Zorac raz jeszcze - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-28, 22:24   #1471
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez bomi Pokaż wiadomość
myślicie że na schodzącą skórę po stosowaniu preparatów zalecanych przez dermatolog (np zorac) dobry bedzie krem Nivea Baby, Krem ochronny na słońce hipoalergiczny z faktorem ochronnym 30?
Polecam Ci wątek nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinolowych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

Tam dziwczyny dzielą sie doświadczeniami dotyczącymi stosownia różnych kremików łagodzących podrażnienia po zoracku czy retinie. O nivea babe chyba nic nie widziałam jednak...
Jeśli szukasz kremu na dzień to po prostu dobry stabilny filtr, a jeśli na noc to polecany jej Nanobase, HOL, humektant i wiele innych...
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 09:48   #1472
asfourtek
Przyczajenie
 
Avatar asfourtek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Zorac raz jeszcze

A czy komu zorac pomogl na blizny po tradziku? ja mialam przepisany przez derm juz ponad rok temu, ale po dwoch zastosowaniach zawsze rezygnowalam, bo skora schodzila ze mnie płatami.
teraz zaczęłam od nowa, jestem po trzeciej aplikacji, skóra oczywiście schodzi, ale nie zamierzam sie poddać. ŻEBYM TYLKO wiedziała, czy rzeczywiście likwiduje blizny? bo niektóre przebarwienia mają na pewno kilka lat :/
asfourtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 11:13   #1473
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Zorac raz jeszcze

Po zoracu mam lekkie łuszczenie na brodzie, ale niestety przebarwienie w postaci kawałka konturu na ustach nie schodzi w ogóle. W jaki sposób mogłabym wzmocnić działanie zoracu przynajmniej w tym miejscu? Mam na razie zorac 0,05%.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 11:32   #1474
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Po zoracu mam lekkie łuszczenie na brodzie, ale niestety przebarwienie w postaci kawałka konturu na ustach nie schodzi w ogóle. W jaki sposób mogłabym wzmocnić działanie zoracu przynajmniej w tym miejscu? Mam na razie zorac 0,05%.
Z tego co wiem, to można wzmacniać działanie przez nałożenie pod spód kwasów np toniku z BHA albo/i na wierzch żelu z kwasem hialuronowym – tyle teoria. (ja na razie jeszcze sie nie zorakuję – ale zamierzam zacząć w ciągu najbliższego miesiąca ). Tylko – bo nie bardzo rozumiem – ty zamierasz złuszczać skórę z ust? Jak dotąd nie słyszałam/nie czytałam na ten temat – może lepiej by było gdyby wypowiedziały sie bardziej doświadczone biochemiczki, żeby potem nie było na mnie
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 19:13   #1475
bomi
Raczkowanie
 
Avatar bomi
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Zorac raz jeszcze

a co myślicie o Avene, Hydrance Optimale UV ?
bomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 16:48   #1476
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dwa dni temu zaaplikowalam po raz pierwszy Zorac 0,05. Poza bardzo leciutkim swedzeniem nic innegogo nie odczuwalam. Dzis rano za to obudzilam sie z obłażącą w całej oklicy ust skórą i uczucia ściągania właśnie w tych miejscach. Troche jestem zdziwona, że tak po pierwszym razie się łuszcze. Tym bardziej, że plan miałam taki, żeby za jakies 3 tyg. doprowadzić do sporej wylinki (TŻ wyjeżdża na tydzień ) poprzez np dwukrotną aplicję z rzędu, a potem już łagodnie stosować zorac co 5-6 dni, bo na ciągłym obłażeniu to mi zupełnie nie zależy, raczej na działaniu przeciwzmarszczkowym. Tylko z tego co widzę, to nawet stosując zorac raz w tyg też jest szansa na odchodzące skórki. A poza tym czy smarowanie sie raz na tydz. będzie faktycznie miało jakiekolwiek działanie przeciwzmarszczkowe? Może lepiej teraz trochę intensywniej, co 3-4 dni, a dopiero za jakieś 3 miesiące przejść na raz/ tydz. dla podtrzymywania. Jakieś rady?

