Efekty olejowania paznokci - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 09:45   #3841
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Moje paznokcie niestety poszły do ścięcia. Nawet łatka nic nie dała. Od chłopaka babcia tak mi przywaliła w paznokiec że złamał mi się w środku płytki, ropa się pojawiła i będzie cud jeżeli mi on nie zejdzie ;/ reszta paznokci musiała umrzec śmiercią naturalną by jakoś je wyrównac i żeby aż tak bardzo się to nie rzucało w oczy ;/
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 13:24   #3842
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Efekty olejowania paznokci

a propos herbacianego - lepiej stosować go solo pod wolny brzeg czy domieszać go do mieszanki "ogólnej"? Chodzi o przyrost ofc, jestem już zdesperowana

Paznokcie ładnie mi rosną, ale wcale nie przyrastają Przez to co chwilę coś mi się łamie albo raczej zadziera i do spiłowania...
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 13:49   #3843
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Przykra sprawa, dziewczyny, z tymi wszystkimi uszkodzeniami mechanicznymi

Ja bardzo, bardzo mocno uderzyłam się w rękę i na palcu wskazującym mam takie dziwne zarysowanie, jak uśmiech, ale - odpukać - paznokieć cały, nie naderwał się, chociaż pulsował ostro. Pancerny jest. Dałam dwie warstwy bazy Inglota pod lakier i zobaczymy, czy to coś poważniejszego, czy może tylko rana powierzchowna Poza tym u mnie pielęgnacyjnie bez zmian, więc tylko witam się w marcu i pozdrawiam gorąco

PS. Postanowiłam wrzucać tu tylko aktualizacje paznokci zmytych/gołych, a zdjęcia zdobień nadal będę umieszczać w albumie oraz w swoim nowym temacie na galeriach, TUTAJ.

Miłego dnia
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 16:31   #3844
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Moje tez poszly do sciecia, ale melduje ze herbaciany pomogl i onycholiza sie cofnela.
Teraz.wracam do.normalnego olejowania i zapuszczam od nowa.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 16:37   #3845
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
a propos herbacianego - lepiej stosować go solo pod wolny brzeg czy domieszać go do mieszanki "ogólnej"? Chodzi o przyrost ofc, jestem już zdesperowana

Paznokcie ładnie mi rosną, ale wcale nie przyrastają Przez to co chwilę coś mi się łamie albo raczej zadziera i do spiłowania...
mi też się zadzierają przyrósl trochę sedeczny i środkowe
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 18:39   #3846
Marzena1642
Przyczajenie
 
Avatar Marzena1642
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cześć dziewczyny! Od dziś zaczynam olejować moje pazurki. Myślicie, że połączenie oliwy z oliwek, oleju czosnkowego i odrobiny oleju rycynowego będzie w porządku?
__________________
Bloguję: http://paradisemaggie.blogspot.com

Włosomaniaczka od: 1.02.2014
Piję drożdże: 1.02.2014
Długość włosów: 31 cm
Marzena1642 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 19:45   #3847
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Marzena1642 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Od dziś zaczynam olejować moje pazurki. Myślicie, że połączenie oliwy z oliwek, oleju czosnkowego i odrobiny oleju rycynowego będzie w porządku?
zapraszamy! ciężko powiedziec bo na każde pazurki co innego działa. Sprawdź przez miesiąc czy coś się dzieje a jak cos to zawsze możesz nową mieszankę wykombinować
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 21:12   #3848
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Efekty olejowania paznokci

to ja też się przyłączam, jak tylko wrócę do mieszkania, zaczynam zabawę z olejowaniem paznokci, przejrzę wątek, będę mądra
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:48   #3849
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ja dzisiaj złamałam wskazujący do przyrostu, po całości i paznokcie na zero, po raz pierwszy od wielu miesięcy... strasznie dziwnie, ale w sumie wygodnie się pisze na klawiaturze w sumie to miałam już trochę dość takich bardzo długich paznokci i myślałam o skróceniu nieco drastycznym, ale wiecie... ciężko się zdecydować na to, jak się tyle czasu zapuszczało. Więc może tak miało być
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 12:58   #3850
Marzena1642
Przyczajenie
 
