Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 14:45   #1
arrivka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6

Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???


Hey dziewczyny,
postanowiłam stworzyć oddzielny wątek gdyż w tematach zbliżonych do mojego nikt nie chce pomóc :-( a z tego co się zorientowałam jest tutaj sporo doświadczonych "wizażystek" w farbowaniu włosków na RUDY więc proszę o radę i pomoc bardziej doświadczonych rudych koleżanek

Kolor moich marzeń jest dosyć specyficzny, bo nie jest to typowa marchewa tylko bardziej chyba ruda czerwień. Od dawna przymierza się do tego koloru ale nie mogę znaleźć farby która by mi dała ten właśnie efekt ???

Otóż:
Mój naturalny kolor włosów to ciepły jasny brąz albo bardzo ciemny blond (trudno sprecyzować) załączam fotkę. (pierwsza od lewej)

Marzę o tym, żeby osiągnąć RUDY kolorek z moich snów: taki jak na kolejnych dwóch fotkach.

BŁAGAM dziewczyny, doradźcie jakiej farby mam użyć
Oczywiście chodzi mi o trwałe farbowanie, nie o szamponetki. Zainwestowałam już trochę kasy w farbę Artego 7.4 i 7.44. Całe szczęście zrobiłam wcześniej próbę koloru na pasemku, bo niestety oba te kolory wyszły całkiem inne niż na palecie. Nie miały one nic wspólnego z rudym tylko już chyba bardziej ciemnym brązem z rudym refleksem.

Czy ja coś robię źle że ten kolor mi nie wychodzi wcale.

Jestem załamana Pomóżcie proszę
Z góry ślicznie dziękuję.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mój kolor.jpg (11,5 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor z moich snów.jpg (5,4 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor moich marzeń.jpg (24,3 KB, 184 załadowań)
arrivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 15:59   #2
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

czysta henna powinna dać Ci podobny efekt. zobacz tutaj :
http://khadi.pl/przyklady-farbowania-wlosow-henna
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 16:34   #3
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Ja farbowałam włosy u fryzjera odcieniem o nazwie amaretto i wyszedł bardzo podobnie jak na zdjęciu 3 z Ashley ;p to amaretto na palecie fryzjerskiej wyglądało jasniej ale ja z natury mam taki średni/ciemny blond więc wyszedł ciemniej ale po paru myciach wyglądał mniej więcej jak w załączonym przez Ciebie zdjęciu. Tylko pamiętaj jesli znudzi Ci sie rudy to bardzo ciężko jest sie pozbyć czerwonego pigmentu. Ja probuje już od 4 miesięcy i bezskutecznie. Ciągle wychodzi to kolor z rudą poświatą i prędzej czy później wymywa sie do podobnego koloru jak za czasów farbowania na rudo. Obecnie sie poddałam i zapuszczam naturalki
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!

Edytowane przez Anabella43
Czas edycji: 2012-04-04 o 16:36
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:38   #4
arrivka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

do Anabella43:
Super, dzięki za radę Tylko wiesz co, wydaje mi się że Ashley Simpson jest kojarzona z tym kolorem rudości nieco bardziej przygaszonym i ciemniejszym, a ja znalazłam zdjęcie na którym jest ten kolor taki mega ognisty i żywy i właśnie taki chce I nie boję się że mi się znudzi, na prawdę od paru miesięcy codziennie śni mi się ta ognista czerwień więc MUSZĘ taka mieć
A to amaretto to jakiej firmy? bo nie wiem jak to znaleźć :/
I skoro po paru myciach będzie takie jak na moim zdjęciu to kupuje to nawet jeszcze dziś i trzymam kciuki za naturalki. Nie myślałaś może żeby podpytać w sklepie fryzjerskim o jakiś specjalny szampon do wytrawienia koloru, może jest coś co pomoże Ci wypłukać ten rudy pigment ???

do Haylee:
Jeśli chodzi o henne to wiem że ona jest naturalna i podobno lepsza dla włosów ale też występuje w paru odcieniach rudości (więc znów nie wiem który wybrać) i właściwie u każdego wychodzi inaczej, a ja chcę mieć idealnie kolor jak ze zdjęcia


Dziewczyny, macie może jeszcze jakieś pomysły jak osiągnąć ten kolorek??? może kiedyś celowo lub przez przypadek udało wam się otrzymać coś takiego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rudy.jpg (34,3 KB, 77 załadowań)
arrivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 23:54   #5
arrivka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

do Anabella43:
Super, dzięki za radę Tylko wiesz co, wydaje mi się że Ashley Simpson jest kojarzona z tym kolorem rudości nieco bardziej przygaszonym i ciemniejszym, a ja znalazłam zdjęcie na którym jest ten kolor taki mega ognisty i żywy i właśnie taki chce I nie boję się że mi się znudzi, na prawdę od paru miesięcy codziennie śni mi się ta ognista czerwień więc MUSZĘ taka mieć
A to amaretto to jakiej firmy? bo nie wiem jak to znaleźć :/
I skoro po paru myciach będzie takie jak na moim zdjęciu to kupuje to nawet jeszcze dziś i trzymam kciuki za naturalki. Nie myślałaś może żeby podpytać w sklepie fryzjerskim o jakiś specjalny szampon do wytrawienia koloru, może jest coś co pomoże Ci wypłukać ten rudy pigment ???