Edytowane przez Goosberry
Czas edycji: 2007-10-07 o 16:49 Powód: literowki
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 18:48   #1477
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
A poza tym czy smarowanie sie raz na tydz. będzie faktycznie miało jakiekolwiek działanie przeciwzmarszczkowe? Może lepiej teraz trochę intensywniej, co 3-4 dni, a dopiero za jakieś 3 miesiące przejść na raz/ tydz. dla podtrzymywania. Jakieś rady?
Tez zazwyczaj oblaze na trzeci dzien po aplikacji. Chociaz juz jakby troche mniej, niz na poczatku.
Mozesz polepszyc troche tolerancje na retinoidy, stosujac np. preparaty z niacinamide(wit. PP/B3), panthenolem, wit.E, izoflawony, owies

Moim zdaniem lepsze efekty sa jak stosuje sie retinoidy rzadziej, ale przez dluzszy okres, niz intensywnie, ale krotko, na pewno jesli chodzi o dzialanie przeciwzmarszczkowe lepiej stosowac dluugo
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 19:05   #1478
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Mozesz polepszyc troche tolerancje na retinoidy, stosujac np. preparaty z niacinamide(wit. PP/B3), panthenolem, wit.E, izoflawony, owies
Ale doustnie czy zewnętrznie bo nie bardzo rozumiem? A jeśli zewnętrznie to w czym mogę je znaleźć?
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:26   #1479
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Ale doustnie czy zewnętrznie bo nie bardzo rozumiem? A jeśli zewnętrznie to w czym mogę je znaleźć?
Zewnetrzniewzmocnienie bariery skory, szczegolnie w poczatkowym okresie, polepsza tolerancje retinoidow .

Niacinamide jest w kremie Atoderm PP Biodermy,w Allerco tez jest niacinamide i wit.E (http://mediweb.pl/sklep/product_info...oducts_id/4156)
niacinamide mozna tez kupic w mazidlach i dodac do zwyklego kremu,

krem Emolium zawiera mocznik, 1% pantenolu, 0,5%alantoniny
(http://aptekazdrowia.pl/index.php?pr...d=848530112093)
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 11:26   #1480
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac raz jeszcze

Wielkie dzieki kasiahan! Chyba zdecyduje się na Emolient, wszędzie go widziałam, więc pewnie łatwo dostępny. No i cena do ilości ciekawsza niż allerco!
Póki co posmarowałam okolice przyustne Cicaplastem LPR i nawilżam Calmą Ziaji, bo tylko taki nawilżacz znalazłam w domu . Działa na chwile i powierzchownie, po zmyciu czymkolwiek buzi skórki natychmiast stają się widoczne.
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 21:41   #1481
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Cool Zorac, jaki krem na dzień?

A więc niedawno moja pani dermatolog przepisała mi zorac - oczywiście mam teraz mam podrażnienia i łuszczącą skórę zależy mi bardzo na znalezieniu kremu na dzień, który łagodziłby to, ale który nadawałby się też pod podkład i nie byłby zbyt tłusty - mam problemy ze świeceniem się Czy jest na to jakaś szansa? Rozpaczliwie proszę o pomoc! (i pozdrawiam)
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 10:24   #1482
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zorac, jaki krem na dzień?

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
A więc niedawno moja pani dermatolog przepisała mi zorac - oczywiście mam teraz mam podrażnienia i łuszczącą skórę zależy mi bardzo na znalezieniu kremu na dzień, który łagodziłby to, ale który nadawałby się też pod podkład i nie byłby zbyt tłusty - mam problemy ze świeceniem się Czy jest na to jakaś szansa? Rozpaczliwie proszę o pomoc! (i pozdrawiam)
A filtr nie zapenia Ci skutecznego nawilżenia?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 19:53   #1483
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac, jaki krem na dzień?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A filtr nie zapenia Ci skutecznego nawilżenia?
Hmmm... od dermatolog uslyszałam tylko hasło "nawilżanie" i nic wiecej, na musze przyznać że na filtrach niezbyt się znam... co więc proponujesz?
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:51   #1484
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac, jaki krem na dzień?

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
Hmmm... od dermatolog uslyszałam tylko hasło "nawilżanie" i nic wiecej, na musze przyznać że na filtrach niezbyt się znam... co więc proponujesz?
Wysokie Filtry! min 40, a jeszcze lepiej 50. Ja stosuje Solecrin 40 Iwostinu i jest OK. Ale polecam przejrzenie całego wątku, dziewczyny dziela się doświadczeniami ze stosowania różnych filtrów w połączeniu z Zorackiem.
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:59   #1485
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zorac, jaki krem na dzień?