Avatar Marzena1642
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
ja dzisiaj złamałam wskazujący do przyrostu, po całości i paznokcie na zero, po raz pierwszy od wielu miesięcy... strasznie dziwnie, ale w sumie wygodnie się pisze na klawiaturze w sumie to miałam już trochę dość takich bardzo długich paznokci i myślałam o skróceniu nieco drastycznym, ale wiecie... ciężko się zdecydować na to, jak się tyle czasu zapuszczało. Więc może tak miało być
I ja również złamałam dziś jeden. Ehh... Odrosną
__________________
Bloguję: http://paradisemaggie.blogspot.com

Włosomaniaczka od: 1.02.2014
Piję drożdże: 1.02.2014
Długość włosów: 31 cm
Marzena1642 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 13:18   #3851
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa
Dot.: Efekty olejowania paznokci

nie wiedziałam ze herbaciany tez pomaga na paznokcie. do tej pory uzywalam go jedynie do niespodzianek na twarzy aby podsuszyc. a dzisiaj zakupilam olejek z sensiquw z olejkiem herbacianym wlasnie. zobaczymy jak sie sprawdzi. do tego ma jeszcze w skladzie olejek z migdałaów, jojoba,rącznika,ogóreczni ka.
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 14:53   #3852
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Podglądam was od jakiegoś czasu i postanowiłam aktywniej się przyłączyć. Z płytką paznokciową już od dawna nie mam problemu, jest mocna, rośnie regularnie i wystająca część jest naturalnie biała.
Mam problem z niesfornymi skórkami ale głównie liczę na przyrost. Dopiero tutaj dowiedziałam się, że coś takiego jest możliwe. Jak byłam młodsza to ciężko było mi zapuścić paznokcie więc grzebałam pod płytką bo wydawało mi się, że w ten sposób wystająca część będzie wyglądać na dłuższą, efekt: bardzo krótka płytka aktualnie (w porównaniu do babci, mamy i siostry które to mają je bardzo długie).

Mam trzy pytania:
1. Czy przyrost występuje zawsze jeśli jest się systematycznym w smarowaniu olejkami i nie grzebie pod płytką? Czy komuś może nie udało się go wyhodować mimo, że stosował się do wszystkich zaleceń?
2. Jak trwały jest ten przyrost? Czy to będzie coś na kształt obecnego połączenia jakie mam przy paznokciu z ciałem czy jest to jednak coś subtelniejszego?
3. Ostatnio była poruszana kwestia czyszczenia paznokci i obaw związanych z tym. Czy delikatne acz częste manewrowanie szczoteczką do czyszczenia może sprawić, że przyrostu nie będzie? Jako, że mam krótką płytkę niestety łatwo dostają mi się różne rzeczy pod paznokieć, czy to sól przy soleniu, czy piasek przy zabawie z córką. Nie lubię wrażenia "posiadania" czegoś nawet jeśli nie widać tego z zewnątrz. Więc czyszczę........ Zrezygnować z tego jeśli nie psuje estetyki dłoni?

Wiem, że nikt mi nie da tu gwarancji na przyrost i zdaję sobie sprawę, że to rzecz bardzo osobnicza ale zrobiłam sobie nadzieję tym bardziej, że umiem być systematyczna. Nie liczę też na szybki efekt. Po prostu na efekt.

