Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-24, 17:05   #31
justa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: Powieki

Mam 28 lat .Skóra rozciągnięła sie przez wiele czynników między innymi przez slońce,pocieranie skóry ręką.ugryzienia,ukąszenia komarów i innych owadów,
justa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 18:37   #32
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Powieki

Justa nie chcę być okrutna ,ale kremy naprawdę nie pomogą.Ujędrnią -owszem,ale nie spowodują zmniejszenia nadmiaru skóry.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 19:11   #33
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Powieki

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Justa ja też mam opadające powieki i od lat stosuję rozmaite kremy na nie.Ostatnio używam Ystheal Avene.Na pewno ujędrniają one skórę,ale żaden krem nie spowoduje jej skurczenia o parę milimetrów.
Momo ma całkowitą racje, też mam ten sam problem, używam Ystheala i serum z wit c +filtry , powieki są delikatnie naprężone i ujędrnione i to wszystko co może zrobić krem czy serum.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 19:24   #34
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Powieki

Ja też niestety nie znam żadnej nieinwazyjnej metody, która poradziłaby sobie z tym problemem. Zapobiegawczo jedynie można stosować na noc retinoidy, a na dzień kremy z wysokimi filtrami i okulary przeciwsłoneczne. Stan skóry ulegnie z czasem poprawie, ale powstałe zmiany niestety całkiem nie znikną.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 19:38   #35
justa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: Powieki

Czy na skóre powiek mozna stosować kwasy lub retinoidyitp.?czy można złuścić skóre kwasami/retnoidami?
przepraszam że się dopytuje
justa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 19:43   #36
justa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: Powieki

dziękuje za odpowiedż.Jaki krem z retinodami byłby najlepszy ?Na początek delikatniejszy rozumiem bedzie Ystheal,a póżniej?
justa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 00:23   #37
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Powieki

Cytat:
Napisane przez justa123 Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedż.Jaki krem z retinodami byłby najlepszy ?Na początek delikatniejszy rozumiem bedzie Ystheal,a póżniej?
Jesli nie masz cery naczynkowej to najlepszym wyjściem będzie Dicneal (Avene), który łączy retinaldehyd + kwasy AHA. Nastepnie możesz przejść na retrinoidy: Zorac, Atrederm, Retin A. Wszystkie na receptę .
Na dzien obowiązkowo filtry, ponieważ możesz pogorszyć sprawę.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-25, 09:50   #38
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Powieki

Cytat:
Napisane przez justa123 Pokaż wiadomość
Czy na skóre powiek mozna stosować kwasy lub retinoidyitp.?czy można złuścić skóre kwasami/retnoidami?
przepraszam że się dopytuje
Jeśli chodzi o skórę powiek to żadne kwasy, tylko retinoidy. Ja ze swojej strony moge polecić Retin-A, na początek w najniższym dostępnym stężeniu 0,025% np. dwa razy w tygodniu, potem zwiększać stopniowo częstotliwość smarowania. Później możesz przejść na wyższe stężenie 0,05%. Ja smaruje przeciwzmarszczkowo Retinem całą twarz, łącznie z powiekami i ustami.

Jakiś czas temu używałam na całą twarz też Effaclar K (omijając okolice oczu) na przemian z Retinem, jedną noc Retin a drugą Effaclar K. Obecnie codziennie tylko Retin.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 12:06   #39
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Cześć.

Oto mój problem:

Praktycznie "od zawsze" mam sińce pod oczami, to już chyba wynika z natury bo jest od dzieciństwa, oczywiście jak się nie wyśpię lub pracuję dużo przy komputerze (a taką mam niestety pracę) to się jeszcze pogarszają
Ze zmarszczkami problemu nie mam (mam 23 lata), tylko te okropne podkrążenia, bardzo widoczne.

Przetestowałam parę różnych kremów, żeli itd, ale tak naprawdę to nie wiem czego używać. Jestem w stanie wydać paredziesiąt zł na krem, jeśli okaże się on skuteczny (przeszukałam forum kosmetyczne i tam jest dużo na ten temat, ale niekoniecznie się to sprawdza w moim przypadku; parę razy się skusiłam na coś dobrej marki jak np Vichy Oligo 25, ale była to kompletna klapa).

