Serum do twarzy- wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 12:32   #1
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892

Serum do twarzy- wątek zbiorczy


Wątek będzie poświęcony wymianie informacji i doświadczeń dotyczących serów do twarzy.
Celem jest zebranie w jednym miejscu i uporządkowanie wiedzy.

Chciałabym, żeby każda z osób korzystających z wątku miała możliwość odnalezienia osób o podobnych problemach lub oczekiwaniach, dlatego proszę, aby w swoim pierwszym poście umieścić informacje o:

1) cechach swojej cery,

2) oczekiwaniach względem serum, tzn. jakie serum jest przez Ciebie poszukiwane, jakie problemy ma zwalczać, co mieć w składzie, a czego nie.



Pierwszy post będzie aktualizowany i poszerzany o informacje ogóle (coś na wzór wątku o kwasach).






Zapraszam
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2023-12-02 o 22:36
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 12:43   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Sub
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 13:43   #3
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Super! Dołączam się do tematu

Moja cera: wrażliwa, skłonna do podrażnień i zaczerwienień, dosyć alergiczna, a przede wszystkim sucha (zwłaszcza czoło i policzki). Wyprysków brak, pory małe.

Czego oczekuję od serum: głębokiego nawilżenia - to mój TOP priorytet. Najlepiej jakby było naładowane witaminami i olejkami i jak najbardziej naturalnym składzie. Co do kwasów, nie jest to jakiś mój must have. No i jeszcze idealnie jakby się dogadało z pozostałymi kosmetykami, tj kremem i makijażem.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:51   #4
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Melduję się, bo jestem niepoprawną seromaniaczką- zawsze mam na stanie kilka otwartych ser, a to wynika z moich wyśrubowanych oczekiwań w stosunku do tego rodzaju produktu; nie wiem, czy słusznie uważam, ale to taki kosmetyk niezastąpiony- duża koncentracja składników czynnych i w związku z tym intensywność działania; tak to widzę, więc sporo oczekuję, dużo testuję i rzadko wracam- no chyba, że mnie któreś powali składem i działaniem
Ale do rzeczy- moje wymagania nie wzięły się z sufitu- cera mieszana, wrażliwa, naczynkowa, a i działanie anty-age mile widziane, bo np. latem lubię stosować samo serum pod makijaż
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:04   #5
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Blotowlosa i susabee- opowiedzcie o swoich doświadczeniach
Blotowlosa jak widzę stawiasz na naturalne kosmetyki?
Susabee jak z tym u Ciebie? Tolerujesz oleje w serach?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:34   #6
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Blotowlosa i susabee- opowiedzcie o swoich doświadczeniach
Blotowlosa jak widzę stawiasz na naturalne kosmetyki?
Susabee jak z tym u Ciebie? Tolerujesz oleje w serach?
Dwa razy tak- skład musi być naturalny (teraz jest duży wybór, więc wybieram naturę i nie uważam, żeby działała jakoś gorzej, a przynajmniej nie zawiera agresywnych substancji, które potrafią nieźle podrażnić wrażliwą, naczynkową skórę); moja cera nie ma raczej skłonności do zapychania, więc dobrze toleruje oleje (w serach i te solo), ale serów czysto olejowych, tłustych nie lubię- mam mieszanki olejów (niektórzy chyba nazywają je właśnie serami olejowymi) i dodaję je czasem do kremów na noc.
Zmieniam rodzaje w zależności od pory roku i stanu cery. Aktualnie mam otwarte serum do cery dojrzałej Miessence i rozświetlające Lift'Argan, ale wolałam Combleur des Rides z tej firmy, bo też rozświetlało ładnie, a cera przetłuszczała się wolniej. Mam też The Firm Jeffrey James Botanicals (lekkie) i olejowe z wit. C Eco.- ostatnie 3-4 z TK Maxx
Aha, jeszcze Bielenda z kwasami jest w użyciu i wodne z wit. C Ava oraz hialuronowo- różane Calaya Mam też Alterrę z granatem, a jakże, i bardzo lubię.
W kolejce czekają z argireliną z iherba i śluzem ślimaka z ecco-verde oraz ostatnio upolowane w TK Maxx Zatiki (lekkie, na lato)