Będę testować moc olejku z alterry brzoza i pomarańcza, oliwy z oliwek oraz olejku herbacianego. Dodatkowo co tydzień robiłam sobie wcierki w paznokcie z mleka, keratyny, d-panthenolu, niacynamidu, soku z cytryny i kwasu hialuronowego ultraniskocząsteczkowego, teraz również będę to stosować na codzień, przed olejami. Dam znać za jakiś czas jak efekty

Zdjęcia lewej i prawej dłoni. Bez kremu jeszcze dzisiaj więc mimo, że jakość kiepska to widać skórki. Na paznokciach mam aktualnie Sally Hansen Nailgrowth Miracle warstw dwie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-03-04 15.38.58.jpg (26,8 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-03-04 15.39.27.jpg (27,9 KB, 105 załadowań)
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 15:08   #3853
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez axxxa Pokaż wiadomość
nie wiedziałam ze herbaciany tez pomaga na paznokcie. do tej pory uzywalam go jedynie do niespodzianek na twarzy aby podsuszyc. a dzisiaj zakupilam olejek z sensiquw z olejkiem herbacianym wlasnie. zobaczymy jak sie sprawdzi. do tego ma jeszcze w skladzie olejek z migdałaów, jojoba,rącznika,ogóreczni ka.

I paraffine ;x
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 16:55   #3854
AliceOne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 87
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Witam
Dołączam do Was olejuję od 3 tygodni a efekty...zadziwiające
przed olejowaniem - obgryzione do bólu i krwi paznokcie, opuchnięte od ranek końce palców, od zawsze wycinanie skórek a efekt paznokcie cienkie jak papier.. teraz stosuję odżywke Eveline 8w1 a z olejków oliwka BabyDream, wit. A+E, oliwka na podrażnienia i dolewam olejek do włosów z firmy Marion - olejki orientalne pojawia się przyrost, płytka minimalnie wydłużona ale ja to widzę skórki śliczne, bezproblemowe, a jak dziś złamał mi się paznokieć to był twardy - tak czułam co myślicie o moich 'składnikach'?
__________________
Every day will be first day of spring
AliceOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 16:57   #3855
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Podglądam was od jakiegoś czasu i postanowiłam aktywniej się przyłączyć. Z płytką paznokciową już od dawna nie mam problemu, jest mocna, rośnie regularnie i wystająca część jest naturalnie biała.
Mam problem z niesfornymi skórkami ale głównie liczę na przyrost. Dopiero tutaj dowiedziałam się, że coś takiego jest możliwe. Jak byłam młodsza to ciężko było mi zapuścić paznokcie więc grzebałam pod płytką bo wydawało mi się, że w ten sposób wystająca część będzie wyglądać na dłuższą, efekt: bardzo krótka płytka aktualnie (w porównaniu do babci, mamy i siostry które to mają je bardzo długie).

Mam trzy pytania:
1. Czy przyrost występuje zawsze jeśli jest się systematycznym w smarowaniu olejkami i nie grzebie pod płytką? Czy komuś może nie udało się go wyhodować mimo, że stosował się do wszystkich zaleceń?
2. Jak trwały jest ten przyrost? Czy to będzie coś na kształt obecnego połączenia jakie mam przy paznokciu z ciałem czy jest to jednak coś subtelniejszego?
3. Ostatnio była poruszana kwestia czyszczenia paznokci i obaw związanych z tym. Czy delikatne acz częste manewrowanie szczoteczką do czyszczenia może sprawić, że przyrostu nie będzie? Jako, że mam krótką płytkę niestety łatwo dostają mi się różne rzeczy pod paznokieć, czy to sól przy soleniu, czy piasek przy zabawie z córką. Nie lubię wrażenia "posiadania" czegoś nawet jeśli nie widać tego z zewnątrz. Więc czyszczę........ Zrezygnować z tego jeśli nie psuje estetyki dłoni?

Wiem, że nikt mi nie da tu gwarancji na przyrost i zdaję sobie sprawę, że to rzecz bardzo osobnicza ale zrobiłam sobie nadzieję tym bardziej, że umiem być systematyczna. Nie liczę też na szybki efekt. Po prostu na efekt.