Wracam do watku, bo pojawily sie nowe pytania po prawie miesiecznym zoracowaniu. Licze na pomoc innych zorakowiczek

Po pierwsze. Czy smarujecie zorackiem powieki? Ja sie jeszcze nie odwazylam (mam 'tylko' 0,05). Pod oczami tak, ale powiek - nie.
Po drugie. Czy jest szansa, ze skora w którymś momencie przestaje reagować łuszczeniem i pieczeniem na każdy nalożony nań kosmetyk?
Marze o takim dniu...
Co prawda uporałam się szybko z delikatnym swędzeniem jakie mnie dopada czasem po wymazaniu się zorakiem. Nałożenie Emolium po ok godz. niweluje swędzenie!

Po trzecie. Kiedy (jeśli w ogole) wprowadziłyście spowrotem serum z wit C do swojej pielegnacji? Moja buzia bardzo je lubi i zdecydowanie lepiej przy nim wyglada (no i naczynka zakochane w witC!)
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 19:08   #1486
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac raz jeszcze

Podczas wizyty u pani dermatolog ona wyraźnie mnie przestrzegła, zebym nawet nie myślala o smarowaniu zoraciem powiek, opowiadała o dziewczynie ktora to zrobila i miala tragedie
ja już sobie mniej wiecej radzę z zoraciem - nakładam co 3, 4 noc (mam stężenie 0,1%) i smaruję kremem-cudem - łuszczenie przeszło Nie jest wprawdzie idealnie, bo czesto nabieram indiańskiego koloru, no i jest kilka nowych wyprysków.
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:37   #1487
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Zorac, jaki krem na dzień?

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Wracam do watku, bo pojawily sie nowe pytania po prawie miesiecznym zoracowaniu. Licze na pomoc innych zorakowiczek

Po pierwsze. Czy smarujecie zorackiem powieki? Ja sie jeszcze nie odwazylam (mam 'tylko' 0,05). Pod oczami tak, ale powiek - nie.
Po drugie. Czy jest szansa, ze skora w którymś momencie przestaje reagować łuszczeniem i pieczeniem na każdy nalożony nań kosmetyk?
Marze o takim dniu...
Co prawda uporałam się szybko z delikatnym swędzeniem jakie mnie dopada czasem po wymazaniu się zorakiem. Nałożenie Emolium po ok godz. niweluje swędzenie!

Po trzecie. Kiedy (jeśli w ogole) wprowadziłyście spowrotem serum z wit C do swojej pielegnacji? Moja buzia bardzo je lubi i zdecydowanie lepiej przy nim wyglada (no i naczynka zakochane w witC!)
ja wrocilam do wit.C mniej wiecej po 1,5 miesiaca
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 21:52   #1488
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
Podczas wizyty u pani dermatolog ona wyraźnie mnie przestrzegła, zebym nawet nie myślala o smarowaniu zoraciem powiek, opowiadała o dziewczynie ktora to zrobila i miala tragedie
ja już sobie mniej wiecej radzę z zoraciem - nakładam co 3, 4 noc (mam stężenie 0,1%) i smaruję kremem-cudem - łuszczenie przeszło Nie jest wprawdzie idealnie, bo czesto nabieram indiańskiego koloru, no i jest kilka nowych wyprysków.
Coż to za krem-cud , jesli mozna wiedziec?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 18:38   #1489
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac raz jeszcze

masło kakaowe z ziaji, taki mały eliksir w brązowym pudełeczku wytropiłam go na KWC. jego opis jest niepozorny, ale naprawdę działa! tani i ładnie pachnie.
po powrocie ze szkoły robie demakijaż i nakładam go (na wierzch muszę też nakładać metronidazol - antybakteryjnie) a poźniej zamiennie z zoraciem na noc. i jest super! skóra jest niepodrażniona, nawilżona i nie łuszczy się
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 18:57   #1490
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja mam dwa pytania:
1) Metronidazol stosujecie tylko w te dni kiedy nie uzywacie Zoracu? Na krem czy pod krem?
2) Czy podwojne luszczenie jest normalne? Ja zaczelam od Zoracu 0,1, luszcze sie drugiego dnia po nalozeniu mocno i pozniej jeszcze lekko 4. Po nalozeniu nie ma najmniejszych problemow, nie czerwienie sie, nie mam sciagnietej skory, godzine pozniej nakladam Lipobase i jest ok. Natomiast po pierwszym luszczeniu (tym dwa dni po Zoracu) mam buraczka. Co prawda w miare przyzwyczajania skory robi sie lzejszy, ale jest. Czy to normalne?
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 19:55   #1491
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
masło kakaowe z ziaji, taki mały eliksir w brązowym pudełeczku wytropiłam go na KWC. jego opis jest niepozorny, ale naprawdę działa! tani i ładnie pachnie.
po powrocie ze szkoły robie demakijaż i nakładam go (na wierzch muszę też nakładać metronidazol - antybakteryjnie) a poźniej zamiennie z zoraciem na noc. i jest super! skóra jest niepodrażniona, nawilżona i nie łuszczy się
a nie zapycha? ja to sie tego zapychania najbradziej boje a o metronidazolu pierwszy raz slysze
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 20:33   #1492
moor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 26
Dot.: Zorac raz jeszcze

