w tym przypadku. Kiedyś miałam wypadek to właśnie ćwiczenia najbardziej mi pomagały, mimo że na początku było mi bardzo trudno.
_Lawendowo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 09:38   #48
Joanna1515
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 9
Dot.: OKROPNY ból w kręgosłupie :(

Myślę, że tabletki to niekoniecznie dobra droga do pozbycia się takiego bólu. Powinnaś udać się do lekarza z tym problemem, najlepiej do solidnego ortopedy. Znakomici ortopedzi przyjmują w Sport-Klinice. Jest tam także rehabilitacja, która też z pewnością by była skuteczna dla Twojej koleżanki. Pozdrawiam.
Joanna1515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-28 10:38:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.