Będę testować moc olejku z alterry brzoza i pomarańcza, oliwy z oliwek oraz olejku herbacianego. Dodatkowo co tydzień robiłam sobie wcierki w paznokcie z mleka, keratyny, d-panthenolu, niacynamidu, soku z cytryny i kwasu hialuronowego ultraniskocząsteczkowego, teraz również będę to stosować na codzień, przed olejami. Dam znać za jakiś czas jak efekty

Zdjęcia lewej i prawej dłoni. Bez kremu jeszcze dzisiaj więc mimo, że jakość kiepska to widać skórki. Na paznokciach mam aktualnie Sally Hansen Nailgrowth Miracle warstw dwie.
Uważałabym z tą szczoteczką, bo one zwykle są dość twarde, a 'mlody' przyrost bardzo delikatny i łatwo go cofnąć
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 19:18   #3856
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
2. Jak trwały jest ten przyrost? Czy to będzie coś na kształt obecnego połączenia jakie mam przy paznokciu z ciałem czy jest to jednak coś subtelniejszego?
z tych zdjęć, które wstawiały dziewczyny - nie widac, żeby to było coś subtelniejszego, chyba po jakimś czasie przyrasta jak reszta paznokcia. Ale na początku jest kapryśny, cofa się, przyrasta, znów cofa i takie cuda Wstydliwy

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
3. Ostatnio była poruszana kwestia czyszczenia paznokci i obaw związanych z tym. Czy delikatne acz częste manewrowanie szczoteczką do czyszczenia może sprawić, że przyrostu nie będzie? Jako, że mam krótką płytkę niestety łatwo dostają mi się różne rzeczy pod paznokieć, czy to sól przy soleniu, czy piasek przy zabawie z córką. Nie lubię wrażenia "posiadania" czegoś nawet jeśli nie widać tego z zewnątrz. Więc czyszczę........ Zrezygnować z tego jeśli nie psuje estetyki dłoni?
niektórym dziewczynom z wątku cofał się nawet po olejowaniu przy pomocy pędzelka po lakierze, więc... może spróbuj moczyć? Przynajmniej na sól zadziała

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
tym bardziej, że umiem być systematyczna.
pożycz tę zdolność


Cytat:
Napisane przez AliceOne Pokaż wiadomość
Witam
Dołączam do Was olejuję od 3 tygodni a efekty...zadziwiające
przed olejowaniem - obgryzione do bólu i krwi paznokcie, opuchnięte od ranek końce palców, od zawsze wycinanie skórek a efekt paznokcie cienkie jak papier.. teraz stosuję odżywke Eveline 8w1 a z olejków oliwka BabyDream, wit. A+E, oliwka na podrażnienia i dolewam olejek do włosów z firmy Marion - olejki orientalne pojawia się przyrost, płytka minimalnie wydłużona ale ja to widzę skórki śliczne, bezproblemowe, a jak dziś złamał mi się paznokieć to był twardy - tak czułam co myślicie o moich 'składnikach'?
poczytaj o Eveline, bywa, że masakruje paznokcie. Olejki dadzą radę bez Eveline, choć przyda się jakaś odżywka/lakier bez formaldehydu dla ochrony mechanicznej
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 19:29   #3857
rysz4rd
Raczkowanie
 
Avatar rysz4rd
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 100
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Uważałabym z tą szczoteczką, bo one zwykle są dość twarde, a 'mlody' przyrost bardzo delikatny i łatwo go cofnąć

Dlatego ja zamiast szczoteczki używam miękkiej gąbeczki przecieram dość szybko pazurkami w lewo i prawo i zazwyczaj po chwili brudu nie ma


Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk Pro
rysz4rd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 19:45   #3858
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Uważałabym z tą szczoteczką, bo one zwykle są dość twarde, a 'mlody' przyrost bardzo delikatny i łatwo go cofnąć
Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
niektórym dziewczynom z wątku cofał się nawet po olejowaniu przy pomocy pędzelka po lakierze, więc... może spróbuj moczyć? Przynajmniej na sól zadziała
O kurczę..... Właśnie dość wyraźnie zobaczyłam oddalającą się wizję przyrostu no ale spróbuję.. Może chociaż te skórki znikną........

