Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-19, 07:42   #181
lukrecja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Gdybym mogła prosić i będę bardzo wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu:
Krem Strivectin , którego używam i mam duże wątpliwości co do niego

Skład: aqua , C12-15 Benzoate, sesamum indicum seed oil, caprylic triglyceride, prunus amydalus dulcius sweet almond oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, striadril complex ( consisting of Palmitoyl Pentapeptide - 3 , Phyllanthus emblica extract, polyglyceryl methacrylate, propylene glycol, palmitoyl oligopeptide, glucosamide HCL, algae extract, urea, butylene glycol, hydrocotyl extract, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, imperata cylindrica (root) extract, bearberry (arctostaphylos uva - ursi) extract, glycerin, ppg - 12 / SMDI copolymer, glyceryl stearate, peg 100 stearate, theobroma cacao seed butter, stearic acid, butyrospermium parkii, tocopheryl acetate, mangifera indica seed butter, mentha piperita oil, methylparaben, xanthan gum, propylparaben, triethanolamine, butylene glycol, DMDM hyndatoin, iodopropynyl butylcarbamate, dosodium edta, retinyl palmitate , tetrahexyldecyl ascorbate. U.S Patent No.6,492,326 WO OO/15188
lukrecja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:10   #182
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam serdecznie!!! Bardzo prosze o rozszyfrowanie zagadki skladu tego kremu:
Nectar of nature. Delicate moisturising night cream with aloe vera and argan oil demanding skin.
Ingredients: Aqua, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetyl Babassuate, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Xantan Gum, Aroma, Phytic Acid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Farnesol, Linalool.
* Ingredients from organic farming
Czy nadaje sie on dla cery powyzej 30 roku zycia?
Serdecznie dziekuje za pomoc
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 11:20   #183
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam. Uprzejmie proszę o przeanalizowanie składu podkładu LANCOME Teint Idole Ultra 24 H. Producent: Lancome

Ingredients: AQUA / WATER / EAU, CYCLOPENTASILOXANE, POLYPROPYLSILSESQUIOXANE, ISODODECANE, DIMETHICONE, C30-45 ALKYLDIMETHYLSILYL POLYPROPYLSILSESQUIOXANE SILICA, GLYCERIN, PEG-10 DIMETHICONE, DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER, SODIUM CHLORIDE, NYLON-12, PARAFFIN, CYCLOMETHICONE, ALUMINUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DIPROPYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, ACRYLATES COPOLYMER, PHENOXYETHANOL
CHLORPHENESIN, ETHYLPARABEN, [+/- MAY CONTAIN / PEUT CONTENIR, CI 77007 / ULTRAMARINES, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE]
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 07:50   #184
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam!

Czy według Was jest jakaś znacząca różnica pomiędzy dwoma niżej wspomnianymi cenami, która sprawia, że jeden z tych kremów (droższy o 50zł) jest lepszy? Cel: nawilżenie cery, zwykły krem pod podkład to ma być. Cera raczej bezproblemowa, normalna.

1. LRP, Hydraphase Intense Riche
http://www.laroche-posay.pl/produkty...cji-p4135.aspx

Składniki: AQUA / WATER GLYCERIN BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER DIMETHICONE POLYETHYLENE PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL CETYL ALCOHOL UREA GLYCERYL LINOLEATE PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE PENTYLENE GLYCOL STEARIC ACID CARBOMER GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER GLYCERYL LINOLENATE GLYCERYL OLEATE TRIETHANOLAMINE DISODIUM EDTA HYDROLYZED HYALURONIC ACID XANTHAN GUM POLYSORBATE 60 TOCOPHERYL ACETATE CAPRYLYL GLYCOL PARFUM / FRAGRANCE

2. LRP, Hydreane LEGERE
http://www.laroche-posay.pl/produkty...ERE-p4111.aspx

Składniki: AQUA / WATER GLYCERIN CYCLOHEXASILOXANE HYDROGENATED POLYISOBUTENE AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE MYRISTYL MYRISTATE SODIUM HYDROXIDE STEARIC ACID POLYPHOSPHORYLCHOLINE GLYCOL ACRYLATE XANTHAN GUM CAPRYLOYL GLYCINE CAPRYLYL GLYCOL ACRYLATES COPOLYMER POTASSIUM CETYL PHOSPHATE GLYCERYL STEARATE SE PARFUM / FRAGRANCE
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2013-09-26 o 07:51
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:29   #185
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Witam!