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-18 o 17:20
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 17:09   #7
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54016539]Dwa razy tak- skład musi być naturalny (teraz jest duży wybór, więc wybieram naturę i nie uważam, żeby działała jakoś gorzej, a przynajmniej nie zawiera agresywnych substancji, które potrafią nieźle podrażnić wrażliwą, naczynkową skórę); moja cera nie ma raczej skłonności do zapychania, więc dobrze toleruje oleje (w serach i te solo), ale serów czysto olejowych, tłustych nie lubię- mam mieszanki olejów (niektórzy chyba nazywają je właśnie serami olejowymi) i dodaję je czasem do kremów na noc.
Zmieniam rodzaje w zależności od pory roku i stanu cery. Aktualnie mam otwarte serum do cery dojrzałej Miessence i rozświetlające Lift'Argan, ale wolałam Combleur des Rides z tej firmy, bo też rozświetlało ładnie, a cera przetłuszczała się wolniej. Mam też The Firm Jeffrey James Botanicals (lekkie) i olejowe z wit. C Eco.- ostatnie 3-4 z TK Maxx
Acha, jeszcze Bielenda z kwasami jest w użyciu i wodne z wit. C Ava oraz hialuronowo- różane Calaya Mam też Alterrę z granatem, a jakże, i bardzo lubię.
W kolejce czekają z argireliną z iherba i śluzem ślimaka z ecco-verde oraz ostatnio upolowane w TK Maxx Zatiki (lekkie, na lato) [/QUOTE]

A próbowałaś robić serum sama? Ja tak, zrobiłam zamówienie z ZSK, ale wyszło słabiutkie, ogólnie widzę, że potrzebuję czegoś mocnego, bo moja twarz krzyczy "pić", a ja ciagle nie moge jej nic dobrego dać
Marzy mi się takie naturalne serum DIY, ale teraz nie mam czasu, kupuję gotowce, naturalne i nie.

Avę z wit C też mam

Co do olejów, to mam wrażenie, ze raz na jakiś czas jest u mnie ok. Jakieś 2 lata temu miałam olej z orzechów włoskich i robił jakieś cuda z moją twarzą, miała cudny koloryt i była gładka. Później mnie do siebie zraził ,nie pamiętam czym, ale to chyba zadziałała zasada "co za dużo to niezdrowo"
Jak zacznę Alterrę, to się dowiem, jak oleje na mnie działają. W Alterze jest alkohol, więc liczę na głębsze wnikanie składników.

Chciałam sprawdzić Calaya i trafiłam na stronę naturalne-piękno. Tyyyle jeszcze przede mną

Czy w Twoim TK maxx też kosmetyki wygladają, jakby... hmm... przeszły długą, ciężką drogę?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 19:22   #8
kosmetykoholiczka9
kosmetykoholiczka
 
Avatar kosmetykoholiczka9
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 29
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Ja uwielbiam serum regenerujące All For You z Enklare. Mam cerę mieszaną, ale ono sprawdzi się do każdego rodzaju cery, szczególnie zmęczonej. Cudownie pobudza i napina skórę
__________________
Zapraszam również na mój blog, gdzie staram się umieszczać recenzje interesujących produktów, najnowsze odkrycia kosmetyczne i wiele innych urodowych tematów
Mój Blog
Kosmetyczni ulubieńcy stycznia 2016 TUTAJ
Niekosmetyczni ulubieńcy stycznia 2016 TUTAJ
kosmetykoholiczka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 19:25   #9
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

To ja się dołączę do wątku

Moja cera:
trądzikowa, mieszana, ale teraz przesuszona po zabiegach z kwasem salicylowo-migdałowym.

Od ser oczekuję, żeby mnie nie zapychały, ale też szukam czegoś do profilaktyki ze starzeniem (27 lat, więc chyba warto zacząć).