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
pożycz tę zdolność
ależ proszę, częstuj się do woli mój zapał osłabł więc nie potrzebuję pełnej mocy. Tzn olejować będę, ale już niczego nie oczekuję
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 21:08   #3859
kokila
Raczkowanie
 
Avatar kokila
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 282
Dot.: Efekty olejowania paznokci

A mi się przyrost na dwóch paznokciach cofa i jest gorzej niż przed olejowaniem...
__________________
Where are we?
Far away.
From what?
Yesterday.
kokila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 00:01   #3860
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Jeśli chodzi o pytania o przyrost, to zwróćcie uwagę, że on bardzo często najszybciej pojawia się i jest największy na palcach wskazujących, a więc - jakby nie było - najbardziej aktywnych przecież. Nie może zatem być aż taki delikatny, jak może się wydawać

U mnie jest tak, że część różowa paznokcia systematycznie (choć wolno) powiększa się i to przy dość trudnym, szerokim kształcie całości <foto w załączniku>. Nie jest to przyrost ogromny i może dla postronnego widza nie ma znaczenia, ale ja to zauważam. Owszem, największy skok był w pierwszych miesiącach, ale i teraz nie mogę narzekać, chociaż w ogóle się nie oszczędzam w tym zakresie (to znaczy nadal bardzo często moczę dłonie, a potem na dobitkę dokładnie je myję).

Cierpliwości
Sensualitka, masz dobry plan, będę Ci kibicować
podobnie zresztą jak wszystkim tutaj.

A co do odżywek i preparatów zawierających dyskusyjne składniki (mam tu na myśli Eveline i tym podobne) to moim zdaniem, jeśli coś można świadomie pielęgnować zamiast "konserwować", to chyba warto raczej wybrać naturalną pielęgnację, ale za mało na ten temat wiem, żeby się autorytarnie wypowiadać. Widziałam jednak zdjęcia efektów ubocznych czy też "uczuleń" i sama bym się na taką odżywkę nie zdecydowała, pomimo tak wielu również pozytywnych głosów, których przecież też nie wolno ignorować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porownanie luty 14.jpg (73,3 KB, 192 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 06:15   #3861
AliceOne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 87
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Rozumiem wasze uprzedzenia do odżywek typu Eveline, używam i jestem niesamowicie zadowolona mam też zdrowy rozum i nie będę używać jej miesiącami - postanowiłam zrobić kurację miesięczną a potem długa przerwa moim zdaniem każdy kij ma dwa końce - jednym coś pomaga innym szkodzi, a moim paznokciom szkodziłam tylko ja ;p a co myślicie o używaniu olejków typu Marion (przeznaczone typowo dla włosów) oraz zwykłej oliwki dla dzieci (która zawiera co najmniej 4 różne oleje w składzie do olejowania paznokci? czy któraś z Was używa oleju rzepakowego?
pozdrawiam
__________________
Every day will be first day of spring
AliceOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 10:18   #3862
paular409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 242
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Co do Eveline, świadoma głosów ze jest zła i bardziej szkodzi niż pomaga, zdecydowałam sie jednak jej używać. Staram sie to robic ostrożnie. Czyli w jednym tygodniu nakładam eweline i nailtek i intensywnie olejuje, kąpiele w olejech nawet 4 razy w tygodniu. W drugim tygodniu nakładam hybryde i tez olejuje. I tak od jakos tak mniej wiecej od 1.5 miesiaca. Jak narazie działa, paznokcie są mocniejsze, dłuższe i nawet przyrost sie chyba czasem nieśmiało pojawia.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
paular409 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 17:04   #3863
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez AliceOne Pokaż wiadomość
Rozumiem wasze uprzedzenia do odżywek typu Eveline, używam i jestem niesamowicie zadowolona mam też zdrowy rozum i nie będę używać jej miesiącami - postanowiłam zrobić kurację miesięczną a potem długa przerwa moim zdaniem każdy kij ma dwa końce - jednym coś pomaga innym szkodzi, a moim paznokciom szkodziłam tylko ja ;p a co myślicie o używaniu olejków typu Marion (przeznaczone typowo dla włosów) oraz zwykłej oliwki dla dzieci (która zawiera co najmniej 4 różne oleje w składzie do olejowania paznokci? czy któraś z Was używa oleju rzepakowego?
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo jak na kogo podziała dany produkt. Mi odżywka eveline zaszkodziła, mimo że zużyłam mniej niż pół buteleczki. Jest też masa osób, które bardzo ją chwali, więc nie zniechęcam do stosowania. Wystarczy tylko bacznie obserwować paznokcie i jak tylko zacznie się dziać coś niepokojącego odstawić.