Czy według Was jest jakaś znacząca różnica pomiędzy dwoma niżej wspomnianymi cenami, która sprawia, że jeden z tych kremów (droższy o 50zł) jest lepszy? Cel: nawilżenie cery, zwykły krem pod podkład to ma być. Cera raczej bezproblemowa, normalna.

1. LRP, Hydraphase Intense Riche
http://www.laroche-posay.pl/produkty...cji-p4135.aspx

Składniki: AQUA / WATER GLYCERIN BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER DIMETHICONE POLYETHYLENE PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL CETYL ALCOHOL UREA GLYCERYL LINOLEATE PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE PENTYLENE GLYCOL STEARIC ACID CARBOMER GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER GLYCERYL LINOLENATE GLYCERYL OLEATE TRIETHANOLAMINE DISODIUM EDTA HYDROLYZED HYALURONIC ACID XANTHAN GUM POLYSORBATE 60 TOCOPHERYL ACETATE CAPRYLYL GLYCOL PARFUM / FRAGRANCE

2. LRP, Hydreane LEGERE
http://www.laroche-posay.pl/produkty...ERE-p4111.aspx

Składniki: AQUA / WATER GLYCERIN CYCLOHEXASILOXANE HYDROGENATED POLYISOBUTENE AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE MYRISTYL MYRISTATE SODIUM HYDROXIDE STEARIC ACID POLYPHOSPHORYLCHOLINE GLYCOL ACRYLATE XANTHAN GUM CAPRYLOYL GLYCINE CAPRYLYL GLYCOL ACRYLATES COPOLYMER POTASSIUM CETYL PHOSPHATE GLYCERYL STEARATE SE PARFUM / FRAGRANCE

jak za taką cenę oba te kremy są kiepskie na moje oko
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:30   #186
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jak za taką cenę oba te kremy są kiepskie na moje oko
Jeden 30zł kosztuje, drugi 80zł, za 30zł to też słaby skład?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:49   #187
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Jeden 30zł kosztuje, drugi 80zł, za 30zł to też słaby skład?
legere jest za 30zł? riche pod podkład moze byc za tłusty

jak ci zależy na czasie to wpisz sobie w google każdy składnik po kolei, bo tutaj widzę długo się czeka na analizę
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 10:55   #188
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
legere jest za 30zł? riche pod podkład moze byc za tłusty

jak ci zależy na czasie to wpisz sobie w google każdy składnik po kolei, bo tutaj widzę długo się czeka na analizę
Tak, Legere za 30zł Riche już miałam, jest dla mnie OK, ale zastanawiam się czy Legere nie byłby tańszym zamiennikiem, czy w składzie Riche jest coś co usprawiedliwia dużo wyższą cenę.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:02   #189
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Tak, Legere za 30zł Riche już miałam, jest dla mnie OK, ale zastanawiam się czy Legere nie byłby tańszym zamiennikiem, czy w składzie Riche jest coś co usprawiedliwia dużo wyższą cenę.
legere zawiera glicerynę jako nawilżacz a reszta to tak jak patrzę sa to substancje zmiękczające powłokotwórcze, natomiast riche ma masło shea, mocznik, kwas hialuronowy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:36   #190
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy podkład o takim składzie może zaszkodzić trądzikowej cerze?


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Cyclomethicone, Glycerin, PEG-12 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Polybutene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, PEG-12 Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alphaisomethyl Ionone, Cinnamal, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, +/- [CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891].