Używałam już:
bielendy zielonej, bielendy z witaminą C (bardzo słaba, nie pomagała, mimo kwasów w składzie, na zanieczyszczenie cery), avy z witaminą C (nijka), dermopharmy z wit C (lubię i na pewno raz jeszcze kupię).
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 19:54   #10
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
avy z witaminą C (nijka),
Ale zrobiła coś?

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
dermopharmy z wit C (lubię i na pewno raz jeszcze kupię).
Mam je w kolejce Niestety ma w składzie castor oil, ale niech będzie

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Co do alterry, to nie mam dobrych przeczuć. Po nałożeniu w ogólne nie poczułam ulgi, skóra nadal była ściągnięta. Czyli nadal za mało nawilżenia
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 21:04   #11
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Ale zrobiła coś?



Mam je w kolejce Niestety ma w składzie castor oil, ale niech będzie

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Co do alterry, to nie mam dobrych przeczuć. Po nałożeniu w ogólne nie poczułam ulgi, skóra nadal była ściągnięta. Czyli nadal za mało nawilżenia
Niestety nic, po prostu Ava była. Na samym końcu nie miałam już pomysłu i serum po prostu dodawałam do maseczki z glinki. Dermopharma jest fajna, miałam dwie flaszki i mnie nie zapchała.
Faktycznie widziałam, że moja twarz była taka rozświetlona i ukojona. Co do przebarwień pozapalnych, to nie ruszyło, ale ja już chyba się nie łudzę, że takie domowe kosmetyki mi to ruszą.
Tylko od razu dodam, wtedy też twarz nieźle była oczyszczona po kwasie salicylowym, więc serum mogło lepiej zadziałać. U mnie niestety tak jest. Jak nie dodam czegoś mocno keratolicznego do pielęgnacji, to żadne sera i toniki z małą zawartością kwasów, nie uchronią mnie od wysypu i zapchania. No ale przecież nie będę się całe życie kwasić;/

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2016-01-05 o 21:10
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 21:25   #12
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
A próbowałaś robić serum sama? Ja tak, zrobiłam zamówienie z ZSK, ale wyszło słabiutkie, ogólnie widzę, że potrzebuję czegoś mocnego, bo moja twarz krzyczy "pić", a ja ciagle nie moge jej nic dobrego dać
Marzy mi się takie naturalne serum DIY, ale teraz nie mam czasu, kupuję gotowce, naturalne i nie.

Avę z wit C też mam

Co do olejów, to mam wrażenie, ze raz na jakiś czas jest u mnie ok. Jakieś 2 lata temu miałam olej z orzechów włoskich i robił jakieś cuda z moją twarzą, miała cudny koloryt i była gładka. Później mnie do siebie zraził ,nie pamiętam czym, ale to chyba zadziałała zasada "co za dużo to niezdrowo"
Jak zacznę Alterrę, to się dowiem, jak oleje na mnie działają. W Alterze jest alkohol, więc liczę na głębsze wnikanie składników.

Chciałam sprawdzić Calaya i trafiłam na stronę naturalne-piękno. Tyyyle jeszcze przede mną

Czy w Twoim TK maxx też kosmetyki wygladają, jakby... hmm... przeszły długą, ciężką drogę?
Kiedyś kręciłam kosmetyki, głównie z Biochemii Urody, ale mi przeszło- może tam spróbuj coś znaleźć nawilżającego; niestety nie znam ich aktualnej oferty, ale na pewno mają coś takiego. Ja w kwestii nawilżania stawiam na kwas hialuronowy, kolagen solo, z elastyną i aloes (jako dodatki do kremów i olejów na noc). W serum Alterry ten alko mógł Cię wysuszyć, ale ja osobiście nie odczuwam dyskomfortu po nim. Super nawilża serum Miessence, dziewczyny chwaliły też bardzo Florame, ale to pierwsze ponoć lepsze
Jeśli chodzi o oleje, to do cery mieszanej/trądzikowej dobry podobno jest olej tamanu- działa przeciw wszystkim mikrobom i jeszcze nadaje ładny koloryt, tylko zapach ponoć nie najfajniejszy, ale każdy to odbiera inaczej, więc może warto spróbować, bo może z hialuronem i aloesem lub kolagenem na zmianę (lub może nawet dodany do serum Alterry, skoro samo nie daje rady), przywróci skórze równowagę wodno-tłuszczową
O tak, niektóre egzemplarze z TK Maxx wyglądają na mocno sfatygowane, ale sądzę, że ten stan jest skutkiem przyzwolenia sklepu do "macania" kosmetyków, chociaż oficjalnie proszą, żeby nie otwierać, jednak nikt tego nie egzekwuje; gdyby jednak taka osoba przyłapana musiała kupić wszystko, co otworzyła, bo mieliby nagranie, to przypuszczam, że po pewnym czasie byłoby wszystko ok. Ja osobiście byłam świadkiem, jak dziewczynka, max. 10 lat otwierała lakiery do paznokci i malowała sobie każdy na inny kolor- zwróciłam jej uwagę, że to nie są testery, a matka stała niedaleko i udawała, że nie słyszy