Co do olejków do włosów wszystko zależy od składu, możesz go tu wrzucić, to spróbuję coś doradzić. Oliwki dla dzieci, które zawierają naturalne oleje, a nie parafinę są jak najbardziej ok
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 09:35   #3864
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja sie mocno opuscilam w systematycznosci ostatnio, wiec i efektow spektakularnych brak... ostatnio tez mialam humor na krotsze paznokcie i ogolnie troche odpuscilam dbanie o nie. Ale teraz znowu chce wrocic do gry, bo wiosna idzie i chce miec dlugie, kolorowe pazurki

Co do szklanych pilniczkow to ja tez goraco polecam For Your Beauty, ktory mam blisko 3 lata.

Eveline stosuje sporadycznie, bo po prostu lubie ja jako baze, jest tania, latwodostepna i utwardza moje paznokcie, nie szkodzac im

Majowa Rosa - ja tez mialam takie uszkodzenie paznokcia, po prostu odrosl i potem bylo ok, wolny brzeg byl tylko ciut oslabiony w tym miejscu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 11:24   #3865
NajtiNajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 10
Dot.: Efekty olejowania paznokci

A u mnie olejowanie zupełnie przestało działać ;/ Od dwóch miesięcy regularnie smaruję paznokcie Alterrą papaja-migdał, i o ile na początku rzeczywiście były efekty, to pazurki i tak dwukrotnie musiały pójść do skrócenia, teraz nie chcą rosnąć, rozdwajają się i wprawdzie są twardsze niż były, ale wyglądają dużo gorzej niż przed rozpoczęciem procesu (dawno nie miałam tak brzydkich dłoni). Do tego wygląda, jakby płytka była w dwóch kolorach, taki jaśniejszy i ciemniejszy róż - i nie wiem, czy to normalne. :/

Myślę nad powrotem do Eveline, która przez lata sporo mi pomogła... jak myślicie, czy miałoby sens stosowanie tej odżywki równocześnie z dalszym olejowaniem?
NajtiNajn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 12:42   #3866
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Też mam kryzys olejowy. Olejuję od miesiąca, z początku wydawało mi się, że stan paznokci jest lepszy, skórki są bardziej miękkie. Ale od kilku dni obserwuję, że coś się pochrzaniło. Pomijam fakt, że jeden mi się okropnie rozdwoił i musiałam wszystkie skrócić na całkowite zero, przez co zepsułam sobie przyrost, który już zaczął mi się pojawiać na kilku paluszkach. Ale co gorsza, skórki wcale nie są ładniejsze, nadal są suche i robią mi się zadziorki... Nie wiem, co tu nie gra, może moja mieszanka się zepsuła czy coś Zamówiłam sobie olejek migdałowy do paznokci i skórek z Lemaxu, zobaczymy czy moim łapkom dobrze zrobi taka odmiana...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 13:19   #3867
AliceOne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 87
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Skład olejku może nie jest za ciekawy bo na 5 miejscu zaczynają się olejki ale szybko się wchłania, ładnie pachnie, więc myślę że skoro jest oleisty to działa
Paznokcie zaczęły żółknąć, co nigdy się nie zdarzyło, skórki niby ładniejsze ale gdy co najmniej kilka godz nie są naolejowane to jednak nie wyglądają najlepiej..sama nie wiem dlaczego tak się dzieje... czyli bardzo podobna sytuacja jak u kretencji
__________________
Every day will be first day of spring
AliceOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 13:52   #3868
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Na samodzielnie robionych mieszankach i ich przydatności "do spożycia" się nie znam, bo nie robię, ale jeśli chodzi o skórki i dłonie, to warto pamiętać nie tylko o natłuszczaniu, ale i o nawilżaniu. Bo obok najczęstszych grzechów popełnianych wobec skórek (skubanie, nieumiejętne wycinanie, brudzenie lakierem/uczulenie na lakier, masakrowanie zmywaczem i innymi środkami) to właśnie zgłaszana "suchość" bywa przecież najczęstszym problemem (linkowałam gdzieś wcześniej strony rozwijające ten temat, niby oczywista oczywistość, ale nie do końca).