No i mam pytanie... Jakich składników w takim razie trzeba szukać w kremach, żeby naprawdę poprawiały stan rzeczy? Czego unikać, co obciąża oczy?
Czy może istnieje jakaś receptura którą można wykonać samemu?

Jeśli to jednak nieodpowiednie forum, to przepraszam, starałam się przeszukać je najdokładniej jak się da, ale mogłam coś pominąć.
Jeśli któraś Wizażanka zna jakiś sposób na mój problem to bardzo będę wdzięczna za pomoc, bo mnie to strasznie dobija (wygląda fatalnie i od lat nie mogę się po prostu do tego przyzwyczaić) a na składnikach kosmetyków nie znam się za dobrze. Z góry dzięki.
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:18   #40
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

od dluzszego czasu stosuje diroseal i bardzo sobie chwale,jednak pod okiem wciaz jeszcze dekadencki klimat i dzisiaj zakupilam creme zones sensibles z filtrem avene i ufam,ze bede miala ochrone i korektor w jednym jak pisza dziewczyny w recenzjach.To moim zdaniem najlepsza opcja skora pogrubia sie,mam mniej zmarszczek i podkowki sa jasniejsze,pozdro
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:44   #41
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Dzięki za informacje. Daj znać jak się ten creme zones sprawuje po jakimś czasie używania
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 23:07   #42
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Co pod oczy??????

Hej Biochemiczki

macie doświadczenie i ogromną wiedzę na temat biochemi i kosmetyków
moze podpowiecie czym "wyprasować" oczka?????
nie mam cieni ani worków tylko zmarchy

Dziękuję Pozdrawiam
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 23:50   #43
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Co pod oczy??????

Gonia na zmarchy to tylko retinaldehyd w produktach Avene: Diroseal, Yestal, Eluage.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 10:47   #44
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Gonia na zmarchy to tylko retinaldehyd w produktach Avene: Diroseal, Yestal, Eluage.
Tak jest, nie ma co kombinować.

Moze byc tez Retin-A, ewentualnie Zorac - ale tak max 1-2 razy w tyg.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 21:04   #45
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Co pod oczy??????

a mi się wydaje, że nic nie wyprasuje istniejących już zmarszczek... (chyba że są jakieś bardzo płytkie...). Możesz tylko dbać o skórę, żeby nie pojawiły się nowe... I do tego najlepsze są oczywiście retinoidy.
Ale ja się nie znam.
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 01:16   #46
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Gonia na zmarchy to tylko retinaldehyd w produktach Avene: Diroseal, Yestal, Eluage.
dzięki Paula07 za tak szybką i konkretną odpowiedż

w chwili obecnej postawiłam na Diroseal - tylko .... że ja nie mam cery naczynkowej
moja skóra pod oczami jest taka bardzo delikatna, no jak to powiedzieć ? wygląda jak przezroczysta, jakby z cienkiej bibułki. jak złapie ją w paluchy i pociągnę to nie wraca na swoje miejsce tak zaraz. a jak już wróci... to w formie "rowów melioracyjnych". od zawsze uzywam kosmetyków pod oczy, ale efekty nie są spektakularne.

L_V - ja właśnie stosuję Retin A pod oczy i na cała twarz. wychodzi to mniej więcej 2x w tyg tak jak piszesz, oczywiście na zmianę z nawilżaniem. wiem również że na początku bywa pogorszenie ( wiem bo ciągle czytam jakieś wątki). chodzi o to, żeby po zakończeniu kuracji jeszcze jakoś wzmocnić te okolice.

Kochanie - no jak? to nic nie robić? aaaa.... to ja przynajmniej mam poczucie, że próbowałam .................

jeszcze raz DZIĘKI dziewczyny za odzew
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 10:20   #47
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co pod oczy??????

Tak się bezczelnie podepnę, bo temat akurat...

Piszecie tu o Eluage. Recenzje na KWC raczej żadne, tzn. jedna z oceną na 3, wiec tyle co wcale.
A mnie interesuje na ile ten preparat działa na istniejące już zmarszczki mimiczne, bo że producent zapewnia, że działa to jedno, ale fakty to już inna sprawa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 11:01   #48
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Co pod oczy??????