do Haylee:
Jeśli chodzi o henne to wiem że ona jest naturalna i podobno lepsza dla włosów ale też występuje w paru odcieniach rudości (więc znów nie wiem który wybrać) i właściwie u każdego wychodzi inaczej, a ja chcę mieć idealnie kolor jak ze zdjęcia


Dziewczyny, macie może jeszcze jakieś pomysły jak osiągnąć ten kolorek??? może kiedyś celowo lub przez przypadek udało wam się otrzymać coś takiego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rudy.jpg (34,3 KB, 19 załadowań)
arrivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 09:00   #6
Ewa_Wroclaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Witajcie!

To mój pierwszy post. Zaglądam tutaj, ponieważ planuję wypróbować farbowanie włosów henną. Zastanawiam się nad jakimś ciemnym brązem. Mam włosyzniszczone, po wieloletnim farbowaniem chemicznym (ostatnio Syoss mixing colors, czy jakoś tak). Czy możecie mi polecić jakąś dobrą hennę? Trochę się boje, ponieważ to będzie pierwsze farbowanie a wymaga trochę więcej zaangażowania niż przy zwykłej farbie. Instrukcje znam, oglądałam filimiki na necie. Pozostaje wybranie odpowiedniej firmy. Co polecacie?
Miłego dnia
Ewa_Wroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:50   #7
arrivka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Ja juą jestem po paru próbach i musze powiedzieć że póki co niestety tylko henna daje taki efekt jak na zdjęciu, niestety wszystkie inne farby fryzjerskie zawiodły pomimo ze na palecie kolor był identyczny to i tak wychodził za ciemny. Minus henny wszyscy znamy- uciążliwe jest takie ciągłe farbowanie, bo kolor własciwie utrzymuje się tylko do 1-3 myć Niedawno koleżanka mi też poradziła Feria Preference- kolor P78 Papryka. Juz zakupiłam, ale jeszcze nie wypróbowałam, zobaczymy co z tego wyjdzie
Pozdrawiam
arrivka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 04:10   #8
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Thumbs down Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

[QUOTE=arrivka;33356133]do Anabella43:
Super, dzięki za radę Tylko wiesz co, wydaje mi się że Ashley Simpson jest kojarzona z tym kolorem rudości nieco bardziej przygaszonym i ciemniejszym, a ja znalazłam zdjęcie na którym jest ten kolor taki mega ognisty i żywy i właśnie taki chce I nie boję się że mi się znudzi, na prawdę od paru miesięcy codziennie śni mi się ta ognista czerwień więc MUSZĘ taka mieć
A to amaretto to jakiej firmy? bo nie wiem jak to znaleźć :/
I skoro po paru myciach będzie takie jak na moim zdjęciu to kupuje to nawet jeszcze dziś i trzymam kciuki za naturalki. Nie myślałaś może żeby podpytać w sklepie fryzjerskim o jakiś specjalny szampon do wytrawienia koloru, może jest coś co pomoże Ci wypłukać ten rudy pigment ???

do Haylee:
Jeśli chodzi o henne to wiem że ona jest naturalna i podobno lepsza dla włosów ale też występuje w paru odcieniach rudości (więc znów nie wiem który wybrać) i właściwie u każdego wychodzi inaczej, a ja chcę mieć idealnie kolor jak ze zdjęcia



hej , kto wam powiedzial , że henna ma różne kolory rudości?
HENNA ma kolory podstawowe, które można mieszac , a efekt nie znany jest do końca, na każdych włosach wychodzi naczej,

-Cassia - Bezbarwna Henna
-Indygo- Ziołowa farba do koloryzacji włosów, nadaje ciemnym włosom kolor głębokiej czerni.
-Naturalna Henna Kolor Czarny ,
Ziołowa farba do koloryzacji włosów, nadaje włosom czarny kolor o ciepłym odcieniu.
-Naturalna Henna Ciemny Brąz, nadaje włosom odcień ciemnego, czekoladowego brązu o chłodnej tonacji.
-Naturalna Henna Jasny ,nadaje włosom odcień od jasnego brązu do średniego brązu w ciepłych odcieniach.
-Naturalna Henna Orzechowy Brąz, nadaje włosom odcień ciemnego orzechowego brązu o chłodnym odcieniu.
-Naturalna ,Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadająca jasnym włosom kolor czerwieni, a ciemnym mahoniu
-Henna z Amlą i Jatrophą,Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadająca jasnym włosom kolor intensywnej czerwieni, a ciemnym włosom ciemnego mahoniu.
-Henna z Amlą - Kolor Miedziany,Ziołowa farba henna z amlą nadaje włosom ciemniejszy odcień,
podstawowe to czarna , czerwona brązowa a z dodatkami różnych roślin j.w. daje rózne odcienie.