__________________
“Zawsze byłem gotów na koniec,
tylko nie wtedy gdy następował.”


brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:39   #191
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Czy podkład o takim składzie może zaszkodzić trądzikowej cerze?


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Cyclomethicone, Glycerin, PEG-12 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Polybutene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, PEG-12 Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alphaisomethyl Ionone, Cinnamal, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, +/- [CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891].

uzupełnij wpis o nazwę produktu ...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 10:14   #192
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Paese, Matte & Cover (Podkład matująco - kryjący)
__________________
“Zawsze byłem gotów na koniec,
tylko nie wtedy gdy następował.”


brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 03:52   #193
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Krótkie pytanie:czy olejek z drzewa herbacianego zawsze ma w składzie
Parafinum Liquidum, Melaleuca alternifolia
czy to zbędne dodatki? Zastanowiła mnie dobra cena i ten skład...
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 16:57   #194
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Krótkie pytanie:czy olejek z drzewa herbacianego zawsze ma w składzie
Parafinum Liquidum, Melaleuca alternifolia
czy to zbędne dodatki? Zastanowiła mnie dobra cena i ten skład...
Olejek 100% nie powinien mieć w składzie żadnych dodatków.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 18:42   #195
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

dzięki za odpowiedź.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 12:35   #196
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny nikt nie pomoże...

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=183

chodzi mi o to czy są tam jakieś składniki, które mogą zapychać cerę.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 14:17   #197
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Witam. Uprzejmie proszę o przeanalizowanie składu podkładu LANCOME Teint Idole Ultra 24 H. Producent: Lancome

Ingredients: AQUA / WATER / EAU, CYCLOPENTASILOXANE, POLYPROPYLSILSESQUIOXANE, ISODODECANE, DIMETHICONE, C30-45 ALKYLDIMETHYLSILYL POLYPROPYLSILSESQUIOXANE SILICA, GLYCERIN, PEG-10 DIMETHICONE, DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER, SODIUM CHLORIDE, NYLON-12, PARAFFIN, CYCLOMETHICONE, ALUMINUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DIPROPYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, ACRYLATES COPOLYMER, PHENOXYETHANOL
CHLORPHENESIN, ETHYLPARABEN, [+/- MAY CONTAIN / PEUT CONTENIR, CI 77007 / ULTRAMARINES, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE]
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Dziewczyny nikt nie pomoże...

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=183

chodzi mi o to czy są tam jakieś składniki, które mogą zapychać cerę.
Substancje potencjalnie zapychające pogrubione, są to w większości silikony. Każde drogeryjne podkłady są na ich bazie. Ten skład całościowo nie jest jednak najgorszy, nie jest naszpikowany czym się da, mimo to jeśli mamy cerę skłonną do zapychania się i wyprysków nie powinnyśmy stosować takich podkładów codziennie, wtedy zminimalizujemy ryzyko zapchania. Wydaje mi się, że ten Lancome jest w miarę ok, zaryzykowałabym.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-02 o 14:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:46   #198
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 17:57   #199
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, ostatnio kupilam TO:

http://www.biore.ca/en-CA/complexion...khead-cleanser

BIORE, warming anti blackhead cleanser

INGREDIENTS
MEDICINAL INGREDIENTS:
SALICYLIC ACID 2%

NON-MEDICINAL INGREDIENTS:
ZEOLITE, PEG-8, BUTYLENE GLYCOL, ETHOXYDIGLYCOL, CELLULOSE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, POLYETHYLENE, CETEARYL ALCOHOL, CETETH-20 PHOSPHATE, DICETYL PHOSPHATE, CETYL DIMETHICONE, HYDROXYPROPYLCELLULOSE, BHT, PARFUM, BLUE 1 LAKE.