Goniu, nie! Robić robić. Tylko wiesz, lepiej się nastawić, że zmarszczek krem nie wyprasuje. Potem mniejsze rozczarowanie
Ale "robić", bo przecież lepiej mieć przez kolejne 10 lat tylko te zmarszczki, co do tej pory, niż hodować następne
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 12:17   #49
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez GONIA1225 Pokaż wiadomość
d
L_V - ja właśnie stosuję Retin A pod oczy i na cała twarz. wychodzi to mniej więcej 2x w tyg tak jak piszesz, oczywiście na zmianę z nawilżaniem. wiem również że na początku bywa pogorszenie ( wiem bo ciągle czytam jakieś wątki). chodzi o to, żeby po zakończeniu kuracji jeszcze jakoś wzmocnić te okolice.
Gonia, retinoidy naprawde postrafią "zetrzeć" z twarzy kilka lat. Cera mojej mamy była wręcz spektakularnie odnowiona po kuracji Retinem-A, odsawiła wszystkie podkłady. Zresztą ja tez.

Aby przedłuzyc efekty kuracji i nie dopuscic do pojawienia si enowych zmarch - filtr pod oczy!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 14:30   #50
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co pod oczy??????

Raz kozie śmierć... koleżanka mnie nakręciła na Eluage w koncentracie.

W związku z tym pytanie odnośnie kwestii praktycznych - o czym należy pamiętać? Czy jakieś składniki kremu użytego na ten preparat mogą się gryźć z nim samym? Albo w toniku, w mleczku, sama nie wiem... Czy po nałożeniu Eluage trzeba odczekać jakiś czas przed nałożeniem kremu?

I jeszcze jedno - niektóre preparaty przeciwzmarszczkowe działają rozjaśniająco. Jak to się ma do miejscowego stosowania koncentratu? Ostatnie czego mi potrzeba to białe plamy wokół ust.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 13:26   #51
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co pod oczy??????

Ja poluję na krem - ROC - Retin OX Multi correction
w czwartek wybieram się do naszych zachodnich sąsiadów - mam nadzieję, ze się nie rozczaruję
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 17:17   #52
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Co pod oczy??????

Ja kupiłam w końcu jakiś krem pod oczy z wit. C i czymś na r....
acha i jeszcze z Q10- babka oczywiście w sklepie wmawiała mi, że po co mi ten krem, jak nie mam zmarszczek?!
Już nie chciało mi się odpowiadać, że zmarszczkom się przeciwdziała a nie czeka jak się pojawią
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 17:58   #53
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co pod oczy??????

O temat dla mnie hihihi. Napewno retinol czy retinaldehyd lub i mocne retinoidy mozna polecic, ale moza sie tez rozczarowac. U mnie Diroseal sie sprawdzal, ale jakos nie w okolicy ocznej. jak zaczelam sie tez smarowac tlustym kremem to sie problem skonczyl. Ewidentnie to co mialam bylo spowodowane suchoscia, chodz nie zawsze czulam, ze skora jest sucha. jak zaczelam uzywac balsamu Dr. Hauschka to juz po jendym zastosowaniu na noc, obudzilam sie z gladka skora. tej zimy chcialam cos innego, kombinowalam z tanimi kremami naturalnymi, ale suchosc sie robila coraz wieksza, do tego stopnia ze myslalam iz nie zamkne oczul, tak mialam molo skory, a racztej takie uczucie. Kupilam inny krem od Martina Gebhardt. Pieknie mi natluscil skore, zmarchy sie zmniejszyly. Caly czas uzywam Dirosealu, jak smaruje twarz to i okolice oczu tez, ale u mnie zmarszczki to ewidentnie byla przyczyna suchej skory. retinaldehyd jest na przyszlosc, a na teraz i przyszlosc tez porzadnie odzywczy u tlusty krem pod slepia.
Moze ty tez powinnas pomyslec o czyms tlusciejszym? Moze tylko na noc(tak uzywalam Hauschki i bede uzywac jak skoncze to co mam teraz kupie ja ponownie, lubia ta firme i mam wielki sentyment) i oczywscie tez retinaldehyd. Tylko z kremem na noc po slepia to trzeba poczekac z 0,5-1h zeby retinaldehyd mial czas na dzialanie, a potem mozna sie dotluscic innym kremem. Polecam balsam Hauschki, do kupienia w Pl w wybranych aptekach, mozna tez zamowic online. Retinaldehyd i tlusty krem np. Hauschka to super duet, jesli skora ma sklonnosc do przesuszania sie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 19:26   #54
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Co pod oczy??????