mieszając je dowolnie uzyskuje się różne kolory , odcienie , w zależnosci od proporcji , kondycji włosów i oczywiście koloru wyjściowego.

http://www.khadi.pl/firma-khadi tu są zdjęcia dziewczyn po farbowaniu i opinie i rady

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536867

jeśli miałaś na myśli henne Venita, jest to ziołowy balsam koloryzujący z ekstraktem z henny - ale z dodatkami chemicznymi ( i tu ma różne kolory i odcienie jak farba), itp

poczytajcie - podałam linki do stron henny
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:23   #9
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Cytat:
Napisane przez arrivka Pokaż wiadomość
Ja juą jestem po paru próbach i musze powiedzieć że póki co niestety tylko henna daje taki efekt jak na zdjęciu, niestety wszystkie inne farby fryzjerskie zawiodły pomimo ze na palecie kolor był identyczny to i tak wychodził za ciemny. Minus henny wszyscy znamy- uciążliwe jest takie ciągłe farbowanie, bo kolor własciwie utrzymuje się tylko do 1-3 myć Niedawno koleżanka mi też poradziła Feria Preference- kolor P78 Papryka. Juz zakupiłam, ale jeszcze nie wypróbowałam, zobaczymy co z tego wyjdzie
Pozdrawiam
trzeba iść do fryzjera , tylko dobrego , a nie takiego co położy farbę prosto z palety. Musi pomieszać odcienie żeby uzyskac taki jak chcesz.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:51   #10
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

hej wiesz co te zdjecia ktore pokazujesz to wcale nie jest ognisty rudy to jest tzw miedziany braz czyli braz wymieszany z rudym ja mam wlasnie taki miedziany braz ale nie wiem czy podobny do tego ze zdjecia ale tak czy siiak mieszam 2farby joanny plomienna iskre i mleczna czekolade koszt 12zl miesiecznie
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 12:47   #11
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Cytat:
Napisane przez arrivka Pokaż wiadomość
mi się wydaje że to zdjęcie jest photoshopem, być może się mylę , ale myślę iż ona takich włosów nie miała. Przynajmniej ja ją zawsze widziałam w zgaszonym kolorze. Ale - człowiek nie jest nie omylny

link do koloru - można coś jeszcze dodać żeby uzyskać taką mieszankę

mam nadzieję iż Kathy się nie obrazi jak posłużę się jej blogiem


https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=481863&page=2
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 16:54   #12
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

hej zrobilam ci dzisiaj zdjecia mojego koloru zebys wiedziala mniej wiecej co ci wyjdzie po mieszaniu farb joanny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6908.jpg (77,3 KB, 155 załadowań)
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 18:47   #13
aguskab1718
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Spróbowałabym na Twoim miejscu Pure Paprika z Loreal bodajże Preferance. Kolor jest intensywny, oczywiście wymywa się z częstotliwością taką jak każda rudość , ale chyba ze wszystkich odcieni (też chciałam coś w stylu tego co pokazałaś na zdjęciu) jest najlepszy. No i ta farba nie niszczyła mi włosów tak jak inne. Ja farbowałam mniej więcej raz na dwa miesiące, zależy jak widoczny był odrost. W międzyczasie odświeżałam kolor maską koloryzująca Itely Rifflessi w kolorze Copper. Łapie ona w moim przypadku lekko odrosty, farbowaną część koloryzuje normalnie. Mocno nawilża i wygładza, no i farbuje ładnie włosy nie niszcząc ich. Niestety sama nie wystarcza ze względu na ciemnawe odrosty których jak wspomniałam nie pokryje a jedynie lekko zabarwi. Moje naturalne to taki mysi średni brąz.
aguskab1718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:22   #14
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Hej!
Podpinam się pod wątek
Szukam farby która uczyni z moich jasnoczerwonych włosów ogniście rude W załączniku zamieszczam aktualne zdjęcie, jak włoski się prezentują w oświetleniu sztucznym. W słońcu są dużo jaśniejsze i mienią się wszystkimi kolorami od miedzi do czerwieni.
Chodzi mi o uzyskanie koloru takiego rudego jak na tym zdjęciu z internetów.
Próbowałam już Garnier Color Naturals Miedziany Blond oraz Palette ale nic z tych rzeczy się nie sprawdziło. Palette na moich włosach jest w ogóle jedną wielką porażką więc prosiłabym o nie proponowanie mi jej :c
Myślałam nad Lorealem Mango, ale wątpię czy jest to na tyle silna farba aby złapała moje włosy - czerwienie z jej serii łapały mi tylko odrosty.
Henny się boję, ponieważ jestem dość silną alergiczką i wolałabym nie cudować, poza tym takiej rudości w hennach jeszcze nie widziałam
Ktoś ma jakąś propozycję?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0326.jpg (59,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27964.jpg (61,7 KB, 10 załadowań)
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 18:01   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie na ognisty rudy, jakiej użyć farby? opinie i rady???

Stary wątek, napisz tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=680171
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 19:01:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.