Paznokieć rośnie i odrasta, a więc to, co nam się rozdwaja nawet po kilku tygodniach naturalnej pielęgnacji, to nie jest jeszcze ten paznokieć, który wyrósł na olejowaniu, chociaż pozytywne efekty na całości jak najbardziej powinno być widać. Dlatego moim zdaniem nie ma większego sensu kontynuować pielęgnacji produktem, którego efektów działania w ogóle nie widać - czas coś zmienić (nawet, jeśli w odstawkę ma pójść przecudowna Alterrka ).

Z mojej osobistej perspektywy największe dobro, jakie można zafundować skórkom, to kompletnie i na amen przestać je wycinać i usuwać w jakikolwiek inny sposób (oraz skubać i w ogóle bawić się nimi oczywiście), a tylko odsuwać je delikatnie, najlepiej w olejowej kąpieli. Odkąd zapomniałam o istnieniu cążek (i to jeszcze przed olejowaniem), problem skórek w ogóle dla mnie nie istnieje.
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 14:30   #3869
AliceOne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 87
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Majowa Rosa dziękuję za odpowiedź w sprawie skórek nie będę ich już wycinać, podczas olejowania sporadycznie odsuwałam i delikatnie wycinałam, muszę pozbyć się tego nawyku.
Jednak zdaję sobie sprawę że trzeba dać czas paznokciom aby zniszczone odrosły 'nowe' - wiecie o co chodzi moje są niby twardsze ale co jakiś czas jakiś się łamie..noszę krótkie ale dbam o przyrost - aby miał do czego przyrastać
NajtiNajn skoro odżywka Eveline Ci służy to nie widzę przeszkód aby do niej powrócić, ja jej używam i olejuję codziennie a w 4 dniu kiedy zmywam to cały dzień daję 'odpocząć' paznokciom i je intensywniej olejuję
__________________
Every day will be first day of spring
AliceOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 15:16   #3870
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez NajtiNajn Pokaż wiadomość
Myślę nad powrotem do Eveline, która przez lata sporo mi pomogła...
Cytat:
Napisane przez AliceOne Pokaż wiadomość
(...) skoro odżywka Eveline Ci służy to nie widzę przeszkód aby do niej powrócić, ja jej używam i olejuję codziennie
Jeśli odżywka działa, a paznokcie i okolice są super, to nie mam pytań (bo i takie piękne zdjęcia krążą po Internecie), ale jak "coś się dzieje", to ją pierwszą brałabym pod lupę. Dopiero na drugim miejscu rycynę i inne tego typu składniki. Ale to tylko moje zdanie, mogę się mylić

Bo jeśli ktoś mówi, że ma problemy z pazurkami i/albo ze skórkami i dodaje, że stosuje (albo przez lata stosował) Eveline, to jednak włącza mi się czerwona lampka. Chyba zbyt wiele naczytałam się o efektach ubocznych tego produktu i być może dlatego trudno mi zgonić zły stan dłoni na pielęgnację olejami (o dobrym składzie).

Udanego weekendu życzę i Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.