hej,ciekawy wątek,dołacze na chwile
co to dokladnie ten balsam dr.hauschka? (dobrze ze nie dr lubicza )za ile mozna go kupic,ze tak spytam bez ogrodek? aa a co proponujecie na wory pod oczami takie ze hej? (to chyba wrodzone ale tak czy siak wkurzajace strrasznie,jak jestem np wypoczeta a ludzie pytaja czy jestem zmeczona grr) pozdrawiam aha,a te kremy z reti-cos ,w jakich sa cenach?
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 20:48   #55
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co pod oczy??????

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz na KWC tam sa ceny i sklady
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 20:56   #56
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez Leila:) Pokaż wiadomość
hej,ciekawy wątek,dołacze na chwile
co to dokladnie ten balsam dr.hauschka? (dobrze ze nie dr lubicza )za ile mozna go kupic,ze tak spytam bez ogrodek? aa a co proponujecie na wory pod oczami takie ze hej? (to chyba wrodzone ale tak czy siak wkurzajace strrasznie,jak jestem np wypoczeta a ludzie pytaja czy jestem zmeczona grr) pozdrawiam aha,a te kremy z reti-cos ,w jakich sa cenach?
Polecam lekturę:

http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php
http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz1.php

na worki pod oczami polecam:

okłady z torebek herbaty np. rumianek - przykładanie zimnej łyżki
- kostki lodu
- przykładanie plasterka pomarańczy lub ogórka
i wizytę u lekarza- przyczyna może tkwić wewnątrz


inne przepisy- http://www.blizejnatury.org/ ( dział kosmetyki naturalne)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 14:25   #57
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Co pod oczy??????

już wiem z czym jest ten krem- on jest z serii AA i ma:
wit.C
koenzymy Q i R
i coś tam na sińce i panthenol itp.

Na razie ani zmarszczek ani wielkich sińców nie mam, ale jak sądzicie- dobry taki krem? Na noc go będę używać bo na dzień mam nawilżający pod Skinflasha który jest dość suchy...

Edit: troszkę przed chwilką poczytałam i wychodzi, że dobrze że ma wit.C i koenz.Q
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 18:03   #58
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Co pod oczy??????

dzieki za odpowiedz
a co sadzicie o zwyklej masci z witamina A pod oczy?

tzn..zeby jej uzywac pod oczy
__________________
o tempora, o mores

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-03-19 o 12:46 Powód: post pod postem
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 21:53   #59
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja poluję na krem - ROC - Retin OX Multi correction
w czwartek wybieram się do naszych zachodnich sąsiadów - mam nadzieję, ze się nie rozczaruję
Właśnie czytałam o tym kremie, szkoda że jest nie do dostania u nas a do granicy zachodniej mam aż za dużo drogi brzmi bardzo ciekawie zwłaszcza w dobie tego, że mam zrezygnowac z atre na lato :/ a moze retin a moge stosowac pod oczyw czasie lata raz na jakis czas?

milej wyprawy i powodzenia
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 09:41   #60
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Co pod oczy??????

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Edit: troszkę przed chwilką poczytałam i wychodzi, że dobrze że ma wit.C i koenz.Q
SiS za bardzo bym nie liczyła na dziełanie witaminy C i Q10 w tym kremie. Jest tam ich mało.
Krem z wit. C powienien być zamknięty w metalowej chermetycznej tubce, bo inaczej szybko się straci swją moc .
Jak już wypaćkasz kremy, które masz, kup sobie Activ C lub Redermic LRP, wtedy zauważysz różnicę w działaniu wit. C.

Jeszcze jedna uwaga kremy Activ C są w dwóch wersjach: z filtrami - XL i bez filtra. Jak używasz filtrów innych niż koncernu LRP to kup sobie wersję bez filtra.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.