Niby ma swietnie oczyszczac twarz, wogole dla tradzikowcow to produkt-zbawienie, ale mnie chyba zapycha. Jakim cudem? Moglby mi ktos od strony "zapychania" cos napisac? Dostalam gule a nie "Tradzik" po tym produkcie, a moze twarz sie oczyszcza? :/
Przeciez zeolit jest antybakteryjny, przeciwutleniajacy itp? Dobry skladnik tak mi sie wydaje i to na pierwszym miejscu.. potem chyba humektant..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 18:49   #200
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatnio kupilam TO:

http://www.biore.ca/en-CA/complexion...khead-cleanser

BIORE, warming anti blackhead cleanser

INGREDIENTS
MEDICINAL INGREDIENTS:
SALICYLIC ACID 2%

NON-MEDICINAL INGREDIENTS:
ZEOLITE, PEG-8, BUTYLENE GLYCOL, ETHOXYDIGLYCOL, CELLULOSE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, POLYETHYLENE, CETEARYL ALCOHOL, CETETH-20 PHOSPHATE, DICETYL PHOSPHATE, CETYL DIMETHICONE, HYDROXYPROPYLCELLULOSE, BHT, PARFUM, BLUE 1 LAKE.

Niby ma swietnie oczyszczac twarz, wogole dla tradzikowcow to produkt-zbawienie, ale mnie chyba zapycha. Jakim cudem? Moglby mi ktos od strony "zapychania" cos napisac? Dostalam gule a nie "Tradzik" po tym produkcie, a moze twarz sie oczyszcza? :/
Przeciez zeolit jest antybakteryjny, przeciwutleniajacy itp? Dobry skladnik tak mi sie wydaje i to na pierwszym miejscu.. potem chyba humektant..
Glikole mogą być ukrytym winowajcą, nie u każdego, ale mogą działać gulogennie i aknegennie, Na drugim miejscu w składzie też Peg-8, czyli też glikol. Poza tym cetearyl alco, to emolient, potrafi zapchać bardzo pory, no i silikon, co prawda w małym stężeniu, tu nie powinien sprawiać kłopotów, ale jednak jest. Generalnie polecam dokładnie to coś spłukiwać z twarzy, np za pomocą gąbeczki celulozowej, ściereczki czy ręczniczka i dużej ilości wody, a jeśli to nie pomoże, to radzę omijać glikole do końca życia
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 18:55   #201
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Glikole mogą być ukrytym winowajcą, nie u każdego, ale mogą działać gulogennie i aknegennie, Na drugim miejscu w składzie też Peg-8, czyli też glikol. Poza tym cetearyl alco, to emolient, potrafi zapchać bardzo pory, no i silikon, co prawda w małym stężeniu, tu nie powinien sprawiać kłopotów, ale jednak jest. Generalnie polecam dokładnie to coś spłukiwać z twarzy, np za pomocą gąbeczki celulozowej, ściereczki czy ręczniczka i dużej ilości wody, a jeśli to nie pomoże, to radzę omijać glikole do końca życia
Dziekuję☠Tobie bardzo za wyczerpującą odpowiedz Tylko czy da sie unikac glikoli?

No to czeka mnie szukanie gabeczki celulozowej poki co zmywam samą☠wodą i to pod prysznicem.

Dzieki!
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:43   #202
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziekuję☠Tobie bardzo za wyczerpującą odpowiedz Tylko czy da sie unikac glikoli?

No to czeka mnie szukanie gabeczki celulozowej poki co zmywam samą☠wodą i to pod prysznicem.

