basen ile mozna schudnac ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-13, 22:03   #1
sisinko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3

basen ile mozna schudnac ???


Hej mam pytanko mam zamiar chodzić 3razy w tygodniu na basen plus dieta mz mam 20 kg do zgubienia. Jakie mieliście efekty ???.

Edytowane przez sisinko
Czas edycji: 2015-08-13 o 22:05
sisinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 16:12   #2
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: basen ile mozna schudnac ???

na początku mojej ,,przygody"z odchudzaniem też chodziłam na basen 3 razy w tyg i przez całą godzinę pływałam... w pierwszym miesiącu spadło mi 3 kg , w następnym 1,5 kg , a później 1 kg ^^ w dni , w które nie pływałam -ćwiczyłam z mel b i tiffany ,jakieś 40 min łącznie , no i bylo git
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 22:24   #3
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: basen ile mozna schudnac ???

myślę, że w 3 mc można to zgubić, ale musisz być twarda
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 11:17   #4
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: basen ile mozna schudnac ???

ja parę lat temu chodziłam regularnie na basen i aqua aerobic nie schudłam nic, tylko trochę się ujędrniłam. Potem zaczęłam chodzić na różne fitnessy i siłownię i dopiero zaczęłam mieć efekty. Jak zaczęłam bardziej pilnować diety to efekty były o wiele bardziej widoczne także basen jest fajny, żeby ujędrnić skórę i trochę się wysmuklić, ale jednak polecałabym też inne formy aktywności, szczególnie jak chcesz schudnąć 20kg. Moim zdaniem sam basen to za mało.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:31   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: basen ile mozna schudnac ???

Cytat:
Napisane przez sisinko Pokaż wiadomość
mam 20 kg do zgubienia
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
myślę, że w 3 mc można to zgubić, ale musisz być twarda
Niech policzę
Żeby spalić 1 kg tłuszczu trzeba spalić 8000 kalorii.
20 x 8000= 160000 kalorii

160000 : 90 dni (zaokrągliłam miesiąc do 30 dni)= 1777,77 kalorii deficytu dziennie!
W teorii, na papierze- niby się da. W praktyce- to jest bardzo niezdrowe i raczej przyniesie efekty odwrotne od spodziewanych (organizm spowolni metabolizm m.in poprzez spalenie mięśni).

Droga Autorko!
Niestety nie ma żadnych wzorów na to, jakie mogą być efekty po takiej aktywności i w jakim czasie. Tak naprawdę chudnie się wtedy, kiedy jest deficyt kaloryczny- a ten można osiągnąć obcinając kaloryczność dziennego jedzenia, albo bez obcinania- dorzucając ćwiczenia (przy czym trzeba robić to racjonalnie, a nie np. 2000 kalorii dziennie na rowerze ). Pływanie to moim zdaniem (a się nie znam) bardzo dobry sport, mnie on niesamowicie odpręża, wiele osób twierdzi, że wpływa pozytywnie na naszą postawę wzmacniając mięśnie głębokie. Dodatkowo przy pływaniu organizm potrzebuje więcej kalorii, bo woda jest chłodna i organizm musi wyrównać temperaturę ciała.

Wniosek jest jeden- jeśli chcesz pływać to rób to Ale skup się przede wszystkim na racjonalnym, zdrowym, zbilansowanym jedzeniu (żadnych głodówek!).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-16 19:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.