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-05 o 21:39
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 22:12   #13
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

.
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2023-12-10 o 17:31
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 22:51   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Moja cera: tłusta (wymaga matowienia co ok 2 godziny), rozszerzone pory, 33 lata.

Oczekuję:
-nawilżenia
-lekkości
-braku ściągania skóry
-zastąpienia mi kremów, z których prawie zrezygnowałam

Nie znoszę w serach:
-formuł olejowych i kremowych
-lepkości
-dużej dawki gliceryny
-dużej dawki alkoholu

W związku z tym interesują mnie tylko sera wodne bądź z małą ilością emolientów. Nie lubię ekologicznych przez duża zawartość gliceryny lub/i alkoholu oraz słabe właściwości użytkowe.

Moje kity:
-Declare, serum S.O.S KLIK
-Alterra serum z orchideą KLIK


Przeciętniaki:
-DermoPharma, Skin ArchiTec Koenzym Q10 KLIK
-Biolique serum rewitalizujące KLIK
-Bielenda Laser Xtreme KLIK

Dobre i bardzo dobre:
-DermoPharma czynnik EGF KLIK
-DermoPharma kwas traneksamowy KLIK
-Siquens Prevention rewitalizująca KLIK
-Sans Soucis, Repair Serum No. 4 KLIK
-Charmine Rose serum hialuronowo-ferulowe - świetne pod filtr, lekkie i z antyoksydantami KLIK
-It'S Skin Power 10 Formula Propolis KLIK
-Verona Skin Up odmładzające KLIK


Obecnie zużywam 2 sera Farmony: koncentrat Smocza Krew oraz AmberRay.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 22:58   #15
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Właśnie na BU nie ma nic typowo nawilżającego (z ser) I jeszcze wszystkie chyba są oparte na olejach. Zaraz przejrzę mazidła.

.

Szczerze mówiąc z kwasem hialuronowym też mam problem- bardzo sciąga mi skórę. Stosowałam solo i w innych produktach, zawsze to samo. W tej Bielendzie było niby lepiej, ale z czasem pojawiło się ściągnięcie.
Z aloesem mam podobnie.... tylko ten sok z ZSK mi pasuje.

Zastanawiam się,czy w ogóle znajdę kiedykolwiek coś, co mi bedzie słuzyć? Oleje nie, aloes nie, kwas hialuronowy nie...



W Miessence widzę oleje, duużo olejów
A o ktorym Florame mówisz? Widzę 2. Też mają oleje, ale takie, z jakimi jeszcze nie miałam do czynienia



Miałam kiedyś olejek z drzewa herbacianego, dobrze działał punktowo, ale strasznie szczypał, jeśli dałam go np do maseczki. Teraz mam lawendowy i działa tak samo. Z tamanu też tak może być?