Witam, stosuje zorac raz w tygodniu, a w pozostałe dni flavo C, 15 i 8 %. Wydaje mi się że tylko wit C tak dobrze mi uspokaja i regeneruje skórę(wrażiwą mieszaną naczynkową) po zoracu?Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania takiej kombinacji?
moor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 10:38   #1493
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Ja mam dwa pytania:
1) Metronidazol stosujecie tylko w te dni kiedy nie uzywacie Zoracu? Na krem czy pod krem?
Metronidazol idzie na krem nawilżający. Chodzi o to, żeby nie powstawały nowe zmiany, bo wiadomo, zorac odsłania tak jakby "nową skórę" i może się po drodze zaplątać kilka pryszczy.

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
2) Czy podwojne luszczenie jest normalne? Ja zaczelam od Zoracu 0,1, luszcze sie drugiego dnia po nalozeniu mocno i pozniej jeszcze lekko 4. Po nalozeniu nie ma najmniejszych problemow, nie czerwienie sie, nie mam sciagnietej skory, godzine pozniej nakladam Lipobase i jest ok. Natomiast po pierwszym luszczeniu (tym dwa dni po Zoracu) mam buraczka. Co prawda w miare przyzwyczajania skory robi sie lzejszy, ale jest. Czy to normalne?
Tak jest i u mnie - skutki uboczne widać dopiero na drugi dzień rano. Przed buraczkiem też zostałam ostrzeżona - wtedy trzeba odstawić zorac na 3-4 dni

Co do zapychania masłem - tylko nieznacznie... ale nie znalazłam jeszcze żadnej alternatywy. Próbowałam wprawdzie kupić A-Derma, Dermalibour, ale w aptece usłyszałam że nie mają go w żadnej hurtowni Ma dobre recenzje na KWC, ale nie mogę sprawdzić jego działania na sobie.

A! I jeszcze coś bardzo ważnego - zorac nakładajcie dopiero pół godziny po umyciu buzi.
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:09   #1494
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
Metronidazol idzie na krem nawilżający. Chodzi o to, żeby nie powstawały nowe zmiany, bo wiadomo, zorac odsłania tak jakby "nową skórę" i może się po drodze zaplątać kilka pryszczy.
O to ciekawy ten metronidazol chyba sie skusze a to co ile dni sie stosuje? i rzeczywiscie pomaga?

A co do kremu nawilzajacego to ja swego czasu bardzo lubilam ziaja hlc, teraz uzywam oliwki hippa i jest ok i Dermosanu półtłustego wszystkie sa polecane na wizazu
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 19:03   #1495
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Zorac raz jeszcze

lolitka Zoracu używam przeciwzmarszczkowo a metronizadolu (Rozex) na rumień i stany zapalne. Mi pomaga zdecydowanie, wreszcie wracam do mojej kochanej bladości Ja używam na policzki i czoło 2xdziennie, omijając wieczór po nałożeniu Zoracu i nastepne rano - boję się podrażnień.

kashiao w tym właśnie problem, że używam Zorac raz w tygodniu a mam dwa łuszczenia. Najgorsze zaczerwienienie jest po pierwszym łuszczeniu. Jak na razie łuszczy mi się tylko czoło i skronie i minimalnie policzki. Jak często Ty używasz?
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:19   #1496
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
O to ciekawy ten metronidazol chyba sie skusze a to co ile dni sie stosuje? i rzeczywiscie pomaga?
co do szczegółów, to:
1. metronidazol jest na receptę... chociaż różnie to bywa, w mojej aptece dostałam już kilka opakowań bez...
2. jest metronidazol żel i krem. ja używam żelu, codziennie na krem. a więcej można się dowiedzieć tutaj :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metronidazol