Dzieki!
Jak najbardziej da się Zwłaszcza, jeśli kupujesz przez internet. A gąbeczki w każdym rosmanie można dostać, marki calypso, takie okrągłe, małe do twarzy, są dwie w opakowaniu za 4-5 zl
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 23:23   #203
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Tyle ze u mnie nie ma Rossmanna niestety, ale zobacze moze w Superdrugu cos bedzie.
Ogolnie myslalam o czyms takim
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...al-kanebo.html

__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 00:28   #204
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tyle ze u mnie nie ma Rossmanna niestety, ale zobacze moze w Superdrugu cos bedzie.
Ogolnie myslalam o czyms takim
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...al-kanebo.html

Na pewno znajdziesz taką gąbeczkę, Ta w linku wygląda fajnie, tylko cena nie zachęca, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to może i warto wypróbować. U mnie bardzo dobrze się sprawdza ręczniczek frotte, taki malutki 30x30cm, do kupienia praktycznie wszędzie za małe pieniądze, jeśli masz w pobliżu np Asdę czy Sainsburys, tam będą najtaniej, ale też w Bootsie i M&S bywają na promocjach. Szukać na działach z ręcznikami Mam ich 3 sztuki i po jednym, dwóch użyciach wrzucam do pralki, wymieniam na czysty. Gąbeczki też lubię, myślę, że każdą opcję warto wypróbować. Wiele osób chwali ściereczki muślinowe lub z mikrofibry specjalne do twarzy, albo gąbkę konjac, tylko też tania nie jest.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:00   #205
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Peeling enzymatyczny Dr. Irena Eris Cleanology:

Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Sorbitol, Alcohol Denat., Laureth-7, Papain, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Algae Extract, Phenoxyethanol, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, CI 16035, CI 17200.

Czy to mozliwe zeby mnie zapchal na brodzie tylko?
Zwykle uzywalam naturalne peelingi z BU (tam jest papaina wlasnie jak w tym na gorze) lub E-naturalne i bylo ok.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:38   #206
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

jeśli chodzi o zapychanie - google nie gryzie, wystarczy wpisać "składniki komedogenne" i wyskakuje cała lista ...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:56   #207
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Peeling enzymatyczny Dr. Irena Eris Cleanology:

Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Sorbitol, Alcohol Denat., Laureth-7, Papain, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Algae Extract, Phenoxyethanol, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, CI 16035, CI 17200.

Czy to mozliwe zeby mnie zapchal na brodzie tylko?
Zwykle uzywalam naturalne peelingi z BU (tam jest papaina wlasnie jak w tym na gorze) lub E-naturalne i bylo ok.
Bardzo możliwe, skład dość ciężki, typowy, żeby zmiękczyć naskórek, nie koniecznie go usunąć w wystarczajacym stopniu, ale wygładzić, dać tylko takie wrażenie. Więc mógł zapchać po przez substancje, które zawiera lub wypryski powstały po przez niedostateczne złuszczanie, co grozi stanami zapalnymi przy cerze zanieczyszczonej. Ma też cały alfabet parabenów, które często uczulają.

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o zapychanie - google nie gryzie, wystarczy wpisać "składniki komedogenne" i wyskakuje cała lista ...
Tak naprawdę niewiele jest wiarygodnych wpisów na ten temat, a substancje wywołujące wypryski, to nie tylko substancje komedogenne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-09 o 11:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 12:21   #208
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziekuje Ci bardzo.

PS.Odstawilam na razie, wroce za jakis czas i zobacze.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:40   #209
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam serdecznie
bardzo bym prosiła o rozszyfrowanie składu tych kremów
chodzi mi głównie o działanie przeciwzmarszczkowe i ewentualnie o składniki które powodują powstawanie zaskórników
1-Kolastyna-Extra Lift-krem na dzień
2-Kolastyna-Extra Lift_krem na noc
krem na dzień ma w sobie kwasy owocowe-czy można go używać na dzień?czy lepiej na noc?
proszę o odpowiedz
dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg na noc.jpg (57,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na dzień.jpg (50,0 KB, 4 załadowań)
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 10:01   #210
praula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 59
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o analizę składu
Mixa, Tonik do demakijażu przeciw przesuszaniu
"Aqua/ Water, Glycerin, PEG-8, Chlorhexidine digluconate, PEG-60 Hydrogenated castor oil, Parfum/ Fragrance"

Z góry dziękuję
praula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.