Jeszcze nigdy nie widziałam w TK Maxx czegoś, co byłoby nowiutkie, w całym opakowaniu. Może poza perfumami, bo niektóre pakują do takich jakby powietrznych, plastikowych worków. CZasami chciałabym zaszaleć i np kupić szminkę w jakimś nietypowym dla mnie kolorze, no ale kurczę, takiej uzywanej, w pogiętym pudełku nie wezmę. Często widzę tam kosmetyki naturalne, wczoraj widziałam mnóstwo fajnych olejków, był też Korres, ale wygląd tych rzeczy i fakt, że były macane sprawia, że chyba nigdy na nic się nie zdecyduję
Ja w Miessence widzę same ekstrakty http://www.beautifullyorganic.co.uk/...kin-p-840.html, a te 2 na końcu składu essential olis to są olejki eteryczne (tak jak lawendowy i z drzewa herbacianego), które też przykładają się do pielęgnacji i nie mają nic wspólnego z typowymi olejami, jak np. tamanu. Takich olejów to serum nie zawiera wcale
Florame ma 2 sera, w tym jedno typowo olejowe, a drugie żelowe, nawilżające http://sklep.florame.com.pl/nawilzanie/138-serum-nawilzajace-do-twarzy-3516170021259.html i ono też ma dużo olejków eterycznych, czyli lotnych substancji wonnych- z liści, kwiatów, łodyg pozyskiwanych w procesie destylacji, ale nie olejów tłoczonych lub ekstrahowanych z ziaren lub owoców (powinni to rozróżniać w INCI i przy eterycznych olejkach dodawać przymiotnik "essential", bo to bywa mylące )- jakieś tam ma, ale generalnie jest lekkie.

U mnie w TK Maxx jest jeszcze nie najgorzej, bo udaje mi się zawsze wyszperać coś "niemacanego"-zawsze sprawdzam, czy nosi oznaki otwierania- czasami wymaga to nieomal zmysłu detektywistycznego

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-06 o 00:16
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 06:20   #16
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

:d
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2023-12-10 o 17:31
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:21   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc z kwasem hialuronowym też mam problem- bardzo sciąga mi skórę. Stosowałam solo i w innych produktach, zawsze to samo. W tej Bielendzie było niby lepiej, ale z czasem pojawiło się ściągnięcie.
Z aloesem mam podobnie.... tylko ten sok z ZSK mi pasuje.
Z kwasem hialuronowym też się nie lubię, podobnie jak z gliceryną, ale przeszkadzają mi one na początku składu, bo wtedy jest duża szansa, że serum będzie miało jakieś ich cechy (ściąganie lub lepienie się). Zwłaszcza dotyczy to ser i żeli eko, bo one nie dopuszczają do użytku tych polepszaczy składu, które czynią używanie kosmetyku przyjemniejszym m.in. regulują jego lepkość. A ja na punkcie lepkości jestem bardzo przewrażliwiona. Jak męczyłam Alterrę z orchideą, to aż mnie czasem otrząsało, jak kilka godzin po aplikacji dotknęłam brody czy szyi i palce mi się do niej kleiły.

Są jednak sera z tych z mojej listy, które mają i glicerynę i kwas hialuronowy i mimo tego używa się ich bardzo dobrze. Za najbogatsze tzn najwięcej robiące uważam Skin Up Verony. Tu nie mam mowy o ściąganiu ani obciążaniu skóry, a przy tym dużo wartościowych składników, także nawilżających i odbudowujących płaszcz lipidowy skóry.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Teraz, pod wpływem postu Chimay, przypomniało mi się, że widziałam sera Sans Sucis, wyglądajace na mało albo nawet wcale nie macane (trudno stwierdzić) a baaaaaardzo korzystnej cenie.


Chimay
bardzo dziękuję za wyczerpujący post!
Będę przeglądać Twoje hity. Już teraz mam w kolejce 7 ser
Sans Souci za 20 złotych zdecydowanie warto kupić, bo się przyjemnie używa. Za pełną cenę (w Niemczech kosztuje 30 euro) już bym nie kupiła, no chyba że by mi zabrakło zapasów z Polski. Ogólnie to sera kupuję będąc w Polsce, z reguły w drogeriach. W Niemczech niestety wybór jest praktycznie żaden jeśli nie liczyć Alterry/Weledy czyli ulepów glicerynowo-alkoholowych i im podobnych żelów (bez serum w nazwie).