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
w tym właśnie problem, że używam Zorac raz w tygodniu a mam dwa łuszczenia. Najgorsze zaczerwienienie jest po pierwszym łuszczeniu. Jak na razie łuszczy mi się tylko czoło i skronie i minimalnie policzki. Jak często Ty używasz?
hmmm... a czego używasz do nawilżania i łagodzenia podrażnień? ja próbuję używać 0,1 co drugą, trzecią noc, a najwieksze łuszczenie mam na policzkach i brodzie.
i jak kupujesz metronidazol? na receptę czy bez?
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 15:57   #1497
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Zorac raz jeszcze

kashiao - używam Rozex krem 0,75%, kupiłam na receptę, ale myślę, że jak skończę tubkę to przerzucę się na Metronidazol. Jest dużo tańszy i 0,1%. Nałożyłam wczoraj Rozex 2 godziny po Zoracu i wszystko jest ok
Do nawilżenia i łagodzenia podrażnień używam Lipobase i Cicaplastu. I duuużo wody termalnej. Generalnie skóra mi się chyba przyzwyczaja, jutro powinnam się łuszczyć to dam znać czy jest buraczek.
Oj, jak ja bym chciała, żeby mi się policzki zaczęły łuszczyć
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:59   #1498
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
lolitka Zoracu używam przeciwzmarszczkowo a metronizadolu (Rozex) na rumień i stany zapalne. Mi pomaga zdecydowanie, wreszcie wracam do mojej kochanej bladości Ja używam na policzki i czoło 2xdziennie, omijając wieczór po nałożeniu Zoracu i nastepne rano - boję się podrażnień.
Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
co do szczegółów, to:
1. metronidazol jest na receptę... chociaż różnie to bywa, w mojej aptece dostałam już kilka opakowań bez...
2. jest metronidazol żel i krem. ja używam żelu, codziennie na krem. a więcej można się dowiedzieć tutaj :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metronidazol
o dzieki a Kasiu powiedz mi jeszcze ,prosze, czy Ty uzywasz zoracu przeciwtradzikowo i metronidazolu tez przeciwtradzikowo?
Moze bym i mogla zalatwic sobie recepte na ten metronidazol, ale troche sie boje czy to nie ma jakis skutkow uboczynych, albo czy nie bedzie kolidowało z czym innym czego uzywam.. no nie wiem, chociazby tabletkami z oleju z wiesiołka, albo z nadtlenkiem beznozilu, ktory tez uzywam czasem na twarz.. wiem, ze glupie to obawy ,ale tak jakos mam;/
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:17   #1499
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
o dzieki a Kasiu powiedz mi jeszcze ,prosze, czy Ty uzywasz zoracu przeciwtradzikowo i metronidazolu tez przeciwtradzikowo?
Moze bym i mogla zalatwic sobie recepte na ten metronidazol, ale troche sie boje czy to nie ma jakis skutkow uboczynych, albo czy nie bedzie kolidowało z czym innym czego uzywam.. no nie wiem, chociazby tabletkami z oleju z wiesiołka, albo z nadtlenkiem beznozilu, ktory tez uzywam czasem na twarz.. wiem, ze glupie to obawy ,ale tak jakos mam;/
Lolitko - Metronidazol jest i na trądzik i na rumień. Nie jest sterydem i działa przeciwzapalnie
http://www.i-apteka.pl/go/_info/print.php?id=950
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=metronidazol
A ja chciałam łuszczenia to mam Czoło jak zwykle, ale zaczęły mi się wreszcie łuszczyć policzki i minimalnie broda.
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:47   #1500
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Zorac raz jeszcze

Lolitko, u mnie wszystko idzie przeciwtrądzikowo Watpię, żeby w Twoim przypadku metronidazol dawał jakieś skutki uboczne
co do recepty, to dziś w aptece dowiedziałam się że w ramach bezprawia mogę go spokojnie dostać bez recepty.

Dziś zaczynam nawilżanie Dermosanem (zastępczo dla masła Ziai, które mimo całej swojej cudowności chyba mnie troche zapycha), którego to wytropiłam na tymże forum czy ktoś ma może jakieś wrażenia po używaniu tego kremu?
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.