A TK Maxx to jest katastrofa, nie rozumiem, dlaczego nie da się jakoś zabezpieczyć tych kartoników, obkleić choćby. Przecież nikt nie kupi kremu, w który ktoś wsadził palucha, ani utytłanej butelki balsamu. A w takim stanie jest ok. 2/3 produktów (Katowice i Czeladź).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:32   #18
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mi wyskoczyło zupełnie inne serum, dlatego bardzo dziękuję za link!

Teraz powiedz, jak je kupiłaś?





Teraz, pod wpływem postu Chimay, przypomniało mi się, że widziałam sera Sans Sucis, wyglądajace na mało albo nawet wcale nie macane (trudno stwierdzić) a baaaaaardzo korzystnej cenie.


Chimay
bardzo dziękuję za wyczerpujący post!
Będę przeglądać Twoje hity. Już teraz mam w kolejce 7 ser
Poprosiłam koleżankę wątkową, która mieszka w Irlandii i dała mi cynka, kiedy robiła tam akurat zakupy
Wcześniej miałam je z polskiego sklepu, ale już nie mają tej firmy, niestety.
Jak się wątek rozwinie, to pewnie będzie więcej rzeczy na chciejliście
Moje sera muszą jednak być naturalne, bo przymierzam się też do rolki, więc muszą się nadawać i dlatego żadnych substancji typu pegi, glikole i parabeny nie mogą zawierać, bo mi zrobią kuku (czytałam, że wymagana jest natura, najlepiej 100%, bo w przypadku nakładania takich wodnych ser pod rolkę wszystko ma działanie zwielokrotnione; zresztą po rolce naturalna okluzja też mile widziana )
Ja nie mogę się doczekać, aż otworzę moje nowe 2 sera http://pl.iherb.com/Hyalogic-LLC-Epi...oz-30-ml/30675 i https://www.ecco-verde.pl/bioearth/bioearth-serum

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-09 o 00:13
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 10:50   #19
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Dziewczyny a co sądzicie o Kwasie alfa-liponowym?

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kw...a-liponowy/215

Stosowała go któraś za was? Ja mam zamiar dodawać go do jakiegoś oleju, np Perilla lub Marula. Myślicie, że kwas pod postacią proszku dobrze się rozpuści i nie będzie grudek?
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 18:42   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o Kwasie alfa-liponowym?

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kw...a-liponowy/215

Stosowała go któraś za was? Ja mam zamiar dodawać go do jakiegoś oleju, np Perilla lub Marula. Myślicie, że kwas pod postacią proszku dobrze się rozpuści i nie będzie grudek?
Pytaj w wątku o recepturach z półproduktów KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 21:44   #21
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Witajcie, chętnie przyłączę się do wątku, bo lubię serum w codziennej pielęgnacji, zastępują mi kremy, bo mam cerę taką, że ich nie lubi, więc co mogłam zrobić najlepszego to po prostu przestać się męczyć i sobie wmawiać, że to nie one zapychają i powodują przetłuszcz, rozszerzone pory, zaskórniki i generalne umęczenie skóry. Trzeba było je w końcu czymś zastąpić. Kobiety żyją święcie przekonane, że bez kremu nie ma nawilżenia, a to nieprawda. Kremy nie są dla każdego, niestety, a jeśli są, to tylko nieliczne i najczęściej bardzo drogie.

Pierwsza uwaga, zawsze mnie męczyło, jak odmieniać słowo "serum". Słownik nie kłamie, to słowo się NIE odmienia przez przypadki, można go odmieniać przez liczebniki, ale forma nieodmienna też jest poprawna.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-01-08 o 21:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 22:25   #22
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Pierwsza uwaga, zawsze mnie męczyło, jak odmieniać słowo "serum". Słownik nie kłamie, to słowo się NIE odmienia przez przypadki, można go odmieniać przez liczebniki, ale forma nieodmienna też jest poprawna.
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/serum;11607.html

Rzeczywiście popełniłam błąd przy dopełniaczu (zmyliło mnie to, że wyszłoby "serów", czyli ser- ten do jedzenia- w licznie mnogiej). Poprawiam
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2016-01-09 o 00:32
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:33   #23
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Najlepsze sera do twarzy
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:41   #24
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Witajcie
Ja mam w sumie duzy problem z doborem serum do twarzy , moja tlusta w mlodosci cera z czasem zmienla sie na raczej normalna . Przez pierwsze kilka dni stosowania serum jest ok ale po tym czasie bardzo czesto zaczyna sie znowu przetluszczac .....dziwne ... dlatego tez czesciej stosuje maseczki ale chcialabym cos zmienic. Moze zaproponujecie mi jakies lekkie dla dojrzalej cery.
Pozdrawiam cieplo
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:46   #25
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:47   #26
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Fantastyczna wizażowa wyszukiwarka nie wypluła mi go. Nie znajduje się też na zbiorczej liście w wątku-mapie.
Jeżeli mod uzna to za słuszne, można połączyć.

Cytat:
Napisane przez Ayla74 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja mam w sumie duzy problem z doborem serum do twarzy , moja tlusta w mlodosci cera z czasem zmienla sie na raczej normalna . Przez pierwsze kilka dni stosowania serum jest ok ale po tym czasie bardzo czesto zaczyna sie znowu przetluszczac .....dziwne ... dlatego tez czesciej stosuje maseczki ale chcialabym cos zmienic. Moze zaproponujecie mi jakies lekkie dla dojrzalej cery.
Pozdrawiam cieplo
Przychodzi mi na myśl, że sera, które do tej pory miałaś, mają w składzie alkohol, który Cię wysusza i stąd ta nagła nadprodukcja sebum.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:02   #27
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ayla74 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja mam w sumie duzy problem z doborem serum do twarzy , moja tlusta w mlodosci cera z czasem zmienla sie na raczej normalna . Przez pierwsze kilka dni stosowania serum jest ok ale po tym czasie bardzo czesto zaczyna sie znowu przetluszczac .....dziwne ... dlatego tez czesciej stosuje maseczki ale chcialabym cos zmienic. Moze zaproponujecie mi jakies lekkie dla dojrzalej cery.
Pozdrawiam cieplo
A jakie serum stosujesz? Może ono nie nawilża optymalnie Twojej cery, bo taka reakcja, jak nadprodukcja sebum, występuje zazwyczaj na skutek niedostatecznego nawilżenia

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Fantastyczna wizażowa wyszukiwarka nie wypluła mi go. Nie znajduje się też na zbiorczej liście w wątku-mapie.
Jeżeli mod uzna to za słuszne, można połączyć.
Tamten wątek już dawno zdechł ; mnie chodziło raczej o rozkminę odmiany słowa "serum" , zwłaszcza przez studentkę polonistyki Ja tylko dodałabym od siebie, że łatwiej będzie odmieniać na przykładzie słowa "forum"

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Przychodzi mi na myśl, że sera, które do tej pory miałaś, mają w składzie alkohol, który Cię wysusza i stąd ta nagła nadprodukcja sebum.
No właśnie- głównie to chyba on wysusza, zwłaszcza wysoko w składzie, ale- czy coś jeszcze może tak zadziałać

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-10 o 12:15
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:10   #28
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54076046]

Tamten wątek już dawno zdechł ; mnie chodziło raczej o rozkminę odmiany słowa "serum"
[/QUOTE]

Właśnie widzę, że tam też była o tym mowa
Czyli serum jest odmienne już od co najmniej 9 lat
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:16   #29
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Właśnie widzę, że tam też była o tym mowa
Czyli serum jest odmienne już od co najmniej 9 lat
Edytowałam posta
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:31   #30
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Hej susabee najchetniej stosuje Vichy Aqualia Thermal krem i serum... Pani w aptece tak mi doradzila ale mam co do tego watpliwosci . W moim przypadku raczej sie nie sprawdzilo .Drogie nie koniecznie mus byc dobre
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-22 18:44:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.